Bosch rondelaları dönerken vurup zıplar

Cihaz zıplıyorBosch çamaşır makineniz sıkma döngüsü sırasında kapıyı çalarsa, bu “evdeki yardımcı” nın zamanına hizmet ettiği anlamına gelmez. Bu tür belirtiler, hala “açıkça görülemeyen kirli çamaşırlar” olan yeni nesil çamaşır makinelerinde bile ortaya çıkabilir. Birinci sınıf Bosch arabaları neden uygunsuz davranıyor? Bu soruyu kısaca cevaplayamayız, bu yüzden bu konuyla ilgili bir makale yazdık.

Neden davayı atlıyorsun?

Cihaz titrer ve çok fazla atlarsa, iki sorunumuz var, bu arada, birbirleriyle ilgili olmayabilir. Güçlü titreşimi, çamaşır makinesi gövdesinin aktif hareketini ve dış gürültüyü ayrı ayrı ele almak mantıklı olabilir. Sıçrama etkisiyle başlayalım.

Bazı durumlarda iyi çalışan Bosch çamaşır makineleri tek bir yıkama döngüsünde 30-50 cm sağa veya sola hareket edebilir, bu hareketin sebebi nedir? Akla yatkın mı ve buna önem verilmesine gerek yok mu? Aslında, bu makinenin “davranışı” göz ardı edilemez. Yana doğru hareket ettirildiğinde, gövde iç eşyalara zarar verebilir, ayrıca tahliye ve su hortumları kendini amorti edebilir.

Daktilo neden hareketsiz durmuyor? Büyük olasılıkla nokta, üzerinde durduğunuz yüzeydedir. Gövde düz olarak ayarlanamaz ve yeryüzünün çıkıntıları veya eğimleri olabilir. Makine kırılgan ve güvenilmez bir zeminde olabilir. Yüzeyi yıkayıcı gövdesinin altına sıkıca sabitlemeye çalışın ve makineyi yatay olarak bina seviyesine ayarlayın.

Ev Asistanı bacaklarını bükerek hizalanır.

Üretici, bazı Bosch dar pullarda karşı ağırlıkların boyutunu ve ağırlığını azalttı. Bu, gerekli ayrıntıları azaltılmış bir durumda barındırmak için yapıldı. Sonuç olarak, yıkayıcının kütlesi azaldı ve bu da kaçınılmaz olarak stabiliteyi düşürdü. Bununla hiçbir şey yapamayacaksınız ancak zemini ve vücut seviyesini maksimuma çıkarırsanız merkezkaç kuvvetinin olumsuz etkileri azaltılabilir.

Hasarlı ağırlıklar

Cihaz neden takırdıyor?

Bosch makineniz gürültü yapıyorsa nedenini belirlemek zor olabilir. Bu titreşim değil, daha çok sebep var ve bunlar daha gizlidir. Bunları listelemeye çalışalım.

  1. Ekipman taşınırken silindiri sabit bir konumda tutan transmisyon vidaları çıkarılmadı. Cihazın tam kurulumu sırasında benzer bir arıza meydana gelir. Kurulumcu, cihazın korkunç bir hırıltıyla çalıştığı bu vidaları çıkarmayı unutur. Vidaların çıkarılması sorunu çözecektir.
  2. Yıkayıcı tankına metal bir nesne düştü. Öğe yeterince büyük olmalıdır, örneğin beş rublelik bir bozuk para, bir anahtar, bir anahtarlık veya benzeri bir şey. Silindir döndüğünde gövde metal ve plastik duvarlar arasına sarılır. Araba gürültülü, çıngırak yapıyor. Büyük olasılıkla yapılacak şey, çamaşır makinesinin kısmen sökülmesini gerektirir. Isıtıcıyı ve yabancı bir nesneyi çıkarmak için oluşturulan delikten çıkarmalısınız.
  3. Yataklar çöktü. Eski çalı stilochki üzerinde bu sorun her zaman ortaya çıkar. Yataklar hasar gördüğünde, silindirde güçlü bir geri tepme ve titreşim olur. Bu kusurdan kendi başınıza kurtulmak son derece zordur, bir uzmana başvurmanız gerekir.Yıkayıcıdaki damperler
  4. Dengeler daha yüksek veya yana doğru gevşemiş. 5-7 yıldır çalışan Bosch çamaşır makinelerinde, böyle bir arıza sıklıkla bulunabilir. Sürekli sallanmadan, en güçlü dağlar bile yok edilir, bu da stoklar açıkça sarkmaya başlar. Çözüm: Yıkayıcının üst kapağını ve arka duvarını çıkarmanız ve gevşek sabitlemeyi sıkmanız gerekir.
  5. Damper arızalı ya da zaman zaman çöktü.Bosch çamaşır makinesinin diğer parçaları gibi damperler de aşınmaya maruz kalır. Kırık bir damper kendi ellerinizle değiştirilebilir, ancak bir profesyonelle iletişime geçmek daha iyidir.

Sonuç olarak, Bosch çamaşır makineniz dürtmeye ve zıplamaya başlarsa, görmezden gelmeyin. Ev Asistanını çalıştırmayı hemen durdurun ve hasar aramaya başlayın. Herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız, ustalarla iletişime geçin!