Bosch çamaşır makinesi ovalamıyor

Bosch makinesi sürtünmezEv Asistanınız yıkama döngüsünden sonra çamaşırları çıkarmazsa ne yapmalı? Bu soru genellikle cihaz kullanıcıları tarafından sorulur. Bu arızanın tüm nedenlerini bulmaya çalışalım ve Bosch çamaşır makinesi örneğini kullanarak nasıl düzelteceğinizi anlatalım.

Özel nedenler

Çoğu zaman, kullanıcı bir program seçerken hata yaparsa veya basit çalışma kurallarını ihlal ederse Bosch çamaşır makinesi kapanmaz. Hassas çamaşırlar ve çamaşırlar için tasarlanmış yıkama programları başlangıçta hiç sıkma olmayacak veya en düşük hızda çalışacak şekilde ayarlanır. Bu nedenle ipeği giydikten sonra namludan aşırı ıslak iç çamaşırı alırsanız şaşırmamalısınız.

Program seçimiİkinci sebep – kullanıcı çamaşır makinesindeki sıkma hızını tamamen kapattı. Prensipte bir sorun yok. Yıkama programının bitmesini beklemek ve sıkma fonksiyonunu ayrı ayrı açmak yeterlidir. Bu işlev, Bosch rondelalarında bir spiral ile gösterilir.

Üçüncü neden, yıkama kütlesi ile tambur üzerindeki maksimum yük ve hacmi arasındaki tutarsızlıktır. Namluyu aşırı yüklemeyin, aşırı yüklemeyin. Buruşuk bir ceket, çamaşır makinesinin küçük boyutta aşırı yüklenmesinin bir sonucu değildir ve ıslak organze perdeler, aşırı yüklemenin tam tersidir.

Keteni ayırırken dikkatli olun, sadece rengi değil, aynı zamanda ürünlerin miktarı ve ağırlığı da önemlidir. Küçük şeyler için büyük bir şeyi veya tenis toplarını bildirmeniz gerekir.

Teknik arızalar

Yukarıdaki nedenler sizin durumunuz değilse, hasar aramanız gerekir. Azalmış dolaşım şunlara neden olabilir:

 • Arızalı takometre.
 • Arızalı su seviye sensörü.
 • Kırık elektrik motoru
 • Bir filtre veya pompa tıkalı.
 • Elektronik birimin bozulması.

Bir sonraki paragrafta yukarıda bahsedilen hataları daha ayrıntılı olarak bulma hakkında daha fazla konuşacağız. Şimdi de Bosch dahil olmak üzere bantlı yıkama makinelerinin özel tasarım özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Gerçek şu ki, bu tür çamaşır makinelerinde kayış zamanla uzar ve artık istikrarlı bir iletim sağlayamaz.

Bazı insanlar şunu soracaktır: “Rotasyon probleminin bununla ilişkisi nedir ve bantlı konveyörün ilişkisi nedir?” Aslında, pozisyon en dolaysız olanıdır. Uzatılmış bir kayış, veri tabanında belirtilenlere karşılık gelmeyen devirlerle ilgili bilgilerin takometrenin elektronik birimine gelmesine yol açar. Sonuç olarak, elektronik ünitede bir arıza meydana gelir ve bu da programın dönüşten hemen önce durmasına neden olur. Çözüm, kayışı sıkmak veya değiştirmektir. Bu arada, eğer bir çalı yoksa Ardo çamaşır makinesi sıkmıyor Keten, nedeni tam olarak aynı olabilir.

Kayışı değiştirdikten sonra, Bosch çamaşır makinesinin elektroniği, elektrik üniteleri gibi düzgün çalışmaya başlar.

Kırığı ortadan kaldırın

Bosch çamaşır makinesi çamaşıra basmayı reddederse ve yıkama programının bu aşamasını zaten etkinleştirdiyseniz, atık filtresini döndürerek ve kontrol ederek başlamanız gerekir. Atık filtresinin temizlenmesi, herhangi bir otomatik çamaşır makinesi için bir zorunluluktur ve bunu ihmal ederseniz, her şey suyu boşaltma ve sıkma programını başlatma sorunlarına yol açabilir.

Daha sonra, çamaşır makinesini kapatmalı ve Ev Asistanını güvenle sökebileceğiniz bir yere çekmeliyiz. Toz kabını çıkarıyoruz, yıkayıcıyı sol tarafa koyuyoruz ve tepsiyi çıkarıyoruz. Alttan drenaj borusuna ve pompaya gidiyoruz. Kelepçeleri gevşetin, tüpleri çıkarın ve inceleyin. Pompayı çıkarıyoruz, söküyoruz ve önce pervaneyi kontrol ediyoruz. Ardından multimetreyi alın ve ünitenin direncini kontrol edin.

Pompa ile her şey yolundaysa, motoru hemen kontrol etmeniz gerekir, çünkü alttan erişim nispeten uygundur Fırçaları çıkarın, sağlamlarsa, motorun sarma direncini kontrol edin.

Bu, esasen vicdanımı temizlemek için yapılır, çünkü yukarıda belirtilen durumda motor genellikle sağlıklıdır, ancak periyodik olarak fırçalama sorunları vardır.

Motoru kontrol ettikten sonra Bosch yıkayıcı takometresine götürülüyoruz. Salon sensörü doğrudan yıkayıcıdaki motor muhafazasına yerleştirilmiştir ve biz de ona alttan ulaşırız, vidalarını söker ve direnci kontrol ederiz. Sensör çalmazsa kendi kendine değişir.

tachosensor stiralki arabalar

Şimdi basınç anahtarını kontrol edin.

 1. Bosch çamaşır makinesinin üst kapağını tutan vidaları sökün.
 2. Üst kapağı çıkarın.
 3. Su seviye sensörü olan aşağıdaki şekilde gösterilene benzer bir nesne buluyoruz.
  Çalı basınç anahtarı
 4. Tüpleri tamamen temizleyip havalandırıyoruz, ardından direnci ölçüyoruz; Bir arıza tespit edilirse, basınç anahtarı değiştirilmelidir.

Ve en kötüsü, sonuçta sorun giderme sizi Bosch çamaşır makinesinin kontrol ünitesine götürürse. Başarısız olan bölgelerden hangisinin olduğunu bulmak ve bunu yapmak, sadece elektronikle uğraşırken felsefi deneyimle son derece zor ve neredeyse imkansızdır. Nitelikli bir usta ile iletişime geçmeniz gerekecek.

blok

Herhangi bir stil periyodik olarak bozulma eğilimindedir ve aslında hiçbir şey ebedi değildir, ancak garip bir şekilde, bir kişi Bosch çamaşır makinesini normalden daha uzun süre bozulmadan kullanabilir. bu nasıl yapılır? Her şey çok basit, öğretmenlerin bahsettiği kuralları sürekli takip etmeniz gerekiyor. Aynı kısır kıvamda, çamaşır makinesi kullanıcıları tarafından genellikle gözden kaçırılır. Kurallar bunlar.

 • Çamaşırları önce ceplerini kontrol etmeden çamaşır makinesi tamburuna atmayın. Bosch otomobillerini indirinTankın içine girebilecek ve böylece tıkanmaya neden olabilecek tüm yabancı nesneleri çıkarın.
 • Tambura ortalama miktarda çamaşır koyun. Arabayı aşırı yüklememeniz, aynı zamanda karıştırmamanız çok önemlidir. Örneğin, Bosch çamaşır makinenizin yükü 6 kg ise, 2,5 ila 5 kg arasında yıkamanız gerekir – bu en uygunudur. Böyle bir önlem, motorun ve tahrik mekanizmasının mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasına izin verecektir.
 • Çamaşır makinesini en az ayda bir çalıştırın. Çamaşır makinesi uzun süre boşta kalırsa, sakız kullanılamaz hale gelir ve bu da kullanıcının onarım için ödeme yapmasına neden olur.
 • Toz haznesine çok fazla toz dökmeyin. Çamaşır makinesinin cömertliğinizi takdir etmeyeceğini, aksine fazla tozun nozulları ve basınç şalteri borusunu tıkayarak kırılmaya neden olduğunu unutmayın.

Paket üzerinde belirtilen standartlara göre toz püskürtmeyin. Üretici, çıkarlarının peşinde koşarak, abartılı bir para miktarını gösterir.

 • Böyle bir fırsat varsa, voltaj dengeleyiciyi satın alın ve yıkayıcıyı yalnızca bununla elektrik akımına bağlamaya devam edin. Bu önlem, çamaşır makinesinin hassas elektroniklerini birçok tehlikeden koruyacaktır.
 • Her yıkama işlemini tamamladıktan sonra, “evdeki yardımcının” rutin bakımını yapmayı unutmayın: ambar deliğini ve toz haznelerini bir parça bezle silin, kapağı açarak tozu kurutun ve açın, atık filtreyi sökün ve kalan suyu durmaması için boşaltın.

Özetlemek gerekirse, Bosch çamaşır makinesinin, güvenilirlik hakkındaki efsanelere rağmen, bu markanın periyodik olarak çamaşır makinelerinin bozulduğunu not ediyoruz. Özellikle, cihaz genellikle çamaşırları sıkmayı reddeder. Bu gönderinin sayfasında bu davranışın nedenlerini tartıştık ve bilginin size yardımcı olacağını umuyoruz!