Bosch bulaşık makinesi – ışığa basın

Bosch bulaşık makinesi göstergesiHoş olmayan bir anda düzgün çalışan bir Bosch bulaşık makinesi, kullanıcıyı bir arızadan yalnızca bir şekilde haberdar etmek için tamamen durmaya veya durmaya başlayabilir – “Musluk” göstergesi yanar veya yanıp söner.

Bu sorun, Bosch bulaşık makinelerine yönelik talimatlarda biraz açıklanmıştır, bu nedenle bunu daha ayrıntılı olarak bir arızanın “belirtisi”, bu makaleye yol açan ataması ve arızaları olarak görmeye karar verdik.

Bu göstergeyi etkinleştirmenin nedenleri

Bir Bosch bulaşık makinesi için talimatlara inanıyorsanız, Bulaşık makinesine su beslemesi zorsa veya yoksa “Musluk” göstergesi yanar veya yanıp söner. İşaretçiyi tetikleyen arızayı kesin olarak tanımlamamız gerektiği göz önüne alındığında çok kuru bir özellik. Hangi başarısızlık aslında bu hataya yol açar?

  • Giriş valfinin önündeki filtre tıkalı.
  • Doldurma valfi çalışmıyor.
  • Boşaltma hortumu düzgün bağlanmamış ve suyun boşalmasına neden oluyor.
  • Aqua Stop sızıntı sistemi etkinleştirildi.

Bulaşık makinesindeki endikasyonları ve tanımları tanımakta sorun yaşıyorsanız, aynı adlı makaleden okuyabilirsiniz. Bu konuda kafa karıştırmak oldukça basittir ve bu da yanlış kararlara yol açacaktır, bu yüzden bu bilgiyi okuyun.

Yukarıdaki durumların her birinde, “Vinç” farklı davranabilir. Giriş filtresi tıkanırsa ve cihaza su hiç girmezse veya çok yavaş dökülürse, bu gösterge yanabilir veya yanıp sönebilir. Giriş valfi çalışmazsa, çoğu zaman gösterge yanar. Kendi kendine boşaltma sırasında, “Vinç” göstergesi neredeyse her zaman yanıp söner ve aynı davranış, kaçak koruma sistemi etkinleştirildiğinde de gözlemlenir. Bu arızalar nelerdir ve nasıl giderilir, hadi öğrenelim!

Dikkat edin! Bosch bulaşık makinelerinin arızalanması durumunda sadece “Musluk” göstergesi yanmaz, aynı zamanda bir hata kodu da görünebilir.

Su temini sorunları

“Musluk” göstergesi yanarsa, akış giriş filtresi veya giriş valfiyle ilgili sorunlar olması muhtemeldir. Bu Bosch bulaşık makinesi modelinin bir ekranı varsa, cihaz ayrıca E01 hatasını da görüntüleyebilir. ne yapılmalı?Bosch bulaşık makinesi göstergesi

  1. Makineye su girmesini önlemek için T tipi musluğu kapatın.
  2. Hortum üzerinde ek akış filtresi varsa sökülmeli, sökülmeli ve su ve kir taşından iyice temizlenmelidir.
  3. Ardından, giriş hortumunu çıkarmanız, standart akış filtresini (bulaşık makinesinin girişine takılı) çıkarmanız, temizlemeniz ve durulamanız gerekir.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, doldurma vanasını kontrol etmeniz gerekecektir. Öncelikle alt dekoratif plakayı Bosch bulaşık makinesinden çıkarmanız gerekir. Sol önden aşağıya, iki bağlantı ve ona giden tellerin olduğu bir doldurma vanası göreceksiniz. Kabloların bağlantısını kesiyoruz, kendimizi bir multimetre ile donatıyoruz ve direnci kontrol ediyoruz. Dolum vanası arızalıysa, değiştirilmesi gerekir. Fritözdeki su kaynağı arızaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz Bulaşık makinesine su girmiyor.

Kendini tüketen

Drenaj hortumu kanalizasyona düzgün bağlanmamışsa “Musluk” göstergesi “yaşam belirtileri” gösterebilir. Görünüşe göre, tahliye bulaşık makinesine su akışını nasıl etkiliyor? En doğrudan ilişki ortaya çıkıyor. Bulaşık makinesi su çektiğinde ve kanalizasyon yoluyla kanalizasyona sürekli olarak iletişim kurduğunda, kontrol ünitesi bu fenomeni suyu istenen seviyeye çekememe olarak algılayabilir. Bundan sonra, “Vinç” göstergesi yanıp sönmeye başlar ve makine çalışmayı durdurur.

Hemen hemen tüm durumlarda, şu anda çalışan bulaşık makinelerinde kendi kendine drenaj ile ilgili sorunlar ortaya çıkar. Su neden bulaşık makinesinden boşalıyor? Çünkü kanalizasyona düzgün bağlanmıyor. Bulaşık makinesini hemen durdurun ve normal bir bağlantı kurun. Makalede nasıl doğru yapılacağını okuyabilirsiniz. Bulaşık makinesini su kaynağına ve kanalizasyona nasıl bağlarım?

Bilginize! Yanlış bağlanmış tahliye hortumu sorunu 10 dakika içinde çözülebilir.

“Aqua durdur” çalıştım

Bosch bulaşık makinelerinde aquastopBosch bulaşık makineniz bir sızıntı koruma sistemi ile donatılmışsa, bu sistem muhtemelen çalışır. Aqua Off açıldığında, bulaşık makinesi suyu otomatik olarak kapatır ve genellikle bir sistem hatası verir. Hata kodu görünmeyebilir, ancak “Vinç” göstergesi kesinlikle yanıp sönecektir. Bu durumda ne yapılacağı makalede anlatılmaktadır. Aquastop Bulaşık Makinesi Hortumu, okuyun ve her şey size açık olsun.

Sonuç olarak, Bosch bulaşık makinelerinde yanmış veya yanıp sönen bir “Vinç” göstergesi çoğunlukla bir arıza olduğunu gösterir. Bu arızaların doğası ve nedenleri nelerdir, bu makale çerçevesinde incelemeye çalıştık. Umarız bu bilgiler sizin için yararlı olmuştur, iyi şanslar!