Bir Temizlikçi İşe Almadan Önce Sormanız Gereken Önemli Sorular

Bu basit soruları sormak sizi çok fazla stresten kurtarabilir.

Yani bir temizlikçi kiralamak için pazardasınız ama ne soracağınız konusunda hiçbir fikriniz yok mu? Asla korkmayın, bizde varız.

Profesyonel ev temizlik Şirketleri
,
Haftalık ev temizlik Çizelgesi
,,
Mutlu bir ev temizlik

Boş ev Temizliği
,
EV temizlik
,
Ev TEMİZLİĞİ NASIL Yapılır
,
Hızlı ve Pratik ev temizliği
,
EV TEMİZLİĞİ yapan kadın,

Profesyonel bir temizleyici kiralamak şaşırtıcı derecede zor olabilir. Diğer tüm hizmetler gibi, temizliğin de kendi jargonu vardır. Üzerinde çalışmak için birkaç dakika harcarsanız, temizleyicinizden tam olarak istediğinizi elde edersiniz.

Deneyimli emizleyicileri, bazı girdilerle, her temizleyiciye sormanız gereken beş temel soruya indirgedik.

Kendi ekipmanınızı getirecek misiniz?

Bazı temizlik görevlileri sizden temizlik ekipmanı sağlamanızı bekleyebileceği için bu harika bir ilk sorudur.

Tüm aletlere sahip değilseniz, bu, genellikle kendi temizlik ekipmanlarına sahip olmayan sıradan temizleyicileri ortadan kaldırabilir.

Çoğu profesyonel temizleyicinin kendi kiti olacaktır ve sizden hiçbir şey sağlamanızı istemeyecektir.

Kendi temizlik kitinizi nasıl oluşturacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benim için ne tür bir temizlik yapabilirsiniz?

Jargon burada devreye giriyor. Aslında birkaç tür temizlik vardır:

Düzenli: Evinizdeki nesneleri katlayarak ve kaldırarak düzgün görünmesini sağlayın. Biraz temel temizlik içerebilir.

Temizleyin: Evin düzgün olduğunu varsayarsak, bu, banyoları düzgün bir şekilde temizlemeyi, yerleri süpürmeyi ve paspaslamayı, yüzeyleri silmeyi ve bazen de toz almayı içerir.

Derinlemesine temizlik: Bu, düzenli bir temizlik sırasında el değmeden bırakılabilecek köşelere ve çatlaklara girmeyi içeren çok daha ayrıntılı bir temizliktir. Ayrıca buharlı halıları da içerebilir. Bir sonu kira temiz tipik bir derin temiz.

Bahar temizliği: Derin temizliğe benzer şekilde, bu aynı zamanda dolaplarınızdan ve depolama alanlarınızdan geçerek istenmeyen öğeleri kaldırmayı da içerir. Bununla birlikte, çöplerinizi ipucuna götürmek genellikle bir temizleyicinin işi değildir. Bahar temizliği hizmetlerinin tam kontrol listesine göz atmayı unutmayın.

Seni ne zaman bekleyebilirim ve seni evime nasıl almalıyım?

Temizlik görevlileri genellikle size evinize gelmeyi umdukları birkaç saatlik zaman aralığı verir. Bazıları fazladan yol kat edebilir ve yola çıktıklarında size bir mesaj gönderebilir.

Evde kalmayı ve temizlikçinin içeri girmesine izin vermeyi seçebilir veya onlar için güvenli bir yere anahtar bırakabilirsiniz.

Bununla birlikte, hem Maria hem de Melissa, izleyici olmadan temizlik yapmayı tercih ettiklerini söylüyor, bu yüzden temizlikçiniz geldiğinde yollarından çekilmeyi veya evi terk etmeyi unutmayın.

Evimi kaç kişi temizleyecek?

Temizleyiciler tek başlarına veya küçük ekipler halinde çalışabilir. Kapınızın önünde küçük bir temizlikçi ordusu sizi şaşırtmak istemeyeceğinden, önceden kaç kişiyle uğraşacağınızı bilmek güzel.

Ne tür kimyasallar kullanıyorsunuz?

Evinizi çevre dostu veya doğal kimyasallarla temizletmeyi tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda, temizleyiciler genellikle en verimli temizlik kimyasallarını depoladıkları için bunu önceden söylemelisiniz – ki bu her zaman çevre dostu değildir.

Ayrıca, bazı temizleyiciler ucuz ama etkili ve çevre dostu bir alternatif olarak beyaz sirkeyi kullanmayı tercih edebilir. Harika bir temizlik maddesidir, ancak evinizi balık ve patates cipsi gibi kokulu bırakabilir, bu nedenle çevre dostu bir temizlik istiyorsanız bunu önceden netleştirdiğinizden emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir