Bir kontraktürünüz varsa izlenecek ipuçları

Spor yaparken ani bir jest, kötü duruş gece taşı çok ağırlıkaynı pozisyonda birçok saat geçirmek stres… bunların hepsi üretebilir kontraktürler veya küçük rahatsızlıklar bulunan.

Aslında bir kontraktür, istemsiz kasılma bir veya daha fazla kas grubu. Oluştuğunda, kas küçülür ve genellikle kontraktürün başladığı noktada küçük bir top olduğunu fark ederiz. Bu bölgeyi tedavi etmek için ve yarayı düzelt, şu ipuçlarını takip edebiliriz:

– İlk adım, bir profesyoneller tarafından yapılan tıbbi muayene Yaralanmayı teşhis etmek ve derecesini belirlemek için. Tamamen farklı tedaviler gerektirdiklerinden, kas yırtığı ve kas kontraktürü arasında ayrım yapmak önemlidir.

Kontraktüre ısı uygulama

– Tanı doğrulandıktan sonra çok önemlidir bölgeyi zorlamayın sözleşmeli ve söz konusu alanı mümkün olduğunca dinlenmeye bırakılmalıdır.

– Ağrı kesici için en yaygın tıbbi önerilerden biri ısı uygulamak etkilenen bölgede, çünkü ısı bir analjezik ve gevşetici görevi görür. Bunun için gerçekleştirebiliriz sıcak su banyoları söz konusu alana veya bir ısıtıcı yastık. Bununla kas gerginliğini azaltacak ve dolaşımı iyileştireceğiz.
– Ve kasların mümkün olan en kısa sürede normale dönmesine yardımcı olmak istiyorsak, bir uzmandan yardım istemek en iyisidir. küçültme masajı alan hakkında.

Bosch ısıtma yastığı– Bölge çok iltihaplı olduğunda ve masaj yapmak zor olduğunda, ayrıca yapılması tavsiye edilir. sıcak-soğuk kontrastlarörneğin, birkaç saniyeliğine bir buz torbası uygulayarak (her zaman buzun ciltle doğrudan temasından kaçınarak) ve ardından ped tarafından birkaç saniye. Bunları lomber kullanım için, servikal ve sırt ağrılarının tedavisi için veya daha genel bir uygulama için bulacaksınız.

Bir kontraktür ile dinleniyorum

Kontraktür iyileştikten sonra, daha fazla yaralanmayı önlemek için belirli önlemler alınmalıdır. Dolayısıyla bir spor faaliyeti yapacaksak bu çok önemlidir. başlamadan önce kasları ısıtın.

servikal kontraktür, geri kontraktür ve genel olarak herhangi biri kas kontraktürüİyice tedavi edilmezlerse, tendit veya osteoartrit gibi rahatsızlıklara neden olabilirler. Onlardan kaçınmak için, bazılarını takip etmeniz önerilir. Sağlıklı alışkanlıklariki veya üç saatte bir birkaç dakika esneme, doğru duruş benimseme ve sık sık değiştirme, gerekli saatlerde uyumak gibi, iyi bir yastık ve dengeli bir diyet uygulayın.

Yazar hakkında

'src =