Halının tabanı kaymaması için altına ne koyarsınız

Halıların kaymasını önlemek için silikon kullanın

Bazı halıların genellikle sunduğu sorunlardan biri, zaman zaman kaygan olmaları, onları rahatsız edici ve biraz tehlikeli hale getirmeleridir. Özellikle oldukça küçük kilimlere olan bir şey.

Şimdiye kadar bildiğimiz tek çare , halının altına yerleştirilen ve iyi bir tutuş sağlayan ve yürürken hareket etmeyen bir tür kauçuk ızgaraydı . Üstlerinde herhangi bir mobilya bulunmayan küçük kilimlere, onları yerinde tutmak için koymuştuk, ama gerçek şu ki, özellikle halıyı temizlemek veya taşımak için kaldırmanız gerektiğinde, her zaman bir engel olmuştur. başka bir nedenden dolayı.

Pekala, son zamanlarda Pinterest’te çok ilginç bir numara keşfettik ve onu zaten uygulamaya koyduk. Bu sadece halının arkasına bir miktar silikon kordon uygulamak meselesidir , böylece halının kaymamasını sağlayanlar bunlar olacak ve ayrıca halının içinde sonsuza kadar kalacaklar, ki bu çok daha rahat.

Silikonu uygulamak için bir aplikatör tabancasına veya manuel uygulama silikon şişesine ihtiyacınız olacak. Silahı tavsiye ediyoruz, çünkü çok daha doğru. Uyguladıktan sonra birkaç gün kurumaya bırakmanız gerekecek, o kadar.

HALILAR İÇİN KAYMAZ FİLE

Bugün küçük kilimleri evde güvenle kullanmak için önemli bir konuyu ele alacağız. Halı altlarında kaymaz file kullanılmasıdır.

Genellikle herhangi bir mobilya parçası tarafından desteklenmeyen başucu kilim, koridor vb. gibi küçük kilimler, özellikle aceleniz olduğunda üzerlerine bastığınızda hareket ettikleri için tehlikeli olabilir ve düşmelere ve aptallığa neden olabilir. kazalar.

Birkaç yıl öncesine kadar kilimlerin kaymasını önlemenin tek yolu çift taraflı bantla zemine yapıştırmaktı ancak bu seçenek özellikle ahşaptan yapılmışsa zeminde iz bırakır ve kilimlerin kaymasını da engeller. Temiz olduğunda hareket ediyor.


En iyi seçenek, kullanımı çok kolay ve rahat olan kaymaz ağdır. Fileyi halının altına yapıştırmadan, dikmeden veya herhangi bir şekilde tutmadan koymak yeterlidir ve halı zemine mükemmel bir şekilde sabitlenir. Filenin halının tüm yüzeyini kaplaması gerektiğini ve aynı kenara uyarlamak için fileyi normal makasla kesmesi gerektiğini unutmayın.

Herhangi bir nedenle halıyı hareket ettirmemiz gerekirse, yapıştırma olmadığı için halıyı ve fileyi kaldırmanız yeterlidir. Yerde iz kalmayacak. Kaymaz file, çamaşır makinesinde çok kirli olduğunda soğuk su ile sorunsuz yıkanabilir. Sonra ağı tekrar yerine koyun ve halıyı üstüne koyun, hepsi bu.

Kaymaz file olması gereken kilimler şunlardır:

• Genellikle mobilyanın herhangi bir elemanı tarafından tutulmayan ve çok kolay kayan ayaklıklar, girişler vb. gibi küçük kilimler.

• Koridor halıları, uzun ve dar olduğu için, özellikle bazen aceleyle geçilen bir geçiş yolunda oldukları düşünüldüğünde, kolayca hareket ettirilebilir. Bu kilimler, uygun şekilde sabitlenmedikleri takdirde çok tehlikelidir. Geleneksel olarak çift taraflı bantla sabitlenen bu kilimler için kaymaz ağ ilk olarak icat edildi.

• Kilim veya jarapas gibi yumuşak tabanlı kilimler. Bu tür kilimler büyük olsalar bile özellikle köşelerde çok rahat hareket ederek tehlikeli takılmalara neden olurlar. Halı büyükse ve bir kanepe veya masa tarafından tutuluyorsa, hepsini file ile örtmek gerekli değildir, 60 cm’lik bir şerit koyabilirsiniz. desteklenmeyen alan veya mobilya tarafından desteklenmeyen en çok geçişe sahip alan boyunca

Merdiven halısı

• Evin gençlerinin yatak odalarında tekerlekli çalışma masası sandalyeli çalışma masasında kullanılan kilimler için. Bu, sandalye devrildiğinde matın birikmesini önleyecektir.

Kaymaz ağ, 60 Cm ve 120Cm genişliklerinde mevcuttur ve normal bir makasla sorunsuz, yıpranmadan veya kesimi herhangi bir şekilde bitirmek zorunda kalmadan kesilebilir.

Halının kaymaması için altına ne koyarsınız?

Kayar paspas, herhangi bir evde düşmelere ve yaralanmalara yol açabilecek tehlikeli bir tehlikedir. Çocuklar ve evcil hayvanlar genellikle zeminden bağımsız olarak evin etrafında koşarlar ve kaygan bir paspas kontrol edilmezse feci sonuçlara yol açabilir. Çocuksuz ve evcil hayvansız evler için de bir sıkıntıdır ve mümkün olan en kısa sürede ele alınmalıdır. Kavrama veya sürtünme eklemek için halının altına bir şey koymak yardımcı olacaktır.

Plastik paspas

Plastik paspaslar, parke zeminlerin bilgisayar sandalyeleri ve diğer yuvarlanan veya kayan mobilyalardan çizilmesini önlemek için kullanılır, ancak kaymayı önlemek için halı altında ek sürtünme de sağlayabilirler. Plastik genellikle ahşap bir zeminden daha pürüzlü bir yüzeye sahiptir ve bu, bastırıldığında halının yapışmasına yardımcı olur. Paspasın alt tarafında genellikle, paspasın zeminde kaymasını önlemeye yardımcı olan küçük plastik çarpmalar veya sivri uçlar bulunur ve bu da paspasın üzerinde yürümeyi çok daha güvenli hale getirir.

Lastik ped

Kauçuk, kavrama veya sürtünme eklemek ve kaymayı önlemek için çok kullanışlıdır. Bu nedenle birçok spor salonu, teri emebilecekleri ve müşterilerin aynı anda zeminde kaymasını engelleyebilecekleri için kauçuk paspaslar kullanır. Kaymayı önlemek için sadece matın altında ince bir lastik ped gereklidir. Kalın bir paspas, paspası yerden biraz yükseltebilir ve bu nedenle kayma riskini azaltırken takılma riskini artırabilir. Vinil paspaslar genellikle daha ince olduklarından bu amaç için kullanışlıdır.

Çift taraflı bant

Çift taraflı bant, iki malzemeyi birbirine yapıştırmak için her iki tarafta yapıştırıcıya sahiptir. İnsanlar üzerinde yürürken kenarları zemine karşı tutmak için çevre çevresinde paspasın altına uzun şeritler sabitlenebilir. Bandın yapışkanlığı, matın kaymasını önleyecektir ve yapışkan, mata zarar vermemelidir, ancak en iyi sonucu almak için bandı periyodik olarak değiştirmeniz gerekecektir. Özellikle ahşap bir zemin ise, yapışkanın birikerek yüzeye zarar vermesini önlemek için bandı her değiştirdiğinizde zemini temizlemelisiniz.

Kaltrop şeritler

Velcro markası gibi hızlı açılıp kapanan ürünler, malzeme kumaşı kavrayacak ve yerinde tutacak şekilde tasarlandığından halılar için idealdir. Çift taraflı bantta olduğu gibi, cırt cırtlı şeridin bir tarafı zemine yapışmasını sağlamak için yapışkanla kaplanmıştır ve mat üstte durur. Şeritlerin zaman zaman değiştirilmesi gerekebilir, ancak çift taraflı banttan daha uzun süre dayanır. Paspasın cırt cırttan soyulması, şeritler lifleri kumaştan ayırabileceğinden, alt kısmında minimum hasara neden olabilir.

kaymaz tabanlı halı Fransız cam stor perde modelleri