Bir fırının tüketimi ne kadar harcar?

Yeni bir elektrik faturası geldi ve çoğu insan gibi, ödemeniz gereken miktarı görüyorsunuz, ancak her bir aletin toplam tüketiminin yüzde kaçının farkında değilsiniz. Sana söyledikten sonra bir buzdolabı ne kadar tüketir, bu yazıda size ne olduğunu anlatmaya odaklanacağız tüketimi fırın.

Bir fırın ne kadar harcar?

İspanya’da ortalama bir hane elektrik tüketimi için yılda 990 € harcıyor ve bunun 546 € ev aletlerine karşılık gelir *. En çok tüketen, pastanın% 30’unu alan buzdolabının 24 saat açık kalmasıdır. Bu durumuda fırın, bu kapsar % 8,3 toplam faturanın yüzdesi.

enerji verimliliği neye sahipsin fırın burada temel bir sorudur. Size maksimum sertifikayı neyin kurtarabileceğini biliyor musunuz? Birlikte Seri 8 fırın ile etiket A +++ biriktirir misin 20,26 €** yıl!

8 serisi fırın

Bahsettiğimiz gibi, her bir cihazın tüketimi kendisine verilen kullanımla doğrudan ilgilidir. İspanya’da fırını 1 ve 4 kez haftada ***. Fırınımız tarafından gerçekleştirilen en yaygın işlemlerin **** ne kadarını tükettiğini bilmek ister misiniz?

Bir fırın pişirirken ne kadar tüketir?

Fırında kızartmak (3 saat): 33 sent.

Pişmiş balık (20 dakika): 3 sent.

Pizza (20 dakika): 3 sent.

Bisküvi (20 dakika): 3 sent.

Bu şekilde, ne kadar pişirdiğinize göre yıllık maliyeti kendiniz hesaplayabilirsiniz. Yapmaya çalışalım tahmin ayın standardı: 1 barbekü, 8 fırında balık, 2 pizza ve pandispanya. Hakkında konuşuyor olurduk 8,79 € yıl.

Horno Bosch

Düşük tüketimli fırınlar

Fırınınızla tasarruf etmek için ipuçları

Faturanın geri kalanına göre küçük bir miktarı temsil etse de fırının enerjisini boşa harcamamalısınız. Tasarruf etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

  • Fırının tam kapasitesinden yararlanın. Yapabileceğini biliyor muydun aynı anda birden fazla yemek pişirmek?
  • Ön ısıtma fırını sadece tarifte veya fırın talimatlarındaki pişirme tablolarında belirtilmişse.
  • Kullanmaya çalışmak kalıplar koyu renkli veya emaye metal, ısıyı daha iyi emdikleri için.
  • Fırında pişirdiğiniz yemeğin durumunu kontrol etmek istiyorsanız, camdan bakın ve kapağı açmak yerine ışığı kullanın. kapı. Bunu her yaptığınızda, 25 ila 50 derece arasında sıcaklık kaybolur.
  • Uzun pişirme sürelerinde, ayarlanan sürenin bitiminden 10 dakika önce fırını kapatabilirsiniz. Bu şekilde yararlanacaksınız. artık ısı Böylece yemek bitmiş olur.
  • Saklamayı unutma duvarlar Fırını ısıtırken artan enerji tüketimini önlemek için.

Fırınınızın tüketimini en iyi şekilde öğrenin ve pişirmeyi asla bırakmayın.

* IDAE tarafından hazırlanan İspanya’da konut sektöründeki enerji tüketimi üzerine çalışma.

** Her ürün türü için en temsili özelliklere sahip olanı dikkate alarak Avrupa Enerji Etiketleme Yönetmeliklerine göre elde edilen tasarruflar. Karşılaştırma olarak 10 yıllık bir fırın alınır ve o sırada pazarlanan enerji sınıfıdır. Elektrik fiyatı: 0,1575 € / kWh.

*** BSH grubu tarafından 25-65 yaş arası fırın sahibi 500 İspanyol’a yapılan çevrimiçi anketler.

**** Enerji tüketimi, çok işlevli modda% 100 Serisi 8 buharlı fırın modeli HSG636XS6 ile hesaplanmıştır. Elektrik fiyatı: 0,1575 € / kWh.

Yazar hakkında

'src =