Bir fırının çıkarılabilir buhar tankının avantajları

Evde bir buharlı fırın olması, özellikle bu cihazla yemek yapmayı sevenler için gerçek bir zevktir.. Buhar, yeni bir teknik olmaktan çok uzaktır: Doğu mutfağında yüzyıllardır kullanılıyor, gerçek ustaları; ancak asıl yenilik, fırınların bu buharı üretme şekli, kapasiteleri ve tabii ki Bosch modeliyle elde ettiğiniz hassasiyettir. Faydaların listesi (şimdi size bir hatırlatma olarak anlatacağız) ilginçtir. Ve arasındaki farkları bilmenin yanı sıra % 100 buharlı fırın ve biri buhar girişli, gerçekten bu makalede sizinle konuşmaya geldik. Okumaya devam etmeye cesaretin var mı?

Steam hakkında bilmeniz gereken her şey

Buhar sayesinde daha sağlıklı bir yaşam sürmek çok daha kolay. Tatlar geliştirilir, renkler çok daha canlıdır (çünkü biz de gözlerimizle yemek yeriz) çok daha az yağlı pişir. Et, balık, sebze veya hamur işleri için mükemmeldir. Ve içeride her şeyin sulu ve yumuşak olduğu güvencesi ile her zaman yemek pişireceksiniz.

Ancak bu teknolojiye evde sahip olmanın iki yolu var!

  • Bir % 100 buharlı fırın, bu tekniğe gönülden hakim olanlar için yapılmıştır. Pişirme işlemi boyunca buhar uygulanır. 100ºC maksimum sıcaklık sebze veya balık hazırlamak için. Suyu biterse sizi uyarır ve hazneyi doldurabilmeniz için pişirmeyi durdurur. Mutfak önerilerinizle asla başarısız olmayacak her şeye sahiptir!
  • Buhar katkılı fırınlar:% 100 buharla pişirmek, onunla biraz deneyim sahibi olmayı gerektirir. Öte yandan, bu tür modeller ekstra sululuk sağladıkları için geleneksel pişirme için ideal tamamlayıcılar haline gelir. Sonuçları inanılmaz ve katkıyı neredeyse tüm programlarda kullanabilirsiniz.. Bugüne kadar yapamadığınız et, balık veya sebzeler için tarifler almanın yanı sıra, bu işlev önceden pişirilmiş yemekleri yeniden oluşturmak, yiyeceklerin buzunu çözmek, en sevdiğiniz tatlıları yapmak ve hatta hamuru mayalamak istediğinizde önemli bir kaynak olacaktır. Mutfağınız için seçeceğiniz fırına bağlı olarak 2 veya 3 yoğunluk kademesini kullanabilirsiniz. Ve hiçbir şey için endişelenmeyin: Suyun bittiğinde, pişirme işlemini kesintiye uğratmadan tankı doldurmanız için sizi uyarır.

Ve şimdi… çıkarılabilir buhar tankından bahsedelim!

Eklenen buhar ile fırınlar Serie 8 ve Seri 6 Bosch (2020’deki en büyük yeniliklerimizden biri!) Tariflerle kendinizi gösterebilmeniz için temel bir unsur kullanıyorlar: su deposu. İşlevi birçok insan tarafından fark edilmez … ta ki, her zaman bizimki kadar erişilebilir olmasının ne kadar önemli olduğunu keşfedinceye kadar: fırının önünde. Bu, buhar kaynağının tadını çıkarmamıza ve aynı zamanda kullanım rahatlığını gerçekten takdir etmemize olanak tanır. Bu 3 ayrıntıya dikkat edin!

  1. Bosch fırınlarındaki buhar tankı şaşırtıcı bir kolaylıkla çıkarılabilir. Örneğin, 6 Serisi modellerdeki bir itme-çekme sistemi ile çalışır: hafif bir itme, elinizde tutmak için yeterlidir. 1 litre su (Seri 8) veya 220 mililitre (Seri 6) kapasitesi ile her zaman tam olarak ne kadar su eklediğinizi bileceksiniz. Ayrıca su şişelerine veya sürahilere başvurmanıza gerek yoktur: sadece musluğu doldurmanız ve yerine koymanız yeterlidir.
  2. Su olup olmadığını her zaman bilirsin: Bosch olarak bunu sizin için kolaylaştırmak istiyoruz. Çoğu zaman koyduğunuz her şeyi kullanmanız gerekmez veya bazen biraz daha fazla zaman alır.. Her durumda, su eksikliği varsa, fırının kendisi sizi sesli bir sinyal ile uyaracaktır. Ve paneldeki ilgili sembol yanacaktır. Yeniden doldurmanız gerekirse, hiçbir şey için endişelenmeyin: pişirme kesintiye uğramaz ve her durumda, uyarıyı fark etmezseniz, tarif katkı olmadan pişirmeye devam edecektir.
  3. Boşaltmak ve temizlemek sorun olmayacak: buhar fonksiyonlu Bosch fırınlarda hazne gizli değildir, ihtiyacınız olduğunda onu görebilir ve içinde ne kadar su olduğunu her zaman bilirsiniz. Bu nedenle senin temizlik veya kireç çözme artık bir baş ağrısı değil. Fırınlarımızla her şey çok daha basittir: Her kullanmayı bitirdiğinizde, tankı çıkarmak için soğumasını beklemeniz, kalan suyu boşaltmanız ve biraz deterjanla ovmanız yeterlidir. Durulandıktan ve kurutulduktan sonra tekrar yerine koyun ve tekrar kullanıma hazır hale gelir.

Ve kireç çözme? Fırının ilk gün kadar çalıştığından emin olmak için bunu biraz düzenli yapmalısınız. Ama bunu ne sıklıkla yapmanız gerekiyor? Bu, buharı üretmek için kullanılan suyun sertliğine bağlıdır. Bu nedenle, bunun farkında olmak zorunda kalmamak için, gerektiğinde fırın ekranında kireç çözme sembolü yanar. Kireç çözme bir işlemdir 90 ile 110 dakika arasında süren 4 adım. Baştan sona yapmanız çok önemli! Ve bunu yapma zamanı geldiğinde kılavuzdaki talimatları çok iyi takip ediyorsunuz.

Buharlı fırınlarımız hakkında ne düşünüyorsunuz?Onları denediğiniz anda, onlardan ayrılmak istemeyeceksiniz! Dikkatlice okuduysanız bile, bu modellerden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sadece bizimle iletişime geçmeniz gerektiğini unutmayın. Size bildiğimiz her şeyi anlatacağız!

Yazar hakkında

'src =