Bir davlumbazın tüketimi

Biri evden şeyler Bizi en çok endişelendiren şey kokuyor ve kapıdan geçerken soluduğu atmosfer. Özellikle ziyaret bekleniyorsa. Bu nedenle, rolü davlumbaz Yemek pişirirken çıkan duman ve kokuların tüm odalara yayılmaması için çok önemlidir.

Davlumbazı açmanın maliyeti nedir?

Bir davlumbazın tüketiminin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Enerji ve para? Davlumbazlarımız söz konusu olduğunda, onları iyileştirmeyi başardık. verimlilik çeşitli yenilikler sunmak. Bir yandan motor EcoSilence1 Emme kapasitesini artıran ve gürültü seviyesini ve enerji tüketimini azaltan 10 yıllık garanti ile. Bu, hava akımı tasarımı ve aydınlatmasıyla birlikte LED – kaputun tüm faydalı ömrü boyunca dayanır – % 80 enerji tasarrufu2. Bu şekilde piyasadaki en yüksek enerji sınıflandırmasını davlumbazlarda bulduk: A +.

Toplayıcı Bosch

Ortalama kullanımla3, bizim dekoratif duvar davlumbazı Seri 8 enerji etiketli A + yılda 32,5 kWh tüketir, bu da 5.122 €. Şimdi, başka biriyle karşılaştırmak dekoratif duvar davlumbazı Seri 6 enerji sınıfı Ctüketir 4 kat daha fazla: 122,30 kWh, bu da yıllık 19,28 € ‘yu temsil eder. Şaşırtıcı, değil mi?

Enerji tasarrufu

Gördüğünüz gibi, önemli farklılıklar var tasarruf davlumbazınızın enerji sınıfına göre. Sonraki tabloda4 en düşük derecelendirmeye göre tüm etiketlerin tasarruf yüzdelerini görebilirsiniz. Harika!

Ayrıca, davlumbazınızın ve çıkarılmasının mümkün olduğu kadar verimli olması için, ekstraksiyon kapasitesi en uygun. Yeterli havalandırma için mutfak hava hacmi sırasıyla minimum ve maksimum hızda olmak üzere saatte 6 ila 12 defa yenilenmelidir. Mutfağınızın ihtiyacı olanı hesaplamak için aşağıdaki formülü takip edebilirsiniz:

Superficie toplamı (m2) x Yükseklik (m) x Havanın yenilenme sayısı / saat

Davlumbaz

Artık evinizi dumansız ve kötü kokulardan uzak tutmanın size yılda çok az maliyetli olduğunu bildiğinize göre, sizi mahalleden en iyi şekilde yararlanın ve mutfakta eğlenmeye devam edin.

1. Garanti, arıza durumunda motor maliyetini içerir.

2. Geleneksel bir motor ve halojen aydınlatma ile karşılaştırılmıştır.

3. Ortalama kullanım, yılda 365 gün 2 saat aydınlatma ve günde 1 saat kullanım ile hesaplanmıştır. Ulusal Enerji Komisyonu’na göre elektrik maliyeti 0,1576 € / kWh’dir.

4. Kaynak: Farklı sınıfların enerji tasarrufunun üst sınır değerlerinden BSH ayrıntısı.

Yazar hakkında

'src =