Bir çocuk odası yıllarca nasıl dekore edilir

Çocukların zevk ve tercihlerinin her saniye değiştiği bilinmektedir. Bu harika çünkü büyümekten aldığınız büyük zevkin bir parçası. Ancak konu bir çocuk odası için bir tasarım oluşturmaya geldiğinde, çocuğun sürekli değişen çıkarlarını oraya yansıtmak çok zor ve çok maliyetlidir.

Çocuk odasını çocuğunuzla aynı zamanda nasıl büyütürsünüz? Aşağıdaki 5 ipucu size bu konuda yardımcı olacaktır!

Renkli çocuk odası

1. Yaşlanmayan Mobilyalara Yatırım Yapın

Bir çocuk yetiştirerek, kendimiz küçük bir çocuk oluruz. Bu nedenle, mağazadaki en şirin ve en zarif beşiği gördükten sonra, onu kesinlikle satın almak isteyeceğiz! Bununla birlikte, bu tür mobilyaların çekiciliği, kural olarak, dayanıklılığını önemli ölçüde aşmaktadır. Birkaç yıl geçecek ve çocuğunuz bunun için çok yetişkin ve ciddi olduğunu söyleyecek ve kendinizi yine mağazada bulacaksınız.

Bunun olmasını önlemek için evinizde uzun yıllar görmek isteyeceğiniz mobilyaları arayın. Örneğin, bir çocuk şifonyeri veya gardırop satın almak yerine, mümkün olduğu kadar tutan bir çekmece seçmek daha iyidir. Ayrıca, yer varsa, tek kişilik yatak yerine çift kişilik yatak, muhtemelen katlanır yatak satın almak her zaman yararlıdır.

Geleneksel tarzda çocuk odası

2. Çok işlevli mobilyaları seçin

Bu nedenle, standart bir alt değiştirme masası yerine, üzerinde yumuşak bir alt değiştirme minderi bulunan bir masa veya çekmece satın almak daha iyi olacaktır. Kundaklama dönemi sona erdiğinde çocuk için çalışma masası görevi görecektir. Aynı şekilde, bir yatak satın alma zamanı geldiğinde, yerleşik saklama bölmeleri olan bir yatak arayın.


Güzel çocuk odası

3. Pahalı bir şey satın alırsanız, nötr renkler seçin.

Her oda, zaman testine dayanmak için ihtiyaç duyduğumuz unsurlara sahiptir – örneğin döşeme, mobilya vb. Satın aldığınız parça önemli miktarda paraya değerse, zaman içinde güncel kalmasını sağlayın.

İç mekandaki nötr tonlar asla sıkıcı olmaz. Ve daha fazla renk çeşitliliği istiyorsanız, onu, modası geçtiğinde değiştirmesi daha kolay olan çeşitli güzel dekorlarla ekleyin.

Universal çocuk odası

4. Aksesuarlarla odaya kişilik katın

Bir çocuk odası tasarımına pratik bir yaklaşımla, onu bireyselliğinden mahrum etmemek önemlidir. Bu çocuğunuzun kişisel alanı ve bu nedenle kesinlikle kendini ifade etme arzusunu teşvik etmeye değer. Odanın sade mobilyaları, duvar kağıdı ve zemini olmasına izin verin, ancak en sevdiğiniz çizgi film karakterleriyle parlak perdeler veya bir halı veya dekoratif yastıklar, çerçevelerdeki resimler ekleyebilirsiniz. vb. Bununla birlikte, çocuğunuzun tasarım sürecine dahil olduğunu hissetmesi için bu biblolardan birkaçını kendi başına seçmesine izin verin. Ve zevkinize çok uygun değilse sorun değil – neyse, kreşte asla mükemmel bir düzen yoktur, bu yüzden çarpıcı olmayacaklar.

Çocuk odası tasarımı

5. Son seçimi yaparken çocuğunuza danışın.

Çocuğunuzun yatak odası, zamanının çoğunu geçireceği yerdir, bu nedenle içinde kendini rahat hissetmesi önemlidir. Örneğin, duvar kağıdını seçerken, bebeğinize kişisel olarak da beğendiğiniz renk seçeneklerine sahip birkaç kart sunun. Ama onların son seçimini yapmasına izin verin. Unutma: Bir çocuk kreşine aşık olursa, uzun süre içinde hiçbir şeyi değiştirmek istemeyecek ve gereksiz belalardan kurtulacaksın!

En iyi çocuk odası tasarımı