Bir çamaşır makinesinin maliyeti nedir – fiyata genel bakış

Ne kadar makineBir ailede çamaşır makinesi çok gerekli bir şeydir. Onsuz, tek bir modern ev hayal etmek imkansız. Tabii ki ülkedeki istikrarsız ekonomik durum nedeniyle insanlar bu ekipmanların fiyatları ile ilgileniyor. Özellikle parçalanmış “ev hizmetçinizi” yenisiyle değiştirmek söz konusu olduğunda. Cihazın maliyeti hakkında bu yazının sayfasında konuşacağız.

Çamaşır makineleri için fiyat kategorileri

Çamaşır makinesi fiyat kategorisi, bir grup veya başka bir grup için belirli bir çamaşır makinesi modelini ayarlamanıza izin veren özel bir kriterdir. Farklı uzmanlar, çamaşır makinesi fiyat kategorilerini belirlemede farklı teknikler sunar, ancak biz sadece 3 kategoriyi vurgulayarak basit bir yoldan gitmeye karar verdik:

 • Bütçe fiyat kategorisi;
 • Ortalama fiyat kategorisi
 • Elit fiyat sınıfı.

Bu durumda çamaşır makinesi modellerinin dağılımının piyasa değerine bağlı olduğu açıktır. Bütçe arabaları – maksimum fiyat 380 dolar, çamaşır makineleri için ortalama fiyat – 381 ila 910 dolar ve daha pahalı elit yıkayıcılar 911 dolara mal olacak. Ama soru hemen ortaya çıkıyor, neden bu fiyat aralığı tam olarak? Bu durumda, uzmanlar, belirli çamaşır makinesi modelleri için fiyat çerçevesini belirlerken, teknik ve pazarlama kriterlerine güvenirler, yani:

 1. Şirket markası ve politikası;
 2. Üretildiği ülke;
 3. Makine parçalarının kalitesi ve malzemeleri;
 4. Yıkama ve kurutma ortamının bileşimi ve sayısı.
 5. Elektronik doldurma.
 6. Kompozisyon ve bir dizi ek işlev;
 7. Koruma ve enerji verimliliği.

Önemli! Çamaşır makinesinin maliyeti ne kadar yüksekse, benzer modeller arasındaki fiyat aralığı o kadar yüksek ve yukarıdaki kriterlerin etkisi o kadar büyük olur.

Tüm bu kriterler birlikte fiyatı etkiler ve bu veya bu çamaşır makinesinin hangi fiyat kategorisine ait olduğunu anlamayı mümkün kılar. Yeterince iyi “Ormanda dolaşın”, bütçe, orta ve elit sınıfların çamaşır makinelerine genel bir bakış verelim.

Bütçe yıkayıcılar

İncelememize bütçe çamaşır makinesi ile başlıyoruz. Bütçe yıkayıcılar en popüler ve popüler olduğu için bu mantıklı olacaktır. Ve şaşılacak bir şey yok, çünkü fiyatları sadece 380 dolar, bu da çoğu kişinin bu otomatik çamaşır makinelerini satın alabileceği anlamına geliyor.

Indesit EWSC51051B. Standart düşük maliyetli çamaşır makinesi – 227 dolar. Teknik özelliklerinin, özellikle modern standartlara göre kimseyi etkilemesi olası değildir, ancak bir şeyleri yıkamak için iyi bir iş çıkarır ve bazıları için bu yeterlidir. Çamaşır makinesinin yatay yükü var, tamburda 5 kg çamaşır var, sıkma hızı 1000 çevrime kadar ve 16 yıkama programı var. Bütçe arabası modelinin beklenmedik işlevleri de vardır:

 • Nesnelerin otomatik tartılması;
 • Offs ile yıkayın;
 • Durun ve çamaşırın ortasına çamaşır ekleyin;
 • Rötar
 • İkincil durulama.

INDESIT EWSC 51051 B

Model çok iyi, ancak iki noktayı karıştırıyor. Birincisi, bu çamaşır makinesi çok şey gösteren Rusya’da üretildi ve ikincisi, oldukça düşük kaliteli parçalardan ve düşük kaliteli malzemelerden yapıldı. İstatistikler bize, bu çamaşır makinelerinin ortalama 3 ila 5 yıl arasında çalıştığını, sonra sorunların başladığını, ancak seçimin elbette şanslı olabileceğini söylüyor.

Şeker GC41072D-07. Ve bu, tamamen farklı bir üreticiden, ancak benzer özelliklere sahip bir bütçe çamaşır makinesidir. Programların ve işlevlerin sayısı bile aynı. Aradaki fark sadece kesimin kalitesinde ve fiyatında – kalite biraz daha iyi ve fiyat biraz daha yüksek. Ve tabii ki, silindir yükleme, bu modelde elektronik kontrolün yanı sıra 7 kg var. Bir modelin ortalama maliyeti 302 dolar ve Rus meclisi.

Şeker GC4 1072D-07

Pico WKB51031PTMA. Bir çamaşır makinesinin bu bütçe modeli biraz daha ayrıntılı olarak üzerinde durmaya değer. İlk bakışta fiyatı 253 dolar çekiyor, ancak bu oldukça geniş ekrana ve elektronik kontrole sahip bir çamaşır makinesi. Hoş sürprizler burada bitmiyor. Otomatik çamaşır makinesinde elde yıkama, bebek kıyafetleri, ıslatma, yün ve diğer birçok popüler ve popüler program dahil olmak üzere 11 yıkama programı vardır.

BEKO WKB 51031 PTMA

Bu cihazın işlevleri arasında gerçekten benzersiz olduğu unutulmamalıdır. Örneğin, hayvan tüylerinin alınması. Pahalı çamaşır makinesi modelleri bile bu tür bir işlevselliğe sahip olamaz, ancak işte ekonomik bir araba. Bu model Rusya’da yapılmış olmasına rağmen, parçaların ve montajın kalitesi oldukça güncel, ancak yine de dezavantajları var. Önemli olan tambur yüklemesi, sadece 5 kg, modern standartlara göre bu yeterli değil, ancak 1000 tur dönüyor, aynı zamanda çok iyi değil, çıkıştaki lavabo tamamen ıslak.

Bilginize! Üretici, Beko WKB51031PTMA’ya basıldıktan sonra kalan yıkama neminin% 63 olduğunu iddia ediyor, ancak testlerimiz% 65 ve hatta% 70 gösterdi ki bu oldukça fazla.

Orta sınıf

Şimdi kısaca orta sınıfın çamaşır makinesi modellerine geçti. Bu, çeşitli özelliklere sahip çok sayıda çamaşır makinesi modeliyle oldukça geniş bir fiyat aralığıdır.

LG F12U2HDN0. Harika bir otomatik çamaşır makinesi, uygun bir fiyata orta sınıf ekipmanın parlak bir temsilcisi – 454 $. Bu cihazın birçok avantajı vardır, bunlar arasında:

 1. 7 kg çamaşırın yüklenebileceği tambur;
 2. Direkt sürücülü inverter sürücü (fabrika hatası yoksa öldürülemez);
 3. 1200 rpm’lik yüksek sıkma hızı.
 4. Akıllı yıkama bulanık mantık kontrolü.
 5. Kirli şeylerin otomatik tartılması ve yıkanacak su miktarının belirlenmesi;
 6. 14 farklı yıkama programı: süper hızlı yıkama, yorgan, bebek kıyafetleri, yün vb.
 7. 19 saate kadar gecikmeli başlatma;
 8. Sıkarak yıkayın.

LG F12U2HDN0

Ayrıca makine, LG Bubble tarafından özel olarak geliştirilmiş benzersiz bir tasarıma sahiptir. Kirli şeyleri iyice yıkamanızı sağlar. Ayrıca, avantajları arasında şık bir tasarım, elektronik kontrol ve geniş bir renkli ekran bulunur.

Daewoo DWD-UD2412K. Kore’de yapılan ilginç, güzel bir otomatik çamaşır makinesi. Tasarım ve teknik açıdan ilginçtir. DAEWOO DWD-UD2412K, 12 kg yük kapasitesine sahiptir. Üstelik bu bir ayakkabı üreticisi değil, gerçek olandan birkaç kilogram farklılık gösteriyor, bu gerçek ve güvenilir bir indirme. 9 yıkama programı, yüksek hızlı yıkama, paslanmaz çelik tambur, akıllı kontrol, yarım yük vb.

Daewoo DWD-UD2412K

Çamaşır makinesinin görünümü benzersiz olarak kabul edilebilir:

 • Ön duvar eşsiz bir tablo ile süslenmiştir.
 • Ekran ve kontrol paneli tüm makinelerde olduğu gibi ön duvarda değil, üstte bulunur;
 • Keskin köşeler ve düz çizgiler içermeyen aerodinamik gövde, planları yumuşatır ve bu cihazın sadece rahat bir banyo için tasarlandığı hissini yaratır.

Bu mucize 700 veya 800 veya 900 dolar ne kadar? Hayır, sadece 545 ve inan bana, bu arabayı alırken bir kuruş bile pişman olmayacaksın. Geniş bir aile için çok iyi bir satın alma.

Dikkat edin! DAEWOO DWD-UD2412K, üreticisi 10 yıl garantili bir direkt tahrik motoruna sahiptir.

Bosch WAT28440OE. Alman kalitesinin hayranları, Bosch WAT28440OE otomatik çamaşır makinesini beğenebilir. Zaten Alman yedek parçalarından yapıldı, ancak onu Rusya topraklarında monte ettiler ve bu gerçek bir “merhem içinde sinek”. Aynı zamanda, bu model için fiyat etiketinin 757 dolar civarında olması utanç verici, bu da Rusya’da monte edilen ekipmanlar için çok pahalı. Tüketiciler incelemelerinde şöyle diyorlar: “… Almanya’da toplasalar, o tür bir parayla satın alırdım, ama kusura bakmayın …”.

Bosch Watt 28440OE

Genel olarak, modelin birkaç avantajı vardır: 9 kg’lık bir yük, başlatma gecikmesi, elektronik kontrol, yastıkları yıkamak için özel bir program, çocuklara karşı koruma, köpük kontrolü ve diğer birçok yararlı işlev. Ama yine de, Kore’de paketlenmiş çamaşır makinesini para için defalarca test edilen çamaşır makinesini satın almamıza kim engel oluyor? bu senin seçimin!

Elit teknolojisi

Üst düzey bir ekipman hayranıysanız ve satın almak için yeterli mali kaynağa sahipseniz, bu makalenin bu paragrafı ilgi çekici olmalıdır.Piyasa yeterince elit çamaşır makinesi sunuyor, ancak son zamanlarda büyük alışveriş merkezleri bile daha az istek sunuyor, çünkü talep çok büyük değil. İşte elit çamaşır makinesi modellerinden bazı örnekler.

Electrolux EWW51697. İtalya’dan bize gelen elit çamaşır makinesi. Ergonomik tasarım, geniş 9 kg’lık tambur, kurutma, 1.600 rpm’de eğirme – ve bu, avantajlarının sadece küçük bir kısmı. Yalnızca 10 yıkama programı vardır, ancak her program sizi kesinlikle paylaşacak şekilde seçilmiştir. Bazı cihazlarda, yarısı gerekli olmayan 16-20 program bulunur, Electrolux EWW51697’de yoktur.

Electrolux EWW51697

Adil olacağız ve bu modelin kusurlarını not edeceğiz. Birincisi, metal gövde oldukça incedir, bazı yerlerde parmakla basılabilir ve ikincisi, cihazın elit sınıftaki çamaşır makineleri için kabul edilemez olan oldukça kalitesiz bir plastik deposu vardır. Ve genel olarak, malzemenin kalitesi arzulanan çok şey bırakıyor, bu da süreci kesinlikle etkileyecektir. Bu mucizenin maliyeti nedir? Ortalama fiyat 1.550 dolar civarında.

Bilginize! Uzmanlarımız, bu model çamaşır makinesi üzerinde yapılan pazarlama araştırmasını inceledi. Electrolux EWW51697’nin Rusya ve BDT ülkelerindeki tüketicilerden çok sayıda olumsuz eleştiri aldığı ortaya çıktı.

Samsung WW10H9600EW. Ve bu, Samsung’tan bir ev asistanı şaheseri. Mükemmel tasarım, yüksek kaliteli malzemeler, kusursuz dokunmatik kontrol ve sezgisel yazılım, genel olarak geleneksel olarak Samsung teknolojisine sahip olan her şey. Ancak araştırması ve işlevleri ile daha çok ilgileniyoruz.

Yetkili olalım, esas olarak tambur tasarımı, yerleşik köpük yıkama işlevi ve benzersiz yıkama programları nedeniyle makine kusursuz bir şekilde siliyor. Tek seferde 10 kg çamaşır yıkayabilir. İçinde çadırı, hamakı, uyku tulumlarını, battaniyeleri ve diğer gevşek eşyaları yıkayabilirsiniz. Makine, herhangi bir kirli şeye zorluk çekmeden adapte olur ve böylece kazara keten ile kazara boşaltma yapmaz, içinde “otomatik tartım” işlevi tasarlanmıştır.

Samsung WW10H9600EW

Otomobilin ciddi eksiklikleri yok, ancak bu para için üretici hala kurutma işlemini çamaşır makinesine entegre edebiliyor, ancak değil. Bu gerçek arabayı bozmasa da. Bu model için çamaşır makinesi piyasa değeri 1.287 $ ‘dır.

Bu nedenle piyasada bir çok otomatik çamaşır makinesi var ve herkesin farklı fiyatları var. Geleneksel olarak, tüm çamaşır makineleri bir fiyata üç gruba ayrılabilir: bütçe, orta sınıf, lüks. Bu grupların her birine ait makinelerin örneklerini bu makalede sunduk. İncelememizin doğru seçimi yapmamıza yardımcı olacağını umuyoruz ve iyi şanslar!