Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Bir çamaşır makinesi ne kadar dayanır? Kullanışlı ömrünü nasıl uzatacağınızı biliyor musunuz?

Hepimiz merak etmiştik: Bir çamaşır makinesi ne kadar dayanır ve kullanım ömrü nasıl uzatılır? Kabul edelim: Çamaşır makineleri sonsuz değil, ancak teknolojik gelişmeler sayesinde giderek daha verimli hale gelen ve hayatınızı kolaylaştıran çamaşır makineleri yapabiliyoruz. Etkili bakım ve doğru kullanımla, yalnızca üreticiye bağlı olmadığı için kullanım ömrünü tahmin ettiğinizden daha fazla uzatabilirsiniz. Bir çamaşır makinesi […]

18 Ocak 2021 - 15:59 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi. A+A-

Bir çamaşır makinesi ne kadar dayanır?  Kullanışlı ömrünü nasıl uzatacağınızı biliyor musunuz?

Hepimiz merak etmiştik: Bir çamaşır makinesi ne kadar dayanır ve kullanım ömrü nasıl uzatılır? Kabul edelim: Çamaşır makineleri sonsuz değil, ancak teknolojik gelişmeler sayesinde giderek daha verimli hale gelen ve hayatınızı kolaylaştıran çamaşır makineleri yapabiliyoruz. Etkili bakım ve doğru kullanımla, yalnızca üreticiye bağlı olmadığı için kullanım ömrünü tahmin ettiğinizden daha fazla uzatabilirsiniz.

Bir çamaşır makinesi ne kadar dayanır?

Bir çamaşır makinesinin kullanım ömrü, büyük ölçüde kullanıldığı kullanıma, teknolojisine ve tasarımına bağlıdır. Ancak, a göre Tüketici ve Kullanıcı Organizasyonu (OCU) tarafından gerçekleştirilen çalışmaBir çamaşır makinesinin ortalama ömrü 11 ​​yıl 3 ay olarak tahmin edilirken, 16 yıla ulaşan modeller varken diğerleri 9 yıla bile ulaşmamaktadır.

OCU için piyasadaki en güvenilir çamaşır makinelerinden biri bizim 9 kg önden yüklemeli çamaşır makinesi Bosch 6 Serisine ait. Bu tüketici örgütü Kapasitesi nedeniyle “aileler için” çok uygun olduğunu düşünüyor ve sıkma hızının (1200 rpm), eğirme sonrasında giysilerin neredeyse kuru çıkmasına izin verdiğini detaylandırıyor.

çamaşır makinesi ömrü

Bir çamaşır makinesinin bakımı nasıl yapılır?

Sürekli yıkamalar, özellikle kısa programlar ve soğuk suyla yapılanlar, bir çamaşır makinesinin ömrünü kısaltabilir. Ayrıca aşırı deterjan kullanımı ve sudaki kireç, yıllar geçtikçe çamaşır makinesinin veriminin düşmesine neden olabilir. Ve hatta kir veya kötü kokuların ortaya çıkması bile mümkündür. Bu nedenle, çamaşır makinenizin verimliliğinin her zaman olabildiğince verimli olması için bakımını iyi yapmanız çok önemlidir.

Her yıkamada belirli ürünler kullanmak, çamaşır makinesini temiz ve iyi durumda tutun çok daha uzun bir süre için, bu cihazın genel temizliğini ayda en az bir kez yapmanız da önemlidir. Bunu yapmak için aşağıda size bir dizi ipucu veriyoruz bir çamaşır makinesinin bakımı nasıl düzgün yapılır:

  • Çamaşır makinenizin bakımını düzgün bir şekilde yapmak için temel bir adım, filtreyi temizle Bunu yapmak için, içerdiği suyu tahliye borusuyla boşaltmak ve ardından kir kalıntılarını gidermek için filtreyi çıkarmak en iyisidir. Son olarak, temiz olduğunu düşündüğünüzde, olduğu gibi geri koyun.
  • O zaman zorunda kalacaksın deterjan çekmecesini temizleyin ve kumaş yumuşatıcınınki. Bunu doğru yapmak için çekmeceyi çamaşır makinesinden çıkarın ve ılık suyla yıkayın. Kutunun içinde biriken kiri iki haftada bir temizlemeyi de unutmayın.
  • Hem lastik conta üzerinde hem de çamaşır makinesinin dışında biriken kiri temizlemeniz gerekecektir.
  • Ayrıca kazanı düzenli olarak temizlemeniz gerekecektir. Bunu yapmak için Bosch çamaşır makinenizin tambur temizleme programını kullanabilir veya aksi takdirde 60ºC’nin üzerinde bir yüksek sıcaklıkta yıkama programı uygulayabilirsiniz. Bu videoda nasıl yapılacağını açıklıyoruz:

Çamaşır makinesinin içini en az dönemlik olmak üzere sık sık yıkamanızı tavsiye ederiz. Bunun için kullanabilirsiniz yıkama tozları için temizlik ürünlerimiz.

Çamaşır makinenizin ömrünü nasıl uzatırsınız

Çamaşır makinesi, uzun yıllardır bizimle birlikte olan harika bir cihazdır ve eğer ona doğru bakarsanız, daha da fazlası olabilir. Nasıl olduğunu biliyor musun? Çamaşır makinenizin kullanım ömrünü uzatmanıza izin verecek ve yıkama rutininize dahil etmeniz için size hiçbir maliyeti olmayacak bazı ipuçları veriyoruz:

  • Çok fazla kıyafet koyma: Yükleme davul çamaşır makinesinin fazla olması hareketini kolaylaştırmaz. Aslında, yıkama döngüsüne dahil olan parçaları ve bileşenleri zamanından önce zayıflatır. Ek olarak, giysiler o kadar etkili bir şekilde yıkanmaz ve giysiler arasında daha fazla sürtünme ve dolayısıyla daha fazla bozulma olur.
  • Nesnelere dikkat edin: Kontrol etmeyi unutmayın. cepler Çamaşır makinesine koyacağınız giysileri, bozuk paraları, kağıtları veya su borusuna veya tamburdaki herhangi bir deliğe sızabilecek herhangi bir şeyi çıkarmak için kullanın. Ayrıca, küçük giysileri veya metalik uçlarla veya bazı sert malzemelerle yıkayacaksanız, bunları bir kırmızı çamaşır makinesinin duvarlarına takılmalarını önlemek için.
  • Doğru miktarda deterjan kullanın: Genel olarak, deterjan eklemek için zaman harcama eğilimindeyiz çünkü ne kadar çok varsa, giysilerin o kadar temiz olacağını düşünüyoruz. Ancak bunu yaparak çok fazla köpük üretilir ve bu da çamaşır makinesinin içinde biriken kire dönüşür. Ayrıca fazla sabunun çıkarılması ve daha uzun süre durulanması gerektiğinden ekstra su harcaması anlamına gelir.

Bu sorunu önlemek için, i-DOS yıkayıcılar, ne otodosifikan çamaşır miktarına ve çamaşırdaki kire bağlı olarak ihtiyaç duydukları deterjan.

  • ‘Sıcak’ sıcaklıklarla daha iyi: Elbette çamaşır makineniz yüksek sıcaklıklar almaya hazırdır, ancak bu ısıl işlem makinenize ve bileşenlerinin ömrünü daha fazla zorlar. Mümkün olduğunda 30ºC’den başlayan ılık sıcaklıkları kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Çok fazla ürün mü var? Eklemeye alıştınız yumuşatıcı çamaşırlarınıza çok hoş bir koku ve doku kazandırdığı için. Ama bekleyin, çünkü uzun vadede sadece erken giyilen giysiler üzerinde olumsuz bir etkisi olmakla kalmaz, aynı zamanda çamaşır makinesinde de olabilir. Yumuşatıcı, yıkama döngüsü sırasında daha fazla iş gerektirir ve karşılık gelen giyinmek.

Bir çamaşır makinesinin ne kadar dayanacağı ve kullanım ömrünün nasıl uzatılacağı hakkındaki şüphelerinizi çözdüğümüzü ve bunu #LikeABosch yaptığımızı umuyoruz. Sorularınız varsa bize bir yorum bırakabilir veya sosyal ağlarımızda ne istediğinizi bize sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kurutucunuzun temel bakımı Kurutucunuzun temel bakımı

Biz biliyoruz ki kurutucu Bu kış senin büyük müttefikin oldu. Giysilerinize özen gösterdi ve en hassas kumaşları bile kurutarak her zam...

Beyaz mutfak aletleri – Hayatınız için yenilik. Beyaz mutfak aletleri – Hayatınız ...

Mutfağınız için yeni cihazlar mı arıyorsunuz, sıfırdan mı tasarlıyorsunuz, köklü bir değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Birkaç seçeneği...

Çamaşır makinemin kaç kg’a ihtiyacı olduğunu nasıl bilebilirim? Çamaşır makinemin kaç kg’a ihtiyac...

Çamaşır makineme kaç kg ihtiyacım olduğunu nasıl bilebilirim?...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ