Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Bir çamaşır makinesi nasıl seçilir – bir daireye kurulum ve yerleştirme fikirleri (80 fotoğraf)

Birçok insan çamaşır makinesi olmadan yapamaz ve bu uzun zamandır norm olmuştur. Ne yazık ki, herkes finansal nedenlerden dolayı böyle bir birimi karşılayamaz, ayrıca, Rus Kruşçev evlerinin küçük bir alanı, bir makine kurmak için birkaç metrekarelik boş alan sağlayamaz. Ek olarak, iletişimin değiştirilmesi sorunu sıklıkla ortaya çıkar. Bir seçeneği düşünmenizi öneririz: dolapta bir çamaşır makinesi. […]

14 Ocak 2021 - 9:17 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi. A+A-

Bir çamaşır makinesi nasıl seçilir – bir daireye kurulum ve yerleştirme fikirleri (80 fotoğraf)

Birçok insan çamaşır makinesi olmadan yapamaz ve bu uzun zamandır norm olmuştur. Ne yazık ki, herkes finansal nedenlerden dolayı böyle bir birimi karşılayamaz, ayrıca, Rus Kruşçev evlerinin küçük bir alanı, bir makine kurmak için birkaç metrekarelik boş alan sağlayamaz. Ek olarak, iletişimin değiştirilmesi sorunu sıklıkla ortaya çıkar. Bir seçeneği düşünmenizi öneririz: dolapta bir çamaşır makinesi.

Çamaşır makinesi çeşitleri

Uzun zamandır alışkın olan arabalara otomatik denir. Kendilerini toplarlar, suyu ısıtırlar, tozu dozlarlar. Kişiden sadece çamaşırları yüklemeniz gerekir.

Minimum işlev kümesine sahip arabalara yarı otomatik denir. Bu tür örnekler nadirdir, ancak yine de meydana gelir. Onlara yatırılan tek şey bir zamanlayıcıdır. Bir yuvadaki çoğu yarı otomatik makine, bir aktivatör modelini bir santrifüjle birleştirir. Bununla birlikte, ana avantajları basitlikte yatmaktadır.

Kabarcık tipi modeller, yeni nesil çamaşır makinelerine bağlanabilir. Teknoloji, malzeme üzerinde minimum etki ile mükemmel temizlik elde etmek için soğuk suyla yıkamanıza izin verir. Ancak bu ürünler Rusya’da yaygın değil.

İlgili Tartışmalar

Daireyi planlamak (imar) konusunda yardıma ihtiyacınız var Treshka, 75m Fikirler gerekli.

Mobilya düzenlemesine yeni bir bakışa ihtiyacımız var!

Düzene göre bir daire seçmek

Ekipman, mobilya, banyo düzenlemesi

Mimari ve tasarım bürosu “5idey”

tatiana_ku99 Merhaba! Bu çözümü tamamladığımız projemizde uyguladık. (fotoğrafta sadece odanın bir kısmı, ikinci kısım simetrik ve bir kurutma makinesi var).

Kanımızca bu çözümün banyoya çamaşır / kurutma makinelerinin yerleştirilmesine göre çok daha fazla avantajı var. – böyle bir odaya çamaşır odası diyoruz.

Çamaşır odası, banyoyu karıştırmadan, gerekli tüm aktiviteleri keten ile gerçekleştirebileceğiniz tam teşekküllü bir alandır: bir ütü masası, ütü, çamaşır kurutma makinesi, mağaza çarşafları, sıralama vb.

1. Islak bölge yerleştirmenin yasallığı – ancak her şeyi doğru bir şekilde tanımladıysanız ve Olga’nın da belirttiği gibi, bununla ilgili bir sorununuz yok.

 1. 2. Tesislerde su geçirmezlik önlemlerinin alınması ve uygun bir zemin kaplaması kullanılması zorunludur.
 2. 3. Arabaları özel bir “podyumda” kaldırdık, böylece bir sızıntı durumunda mobilyalar bozulmasın;
 3. 4. Kurutma için yüksek bir sıcaklığı koruyabilmeniz için odaya ek bir pil koyarız.
 4. 5. Havalandırma kurduk ..

İlk bakışta böyle göze çarpmayan bir oda, bir depo odası gibi, apartman sakinleri için kompakt bir depodur. Burada, çeşitli ev eşyalarını, aletleri, aletleri ve temizlik araçlarını rasyonel bir şekilde yerleştirebilir, bir giyinme odası, kütüphane veya bakkal bölmesi donatabilirsiniz. Depolama yerlerinin çatı katlarında ve bodrum katlarında bulunduğu özel evlerin aksine, dairelerde genellikle yeterli görüntü yoktur. Bu yazıda, çeşitli odalarda bir kiler düzenlemek için en iyi fikirleri ele alacağız ve başarılı tasarımlardan oluşan bir fotoğraf turu yapacağız.

Hangi modeli seçmelisiniz?

Muhtemelen kimse bugün yarı otomatik bir cihaz almayı düşünmüyor. Kabarcık makineleri henüz mevcut değil. Ancak otomatik bir makine satın almak oldukça mümkün.

Eviniz için bir çamaşır makinesini nasıl seçeceğinizi anlamaya çalışalım.

Zeminin güçlendirilmesi

Çalışma sırasında, çamaşır makinesi titrer, hatta bazı modifikasyonlar yüksek hızlarda “zıplar”, böylece zemin üzerinde güçlü bir basınç yaratır.

Çamaşır makinesini depoya yerleştirmeden önce, zeminin sağlam ve hatta ev aletlerinin normal çalışmasını sağlayacak, ekipmanı erken arızalardan kurtaracak ve ev aletlerinin çalışma süresini uzatacak şekilde tamir etmek gerekir.

Kilerdeki zeminin tahtadan yapılmış olması kötüdür. Bir çamaşır makinesinin kurulumu için işe yaramayacak, belirli işlemleri gerçekleştirerek onarım işi yapmanız gerekecektir:

 • ilk olarak, zemin kaplaması üzerinde çamaşır makinesinin planlandığı alanın doğru bir şekilde işaretlenmesi yapılır. Yıkama ekipmanının çalışması sırasında platformun tahrip olmasını önlemek için uygulanan dikdörtgenin çevresi boyunca on santimetre eklenir;
 • kilerdeki döşeme tahtalarını dikkatlice sökün;
 • hazırlanan dikdörtgene bir kalıp yapısı kurulur;
 • beton tabana ek mukavemet sağlayan bir takviye ağı döşenir;
 • hazırlanan site betonla doldurulur, karışım dikkatlice sıkıştırılır;
 • tahtaların sarkmasını önlemek için tabanın kenarları boyunca kütükler koyun.

Çamaşır makinelerinin kurulum yeri ve boyutu

Bir model aramaya başlamadan önce kurulum yerini belirlemelisiniz. Burada çok fazla seçenek yok: mutfak; banyo.

Mutfak için bir dizi ankastre makine düşünüyoruz. Yani bu, ağırlıklı olarak tam boyutlu, önden yüklemeli, standart boyutlu bir makinedir.

Kurulum sahası bir banyo ise, o zaman esas olarak kompakt boyut, dar veya önden veya dikey yükleme ile ultra dar ilgileniyoruz.

Banyo

Banyoda çamaşır makinesinin varlığı mantıklı ve kullanışlıdır. Tüm su temini ve drenaj iletişimi, hava egzozu ve ana güç kaynağının yanı sıra yakınlardadır. Banyo, uzmanlar tarafından bu tür yıkama cihazları için ideal bir yer olarak kabul edilmektedir.

Ev temizlik ürünlerini saklamak için başarılı bir yer düzenlerseniz, bir havlu kurutucu hazırlarsanız ve kirli çamaşırlar için bir sepet koyarsanız, banyonun ergonomisi bu kadar büyük bir birimin varlığından zarar görmeyecektir. Üreticiler, kullanılmadığında bir daktilonun arkasına gizlenebilen çekmeli kurutucu modelleri sunar.

Tesisatçıların tavsiyelerine göre hortum üzerine makinenin tankına su sağlayan ve yıkama bitiminden hemen sonra su akışını engelleyen bir vana yerleştirilir. Dairenin sahibi, eşyaların bir kısmının yeni bir yıkamasına başlamadan önce açılışını izlemelidir. Böyle bir cihaz, bir kaza olursa, odanın ve aşağıdaki komşuların su basmasını önlemenizi sağlar.

Her arabanın özel bir emniyet valfi vardır. Musluktan yüksek su sertliğinde tortular sıklıkla oluşur ve bu da vanaların ve tüm ekipmanın arızalanmasına neden olur. Su girişi için hortumlar da satın alabilirsiniz. Sızıntı meydana gelir gelmez, vana otomatik olarak suyu kapatır.

Suyunu sıkmak

Sınıfı standart bir ölçekte değerlendirelim. Üretici, model için “A” sınıfını beyan etmişse, burada dakika başına devir sayısı daha yüksektir, bu da daha iyi sıkıştığı anlamına gelir.

Çamaşırın izin verilen nem içeriği% 45’in altındadır. Buna göre, son sınıfın eğirme kalitesi gözle görülür derecede daha kötü olacaktır. Kalan nem yaklaşık 90’dır.

Modları

Yukarıda açıklanan “sınıf” göstergeleri dikkate alınırsa, standart bir beş ila altı temel program seti sıradan bir aile için yeterlidir. Çocuklu aileler veya alerjisi olan aileler için ekstra bir durulama ekleyebilirsiniz.

Rejim seçimi, yaşam tarzına bağlı olabilir. Örneğin, bir ayakkabı veya spor kıyafet yıkama rutini, aktif bir yaşam tarzına sahip kişiler için uygundur.

Bir dizi nazik, hassas yıkama modu – gardırobunda özel dikkat gerektiren kumaş öğeler içerenler için.

Kiler odası dekorasyonu

Ev aletlerini sıkışık bir odaya kurmanın mümkün olup olmadığını zaten öğrendik. Doğru, burada çok az boş alan var ve ek olarak aşırı yüklenmesi tavsiye edilmez. Yıkama tozlarının ve yıkamada kullanılan diğer ürünlerin depolanması için kaplar kullanılır, asılı raflara yerleştirilir.

Kullanıcı incelemelerine göre, böyle bir çözüm, kullanılabilir alandan en az yüzde otuz tasarruf sağlayabilir. İç mekan aydınlatması en iyi şekilde tavanın orta kısmına yerleştirilen spot lambalarla yapılır Gördüğünüz gibi kiler gibi küçük bir oda bile önemli fayda sağlayabilir.

bir kaynak

Çamaşır makinelerinin fotoğrafları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yerli oyun şirketi rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rollic games satıldı...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider olan İstanbul merkezli Rollic’i Satın Alımını Kapattı En Büyük ve En H...

Havalı tabanca tavsiye Havalı tabanca tavsiye

Basınçlı Hava Tabancaları Havalı tabanca tavsiye Onlar son derece Çünkü kullanımı kolay ve herhangi bir lisans gerektirmeyen kendi kull...

Bebek arabası tavsiye Bebek arabası tavsiye

En iyi bebek arabaları – karşılaştırma ve satın alma rehberi Bebeğiniz için her şey küçük. Özellikle yeni bir ebeveynseniz, bebek...

En iyi bluetooth bileklik En iyi bluetooth bileklik

En iyi 10 akıllı bant: En iyi fitness bilezikleri (2021) 2021’in en iyi fitness bilekliklerini arıyorsanız, bu sizin için mükemme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ