Bir buzdolabı nasıl çalışır? – Hayatınız için yenilik.

Anlama bir buzdolabı nasıl çalışır göründüğünden çok daha basit. Bu cihazlardan herhangi birinin içinde ne olduğunu merak ediyorsanız, sadece bu makaleyi okumaya devam etmelisiniz.

Baştan başlayalım! Buzdolabınızın işlevi her türlü yiyeceği muhafaza etmektir (tabii ki bu cihazda muhafaza edilmeye uygundur) mükemmel durumda daha uzun süre. Bu yalnızca düşük sıcaklıklarda ve nemde mümkündür. Bunları başarmak için size şaşırtıcı gelse de buzdolabınız içeride soğuk hava üretmez, buzdolabının içindeki ısıyı dışarı atar.

Açıkçası, açıklarken bir buzdolabı nasıl çalışır bu ısının içeriden çekildiği sürecin açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Bu noktada motor kompresörleri, kılcal damarlar ve serpantinlerden bahsedebiliriz ama teknik detaylar olmadan sizlere anlatmayı tercih ediyoruz!

Bu bir buzdolabı nasıl çalışır

Buzdolabının yüzeyini tamamen kaplayan yanlarında birbiri ile birleşen bir dizi parça bulunmaktadır, içinden bir soğutucunun ‘geçtiği’ kapalı bir devre oluşturun, içeride üretilen ısının dışarı çıkabileceğinden sorumlu olan gerçek kişi.

Soğutma sıvısı böyle çalışır

  • Yaptığı ilk şey, devrenin buzdolabının içindeki kısmı olan evaporatöre ulaşmaktır. Buraya, soğutucu gaza dönüşür, buzdolabının içindeki ısıyı emer.
  • İşleme devam etmek için, gaz buharlaştırıcıyı terk eder ve devre boyunca buzdolabının dışında kalan devrenin parçası olan kondansatöre ulaşır. Kondansatörde, gaz sıvı haline döner ve sıcak havayı atmosfere atar içten emdiği.

No Frost buzdolabı nasıl çalışır?

Bu süreç tekrar tekrar devam ediyor, Buzdolabının içindeki ısıyı emmek ve dışarı atmak Yemeğinizin özelliklerini mümkün olduğu kadar uzun süre muhafaza etmesi için ideal sıcaklığa ulaşana kadar.

Ama yine de No Frost buzdolapları yiyecekleri koruma işlevine sahipse, bozulabilir doğası nedeniyle iki veya üç günden fazla taze kalmayan yiyecekler var. Bu nedenle, her yiyeceğin ihtiyaç duyduğu koruma türünü bilmenizi tavsiye ederiz!

VitaFresh Bosch buzdolabı

Kombi Buzdolabı Nasıl Çalışır?

bizim Combi VitaFresh buzdolapları bu tür yiyecekleri korumak için mükemmeldirler. Bu buzdolaplarında meyveler, sebzeler, et ve balıklar için özel çekmecelerBu yiyeceklerin çok daha uzun süre taze tutulabildiği.

Örneğin, VitaFresh Pro buzdolabı dondurucu çekmeceleri üç kata kadar daha uzun süre tutulabilirler! Sayesinde anladık bağımsız sıcaklık düzenlemesiEt ve balık çekmecesinde hassas ve stabil bir şekilde 0ºC’ye ulaşabilen, meyve ve sebze çekmecesinde ise nem ayarı, sakladığınız şeylere göre seviyeleri ayarlamanıza izin verir.

Artık bir buzdolabının nasıl çalıştığını biliyorsunuz! Size söylediklerimize şaşırdınız mı? Unutmayın, herhangi bir sorunuz varsa, makalenin yorumlarını veya Bize Ulaşın istediğin zaman.

Yazar hakkında

'src =