Bir buzdolabı mı kuruyorsunuz? Kendinize sormanız gereken 3 soru

İster yeni bir satın almayı düşünüyor olun Buzdolabı sanki yeni mutfağınızı tasarlıyormuşsunuz gibi, en iyi mutfak sitesini bulmanız gerekecek buzdolabını kur. Bosch olarak size yardımcı olmak istiyoruz ve nerede olduğuna karar vermeden önce kendinize soracağınızdan veya kendinize sormanız gereken 3 soruya cevap veriyoruz. buzdolabını mutfağa yerleştirin.

Buzdolabımı nereye koymalıyım?

Modellere bakmaya başlamadan önce ilk adım, aşağıdakiler için özelliklere karar vermektir: en iyi buzdolabını seç, ölçmek mutfakta buzdolabı için alanınız var. Sahip olduğunuz yükseklik ve genişlik alanı, nihai kararı etkileyecek alan olacaktır.

O buzdolabını kurmak için en uygun yermutfak çünkü genellikle iyi bir kurulumu olan kuru bir oda.

Yerleştirmeyi planladığınız deliğin doğrudan güneş ışınlarını almadığını ve ısıtıcı, pencere, mutfak, fırın gibi aktif ısı kaynaklarına yakın olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ancak mutfağınız küçükse ve başka seçeneğiniz yoksa buzdolabını fırının yanına kurun, Cihazı yalıtım paneli ile korumanızı tavsiye ederiz. Fırını mutfak dolabına monte etmek ve yan tarafı çift yalıtım paneli olarak kullanmak bir fikir olabilir.

Yine de kuruluma bağlı olarak fırın çok yakınsa buzdolabının performansının etkilenebileceğini unutmamalısınız. Fırın kapısını açarken açığa çıkan sıcak hava buzdolabının içine girerse bu yoğuşmaya neden olur ve buzdolabının daha sık soğumaya başlaması gerekir.

Buzdolabını elektrikli veya gazlı bir ocağın yanına koyacaksanız 3 cm aralık bırakın.

Buzdolabından duvara olan mesafe nedir?

Buzdolabının çalışması nedeniyle yan ve arka duvarlar ısınır, böylece aşırı ısınan havanın serbestçe dışarı çıkması gerekir. Aksi takdirde, cihaz ekstra enerji tüketimine neden olacak şekilde performansını artırmak zorunda kalacaktır.

Korkmayın, çok az yer kaplıyor. Cm ve mm’den bahsediyoruz.

Bu önemli buzdolabını duvarlara yaslamayın, çok daha az sıkıştırın. Boşluk ölçülerine 1 cm eklemelisiniz çünkü en uygun şey bir boşluk bırakmaktır. yukarıdaki ayırma mesafesi buzdolabını havalandırmak için.

Arka duvarla ilgili olarak, hava değişimini desteklemek için tavsiyemiz, 15 ile 20 mm arasında minimum bir boşluk bırakmanızdır.

Buzdolabının doğru kurulumu için, çok değerli bilgiler sundukları için cihazın kurulum planlarını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Buzdolabı kurulum planı

Buzdolabı kapımın yönünü değiştirebilir miyim?

Buzdolapları normalde sağdan sola açılır, ancak mutfak tasarımı veya kulpları buna izin vermiyorsa, buzdolabı kapısının yönünü değiştirin. Sadece onunla iletişime geçmelisin Resmi hizmet bir tarih ayarlamak için.

Buzdolabının düzgün çalışması için cihaz, kapının 90ºC açıyla açılabilecek şekilde kurulmalıdır. Aksi takdirde tüm raflara erişemezsiniz ve mobilyaya sürtülürse kapıda çizikler görünebilir.

Tüm bu verilerle kendinize mutlaka sorduğunuz soruyu sonuna kadar bıraktık, benim için en iyi buzdolabı hangisi? Bul onları!

Yeni buzdolabınızın doğru kurulumuyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yorumlar bölümünde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yazar hakkında

'src =