Bir apartman dairesinde salıncak nasıl yapılır

Evinizde mucize asılı

Birisi bir apartman dairesine salıncak takmayı biraz abartılı bulacak, ancak bu eğilim her geçen gün daha fazla popülerlik kazanıyor ve birçoğu iç mekanlarında, görünüşünde tanıdık bir salıncağa uzaktan benzeyen tavandan sarkan şık bir sandalye görmek istiyor.

Bu kadar ilginç bir çözüm, bu mobilya parçaları çok şık, güzel ve benzersiz göründüğü için iç mekanınız için mükemmel bir dekorasyon haline gelebilir. Ayrıca çok rahatlar, içlerinde vakit geçirmek, kitap okumak, yabancılardan biraz emekli olmak keyifli.

Ne seçeceksin

Satışta bir daireye kuruluma uygun birkaç salıncak türü vardır. Örneğin, bahçede asılı olanlar gibi bir hamak veya iki halat üzerinde sıradan ahşap koltuklar, rattan hasır sandalyeler veya bir yumurta şeklinde plastik asılı salıncak ve çeşitli tasarım çözümleri çeşitleri.

Böyle bir ürün yelpazesinden her mal sahibi uygun bir model bulacaktır. Kendiniz basit bir salıncak yapabilirsiniz. Örneğin, hamak salıncakları ve banklar. Sicim, plastik borular, zincirler, metal borular, tekstil bezleri doğaçlama malzemeler olarak faydalı olabilir.

Sandalye asmak için alan

Böyle bir asma salıncak için doğru yeri seçmek önemlidir, çünkü her tür tavan böyle bir bağlantı için uygun değildir. Bu işteki en önemli şey güvenliktir! Asma sandalyeyi tavana ancak montaj braketini takabileceğiniz sağlam bir beton tabanı varsa monte edebileceğinizi unutmayın.

Tavana asılı bir salıncak takma yeteneğiniz yoksa, salıncağın takılı olduğu bir kancaya sahip özel bir zemin montajı satın alabilirsiniz.

Dairenin iç kısmında asılı salıncak

Aşağıda modaya uygun salıncaklarla bazı ilginç tasarım fikirleri var.

Dairenin iç kısmında asılı salıncak

Halatlar üzerinde klasik bir tahta salıncak, her birimizin çocukluğumuzdan hatırladığı bir şeydir. Bununla birlikte, modern konutta göründüğü bağlam şaşırtıcı olabilir! Asılı koltuklar oturma odasında, oturma alanında veya girişte mobilya ve cihazlara dokunmaktan korkmadan güvenle sallanabileceğiniz yerlere yerleştirilebilir.

Ajur hasır top sandalye veya yumurta sandalye

Bir ajur hasır top sandalye veya bir yumurta sandalye, sanat dolu bir iç mekan için bir tür dekorasyondur. İçine dikkatsizce atılan yumuşak yastıklar, keyifli bir rahatlama vaadi veya yaratıcı bir düşünce uçuşu için ilham alma fırsatı. Böyle bir salıncak, beyaza boyanabilen sağlam ve kalın bir zincire asılır.

Daire için beyaz rattan asılı sandalye

Bir apartman dairesi için beyaz rattan asılı sandalye, büyük boyutu ve yüksek sırtı nedeniyle dinlenme alanında çok rahat. Burada kitap okuyabilir, hatta kestirebilirsiniz. Bu seçenek, İskandinav veya Akdeniz tarzının yanı sıra Provence ve Eco iç mekanlarda iç mekanla eşleşecek.

Yemek odasındaki masada sallan

Minimalistler yemek masasında sallanmaya bayılacak. Sıradışı ve harika görünüyor ve zemini temizlerken sandalyeyi kaldırmanıza gerek yok!

Asılı yumurta sandalyesi

Tasarımcı Eero Aarnio’dan asılı yumurta sandalyesi zaten klasik bir iç tasarımdır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu, 1968’de konut iç mekanlarında ortaya çıkan ilk ev salıncak seçeneklerinden biridir. Bir genç odası ve diğer iç mekanlar için idealdir.

Bubble Chair, sadece kendine odaklanmakla kalmayıp olağanüstü bir yeteneğe sahiptir, bu mobilya parçası, oturma odasındaki tartışmaların ve diyalogların karmaşasından kaçarak derin bir rahatlama duygusu sağlar ve iyi edebiyatla rahatlamayı cezbeder.

Koşuşturmadan sonra dinlenmek için rahat bir sandalye arıyorsanız, yumuşak yastıklı bu düzensiz şekilli balon harika bir seçenektir. Aynı zamanda çok özgün bir iç dekorasyona dönüşebilir.

Hasır renkli koltuklar

Püsküllerle süslenmiş hasır renkli koltuklar, etnik ve bohem iç mekanlarla özgürce uyum sağlıyor. Dairenizde veya evinizde sonsuz bir kutlama havası yaratacaklar.

Hamak

Hamak, modern bir düzenlemeye uyumlu bir şekilde entegre edilebilir ve soğuk sonbahar ve kış akşamlarında ailenizle dinlenmek için harika bir yer olacaktır. Sezon dışında, evde ve yaz aylarında bir ağaca asabiliriz.

Salıncak kurulumu için yerler

Salıncak oturma odasına, balkona, koridora ve hatta yatak odasına asılabilir. Evet, bu geniş tabanı ve birkaç yastığı olan bir modelse, üzerine bir kitapla rahatça oturabilir ve hatta kestirebilir, sallanıp gündelik işlerin koşuşturmasını unutabilirsiniz. Koridorda salınım, sportif tonu tüm iç mekana ayarlar. Tabii ki, bu alanın alanı izin veriyorsa, yanına bir spor köşesi düzenlemek mantıklıdır. Oturma odasında bir salıncak, misafirlerinizi çok nazik bir atmosferde keyifli bir sohbet etmeye teşvik edecektir. Ama salıncak satın aldığımız ilk oda çocuk odası.

Fotoğraf numarası 3: Modern bir dairede salıncak: sadece çocuklar için değil
Fotoğraf:

Fotoğraf numarası 4: Modern bir dairede sallanın: sadece çocuklar için değil
Fotoğraf:

Lastik salıncak

Çocuklar için bir başka popüler kendin yap salıncak, bir veya daha fazla lastikten yapılır. Sadece ev yapımı değil, aynı zamanda doğal da sağlam bir temel görevi görebilir.

Örneğin, birçok alanda güçlü ve oldukça büyük ağaçlar vardır. Bu tür ağaçların yoğun dallarında, lastiklerden çocuklar için bir salıncak yapılır.

Çubuğu kalın bir ip veya güçlü bir zincirle asabilirsiniz. Yatay olarak yaparsanız, o zaman bir çocuk değil, üçe kadar sürebilir. Ve dik konumda, lastik hafifçe bir bungee’ye benzeyecektir.

En önemli şey, her türlü DIY salıncağı olan çocukların güvenliğini sağlamaktır. Çoğu durumda, bunlar eski eşyalardan kolayca çıkarılabilen özel kayışlardır.

Tam teşekküllü bir koltuk yapmak için iki lastik ve bir çift kontrplak levha kullanılabilir. Bir araba koltuğundaki veya bir mama sandalyesindeki emniyet kemerleri buna takılıdır.

Buradan kontrol edin!

Ayrıca, isterseniz üçüncü bir lastik de kolçaklar oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ondan iki yuvarlak parça kesilir ve koltuğun kenarlarına tutturulur. Böylece güzel koltuk hazır.

Bir dizi iniş ve çıkışların tadını çıkarmak

Bazı insanlar rahat bir sallanan sandalyede uyumayı sever, bazılarının rüzgar ve sallanmaya ihtiyacı vardır. Yorumlama odası burada. Eve eğlence getirin. Tasarımcılar, iç mekana bu kadar rahat ve basit bir rahatlama yöntemi yerleştirmek için her türlü yolu icat ediyorlar.

Yatak odası, yatmadan önce kolayca sallanmak için favori bir yer haline gelebilir. Avluya serbest asma yatak konulması yeterlidir. Ne istersin?

Tasarımlar neler

Bu mobilya, güçlü, uygun bir desteğe tutturulmuş bir oturma yeri olan asılı bir yapıdır. Bağımsız veya salınımın bir parçası olabilir. En basit ve en bütçe seçeneği, iplere yerleştirilmiş bir tahtadır. Önceden, oturma odasının tavanına kalitatif olarak sabitlenmişlerdi. Ancak farklı oda iç mekanları için kullanılabilecek farklı modeller vardır.

  • Askıya alındı. Bu, güzelliği ve pratikliği ile ayırt edilen en yaygın seçenektir. Koltuk, tavana veya duvarlara özel bağlantılarla tutturulur. Bu seçim, odanın özelliklerine, sahiplerin isteklerine bağlıdır. Asma koltuk ahşap, plastik, kauçuktan yapılmıştır.
  • Dış mekan. Bu modeller, koşum takımı ve koltuğun birleştirildiği tek parça bir üründür. Avantajlar: Salınımı odanın herhangi bir yerine hareket ettirme yeteneği, kurulum işlemi hariçtir. Yani, oturma odasına yerleştirilmesi gereken tamamen bitmiş bir üründür. Eksi – sadece büyük odalar için uygundur, çünkü salıncağın boyutu oldukça büyüktür.
  • İki seçenek, kurulum yöntemi, üretim malzemesi, boyut ve işlem özelliklerinde farklılık gösterir. Bu nedenle, seçim yaparken tüm parametreleri hesaba katmanız gerekir.

Endişeleri uzakta bırakın

Tahta, kauçuk, plastik, halat veya eski lastikler ve kullanılmış paletlerden yapılmış olmaları fark etmez. Her tasarım gibi hem büyük hem de küçük.

MVRDV’nin İngiltere, Suffolk’taki bir tatil evi olan Balancing Barn’ın altına salıncaklar yerleştirerek kanıtladığı gibi, basit fikirler genellikle en iyisidir. İlham verici, pratik ve eğlenceli, olayları yeni bir şekilde görmenizi sağlar.

Yatak

İki kişilik. Tasarımcılar uzun zamandır asma yatakları deniyorlar. Şimdi bu konu tekrar alakalı hale geliyor. Çoğu zaman, bu “ev salıncağı” sıcak ülkelerde yerini bulur, ancak istenirse, Moskova bölgesindeki bir kır evinin terasına mükemmel bir şekilde sığabilirler.

Ve ülke konutunuz hangi tarzda olursa olsun – bir salıncak yatağı oryantal, kolonyal ve modern tarzlarda dekore edilebilir.

Asma yataklar denilen ev için modern salıncaklar, ince ama güçlü çelik halatlar kullanılarak tavana tutturulur. Tek gereken, yatağın ağırlığını taşıyabilecek güçlü bir tavandır.

Fotoğrafta:

Hiçbir şey sizi sallanan yatak yapmaktan alıkoyamaz – bebeğin beşiğinde ne kadar çabuk uykuya daldığını unutmayın. Bir problem: bir yetişkin kendi yanına nasıl döneceğini bilir ve rüyada sallanan bir yatak biraz rahatsızlığa neden olabilir.