Biberonların temizlenmesi hakkında her şey

Evde bebeğin var mı Ardından şişelerle çevrili olacaksınız ve onları uygun şekilde temizlemek ve sterilize etmekle ilgileneceksiniz.

Özel dikkat gösterilmelidir. çocuk mutfak gereçleri çünkü çocuklar yetişkinler kadar gelişmiş bir bağışıklık sistemine sahip olmadıkları için enfeksiyonları daha kolay yakalayabilirler. Ayrıca süt pek çok bakteri içerir, bu nedenle şişeleri temizlemek.

İster ilk kez baba olarak bu kadar ileri geldin, ister bizi buldun çünkü çok net değilsin şişeler bulaşık makinesinde yıkanabilir, size vereceğimiz tavsiye, aradığınız şeydi.

Biberonlar nasıl yıkanır

1. Her beslemeden sonra biberonları yıkayın.

Bu önemli şişeyi çalkala Bebek yemeyi bitirdiğinde kalan sütü almak için. Bunu yaptıktan sonra iki seçeneğiniz var, bulaşık makinesine koyveya elle yıkayın.

2. Şişeleri bulaşık makinesinde yıkarsanız

Hem şişe hem de emzik bulaşık makinesinde yıkanabilir. Mükemmel yıkama sonuçlarına ek olarak, bulaşık makinesi, şişeleri yıkarken daha fazla hijyen sağlamak için yüksek sıcaklıklara ulaşır ve bu, herhangi bir bakteri kalıntısını gidermek için önemli bir adımdır. Ekstra temizlik için bazılarımız bulaşık makinesi dahil etmek HygienePlus işlevi, için mükemmel çocuk mutfak eşyalarını yıka. Bu işlev ile son durulamanın sıcaklığı artırılarak en zorlu gereksinimleri karşılayan ekstra hijyen sağlanır.

Şişeler bulaşık makinesinde yıkanabilir

3. Elde yıkamayı tercih ederseniz …

4 veya 5 aya kadar bir bebek günde 8 biberon alabilir. Evde o kadar çok şişeniz yoksa ve bulaşık makinesine koymak için beklemek istemiyorsanız, bunları elde yıkamanız gerekebilir.

İçin fırçalayın biberonları suyla durulayın ve sabunla yıkayın her köşeye ulaşmanızı sağlayacak özel uzun bir fırça yardımıyla (sadece biberonlar için kullanın!). Şişenin ipliğinde ısrar edin çünkü sıvının biriktiği alanlardan biridir.

Temizleme şişeleri ve emzik

Şişe geldikten sonra meme temizleme sütün içinden emildiği. Çocukla temas halinde olacağından, her zaman bağlı kalan sütü çıkararak uygun şekilde yıkamak önemlidir. En rahat seçenek, onu şişeyle birlikte bulaşık makinesine koymaktır, ancak elle yıkamayı seçerseniz, şu ipuçlarını izleyin:

1. Emziği şişeyle birleştiren halkadan ayırın.

2. Tüm meme başını bir fırça yardımıyla temizleyin.

3. Nemi almak için temiz bir bezle iyice kurulayın.

Şişeleri elde yıkarsan, onları sterilize et. Bunun için birkaç seçeneğiniz var, bir tencerede birkaç dakika kaynatın, bu kullanım için özel olarak tasarlanmış bazı tabletleri suya ekleyin veya otomatik olarak sterilize eden özel bir makine edinin. Her kullanımdan sonra fırçalar ve iyice kurutursanız, günde bir kez sterilize edin.

Şişe yıkamak için ipuçları

4. Şişeleri kaldırmadan önce kurumasını bekleyin.

Eğer kararlıysan zamandan, paradan, sudan ve enerjiden tasarruf edin yıkama bulaşık makinesindeki şişeler, bu noktayı okumaya devam etmeyin. Öte yandan, el ile yıkayacaksanız, nem oluşumunu önlemek için iyice kurutmanız önemlidir. Bunları kuru bir beze koyun ve iyice süzülmesine izin verin, sonra temiz bir mutfak havlusu ile (sadece bunun için kullanın), asla kağıt peçete ile kurulayın, başlığın dibine ve oluklarına özellikle dikkat ederek kurulayın. Şişeleri eser miktarda suyla saklamayın çünkü nem mikroorganizmalar içerebilir ve bunları yıkamak ve sterilize etmek faydasız olurdu.

Tüm bu ipuçları, çocukların kendi başlarına su ve meyve suyu içmeyi öğrendikleri bardaklar için de geçerlidir.

Yazar hakkında

'src =