Biberonları bulaşık makinesinde yıkayabilir miyim?

Bebek şişeleriGeleneksel olarak anneden çocuğa biberonlar elle yıkanır, çünkü bebek için hayati önem taşıyan bu kaplar teknolojide güvenilmez. Bu uzun süreli görüşler, bulaşık makinelerinin sıklığı arttıkça yavaş yavaş geçmişe doğru kayboluyor. Çocuk sağlığı için tamamen güvenli olduğuna inanarak, tereddüt etmeden biberonları bulaşık makinesinde bulaşıkların geri kalanıyla yıkamayı taahhüt eden birçok anne vardı. Öyle olsun ya da olmasın, öğrenelim.

ne olur

Bunu veya o tabağı, özellikle biberonları yerleştirmeden önce, bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanamayacaklarını bilmeniz gerekir. Ne yazık ki, pazarda veya özel olmayan mağazalarda rastgele tüccarlardan bebek maması satın alan anneler hala var.

Bu tür doğrulanmamış ürünlerin, özellikle bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra çocuğun sağlığı için tehlikeli olabileceğini hatırlamak gereksiz olmayacaktır.

Yüksek sıcaklıkların etkisi altında, kalitesiz plastik parçalanmaya başlar ve şişenin iç duvarlarına yerleşmiş olan çocuğun vücuduna sıvı ile girecek olan korkunç zararlı kimyayı salar. Bunun hangi sonuçlara yol açabileceğini tahmin etmek zor değil. Kesinlikle bulaşık makinesinde yıkanabilen özel cam veya Avent şişelerden yapılmış ürünler tamamen güvenli olacaktır.

Meme uçlarını cihaza şişelerle birlikte sokmayın, ulaşılması zor yerlere özel dikkat göstererek elle ayrı ayrı yıkamak daha iyidir. Emziği şişenin üzerinde bırakırsanız, içi yıkanmayacaktır. Süt veya meyve suyu kalıntılarında bakteriler hızla çoğalmaya başlayacak ve bu da çocuğun sağlığı için tamamen kötü.

Nasıl ve neyle yıkanmalı?Biberonları yıkayın

Sanılanın aksine biberonlar hemen hemen her programda iyi yıkanır. Çok sıcak su kullanmayın 700C ve üstü. Genellikle, yoğun yıkama programı kurulurken su büyük ölçüde ısınır, böylece giderilebilir. Diğer programlar oldukça uygundur. Ayrıca şişeleri neyle yıkayacağınıza da karar vermelisiniz, çünkü onları normal tabaklara koyamazsınız.

  1. Diğer çocuk yemekleri ile.
  2. Oynayan çocuklarla.
  3. Kök bitkileri ile.

Bu birçok kişiye garip gelebilir, ancak bulaşık makinesinde bebek bulaşıklarına, plastik ve kauçuk oyuncaklara ve hatta havuç ve patates gibi kök sebzelere ek olarak yıkanabilir. İkinci durumda, şişeler için iyi olan deterjanları kullanamazsınız. Tüm ürünler bulaşık makinesi “testinden” geçemeyeceğinden, çocuk oyuncaklarına dikkat etmelisiniz. Bu oyuncakları sadece emin olduğunuz cihaza koymak en iyisidir, böylece uzun vadede çocuğa zarar vermesinler.

Deterjana ihtiyacım var mı?PMM'de bebek şişeleri

Bulaşık makinesinde şişeleri yıkarken daha güvenli oldukları için deterjan kullanmamak daha iyidir. Sıcak suyla uzun süreli temas doğal temizliği sağlar, ek bir şeye gerek yoktur. Bu kesinlikle bir kısırlaştırma değil, bir yaklaşımdır. Bulaşık makinenizin ekstra para harcamadan şişeleri ve diğer bulaşıkları iyi yıkayacağından emin değilseniz, dikkatli kullanın.

Çocuk yemekleri için deterjanları tercih edin. Herhangi bir zararlı bileşen içermeyen özel bulaşık makinesi tozları ve tabletleri vardır. Bu ürünlerin bulunduğu paketler özel bir işaret taşımalıdır. Öyleyse, araç nominal olarak güvenlidir. Ancak biberonları temiz suyla riske atmamak ve yıkamamak daha iyidir. Ayrıca yıkama programı en az 1,5 saat olmalıdır.

Sonuç olarak, bir veya iki biberon için bulaşık makinesi başlatmanın mantıksız olduğunu, ancak çok fazla çocuk yemeği varsa, bulaşık makinesinde yıkamanın mantıklı olduğunu not ediyoruz. Önemli olan dikkatli olmak ve bu yazıda yapılan önerileri dikkate almaktır. iyi şanslar