Beyaz oturma odaları İlham için 50 görsel ve dekorasyon fikirleri

Klasik, modern veya geleneksel, oturma odasının tarzı ne olursa olsun, tüm tonlarındaki beyaz, onu dekore etmek için mükemmel bir seçenek olabilir. İnci beyazından fildişinden en parlak beyaza kadar bu renk yumuşak ve sakin bir evren yaratır. Aşağıda size çok sayıda fotoğraf ve dekorasyon fikirleri gösteriyoruz. beyaz salonlar.

beyaz salonlar

Beyaz, kesinlikle tüm renklerle mükemmel uyum sağlaması nedeniyle hemen hemen her evin temel rengidir. Tek başına çok serin, sıcak iklimler için ideal olmasının yanı sıra temizlik ve yeni alanlarla ilişkilendiriliyor. Beyaz sandalyeler, minderler ve kilimlerin bakımının oldukça zor olabileceği doğrudur, bu nedenle bu eğilime karar verirseniz, yapıldıkları malzemeyi seçerken dikkatli olun. Mümkünse temizliği kolay olmalıdır.

Tüm beyaz odalar

Bu rengin iyi yanı, gündüz ve gölgede yumuşak olması ve geceleri, düşük yoğunluklu bir masa lambasının önünde, diğer renkler kadar rahat bir atmosfer yaratmasıdır. Buna ek olarak, odaya giren diğer herhangi bir malzeme veya renk yoğunlukla farkedileceği için bu detaylarla oynamak çok ilginç dekoratif başarılara yol açabilir.

004

Zeminlerdeki ahşap, yine beyaz duvarlar ve koltuklarla birlikte büyüleyici. İki harika dekoratif aksesuar fark yaratır: yastıklar ve süs eşyaları. Bunlarda beyazın farklı tonları veya çok soluk griler veya pastel bejler tanıtabilirsiniz.

005

Beyaz çok şok ediciyse, halılarda, mobilyalarda veya süslemelerde çok yumuşak bir gri kullanın. Bu tür dekorasyonlar için gümüş veya siyah armatürler, yeşil bitkiler ve güzel desenli halılar muhteşem görünebilir.

008

017

Aşağıdaki fotoğrafa bakarken hepimiz aynı şeyi düşünmeliyiz: bu manzarayla, hiç kimse tüm odanın renksiz, tamamen beyaz olduğunu fark etmeyecek. Eh, belki biraz öyle, ama kasıtlı olarak da bu şekilde düşünülebilir, çünkü her rengin bir alanda bir amacı vardır. Bazılarında kişiyi korumak, bazılarında rahatlamak, bazılarında neden olmasın, sıcak bir günden sonra tazelenmektir.

Gri veya siyahla birleştirilmiş beyaz odalar

Bu rengi özel kılan, şık, günlük ya da modern mekanlara uyum sağlama yeteneğidir. İyi nötrler olarak gri veya siyah renkler, diğer renkler ve dokularla birleştirilir, böylece dekorasyonda bilinen stillerin büyük çoğunluğunu yaratabilir ve her zaman iyi çıkar. Beyazla birleştiğinde çok şık mekanları yeniden yaratırlar.

006

Örneğin, şık bir oturma odası için, beyaz gölgeli ahşap çerçeveli gri yastıklar çok uyumlu görünüyor. Sıradan bir şeye doğru eğilirseniz, yukarıdaki fotoğraf gri, ham ve beyaz tonlara göre dekore edilmiş bir odayı gösterir.

016

006 010 011 018 020 022

003

012

004

002

Bej veya kahverengi ile beyaz odalar

Her şeyin boş olması zor, bu yüzden size aralarından seçim yapabileceğiniz bazı kombinasyonları gösteriyoruz. Beyaz mobilya ve duvarların yanı sıra doğal ahşap rengi, koyu renkli ahşap ve çuval bezi rengindeki masalar, lambalar ve kilimlerin birleşimiyle yapılan fantastik bir segmenttir.

001

Kırsal evlerde veya dağlık ortamlarda, kahverengi ideal renktir ve ona ulaşabilecekler için doğanın malzemeleri, ister ahşap, ister kil veya kayalar aracılığıyla tüm kahverengi tonlarını sağlar.

023

Kahverengi renk her zaman evlerin dekorasyonu için seçilmiştir, çünkü toprak rengi nötrdür ve tonları, dünya çapında yapı malzemesi olarak hizmet veren çok çeşitli seçkin kaliteli ahşaplarda temsil edilmektedir.

tom-atwood-3

Tekdüze kalmamalı, beyaz renk herhangi bir renkle veya birkaçıyla birleştirilebilir, küçük beyaz izleriyle veya duvardan farklı bir dokuya ait küçük izlerle ayrılabilir. Bir düşünün, olasılıklar sonsuzdur ve çok daha fazlası iyi görünür, işe başlamak ve değişimi seçmek meselesidir.

007

013

İyi birleştirilmiş kahverenginin zarif olduğu ve ruh hali üzerinde rahatlatıcı etkilere sahip olduğu, bu da onu bir oturma odası dekorasyonunda mükemmel kılan, ya düz rengi kullanarak ya da bir desendeki rengi tercih ederek, her ikisinde de kabul edilmelidir. mobilyalarda olduğu gibi duvar kağıdı.

015

021

008

007

Nötr renklerde dekorasyon 7 (Özel)

Cesur renklerle beyaz oturma odaları

Bu, beyaz oturma odalarını renklendirmenin çok basit bir yoludur. Parlak renklerde küçük detaylar ekleyerek çok canlandırıcı bir pop stili elde edeceğiz.

Pembe tonlarıyla

005

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, oturma odasındaki bir halı üzerindeki pembe ve mercan rengi bir yastık, neşeli notayı sade beyaz bir ortama entegre ediyor.

002

Blues ile

Mavi renk, beyazın tonlarıyla kaynaşıyor ve beyaza çok yakışan siyahı ihmal etmeden, mavi yastıklarla bu dekorasyonda olduğu gibi yoğunluğunu dengeliyor.

003

025

001

Kırmızı veya turuncu ile

024

Yeşil ile

Yeşilin hemen hemen hiç ikincil olmadığı halde beyazın hakim olduğu bir ortam.

014

019

Sarı ile

Oturma odalarını sarı ile dekore etmek yeni bir şey değil, ancak 20. yüzyılın ortalarından itibaren bu rengin dekorasyonda büyük bir patlama yaşadığı doğru.

Beyaz renkte daha fazla dekorasyon:
Beyaz mutfaklar 70 ilham verici fotoğraf ve dekorasyon fikirleri
Beyaz yatak odaları 50 fotoğraf ve diğer renklerle birleştirmek için ipuçları
Beyaz yemek odaları 40 fotoğraf ve diğer modern renklerle kombinasyonlar