Beyaz giysileri yıkamak ve onları yeni gibi bırakmak için püf noktaları

Xanthophobia’nın ne olduğunu biliyor musunuz? Sarı renkten korkma, ya kötü şansa neden olduğu için ya da geçmiş durumlarla ilişkili olduğu için. Neyse ki o kadar ulaşmıyor ama bunu anlamalısın zamanın geçmesi ya da yetersiz bakım nedeniyle beyaz giysilerinizin sarardığını kontrol ettiğinizde hissettiğiniz şey de çok rahatsız edici bir his.

Endişelenme çünkü sana yardım etmek için buradayız, biraz verelim beyaz giysilerden lekeleri çıkarmak için ipuçları ve sarı renge karşı korkunuzu kaybedin!

Beyaz giysilerdeki lekeler nasıl çıkarılır

Giysileri çıkardığınız gün giydikleri tertemiz beyaza kavuşturmak için varsa basit doğru araçlar. Elbette yapmanız gereken şey lekenin kökenine bağlıdır. En yaygın olanlarda size yardımcı olalım.

Sarı lekeler nasıl çıkarılır

Beyaz giysilerden sarı lekeleri çıkarmak istiyorsanız çamaşır suyu kullanabilirsin (lekeli giysiyi 1 litre su içinde 10 ml çamaşır suyu çözeltisine batırın, evet, ağartıcının zarar vermeyeceğini kontrol etmek için etiketi dikkatlice okumayı unutmayın.

Eğer tercih edersen, hidrojen peroksit kullanabilirsin (ayrıca eşit parçalar halinde su ile karıştırılır) veya lekeli alanı limon suyu ve biraz karbonat giysiyi çamaşır makinesine koymadan önce.

Solmaya nasıl kaldırılır

Çamaşır makinesini açarsınız ve korku! çamaşırlar soldu ve beyaz elbiselerin pembeye döndü. Peki, henüz atmayın çünkü kurtarılabilir, nasıl olduğunu açıklayalım.

Yine, çamaşır suyu senin büyük yardımın olacak. 80 ml karıştırın. 8 litre su ile 15 dakika bekletin, durulayın ve beyaz giysilerle tekrar çamaşır makinesine koyun.

Çamaşır suyu ile iyi anlaşamayan hassas bir giysiyse, bir kaseye su ve dört yemek kaşığı hidrojen peroksit doldurmayı deneyin. çamaşırları tekrar çamaşır makinesine koymadan önce 15 dakika bekletin. Önerilen başka bir ev ilacı solmuş giysiyi süte batırın hedef iyileşene kadar.

Pas lekeleri nasıl çıkarılır

Beyaz giysilerden pas lekelerini çıkarmak en zor işlerden biridir, giysiyi fırlatmadan önce deneyebilirsiniz. lekeye limon ve kabartma tozu veya bir çay kaşığı bulaşık deterjanı sürmek. 30 dakika etki etmesine izin verin ve çamaşırları çamaşır makinesine koyun.

Tabii yapmadan önce lekeyi dünya için ovmaya da yok edilmesini zorlaştıracak şekilde yayılacaktır.

Mürekkep lekeleri nasıl çıkarılır

Merak etmeyin, hepimize oldu. Cebinizde bir kalem taşıyorsunuz, unutuyorsunuz ve hiç beklemediğiniz anda … patlıyor ve giysilerinizde korkunç bir mürekkep lekesi bırakıyor. Bu krizi çözmeye çalışacağız, ancak unutmayın ki Buradaki anahtar, mürekkebin kurumasını önlemek için mümkün olan en kısa sürede harekete geçmektir.

İlk olarak lekenin kökenini bilmeniz gerekecek çünkü tedavi farklıdır. Çıkarılması en kolay su bazlı mürekkeptir. Bunları sona erdirmek için, alanı bolca ıslatın ve temiz bir bezle kurulayın ve mürekkebi sürükleyecek olan suyu emdirin. Sonra biraz sıvı deterjan uygulayın ve beş dakika etki etmesini bekleyin; daha sonra giysiyi çamaşır makinesinde etiketinin izin verdiği maksimum sıcaklıkta yıkayın.

Leke kalem mürekkebi ise, en yaygın olanı prosedür benzerdir, bu sefer su yerine alkol kullanmanız gerekecek, daha agresif bir ürün. Giysiyi çamaşır makinesinden çıkarırken leke hala oradaysa, oje çıkarıcıyla tekrar dene.

Diğer bir seçenek de süt kullanmaktır. Isınana kadar ısıtın ve lekeli alanı yerleştirin. 30 dakika bekleyin, ovalayın, durulayın ve beyaz dönene kadar tekrarlayın. Çamaşır makinesini şimdi durulayın.

Üçüncü tip mürekkep lekesine geçelim: kalıcı. İşler karmaşıklaşıyor çünkü Lekeden kurtulmanın tek yolu solvente batırılmış beyaz pamuklu bir bezle ovalamaktır.. Riskli ama elbiseyi atmadan önce şansınızı denemeye değer.

Çikolata lekeleri nasıl çıkarılır

Ne kadar zengin çikolata!… Ve bıraktığı sert lekeler. İçeriği ve hazırlanması onu normal deterjanların etki etmekte zorlandığı çok yağlı bir ürün haline getirir. Onlara yardım için, lekenin üzerine köpüklü su uygulayabilir ve yıkamadan önce 30 dakika etki etmesi için bırakabilirsiniz..

Bu işe yaramazsa, bir kabı iki bardak su, bir çorba kaşığı amonyak ve başka bir alkol; Bir bezi bu solüsyonla ıslatın ve kalan beyaz çamaşırlarla birlikte çamaşır makinesine koymadan önce lekeyi ovalayın.

Bir kere daha, İdeal olarak, çikolatanın kurumasını önlemek için mümkün olan en kısa sürede harekete geçin.

Bunlar, en yaygın leke türleri için önerilerimizdir, ancak çok daha fazlası vardır. Aslında, Çamaşır makinelerimiz, 16 farklı türe kadar işlem yapılmasına izin veren Leke Önleme işlevine sahiptir., tespit edilen noktaya göre yıkama ayarlarının uyarlanması. En iyi yıkama sonuçlarını elde etmek için, önce lekenin tüm katı kalıntılarını çıkarmanız gerektiğini unutmayın.

Çamaşır makinesinde beyaz çamaşır yıkamak

Farklı lekeler için size verdiğimiz hemen hemen tüm ilaçların aynı yerde sona erdiğini görmüşsünüzdür: çamaşır makinesi. Bu yüzden çok önemli Beyaz kıyafetleri düzgün bir şekilde nasıl yıkayacağını bil.

İyi bir yıkama Giysilerin ayrıldığı anda beyaz giysilerin dizisi başlar. Elbette renkli olanları ayırırsınız, ancak bunu gri ve pastel tonlarla da yapın, çünkü sevgili beyaz gömleğinizi ‘lekeleyebilirler’. Şimdi etiketleri kontrol etBeyaz giysilerin içindeki kumaşları ayırmanız da sizin için uygun olabilir, böylece her bir giysi ihtiyaç duyduğu bakımı ne fazla ne de az alır.

Beyaz çamaşırları normal bir şekilde yıkamak için daima soğuk su kullanın ve deterjanın üzerine çıkmayın veya kısa sürmeyin.. Çok fazla koyarsanız, giysiler iyi durulanmaz, yetersiz kalırsanız temizlenmez ve daha sık yıkamanız gerekir. Sizi basit tutmak için, i-DOS yıkayıcılar, ne çamaşır miktarına ve kirlilik seviyesine bağlı olarak otomatik dozlamalı deterjan.

Tüm bu ipuçlarından sonra kesinlikle leke korkunuzu ve sarı rengi kaybedeceksiniz. #accountwithBosch beyaz giysilerinizle ilgilenmek için.

Yazar hakkında

'src =