Bej salon dekorasyon fikirleri

Bej Salon Dekorasyon
Bej rengi, ev dekorasyonunun bir numaralı rengidir. Son birkaç yıla kadar geçen on kişiye, evinizin hangi renk tonlarında olduğundan emin olursanız, cevap bej veya gölgeli olur. Diğer tüm renklere uyum sağlaması kolay, çok sayıda güzel renk tonu, Koyu bej rengi Koltuk aynı zamanda şık ve ferah bir ortam yaratmak için kullanılan büyük mobilyalar, aynı zamanda eşsiz bir renk atmosferine sahip olan bu tonumuzu evlerimizde hâkim kılıyor. Modern ev dekorasyonları, klasik tonların ötesine geçen zıt tonları yapmaya çalışan tasarımlarına rağmen bej rengi tamamen ortadan kaldıramadı. Bej rengi oturma odası dekorasyonu hala en çok aranan salon tasarımlarından biri.Bej rengi koltuk takımına uygun perde

Ev dekorasyonu için her odanın kendi teması ve rengiyle dekore edilmesi gerekir. İsterseniz tüm evi belli bir tonda dekore edebilirsiniz, Kum beji rengi Koltuk Takımları ancak bu oldukça sıkıcı bir görünüm yaratır. Gri ve tonların siyahla buluştuğu fütüristik tasarımlardan uzak olan bej dekorasyon elemanları bize biraz daha ağır ve klasik bir dekorasyon örneği veriyor. Benzer tonlarda birbirini tamamlayan aksesuarlar var. Koyu bej tonları, seksenli yıllarda tercih edildi, ancak günümüzün modern tasarımlarında bu rengin koyu tonları artık mevcut değil.Bej rengi Koltuk

Işıkla daha modern, pastel tonları görünümü ve hissi yakaladı. Bej rengi ile eşleşen renkler, koyu ve açık tonların yanı sıra bu rengin tonlarıdır. Dünyadaki en güzel renklerden biri olan beyaz, bej ve bej gibi birçok diğer tonlara uyum sağlayabilir. Bunlara ek olarak, asla düşünmeyeceğiniz renkler bej salon dekorasyon örneklerinde bulunabilir. Örneğin, leylak rengi bu tonlardan biridir. Eflatun renginin doğru gölgesini bulabilirseniz, bej rengiyle mükemmel bir uyum içinde kullanabilirsiniz.Bej rengi tonları

Oturma odası dekorasyonlarında yumuşak renkleri risksiz olarak seçmek size kalmış, ancak bej renklerin bu güvenli renklerde en modern renk olduğunu söyleyebiliriz. Modern bir dokunuş eklemek istiyorsanız bej rengi siyah ve kahverengi, hatta gri ve tonlarla kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?
Uzun bir günün sonunda kendimize ayırdığımız zamanı değerlendirmek için ne yaparız? Evde arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz, sohbet etmeye davet ediyoruz ya da kanepede uzanıyor, kitap okuyor, rahatla ve sıcak çikolatayı içiyoruz. Televizyon izlerken, onun önünde uyuruz. TV’ye güzel bir film bağlar ve bütün akşamı hoş atıştırmalıklarla geçiririz. Yatmadan önce tüm bu hareketleri salonlarımızda ya da salonlarımızda yapıyoruz. Tüm bunların bir sonucu olarak ulaşmak istediğimiz nokta, salonlarımızın şık ve estetik olması ve aynı zamanda tüm ihtiyaçlara cevap veren konforlu mekanlar olması. Peki, bu dikdörtgen odalar fiziksel özelliklerine göre birçok farklı özellik ile nasıl döşenebilir? Öyleyse dikdörtgen salon dekorasyonu nasıl olmalı? Şık bir tasarım ortaya çıkarmak için, bu ince uzun biraz zor şekilli odaların nasıl döşenmesi gerektiğini ciddi bir şekilde düşünmeniz gerekir. Bakalım bunun için neyimiz var.

Odayı ikiye böl, odak noktasını ayarla

İnce uzun koridorları, yani dikdörtgen salonları süslemek için ikiye bölmek en iyisidir. Aksi takdirde, ne yaparsanız yapın, diğer tarafa yeterince önem vermemiş gibi görüneceksiniz. Konuklarınızı ağırlamak için odanın bir tarafını koltuklar, sehpalar ve belki de bir TV ünitesiyle döşeyin. Öte yandan, bu bölüm tamamen bağımsız olsun. Diğer tarafta yemek odası yapabilir, kütüphanenizi ihtiyacınıza göre oraya getirerek okuma alanı yapabilir, hatta çalışma odası bile yapabilirsiniz. Odanın iki bölümünü aynı anda kullanmak istiyorsanız, bu biraz imkansız olabilir. Dengeli bir düzen için odanın bölümleri arasındaki odağı belirlemek esastır.

Dikdörtgen salon dekorasyonunun nasıl olması gerektiği sorusuna bir başka cevap orijinaldir. Odanın duvar resimlerini yansıtan farklı renkler kullanmak, bu odaların duvar resimlerinde harika sonuçlar verecektir. Uzun duvarı bir renkte ve kısa duvarı başka bir tonda boyayarak mükemmel bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Oturma Odası Koltuk Takımlarında Renk Uyumu
Salondaki koltukları değiştirmek istediğimizde bile, başkalarının fikirlerine ihtiyacımız var. Farklı bir bakış açısının veya kendi bakış açımızın doğrulandığını bilmek önemlidir. Bu konuda destek almak istiyoruz. Basit ve basit bir cümle bile o koltuk orada değilse ya da saksının o koltukta ne kadar güzel olduğunu bize iyi hissettiriyor.Ucuz Oturma Grubu

Ev dekorasyonunda, özellikle oturma odası dekorasyonunda dışardan gelen bu tür yorumlar çok önemlidir çünkü salonlarımız dış dünyaya açılan kapılardır ve evlerimiz hayatımızın sergilendiği vitrinlerdir. Yardıma ihtiyacımız olan en önemli şey, ya da tüm bu dekorasyon hakkında farklı fikirler, oturma odası koltuk takımlarının renk uyumu. Bu renk uyumu hem oturma odasındaki koltuklar ile bergers ya da sandalyeler arasındaki uyumu kapsar ve ayrıca bölgede birden fazla koltuk olması durumunda renk uyumunu da içerir. Yaşamımızın en keyifli anlarını geçirdiğimiz salonlarımızın hem şık hem de uyumlu ve estetik olarak tatmin edici olmasını istiyoruz.Koltuk Takımı Kampanya

Oturma odası koltuk takımlarının renk uyumu genellikle belirttiğiniz ana rengin etrafında şekillenir. Genel olarak, koltuklar salonlardaki ana rengi belirler, ancak odada kullanacağınız daha büyük ve dikkat çekici bir mobilya varsa, genel renk tonunu da belirleyebilir. Bu yazıda, koltuklar genel renk tonunu belirliyormuş gibi konuşacağız. Yumuşak ve yumuşak renk tonları diğer tüm ayrıntılarla eşleşmesi kolaydır. Bu sebeple koltuk takımlarında toprak rengi tonları sıklıkla tercih edilir.

Kırmızı ve koyu mavi gibi güçlü tonlar tercih edilmez. Genel olarak ev dekorasyonunda kullanılan ana rengi ve çevresindeki paralel renkleri uygulamak istemiyorsanız, yalnızca doğal renk tonlarını kullanarak bir ortam oluşturabilirsiniz. Örneğin, kahverengi, krem ​​bej ve beyazı birlikte kolayca kullanabilirsiniz. Ek olarak, çok açık tonlarda mavi, sarı ve yeşil tonları veya daha çok pastel tonları bir arada kullanarak kendi doğal renk kombinasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Ikea Salon Takımları

Ev dekorasyonunda, mobilya özelliklerinden ziyade, dekorasyon stili özelliklerinde öne çıkmaya başladı. Bunu daha iyi açıklayabiliriz, şimdi evlerimizde İskandinav tarzı dekorasyon, mobilya yerine minimal dekorasyon veya marka mobilya isimleri gibi kelimeler kullanarak dekorasyonlarımızı anlatıyoruz. Birisi oturma odamda minimal bir dekorasyon tercih ettiğimi söylediğinde, ne tür bir dekorasyon olduğunu, mobilyalarının nasıl olduğunu, renklerini ve stillerini biliyoruz. Size birçok tarzın en iyi temsilcilerinden biri olan ikea salonları ile farklı tarzlardaki dekorasyonlar hakkında farklı fikirler vermek istedik. Bugünün dekorasyonlarını planlarken, tek başına bir oturma odası takımı seçmek ya da tek bir yatak odası takımı seçmek kolay değildir. Herhangi bir seçim yaparken detayları veya hatta aksesuarlarla bütün süiti seçmeniz ve planlamanız gerekir.

IKEA salon takımları, en uzun yemeklerin yenildiği, mutlu büyük ailelerin oturduğu ve keyifli akşamlar geçirdiği, bazen en sade oturma odası süslemelerinin kahramanlarıdır. Showroomlarımıza gittiğimizde bize her tarz, büyüklük ve bütçede fırsatlar sunuyor.

Örneklere bakarak ne istediğimize karar vermemize yardımcı olur. Ikea mobilyalarının en önemli özelliği, geniş bir segment yelpazesine hitap etmesidir. Bazılarına göre çok kaliteli olan bu mobilya koleksiyonları arasında en pahalıdan en uygununa kadar birçok eşya bulmak mümkün. Çok şık ve lüks bir oturma odası dekorasyonu için kolayca gösterişli bir set bulabilir veya çok sade ve şık bir salon için bir set bulabilirsiniz. Salon setleri dediğimizde, salonda kullanılan herhangi bir takımı düşünebilirsiniz. Ancak, en sık kullanılan araçlar koltuk takımları ve masa ve sandalye takımlarıdır. Yemek odası takımları olarak da bilinen bu mobilyaları ikea salon takımlarında bulabilirsiniz. Galerimizdeki en son model ikea salon setlerini kullanım tarzı örnekleri ve salondaki yerleştirme örnekleri ile birlikte görebilirsiniz.

Bir cevap yazın