Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Basınçlı yıkama makineleri için halılar

Modern çamaşır makineleri rahat, ekonomik ve kaliteli çamaşır yıkayan ve soyan şeylerdir, ancak bir “ama” vardır. Genellikle makineyi yıkarken ve giyerken titreşir, öyle ki bir sonraki dairede nasıl yürüdüğünü duyabilirsiniz. Üretici, çamaşır makinesinin neredeyse sessiz olduğunu garanti etse de, uygulama tam tersini gösteriyor. Titreşimi önlemenin en kolay yollarından biri, çamaşır makinesinin altına titreşim önleyici bir […]

27 Ocak 2021 - 21:05 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi. A+A-

Basınçlı yıkama makineleri için halılar

Modern çamaşır makineleri rahat, ekonomik ve kaliteli çamaşır yıkayan ve soyan şeylerdir, ancak bir “ama” vardır. Genellikle makineyi yıkarken ve giyerken titreşir, öyle ki bir sonraki dairede nasıl yürüdüğünü duyabilirsiniz. Üretici, çamaşır makinesinin neredeyse sessiz olduğunu garanti etse de, uygulama tam tersini gösteriyor. Titreşimi önlemenin en kolay yollarından biri, çamaşır makinesinin altına titreşim önleyici bir paspas yerleştirmektir.

Titreşim nedenleri ve ortadan kaldırılma yöntemleri

Yıkarken ve çalarken titreşimin en yaygın nedeni çamaşır makinesinin yanlış takılmasıdır..

Sabitlemenin önemli bir kuralı, kurulum sırasında bir seviyenin kullanılmasıdır. Ancak sabitleme düz olsa bile titreşim sorunu ortaya çıkabilir. Zeminlerin düzensiz döşendiği dairelerde olur. Evde herkes mükemmel düz zeminlere sahip olamaz. Katların yeniden yapılandırılması mantıklı değildir ve bu süreç zaman ve enerji gerektirir. Bu sorunu çözmek için bacakların yüksekliğini bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz.

Süreç basit ve bunun için sadece bir sıkıntıya ihtiyacınız var. Modern çamaşır makinelerinin ayrı ayrı ayarlanmış ayakları vardır, bu nedenle kısmen düz olmayan zemin sorunu çözülecektir. Yükseklik ayarlı ayaklar özel bir somun ile sabitlenmiştir. Çamaşır makinesinin nasıl doğru kurulduğunu kontrol etmek için sallamak yeterlidir. Araba hareketsiz duruyorsa ve kazanamıyorsa, o zaman doğru yapılır. Ancak bacakların yüksekliğini ayarlayarak bile, çamaşır makinesinden çıkan bacaklar gevşeme özelliğine sahip olduğundan bir süre sonra sorunun geri dönme olasılığı vardır.

Bir başka titreşim nedeni de çamaşırın tambur üzerindeki dağılımındaki dengesizliktir. Bu, farklı kumaşlar veya çarşaflar silindiğinde olur. Yorgan kılıflarında yastık kılıfları sürekli bir şeyler doldurur. Sonuç olarak, makineden, açığa çıkması gereken büyük bir yumru elde edeceksiniz. Bundan kaçınmak için benzer kumaşlardan giysiler yıkamaya çalışmalısınız. Yastık kılıfları ve yastık kılıfları, diğer çarşafların deliklerine girmemesi için katlanmalıdır.

Alınan tüm önlemlere rağmen, titreşim sorunu gerçekse, yıkayıcının altına uyan bir titreşim önleyici paspas satın alın. Dikkatinizi, yalnızca ekipman kurulumunun doğruluğunu kontrol ettikten sonra satın almaya değer olduğuna çekiyoruz.

Titreşim önleyici paspas kauçuktan yapılmıştır ve özellikle pulları takmak için kullanılır. Zemine tam oturur ve tüm düzensizlikleri daha pürüzsüz hale getirir.

Bu nedenle cihaz daha düz bir yüzeye kurulur. Halı, çamaşır makinesinin ömrünü uzatabilecek iyi sönümleyici titreşimlere sahiptir.

Satışta olan bazı modellerde gürültü bastırma katmanı bile var. Modern titreşim önleyici paspas yelpazesi o kadar geniştir ki, bu aksesuarı hemen hemen her boyutta çamaşır makinesini seçmek mümkündür. Mağazalarda satılan paspaslar kesinlikle zararsızdır ve konutlarda -40 ° C ile +120 C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir.

Çamaşır makinesi satın alırken en iyi paspası satın alın ve kullanmaya başlayın. İdeal olarak düz zeminler nadiren bulunabilir, bu nedenle paspas gereksiz olacaktır. Makineyi kullanmaya başladığınız ilk günlerden itibaren kurduktan sonra, titreşimden kaynaklanan olası hasarların önüne geçebilirsiniz.

Aksesuarlardan satın aldığınız mağazadaki çamaşır makinesine gidebilirsiniz. Ev aletleri ve sıhhi tesisat mağazaları – antifüzyon halıları aramanız gereken yer burasıdır. Çamaşır makineniz için ne tür bir halıya ihtiyacınız olduğunu tam olarak anlamıyorsanız, iyi bir mağaza her zaman kalifiye danışmanlara yardımcı olacaktır. Çamaşır makinesinin özelliklerini, ağırlığını ve boyutlarını dikkate alarak bir halı seçmenize yardımcı olacaktır.

Bir halı almaya giderken, yıkayıcıyı ölçmeniz gerekir. Halı, uzunluk ve genişliğe uygun olmalıdır.

Titreşim önleyici paspasların fiyatı ortalama olarak 1 bin ruble ve daha fazlası arasında değişiyor. En basit halıyı satın alabilmenize rağmen, maliyeti yaklaşık 600 ruble olacaktır. Maliyet, boyuta ve ek gürültü bastırma sönümleme katmanlarının varlığına bağlıdır.

İnternette, titreşim önleyici paspaslar hakkında birçok inceleme bulabilirsiniz. Birisi onları kullanmanın etkisini görür ve birileri parayı boşa harcadıklarını düşünür. Ve olumsuz reaksiyonlar, kural olarak, başlangıçta çamaşır makinesinin yanlış kurulumuyla ilişkilidir. Olumsuz yorumların varlığına rağmen, antivibrasyon paspaslarının avantajları kullanıcılar tarafından takdir edilmektedir. Bazıları için titreşim önleyici kaplamanın maliyeti yeterince büyük olsa da.

Dairede sauna: Bitmiş bir sauna kurun veya kendiniz “sıfırdan” inşa edin

Kemik çamaşır makinesinden sütyenden nasıl çekilir?

Banyoda çamaşır makinesi için priz

Katmanlı çamaşır makinesi

Tüm hakları saklıdır, 14+

Web sitesi materyalleri yalnızca sitemize aktif bir bağlantı kurarsanız kopyalanabilir.

Yıkayıcınız basıldığında aşırı titriyorsa, yalnız değilsiniz. Bu sorun birçok ev aleti sahibinde bulunur. Hoş olmayan sesler duyabilirsiniz.

Bunun nedeni, cihazın yanlış kurulması ve bağlanması olabilir. Düz olmayan zeminler de bu soruna neden olabilir. Cihazınız aşırı derecede titriyorsa, acilen yapmalısınız. Aksi takdirde aşırı salınımlardan tank, tahrik kayışı ve diğer parçalar bozulabilir.

Çamaşır makinesi çok titriyorsa, hemen bir titreşim önleyici paspas satın almayın ve ev aletlerinizin altına yerleştirin. Öncelikle, artan titreşimin nedenlerini ortadan kaldırmanız gerekir!

Cihazın ne kadar iyi kurulduğunu kontrol edin. Sağlam, düz bir zemin üzerinde durmalısınız. Bu ev aletlerinin sağlamlığını test etmek için bir bükme makinesi olmalarını öneririz. Çok az çabayla bile sıçrarsa, yeraltında düzensiz veya ayakları ayarlanmamış demektir. Bacakların boyutunu arttırmak veya azaltmak için bir yöne veya diğerine bükmek gerekir.

Bunu yapmak için eğilin, dokunulacak cihazın altındaki bacağı bulun. Ve doğru yönde bir bükülme. Modeller de var. Ayarlanabilir olmayan bacakların uzunluğu. Bu durumda, çamaşır makinesinin altındaki zemini düzleştirmeniz gerekir. Belki özel bir zemin alanı yapmak istersiniz, çünkü katip ve sadece hizalayın.

Çamaşır makinesini doğru şekilde kurma ve bacakları ayarlama işleminin tamamı aşağıdaki videoda bulunabilir:

Zemin iyi ise, bacaklar ayarlanmışsa ve titreşim kuvveti hala büyükse, çamaşır makineleri için özel olarak üretilmiş bir titreşim önleyici paspas size yardımcı olacaktır. Bu paspasların çeşitli titreşimleri tamamen söndürdüğüne inanılıyor. Sadece ev aletlerinin kullanımını daha konforlu hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda kullanım ömürlerini de artırır. Bu, cihazın iç parçalarının daha az salınım yapmasından kaynaklanmaktadır. Parçalar sallandığında birbirleriyle ve vücutla temas edebilirler. Ve zamanla bu bağlantı, münferit parçaların bozulmasına neden olabilir. Böylece, makine ne kadar küçük titrerse, parçaların çökme olasılığı o kadar azdır.

Bazı insanlar makinenin bacaklarının altına farklı şeyler koymaya çalışıyor. Örneğin: gazeteler, tahtalar, küçük kauçuk parçaları veya kontrplak. Ancak bu yöntem yardımcı olursa, kısa bir süre için. Sonuçta, cihaz titreştiğinde, yavaş yavaş tüm bu küçük yaratıkları kendi kendine iter. Bu unsurlardan dolayı arabayı hizalamak istiyorsanız, bacakları ayarlayarak onu hizalamanın daha iyi olacağı açıktır. Ve eğer bu şekilde titreşimi azaltmak istiyorsa, o zaman bu yöntemler yine de titreşim önleyici paspaslara eşit değildir.

Titreşim önleyici paspaslar nereden alınır?

Bu halıları çamaşır makinesini satın aldıkları yerde bulabilirsiniz. Yani, çeşitli ev aletleri mağazalarında. Ayrıca satın almak için İnternet’i kullanabilirsiniz. Artık onunla ilgili çeşitli ekipman ve ürünleri satın alabileceğiniz çok sayıda çevrimiçi mağaza var. Çamaşır makineleri için titreşim önleyici paspaslar dahil. Ayrıca sıhhi tesisat mağazalarında da arayabilirsiniz. Orada da buluşuyorlar.

Böyle bir kauçuğu oluşturmak için, cihazın darbelerinin ve titreşimlerinin kuvvetini söndüren kauçuk kullanılır. Ayrıca bazı halı türleri, titreşimi zayıflatan ve gürültüye karşı koruma işlevini yerine getiren ek bir alt tabakaya sahiptir.

Satın almaya karar verdiğiniz yerdeki halı çeşitleri oldukça genişse, danışman satıcıyla iletişime geçin. Makinenizin ağırlığı ve modeli dikkate alınarak hangi paspası seçeceğiniz konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Profesyonel kadromuzdan tavsiye almaktan çekinmeyin. İyi mağazalarda personel, ürünlerinin satın alınmasıyla ilgili tüm konularda size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Bu makalenin rehberliğinde, çamaşır makinesinin altında iyi bir paspas seçebilir ve ev aletlerinizin titreşimi konusunda endişelenmeyi bırakabilirsiniz.

  • Fikrinizi paylaşın – yorum bırakın

Çamaşır makinesinin şiddetli bir şekilde titrediğini deneyimlediniz mi? Bitmek ve bir titreşim önleyici ped satın almak için acele etmeyin, kesinlikle pürüzsüz ve titreşime yardımcı olur, ancak önce oluşumunun nedenlerini bilmeniz gerekir.

Titreşimin nedeni çoğu zaman çamaşır makinesinin yanlış montajı veya üzerine kurulduğu zayıf bir yüzeydir. Bu nedenle, başlamak için ünitenin doğru kurulumunu kontrol etmeniz gerekir.

Yıkayıcının doğru takılıp takılmadığını kontrol edin

Çamaşır makinesinin yıkama ve özellikle presleme sırasında “sosis” yapmamasını sağlamak için, seviyeye ayarlamak gerekir. Bir seviye alın ve çamaşır makinesinin tam olarak nasıl durduğunu kontrol edin. Herhangi bir yönde bir sapma fark ederseniz, o zaman bacaklarla sabitlemeyi ayarlamanın zamanı gelmiştir.

Bacaklar, yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi bir anahtarla ayarlamak için en uygun olanıdır, tüm bacakları bir seviyeye maruz bıraktıktan sonra, bunları özel bir somunla sabitlemek gerekir.

Bu prosedür, yeni bir çamaşır makinesinin her sahibi için büyük olasılıkla gerekli olacaktır, özellikle de ülkeleri için bir çamaşır makinesi seçip kurduysanız, çünkü her mal sahibi kendi ülkesinde eşit bir zeminle gurur duyamaz.

Cihazınız kendi seviyenizde kurulu mu? Evet ise, kararlılık kontrol edilmelidir. Bunu yapmak için, sadece farklı yönlerde sallamayı deneyin. Makine sabit olmalı ve ayaktan ayağa düşmemelidir. Bununla birlikte, Styralka stabil değilse, o zaman bacaklarla “bukoldovat” yapmak ve ayrıca düzensizlikler için zemini kontrol etmek faydalı olacaktır.

Ne yazık ki, ülkemizdeki dairelerde genellikle katlar mükemmel düzlükten uzaktır ve bu nedenle titreşimle ilgili benzer sorunlar vardır. Elbette, ideal olarak zemini düzleştirmeniz ve ardından cihazı üzerine kurmanız gerekir. Ancak pratikte bu oldukça zahmetli bir işlemdir ve yalnızca banyo veya mutfağın tamiri ile bağlantılı olarak gerçekleştirilir.

Neyse ki bizim için bacaklar ayrı ayrı ayarlanabilir ve bu düzensizlikleri gidermeye izin verir. Ancak düzensizlikler, ayağın kendisi yerde durmayacak ve sonuç olarak, basıldığında yıkayıcı atlayacak şekilde olabilir. Bu durumda, çamaşır makinesi için titreşim önleyici bir şilteye ihtiyacınız olacaktır.

Titreşim önleyici paspaslar nelerdir

Çamaşır makinesinin altına yerleştirilebilen bu kauçuk paspasın birçok avantajı vardır:

  • Yerden hafif düzensiz mendillerBu nedenle ayaklar yüzeye sıkıca bastırılır.
  • Paspasın kendisi zemine yapışır, Böylece yıkayıcı, yüksek devirlerde dönerken odanın içinde “hareket etmeyecektir”. Buna göre, tam olarak kurarsanız, seviyenin yanlış gidebileceğinden endişelenmeyin.
  • Yıkayıcı titreşimini azaltır. Doğru kuruluma sahip cihazınız bile hala titreşim fark ederse, titreşim önleyici paspas onları kısmen yumuşatacak ve cihaz “daha pürüzsüz” ve daha sessiz çalışacaktır.

Gördüğünüz gibi çamaşır makinesinin altındaki bu kauçuk paspaslar çok pratik. Ayrıca 2stiralki.ru sitesinde yazdığımız çamaşır makinesi için titreşim önleyici destekler de var, benzer bir işlevi yerine getiriyor.

Çamaşır makinesi için titreşim önleyici paspaslar nereden alınır

Kulağa ne gelirse gelsin, sıradan bir ev aletleri mağazasından satın alabilirsiniz. Çoğu zaman, paspaslar, eşlik eden ürünler oldukları için rondelalı bir bölüme yerleştirilir. Danışmanlar, ikincisi yeni bir çamaşır makinesi satın aldığında müşterilerini empoze ediyor.

Bu nedenle hırdavatçıya gelip bu soru ile bir satış danışmanına yaklaşmak daha kolaydır. Bir satın alma seçmenize ve yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ne yazık ki ya da neyse ki, çamaşır makinesinin altındaki standlar, düşük fiyatları nedeniyle paspaslardan çok talep görüyor. Bu nedenle, hala bir titreşim önleyici paspas satın alamazsanız, mağazalarda bulmak ve buna dikkat etmek daha kolaydır. Evet ve yine, ikincisine daha düşük bir fiyata mükemmel bir alternatif olduğunu söyleyeceğiz, ancak gerçekte aynı işlevi yerine getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yerli oyun şirketi  rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rollic games satıldı...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider olan İstanbul merkezli Rollic’i Satın Alımını Kapattı En Büyük ve En H...

Havalı tabanca tavsiye Havalı tabanca tavsiye

Basınçlı Hava Tabancaları Havalı tabanca tavsiye Onlar son derece Çünkü kullanımı kolay ve herhangi bir lisans gerektirmeyen kendi kull...

Bebek arabası tavsiye Bebek arabası tavsiye

En iyi bebek arabaları – karşılaştırma ve satın alma rehberi Bebeğiniz için her şey küçük. Özellikle yeni bir ebeveynseniz, bebek...

En iyi bluetooth bileklik En iyi bluetooth bileklik

En iyi 10 akıllı bant: En iyi fitness bilezikleri (2021) 2021’in en iyi fitness bilekliklerini arıyorsanız, bu sizin için mükemme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ