Bardaklar bulaşık makinesinde nasıl yıkanır

PMM'de camları yıkayınŞarap kadehleri ​​ve kokteyl kadehleri, gürültülü bir ziyafetin ardından sürüler halinde birikebilir. Elde durulama işlemi birkaç saniyedir, ancak mükemmel cam temizliği elde etmek çok zordur.

Gerçek şu ki, elle yıkadıktan ve tamamen kuruttuktan sonra, şarap bardaklarının duvarlarında kurumuş damlalar ve lekeler kalıyor. Bardaklarınızı bulaşık makinesinde yıkarsanız bu lekelerden kurtulabilirsiniz ama bunu nasıl doğru yaparsınız? Bu soruya cevabı arayacağız.

Yemeklerin seçimi

Evinizde bulaşık makinesi belirirse, hangi bardakları yıkayabileceğinizi ve hangilerini yıkayamayacağınızı düşünmelisiniz. Kristal bardaklar en iyisi dışarıda bırakılır. Üretici doğrudan bulaşık makinesinde yıkamaya izin vermiyorsa, cam tabaklarla değiştirmek daha iyidir. İnce cam tabaklar bulaşık makinesi için uygun değildir; Orta ve geniş duvarlı camları seçmek daha iyidir. İyi şarap uzmanları ince bardaklara saygı duysa da, bu şekilde daha güvenli olur. Bulaşık makinesinde hangi bardaklar yıkanabilir?

 1. Kırmızı şarap bardakları.
 2. Beyaz şarap hakkında.
 3. Asitli üzüm çeşitlerinden yapılan içecekler için.
 4. Port Sesi.
 5. Flyute.
 6. Şarap bardakları.
 7. Kokteyl bardakları vb.

PMM çamaşır odası içindeki bir sepete yerleştirilebiliyorsa, camın şekli ve boyutu önemli değildir.

Nasıl kurulur?PMM'ye gözlük yerleştirin

Sıradan bir mutfakta bardaklar için özel bir bulaşık makinesi erişilemez bir lükstür, bu nedenle bu bulaşıkları yıkamak için sıradan bir bulaşık makinesi kurmanız gerekir. Bardakları aynen böyle PMM sepetlerine koyarsanız, normal bulaşıkların yanına, kötü yıkama ve muhtemelen aşırı güç kullanma olasılıkları daha yüksektir. Düzgün katlanmalıdır. Bardakları bulaşık makinesine nasıl koyarsınız?

 1. Gözlük bacak kur.
 2. Bardaklar çok yüksekse, alt sepete, çok yüksek değilse – üstüne yerleştirilmelidirler.
 3. Camları yıkama esnasında yan taraflarına düşmemesi için özel tutucularla sabitliyoruz. Cihazınız bu cihazlarla donatılmamışsa satın alınabilir.

Tutucular sabitlenebilir ve çıkarılabilir. Daha rahat kullanım için çıkarılabilir.

 1. Gözlükleri birbirine çok sıkı koymayız. En az birkaç milimetre küçük bir boşluk olmalıdır. Ve diğer tabaklar bardakların yanına yerleştirilmemelidir.
 2. Yıkama bardaklarını çok kirli bulaşıklarla birleştirmeyin. Bardaklar, yoğun yıkama sisteminden kurtulamayacaktır. En pahalı öğeleri daha sonra ikinci bir parti ile yıkayın.

PMM'de cam tutucular

Programı ve deterjanı seçin

Bulaşıkları yerleştirdikten sonra yıkamaya başlayabilirsiniz. Sepetleri dikkatlice çamaşır odasının bağırsaklarına itin. Özel bir bölmeye yarım doz toz dolduruyoruz. Tablet kullanıyorsanız ikiye bölün. Tuz tankını kontrol edin. Kapıyı kapatıyoruz ve yıkama programını ayarlıyoruz.

Bardakların ekspres modda yıkanması tavsiye edilir, ancak eşyalar kalın camdan yapılmışsa, normal yıkamaya dayanıklı olacaktır. Sıcaklığı 40’tan yüksek olmayacak şekilde ayarlayın0S. Bulaşık makinesi modunu dikkatli seçmeniz gerekiyor.

Yıkama programını çalıştırın ve bitmesini bekleyin. Bulaşıkları çamaşır odası içinde kurutduktan sonra dikkatlice çıkarabilir ve dolaba koyabilirsiniz. Gözlükleri aldığında dikkatli ol. Cam duvarlarda parmak izi bırakmamak için bardağı sadece bacaktan almaya çalışın. Bu sadece cam için değil kristal için de geçerlidir. Şarap kadehleri ​​ve diğer bardaklar özenle kullanılmaya bayılır!

Bu nedenle, şarap kadehlerini bulaşık makinesinde yıkamanın hiçbir zorluğu yoktur. Talimatlara göre hareket etmelisin ve sonra kesinlikle başarılı olacaksın ve hiçbir sorun çıkmayacak. iyi şanslar