Banyo veya duş: doğru seçim nasıl yapılır?

Er ya da geç, her birimiz aynı ikilemle karşı karşıyayız: banyo mu yoksa duş kabini mi? En uygun olan hangisi? Bir seçim nasıl yapılır ve daha sonra pişman olmaz?

Tanıdık geliyor mu?

Endişelenmeyin, Dekorin uzmanları bu zor görevi çözmenize yardımcı olacak! Bugün tüm artıları ve eksileri “sıralayacağız”, iki seçeneğin avantaj ve dezavantajlarını öğrenecek ve hangisinin daha iyi olduğuna karar vereceğiz: banyo veya duş.

Git!

ayaklı küvet

iç fotoğrafta ahşap küvet

Ayrıca oku: Banyo bataryaları: seçim için çeşitli modeller ve ipuçları

küçük banyolarda duşlar

duş kabinleri fotoğrafları güzel banyo güzel duş örneği yaratıcı banyo yaratıcı banyo fotoğrafı sıradışı duş asimetrik banyo

Banyo veya duş: artıları ve eksileri tartmak

Elbette hepimiz hem banyo hem de duş kabini kullanmak isteriz. Bununla birlikte, çoğu zaman ne standart dairelerin karesi ne de bunların sıhhi tesisat teçhizatı bu kadar lüks değildir. Ve bu iki seçenek arasındaki seçim mantıktan çok zevk meselesi olsa da, dekorin.me bunları pratiklik ve rahatlık açısından test etmenin bir yolunu buldu. Banyodan başlayalım.

cam banyo

ev fotoğrafında şık banyo

banyo veya duş

daha iyi olan banyo veya duş

temperli cam küvet

iç banyo

apartmanda banyo

daha iyi olan duş veya küvet

banyo veya duş ne seçilir

daha iyi banyo veya duş nedir

akrilik küvet

Dairede banyo: “İÇİN”

+ Çocuk

Zaten çocuk sahibi olanlar veya sadece çocuk sahibi olmayı planlayanlar için, banyo en iyi arkadaş ve yeri doldurulamaz bir yardımcı olacak. Çocuklar küçükken, onları duşta kullanmanın bir yolu yoktur ve leğenlerle uğraşmak hala bir zevktir. Yani evde bir çocuk varsa, banyo onun için en iyi seçim olacaktır.

iç seramik banyo

+ Ev spa

Spa bakımlarını seviyorsanız ve bazen kendinizi evde rahatlamayı seviyorsanız, önünüzde bir banyo veya duş kabini söz konusu değildir. Tabii ki, ilk seçenek! Aromatik yağlarla ılık suda yatmaktan, kalın köpüğün içinde dinlenmekten, hoş bir atmosferde yalnızlığın ve huzurun tadını çıkarmaktan daha iyi ne olabilir? Bu doğru, hiçbir şey!

modern küvet

+ İkisi bir arada

Banyoda duş alamayacağınızı kim söyledi? Elbette yapabilirsiniz ve bunu herkes bilir! Bir küvet sıcak su doldurmak ve saatlerce içinde yatmak gerekli değildir. Hızlı bir şekilde tazelenmek ister – hepsi duşta!

siyah banyo örnekleri

+ Pratiklik

Küvet oda içinde çok yer kaplasa da başka amaçlar için güvenle kullanılabilir. Tabiri caizse yaratıcılıkla işe başlayın. Ayrıca salatalıkları tuzlayabilir, kimyasal deneyler yapabilir ve hatta geç kalan konuklar için bir uyku yeri ayarlayabilirsiniz! Bunların hepsi elbette bir şaka, ancak eğlenceler için evdeki en sıradan şeyler için bile her zaman alternatif bir kullanım vardır, bu yüzden devam edin, bunun için gidin!

ahşap küvet

Dairede banyo: “KARŞI”

Ergonomik

Tabii ki, küçük bir apartman dairesinde bir küvet büyük bir şeydir. Duş kabini koymak ve ekstra alanın tadını çıkarmak çok daha kolay ve daha kullanışlıdır.

Dairenin iç kısmında jakuhi

Aşınma direnci

Modern dünyada banyo kaplamaları çeşitlidir: temperli cam, akrilik, emaye, dökme demir, krom ve hatta ahşap. Bununla birlikte, bu seçeneklerden hiçbiri size duşların hiçbiri kadar uzun bir kullanım ömrü sağlayamaz.

apartmanda jakuzi

Kaydediliyor

Bununla her şey net. Su faturalarınızdan tasarruf etmek ister misiniz? O zaman banyo yapmak senin seçeneğin değil. Aile üyelerinin her birinin günde en az bir kez banyo yaptığını düşünürsek, bu tamamen ekonomik değildir. Ve evsel amaçlar için daha az su tüketiminin bir bütün olarak çevre üzerinde çok olumlu bir etkisi vardır. Yani, seçim senin!


banyolu oda

Sağlık

Bazen bir banyo arkadaştan düşmana dönüşebilir. Açık konuşalım, hamileliğin son dönemlerinde kadınların yanı sıra yaşlılar için de kullanmak pek uygun değil. Üstelik yıkım sırasında kızların sıcak banyo yapması yasak olup banyoda duş alırken kayması ve düşmesi çok kolaydır. Bu nedenle, kendi sağlığınıza mümkün olduğunca uyanık ve duyarlı olun. Kendine iyi bak!

ayaklı küvet

Dairede duş kabini: rahat ve güzel mi yoksa tam tersi mi?

Şehir hayatının mevcut ritmi bize bir kuralı dikte ediyor: “Zaman kazanmak bizim her şeyimizdir!” Bu doğrudur ve duş kabinlerinin popülaritesi bu kuralın en iyi kanıtıdır. Peki, profesyonellerle başlayalım belki.

duşakabin boyutları ve fiyatları fotoğrafı

banyo iç duş kabini

duş kabini şeffaf

Ayrıca oku: Küçük bir banyonun onarımı – başarılı bir iç tasarımın 35 fotoğrafı

daha iyi olan duş veya küvet

modern tarzda duşakabin

banyo içi duşakabin

duşakabin seçenekleri

duşlu banyo

duşlu banyo

Duş kabini: “İÇİN”

+ Kolaylık

Burada açıklamaya gerek yok. Rahat, ergonomik bir duşa hızlı bir şekilde koşmak, banyo yaparak zaman kaybetmekten çok daha kolaydır. Bu yüzden “banyo mu duş mu?” Sorusundaki birçok modern insan? ikinci seçenek lehine bir seçim yapın.

ilginç duş kabinlerinin tasarımı

+ Hizmet

Duş kabinlerinin seçimi sadece ezici olmakla kalmaz, aynı zamanda bunlardan birini satın alarak birinci sınıf tesisatçı hizmetinin keyfini çıkaracaksınız. Düşünün: cesur adamlar en fazla birkaç saat içinde sizin için bir duş kabini getirecek, monte edecek ve kuracak. Ve dedikleri gibi ev işi yok!

yüksek teknoloji duş kabini

+ Hareketlilik

Yeni bir eve taşındığınızda, favori duş odanızı oraya kolayca taşıyabilirsiniz. Bu basit bir mesele ve tabii ki çok ekonomik. Değil mi?

sıradışı duş fotoğrafı

+ Süper güçler

Evet, bu konuda duş kabinlerinin avantajları ortadadır. Artık üretim o kadar yükseklere ulaştı ki, tüketici sadece “tropikal yağmur” işlevine değil, aynı zamanda bir Sharko duşu da dahil olmak üzere tam bir hidromasaj erişimine sahip. Akıllı bir duş kabini, sıcaklığı, su kaynağının gücünü otomatik olarak düzenleyecek ve sizin için gerçek bir tatil ayarlayacaktır, emin olun!

köpekbalığı duşlu duş kabini

+ Güzellik ve gençlik

Zıt veya soğuk bir duşun vücut için banyoda saatlerce uzanmaktan çok daha sağlıklı olduğuna inanılıyor. Vücudunuzun güzelliğini ve gençliğini daha uzun süre korumak istiyorsanız bir duş seçin!

dikdörtgen duş kabinleri

Duş kabini: “KARŞI”

Sorun fiyatı

Duşların tüm avantajlarını yukarıda sıraladığımız için maliyetlerinin uygun olduğunu tahmin etmek kolaydır. Bir duş kabini pahalıdır, ancak hoş, ergonomik, pratik ve kullanışlıdır.

modern duş kabini

Ev hanımları için test

Yapısı gereği duş kabininin temizlenmesi küvete göre çok daha zordur. Ayrıca küf ve küf oluşumu gibi hoş olmayan bir fenomene karşı hassastır, bu nedenle duş kabini ile ilgilenmek çok daha zordur. Profesyoneller için para ödemek zorundasın.

duşakabin fotoğrafı

Bir klostrofobik için cehennem

Kapalı bir alanda kendini rahatsız hisseden insanların, sıkışık bir duş odasında spa uygulamalarının keyfini çıkarmaları olası değildir. Kendinizi onlardan biri olarak görüyorsanız, bir banyo seçin.

şık duş

Demek, Dekorin’den gelen makaleyi okudunuz ve umarız: “Hangisi daha iyi: bir banyo veya duş kabini” sizin için biraz açıklığa kavuşmuştur. Kendinizi dinleyin, sıhhi tesisatınızı akıllıca ve soğuk bir şekilde seçin. Hayatın tadını çıkarın, tadilatta cesur adımlar atın ve kendi seçiminizin tadını çıkarın. Size bu konuda yardımcı olacağız!

Sevgilerle, Dekorin!