Banyo renkleri 2021 50 modern ve zarif tarzlar

2021 banyo renkleri ağırlıklı olarak gri ve nötr olacak ve bu sezon iç mekan moda sahnesinde büyük bir geri dönüş yapacak. Bu renk tonlarını banyoda kullanırsanız, lüks ve rahatlık hissi uyandıracak bir ortam elde edeceksiniz.

Banyo renkleri

Banyolar için renk kombinasyonu arayışında olanlar için, günümüzün en çok kullanılan trendlerinden bazılarına göre işte bazı fikirler.

Siyah ve beyaz

Klasik bir dekorasyona sahip siyah beyaz. Bu renk kombinasyonu banyoda kullanım için idealdir.

Bu iki renk çok fazla zarafet getiriyor.

Yüksek kontrast istiyorsanız, siyah beyaz kombinasyonunu kullanmak mükemmel ve aynı zamanda zariftir.

Beyaz

Renkler ruh halimizi etkiler ve özellikle beyaz olmak üzere nötr tonlar çok huzurlu bir alan için mükemmeldir.

Beyaz bir banyoya biraz daha enerji katmak istiyorsak, bitki gibi küçük bir renk dokunuşu harika bir karar olabilir.

Grinin tonları

Bu sezonun en moda rengi şüphesiz gri olacak. Ve grinin çok çeşitli tonlarda ve tonlarda harikalar yarattığı için sıkıcı görünebileceğini düşünmeyin. Ayrıca aksesuarlara parlak renk dokunuşları ekleyebilirsiniz.

Soluk gri ve beyaz renkli bir alan sıkışık görünmüyor, aksine daha büyük ve daha havadar olma hissi veriyor.

Lüks ve minimalist banyolar elde etmek için çok modern bir seçenek, ince gri damarlı mermer fayans kullanmaktır.

Gri renk patlamaları

Sarı, turuncu, yeşil veya mavi renk sıçramaları, gri ağırlıklı bir banyoya hayat vermenin harika bir yolu olabilir.

Mavi ve yeşil gibi taze renkler, rahatlatıcı bir banyo için mükemmel olan sakinleştirici ve sakinleştirici bir etki oluşturmaktan sorumludur. En çok sevdiğiniz mavi veya yeşil rengi seçin.

Uzun süreli bir yatırım yapmak istediğinizde, zemin ve duvarları beyaz veya gri bırakıp, havlu ve diğer eşyalara renk uygulamak en iyisidir.

İnce damarlı beyaz mermer, ahşap, altın musluklar ve parlak aynalar, grinin kullanıldığı bir banyoya şıklık katıyor.

Ham ve bej renkler

Bahsettiğimiz gibi mat, nude ve nötr renkler yükselişte. Bej, kahverengi, beyaz, sakin ve rahat bir atmosfer vermek için birleşir.

Tabii ki, renk seçimi doğrudan banyo tipine bağlıdır. Küçük bir banyo için, derinlik ve ilgi katmak için birkaç koyu kahverengi dokunuşla bej gibi parlak bir renk tercih edilir.

Rustik renkler ahşapla tamamlandığında çok şık bir dokunuş verir.

Klasik bir banyo için bej ve kahverengi gibi kontrastları tercih edebilirsiniz.

Banyonuzu renklendirmenin harika bir yolu, dolapları veya duvarları boyamaktır. Bu durumda gardırop bej duvarlarla tezat oluşturuyor.

Banyolar için harika bir trend, nötr bir alan, koyu renkli dolaplar ve beyaz küvetler yaratmaktır. En yaygın kombinasyonlardan biridir. Tarafsızlığı korumak için kil bejinin duvarı.

Verde

Yeşil, 2021 yılında iç dekorasyonda kullanılacak olanlardan biridir. Ve tabii ki banyoda da kullanılabilir.

Artık parlak yüzeyler yok, bu yıl mat yüzeylere geri döndü. Ayrıca, doğal malzeme kullanma eğilimi göz önüne alındığında, arduvaz karolar tüm gereksinimleri karşıladıkları için bu yıl çok popüler olacak.

Rahat ve nötr alanları seviyorsanız, siyah ve beyazın eşlik ettiği çok yumuşak, soluk yeşili tercih etmek en iyisidir.

mavi

Sıcak veya kıyı bölgeleri için her zaman denizden esinlenilmiş renklerin uygulanması tavsiye edilir, bu renkler bazı ahşaplarla veya beyazla karıştırılabilir.

İki renk artı beyaz teorisi de var. Burada beyaz, altın ve maviyi görüyoruz.

Pembe

Zarif görünümlü bir banyo isteyenler için işte farklı pembelerden oluşan bir palet.

Sonunda size çok hassas pembe tonlarından yararlanan bir trend daha bırakıyoruz.

Banyo renklerini seçmek için ipuçları

Eviniz için doğru renkleri seçmek genellikle göz korkutucudur; Banyoda zeminden tavana çoğu renk seçimi çok sıkıcı görünebilir. Rengi seçmenin püf noktası, size ve evinize en uygun olanı bulmaktır. Burada banyonuz için renk seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları vereceğiz.

  • Duygularınıza cevap veren favori renklerinizi seçin. Örneğin sarı, bir kişi için harika bir uyarıcı olabilir, ancak diğerlerini biraz rahatsız edebilir.
  • Banyoda dolaplar ve fayanslar nedeniyle genellikle çok az boş duvar alanı vardır. Duvarlar, çini, mobilya ve tuvaletlerin öne çıkacağı bir sanat eserini sergilemek için fon olarak görülebilir. Bu nedenle duvarlar ve tavan her zaman beyaz veya açık tonlarda boyanmalıdır.
  • Tüm renk paletini seçmeden herhangi bir ürün satın almayın.
  • Gün ışığında ve yapay ışıkta renklere bakmalısınız. Yumuşak maviler ve yeşiller, akkor ışıkta biraz hüzünlü görünebilir. Bazen rengi flüoresan aydınlatma ile düzeltmek faydalıdır.
  • Bir banyoda uygun renklerle ilgili kural yoktur ancak genellemeler vardır. Pembe veya şeftali rengi, yeşilin tonlarıyla birleştirildiğinde en iyi şekilde görünür. Yeşil, ahşap tonlarıyla tezat oluşturur ve çok yönlü bir seçenektir.
  • Granit veya diğer malzemeler için, ağırlıklı olarak nötr bir palet tutmak ve aksesuarlara küçük renk vurguları eklemek en güvenli yoldur.
  • Dolap seçerken ahşabın nüansları dikkate alınmalı, bazı ahşaplar daha sıcak ve diğerleri daha soğuktur, ancak bunlar emaye kaplanabilir, boyanabilir veya boyanabilir.

İlginizi çekebilir:
40 modern minimalist banyo ve tasarım ve dekor fikirleri
Küçük modern banyolar 50 çağdaş fotoğraf ve fikir