Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Balkon Perdeleri: 40+ Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri

Boyut olarak uygun ve balkondaki güzel perdeler her iç mekana konfor katabilir. Orijinal tekstiller pencerelerin tasarımını şık ve modaya uygun hale getirir. Bir zamanlar perde modellerinde ve malzemelerinde çok fazla seçenek yoktu. Neyse ki, son yıllarda dekorasyon pazarı hızla gelişti, bu yüzden çok çeşitli klasik perdeler ve panjurlarımız var. Ama nasıl seçilir? Balkon Perdeleri: Gerçek […]

06 Nisan 2020 - 18:15 'de eklendi ve 509 kez görüntülendi. A+A-

Balkon Perdeleri: 40+ Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri

Boyut olarak uygun ve balkondaki güzel perdeler her iç mekana konfor katabilir. Orijinal tekstiller pencerelerin tasarımını şık ve modaya uygun hale getirir. Bir zamanlar perde modellerinde ve malzemelerinde çok fazla seçenek yoktu. Neyse ki, son yıllarda dekorasyon pazarı hızla gelişti, bu yüzden çok çeşitli klasik perdeler ve panjurlarımız var. Ama nasıl seçilir?

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Beyaz dikey jaluzi

İçerik:

Plastik pencere perdeleri
Balkon perdelerinin fonksiyonel amacı
Trendy renkler ve uzunluklar 2019
Saçak ve sabitleme çeşitleri
Perde tasarımı ve iç stil
Farklı odalarda balkon pencereli perdeler
Panjur Çeşitleri
Fazla ödeme yapma

Plastik Pencere Perdeleri
Uzun yıllar boyunca, perdeler neredeyse her evde bulunan pencereleri süslemenin en yaygın yolu olmuştur. Bugün, pencereler yıllar önce olduğundan çok daha çekici, bu yüzden farklı kesim perdeleri ile dekore edilebilirler. Birçok kişi yere düşen geleneksel levhaları tamamen terk etti ve kompakt panjurlar seçti.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Renkli duvar kağıdı ile balkonda güzel neşeli bir atmosfer

Şu anda, insanların büyük çoğunluğu perdeler yerine jaluzileri tercih ediyor. Klasik perdeler artık moda değil, bu nedenle modern evlerde balkonların plastik pencerelerinde giderek daha az görülebilirler, ancak piyasada bulunabilirler. Perdeler genellikle rüzgarda hafifçe titreyen sundurmada düşen perde dalgalarını görmek isteyen muhafazakar insanlar tarafından seçilir. Perdeler de modernist panjur formlarının uygun olmadığı iç mekan için seçilir.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Beyaz modern loggia, siyah metal raflar

Balkonda Perdeler: İşlevsellik Tanımı
Perdelerin hem pratik hem de dekoratif işlevleri vardır. Birkaç basit kurala uyarak, uyumlu ve iyi sunulmuş bir pencere dekorasyon efekti elde edebilirsiniz. Balkondaki perdelerin rengini ve dekorasyonunu seçmeye başlamadan önce, onları satın almak istediğiniz amacı düşünün. Sadece dekoratif bir işlev mi yapmalılar, yoksa belki de odadaki ışığı düzenlemek ve komşuların meraklı gözlerinden korumak için kullanılmalıdırlar? İkinci seçenek doğruysa, kalın kumaş veya jaluzi perde satın almaya karar verin. Sadece dekoratif bir işlevi yerine getirmek zorundalarsa, karartmayı odayı aydınlatan ve balkonu meraklı gözlerden sokaktan kapatan örgü perdelerle birleştirmek en iyisidir.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Hasır mobilyalar ile klasik idil Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Pencerelerde tül ve çağdaş tarza sahip alanın zeminindeki halı

Balkon Dekorasyonu: Estetik İşlev
Şu anda, perdeler ve perdeler giderek artan popüler jaluziler tarafından hafifçe işlevsel olarak indirimli. Geleneksel perdeler, daha önce olduğu gibi, evde veya TV izlerken güneş ışınlarından mahremiyet sağlamaya hizmet etmiyor. Bunun yerine, perdeler ve perdeler çoğunlukla balkonda estetik bir işlev görür. Bu nedenle, doğru perdeleri seçerken, her şey tasarımları odanın geri kalanına mükemmel şekilde uyacak şekilde düzenlenmelidir. Bu sayede iç mekanın sıcak ve rahat bir atmosferi, uyumu ve rahatlama hissi vereceksiniz. Ayrıca, perdelerin ve perdelerin optik özelliklerine de dikkat edin. Düzgün düzenlemeleri sayesinde, dekore edilmiş balkon ve pencere daha uzun ve daha geniş görünebilir.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Panoramik pencerelerde pilili roman güneşlikler

Perdeler ve Isı Kaybı Koruması
Kışın, evi ısıtmak için önemli fonlar harcanır. Balkonda ve bitişik odada konfor sağlamak için, radyatörleri daha yüksek bir enerji tüketim seviyesine getirmeniz gerekir. Yüksek sıcaklığa ne olur, seviyesi neden korunmaz? Nedeni daire ve ev yalıtımlı olmayan tüm yerlerdir. Bu bölgelerden biri, daha önce yenileriyle değiştirmeyi başarmış olsanız bile, önemli ısı kaybına neden olabilecek balkondaki pencerelerdir. Pencerelerden ısı kaybını sınırlamak için iyi bir fikir, pencere gölgeleri kurmaktır. Bu çözüm sayesinde, ısının dairenizden çıkması çok daha zor olacaktır ve gaz faturaları biraz daha düşük olabilir. Açıkçası, perdeler sıcaklık düşüşünü yüzde yüz durdurmayacak,

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Balkon Kütüphanesi

Balkondaki Perdeler Nelerdir ? Trendy Renkler ve Uzunluklar 2019
Tekstil pazarı, balkon ve diğer odalar için desen ve perde renklerine sahip sayısız palet sunmaktadır. Onlarla deney yapmaktan korkmayın. Perdelerin renginin duvarlarla güçlü kontrastı, pencereyi iç mekanın çekici noktası haline getirecektir. Mat malzemelerin parlak, ağır, hafif ve dantel ile kombinasyonu harika bir dekoratif sonuç verebilir. Bununla birlikte, renkli ve zarif bir etki istiyorsanız, balkon duvarlarının rengine yakın tonları seçmek en iyisidir.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Kireç ve turkuaz renkleri

Bir odanın dekorasyonunda perdeler ve jaluziler çok önemlidir. Genellikle, donuk ve gri görünen odayı önemli ölçüde yenilemek için sadece yeni perdeler satın almanız gerekir. Piyasada yüzlerce tasarım çözümü, şekil ve perde renkleri mevcuttur. İç mekan renkli ve eğlenceli tasarlanmışsa, birbirinizle en iyi şekilde birleşecek sıcak renk perdeleri ile ilgilenmelisiniz. Örneğin, balkonda, farklı renklerde birkaç dar perde vardır. Perdelerin beyaz olması gerekmez; deneyler genellikle çok faydalı olabilir.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Büyük sundurma, tuğla

İç mekanın tasarımı ve şekli ile perdelerin rengi birbirini tamamlamalı ve şık ve çekici bir bütün yaratmalıdır. Bu öğelerin her biri ayrı ayrı çalışırsa, tüm bunlar tutarsızlık ve bütünlük eksikliği izlenimi yaratacaktır. Oda küçükse, optik artış olasılığı ile ilgilenmelisiniz. Açık renkli perdeler güneş ışınlarını daha iyi dağıtabilir. Bu, odanın optik olarak genişlemesine neden olabilir.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Panoramik pencere ve çalışma yerinde tül perdeler

İlişkili:
Güzel perdeler nasıl asılır – 35+ Diy ve Yaratıcı Fikirler
Perde Uzunluğu

Doğru perde parametrelerini seçmek için, pencerelerin ve kornişin uzunluğunun ve genişliğinin doğru bir ölçümünü yapmalısınız. DIY dikmek istemiyorsanızperdeler, piyasada geleneksel perdelerin üç standart uzunluğu vardır: pencere pervazına (kısa), pencere pervazının altına (orta) ve zemine (uzun). Son seçeneği seçerseniz, zeminde kumaşa dokunabilecek halıyı düşünerek yaklaşık 1 cm çıkarmalısınız. Perdelerin uzunluğunun, kornişin takıldığı noktadan değil, kancaların veya klipslerin kornişe sabitlendiği yerden ölçüldüğünü unutmayın. Ayrıca her zaman perdelerin bileşimine dikkat edin, çünkü genişliğin ölçümü her zaman sabitleme yöntemine bağlıdır. Serbest dalgaların etkisini istiyorsanız, pencerenin iki katı genişliğinde perdeler satın alın.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Mor ve beyaz tül

Balkonda Perde Nasıl Asılır? Doğru Perde Çubuklarının ve Montaj Tiplerinin Seçilmesi
Giderek, modern balkonlar, dinlenmek için tam teşekküllü bir odayı temsil ettikleri için geleneksel perdelerle dekore edilmiştir. Perde saçaklarının iç ve iç iklimi üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Geleneksel perdeler için çok çeşitli perde çubukları piyasada sadece uzunluk olarak değil, aynı zamanda şekil, renk veya stil olarak da mevcuttur. Panjurlara gelince, daha az seçenek var, ancak tüm stor perdeler için oldukça tipik.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Kombine mutfak balkonunda klasik perdeler

Kornişler de, özellikle balkon için, mümkün olduğunca pratik olmalıdır, böylece temizlenmesi kolaydır ve perdeler onları bağlamak için bütün gün sürmedi ve birkaç insanın çabalarını gerektirmedi. Birçok insan evrensel kornişleri, yani şekilleri ve süslemeleriyle dikkat çekmeyen ve içeride akılda kalıcı bir nokta olmayanları seçer, ancak iç kısmı hafifçe tamamlar ve tek bir bütün oluşturur. Perde çubuklarının seçimi her zaman basit olmasa da, onu gören herkes için bu şekilde elde edilen etkinin tadını çıkarmak için biraz zaman harcamaya değer – misafirler ve her şeyden önce kendiniz. Tüm kornişler belirli tür perdelerin üzerine asılması için uygun değildir. Basit ve minimalist bir perde çubuğu, ağır ve zengin bir şekilde dekore edilmiş perdeler için en uygunudur. Bununla birlikte, düz ve basit bir form kumaş için,

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Asit yeşili klasik iç

Montaj Tipi:

Metal halkalar. Doğrudan kornişin üzerine otururlar. Perdelerin kullanımı kolaydır ve son derece zarif bir görünüme sahiptir. Halkaların rengini korniş rengine seçmeyi unutmayın. Aksi takdirde, dekoratif kaos izlenimi yaratabilirsiniz.
İplik çekildikten sonra bantlı perdeler toplanır. Bu sayede hoş ve hatta kumaş döşenirsiniz. Balkondaki perdenin bu versiyonu kancalarla asılabilir.
Bu tip montaj, minimalist iç mekanlar için ideal olan modern bir karaktere sahiptir. Perdeler çıkıntıya serbestçe yerleştirilir; taşınması çok kolaydır.
Oluk üzerindeki perdeler doğrudan korniş üzerine yerleştirilir. Bu dekorasyon, romantik ve klasik bir tarzda dekore edilmiş balkonların iç mekanlarıyla mükemmel bir uyum içindedir.
Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Askıya alınmış açık kordon lambaları ile vintage tarzı bir dokunuş

Balkon Perde Tasarımı: İç Stil
Perdelerin tasarımını seçmek için ana kriter, içinde bulundukları balkonun stilistik tasarımıdır. Boyut, pencereler ve güneşlenme derecesi – bunlar seçiminizi belirleyecek unsurlardır. Düzgün seçilmiş pencere kumaşları odanın dekoratif özelliklerini gösterebilir ve bazı eksikliklerinin (şekil, boyut) üstesinden gelebilir. Stil de çok önemlidir, örneğin, klasik bir tasarımda döşenmiş bir balkon tafta veya jakarlı perdeleri onaylayacak, minimalist Roma perdeleri İskandinav dekorasyonu için uygun olacak ve oryantal veya vintage manzara atmosferinde renkli motifler sunulacak. Pürüzsüz kumaşlar ve geometrik desenler çağdaş tarzda dekore edilmiş iç mekanlar için idealdir.

Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Tül örtüler ve pencerede yemek alanı Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Gerçek rahat oturma alanı Balkon Perdeleri: Gerçek ve Şık Dekorasyon Fikirleri. Ev ofis rahat tarzı, sundurma

Ağır ve çok uzun perdeler küçük bir balkon için uygun değildir, çünkü optik olarak daha da azaltacaktır. Koyu renkli duvarlara sahip odalarda, açık ve havadar malzemeler daha uygundur. Pencere perdeleri sadece güzel değil aynı zamanda pratik olmalıdır. Panjurlarınızı sık sık kapatmak veya açmak istiyorsanız, balkonda zengin dökümlü dekoratif perdelerin kullanılması zor olabilir.

Balkonda büyük radyatör ve badanalı tuğla

Perde modası yeni bir rulo perdeye yol açan heyecanı kaybetmiş olsa da, birçok evde hala balkonları ve sundurmaya bitişik odaları süslüyorlar. Giderek, birçok mağazada, 1950’lerin veya 1960’ların hikayelerinden veya eski filmlerinden bilinen tarzda perdeler de bulabilirsiniz. Retro perdeler genellikle modern eğilimler kullanmadan geleneksel tarzda dekore edilmiş evlerde görülür. Bu perdeler genellikle modern toplumun çoğunluğu tarafından hafife alınan çok süslü ve çekici pencere süslemeleri olarak görünür. Retro perdeler, geleneksel mağazalarda olduğu gibi genellikle çevrimiçi mağazalarda satılmaktadır, perdelerin yerini giderek klasik modellerden çok daha pratik olan modern modeller veya kumaş jaluzi almaktadır.

Dekorasyonda kırmızı renklerle balkon modern megacity manzaraya

Farklı odalarda balkonlu pencere perdeleri
Perdeler ve perdeler, pencerede modern kumaş güneşlikler kullanmayan ve gizliliği korurken açık balkon sayesinde mümkün olduğunca fazla ışık almak isteyenler için popüler bir malzemedir. Bununla birlikte, birçok insan standart çözümü sevmez – yarı saydam perdeler ve yoğun, neredeyse opak perdeler. Bu nedenle, bazı perde üreticileri tekliflerinde gittikçe daha fazla popülerlik kazanan yeni bir ürün sundu. Standarttan biraz daha kalın, ancak geleneksel bir tuvalden daha ince perdeler hakkında. Balkonlu bir pencere üzerindeki bu tür perdeler, içeride biraz daha az ışığa izin verir, ancak her zaman çekici görünürler. Pencereleri bu şekilde dekore ettikten sonra, pencere dekorasyonunun birçok ek özelliği hizmetinizdedir. Odaya çok fazla ışık girmeyen jakar perdelerine de ilgi duymaya değer,

Klasik yatak odası tarzı ve balkon girişi

Balkonlu Oturma Odasında Perdeler
Balkonlu bir odada perdeler için doğru kumaşı seçmeden önce, hangi işlevi yerine getirmeleri gerektiğini düşünmelisiniz. Kumaşın odaya çok fazla ışık girmesi mi yoksa engellemesi mi gerekiyor? Oturma odasındaki perdeler açık ve şeffaf olmalıdır. Dokuma rengi, dokusu ve kalınlığı göz önüne alındığında, çeşitli kumaşlar arasından seçim yapabilirsiniz. Organze, sert tül ve şifon hafiflik ve berraklık verecektir. Perdelerin daha doğal görünmesi için kambrik gibi kumaşlar kullanılmalıdır. Oturma odası eko-tasarım tarzında düzenlenmişse, doğal bir renge sahip doğal ketenlerden perdeler seçebilirsiniz. Kalın ve yoğun kadife ve damask kumaştan yapılmış perdeler, oturma odasının daha zarif iç tasarımına uyacaktır.

Gri perde arkasında balkonlu rahat tarz oturma odası

Perdelerin oturma odasındaki yeri çok önemli bir estetik değere sahiptir. Perdeler odanın büyük bir bölümünü kaplar, yanlış seçilirse, muhtemelen fark edecek konukların hoşnutsuzluğuna neden olabilirler. Oturma odası perdeleri sadece güneşin regülatörü olarak hizmet etmez, bu nedenle doğru malzemeyi, rengi ve şekli seçmek için biraz zaman ayırmaya değer. Ağır perdeye benzeyen karanlık bir perde iç karartıcı olabileceğinden, perdelerin refahınız üzerinde de önemli bir etkisi olacaktır. Düzgün seçilmiş perdeler pencereyi optik olarak daha küçük veya daha büyük hale getirebilir. Tavanın hemen altında zemine asılı olan perdelerin gölgelikleri sayesinde odanın yüksekliğinde optik bir artış sağlayabilirsiniz. Perdeler iç dekorasyonda önemli bir rol oynar, bu nedenle hafife alınmamalıdır.

Mavi kanepe olan oturma odası ile birlikte büyük cumba balkon

Balkonlu Yatak Odası Perdeleri
Yatak odası her dairede çok önemli bir yer. Orada bir kişi derin bir uykuda dinlenerek yeni bir günden önce güç kazanır. Perdeler ve perdeler ruh hali üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve ayrıca odanın hoş, samimi ve özel bir atmosfere sahip olup olmayacağına da bağlıdır. Yatak odasındaki perdeler çok kalın ve karanlık olmamalıdır. Gündüz boyunca çok fazla güneş ışığına izin veren hassas perdeleri, yeterli gizlilik sağlayan kalın, sağlam tuvallerle birleştirin. İkincisi sayesinde, doğu tarafındaki balkondan sabah güneşini sınırlandırarak uyuyacaksınız.

Balkonlu yatak odasında gri platform yatak

Uygun perdeler de tüm odanın renkleriyle birleştirilmelidir. Yatak odasının tasarımını doğru bir şekilde düzenlerseniz, herkes için vazgeçilmez olacak rahatlamayı teşvik eden sıcak ve rahat bir atmosfer olacaktır. Yatak odası çok önemli bir yer, bu yüzden düzenlerken ayrıntılara mümkün olduğunca fazla zaman harcamalısınız.

Perdeler uzun zamandır popülerliğini yitirmiş, niş bir ürün haline gelmiş olsa da, birçok ülkede eski bir gelenek devam ediyor. Perdeli modern bir ofis hayal etmek zordur, ancak balkonlu yatak odalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Pencerelere asılı perdeler, yerin iklimini daha rahat ve samimi hale getirir ve normal güneşlikler her zaman büyük pencerelere sığmaz. Perdeler ve perdeler genellikle balkonla genişletilen yatak odalarında ve fidanlıklarda bulunur. Ayrıca geleneksel tarzdaki iç mekanlar için mükemmel bir çözümdür. Uzun perdeler mükemmel görünüyor ve iç mekanın geri kalanı tek bir bütün oluşturuyor.

Sarı tül ile yatak odasında turqoiuse renkli yatak

Balkonlu Mutfakta Perdeler: Fotoğraf Örnekleri
Odaların çoğunun pencere gölgelendirmesi ile ilgili farklı gereksinimleri ve ihtiyaçları vardır. Örneğin, banyoda, pencerenin içinde ne olduğunu göstermemesini istersiniz ve balkonlu mutfak çok doğal ışık için çok uygundur. Burada kısa bir perde olacak. Bu, mutfakta oldukça hantal perdelerin kullanımını bırakmanıza izin veren çok kullanışlı bir çözümdür. Pencere gölgeli, ancak mutfağın kullanımına müdahale etmeyecek ölçüde. Böyle bir perde, küçük boyutu nedeniyle kolayca çıkarılabilir, yıkanabilir ve ütülenebilir ve panjurların temizlenmesi kolaydır.

Beyaz dekore edilmiş balkona açık klasik yemek odası Doğal ışık ve havadar tül dolu güzel kombine mutfak ve balkon

Balkonlu Odadaki Çocuk Perdeleri
Çocuk odası evde çok önemli bir yer. Burada çocuk hayal gücünü geliştirir ve dünyayı oynamak ve öğrenmek için çok zaman harcar. Bu oda, bebeğin veya gencin mutlu olması ve hiçbir şeyden korkmaması için düzgün bir şekilde dekore edilmelidir. Perdeler, bir çocuk odasının dekorunda önemli bir unsurdur. Sıradan, sıkıcı bir perde özellikle uygun olmaz. Çocuk, büyük olasılıkla varlığını önemsemese de, perdeyi, örneğin birkaç kelebek veya ladybirds veya peri masallarından en sevilen karakterlerin figürleriyle süslemeye değer.

Fonksiyonel mobilyalar ve balkonun pembe dekorasyonu ile çocuk odası

Perdeli birçok dükkan, sadece çocuklar için özel bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu tür perdeler genellikle hoş renk ve şekillerde çekici bir şekilde dekore edilmiştir. Bunun (dünyayı böyle bir perdeden gözlemleyerek) ilgisini çeken birçok şeyi görebilen bir çocuğun hayal gücünün gelişimi üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Bir çocuk için uygun bir perde seçerken, seçeneği birlikte seçmeye değer.

Kırmızı plastik çerçeve ile balkon vurgulamak için güzel bir fikir

Balkonda Jaluzi: Popüler Seçenekler
Ticari tekliflerde birçok kör bahis türü vardır. Bununla birlikte, son birkaç yılda en popüler olanları:

Kaset perdeleri
Kaset panjurları en işlevsel ürünlerden biridir. Balkonlarda harika çalışıyorlar. Ekran perdesi, sarılmış bir malzeme şeridinden (genellikle polyester, PVC veya fiberglas) oluşur. Kaliteli malzeme mekanik hasara karşı dayanıklıdır ve güneş ışığına maruz kaldığında solmaz. Bu tür perdeler özel bir kasete (mini tip) serbestçe asılabilir veya sığabilir. Serbestçe asılı ürünler genellikle odayı tamamen kararmaz. Materyalleri dağınık güneş ışığını iletir ve iç mekanları aşırı ısıdan korur. Standart formatlı en ucuz ekran perdesi modelleri uygun bir fiyata satın alınabilir. Özel ürünler biraz daha pahalı olacak. Kauçuk malzemeden yapılmış panjurlar için daha fazla ödeme yapacaksınız.

Bilgisayar çalışma masası ile sundurmada doğal renkler, malzemeler ve evem bitkileri

Avusturyalı Kör Bahisler
Avusturyalı panjurlar genellikle dekoratif nitelikleri nedeniyle seçilir. Tipik Avusturyalı panjurlar entegre bir tel sistemi kullanan bir perdeye benzemektedir. İlginç bir şekilde, bu tip ürünler stor perdeler üretmek için kullanılan hemen hemen her malzemeden yapılabilir. En popüler peçe modelleri. Bununla birlikte, üreticilerin teklifleri arasında dekoratif fırfırlı stor perdeler de bulunmaktadır. Onların fiyatı kesinlikle daha yüksek olacak.

Oturma alanı ve hasır mobilyalar ile mor çizgili sundurma dekorasyon

Balkonda Roma Perdeleri
Roman güneşlikler Avusturya modeline benziyor, ancak modern düzenlemelerle daha iyi birleştiriliyorlar. Panjurların malzemesi ilginç bir dekoratif etki yaratarak dalgalar halinde kıvrılır. Kaliteli modellerde dikey olarak inşa edilen ekstra takviye vardır. Bu takviye, malzemenin sorunsuz bir şekilde katlanmasını, sorunsuz bir şekilde bükülmesini sağlar. İnce kumaşlar en ucuz olacak. Bununla birlikte, yüksek kaliteli malzemeden veya yansıtıcı folyodan yapılmış yüksek kaliteli panjurlar tahmin edilebilir şekilde daha pahalıya mal olacaktır.

Sundurma tuğla, LED aydınlatma ve yemek bölgesi

Büzgülü Panjur
Pileli panjurlar hem duvarda hem de ışıklıklarda kullanılabilen oldukça çok yönlü bir modeldir. Rulo perde bir mızıka şeklini alır. Serbest asılı bir versiyonda ve bir kasette mevcuttur. Ticari tekliflerde, hem tek fonksiyonlu hem de çift panjur bulacaksınız. Çift taraflı stor perdeler işlevselliklerinden dolayı oldukça popülerdir. Seçilen pencere parçasını kapatmanıza ve çok temsili görünmenize izin verir. Bir başka ilginç gerçek, kıvrımlı panjurların herhangi bir pencereye kolayca uyarlanabilmesidir. Üreticiler bunları çeşitli malzemelerden (tekstilden bambu elyafına) yaparlar.

Balkonda panjur ve rahat oturma alanı

Gündüz ve Gece Stor Perdeleri
Gündüz / gece kepenkleri, çok çeşitli tasarım seçenekleri sunan çok ilginç bir çözümdür. Stor perdeler, güneş ışığına izin veren veya tam gölge sağlayan yatay malzeme şeritlerinden oluşur. Yukarıda belirtilen panjurlar özellikle çok güneşli bir balkon için tavsiye edilir. Kalın malzemeden veya yansıtıcı filmden yapılmış panjurlar, odanın ısıtma derecesini azaltır. Buna karşılık, bantların “gün” konumuna ayarlanması içeride çok fazla güneş ışığına izin verir. Modern tasarım ve zengin renkler, bu tür ürünleri hiçbir şekilde pencerelere takılan eski panjurlara benzemez. Fiyat malzemenin kalitesine bağlıdır.

Geniş pencerede gündüz / gece panjurları ve perdeleri

Körler İçin Fazla Ödeme Yapmamak için Ne Yapmalı?
Her bir panjur modeli arasındaki fiyat farkı çok büyük. Bu nedenle, her şeyden önce, gerçek ihtiyaçlarınız hakkında bir soru sormaya değer. En ucuz satın alma, herhangi bir iç mekana uyarlanabilen alüminyum perdeler olacaktır. Kişi sadece malzemenin rengine ve güneş ışığından korunma seviyesine dikkat etmelidir. Kaliteli güneşlikler, mukavemet, etkileyici görünüm ve uygun maliyetin bir kombinasyonu olabilir.

Büyük modern balkonda yumurta sandalye

Balkon için modern bir perde seçeneği ile, rahatlamak ve sokak panoramasının tadını çıkarmak için dairede küçük bir sundurmayı önemli ölçüde rafine edebilirsiniz. Evinizi dekore etmek için fotoğraf galerisindeki modaya uygun örnekleri görüntüleyin.

Modern tarz balkon için pilili dokuma perdeler Perdeli balkonlu oturma odasında renk kontrastı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz hemen köşede. Balkon tasarım Ve hala evde olduğumuz için balkonda, verandada ...

Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yakar

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam ayda ne kadar tüketiyor? modeli enerji sınıfı soğuk tüketim ısı tüketimi Güç...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleş...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak konut içlerinde aynalar ve kullanımları. Ayna, içinde bulunduğu odanın ışığı,...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır?

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer işleri ile aşırı yükü olan insanlar her zaman bir mola vermek için bir fır...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ