Balkon kapılı mutfak için perdeler

Elbette çoğumuz kendi mutfağımızdan balkona çıkmayı hayal ediyoruz. Sonuçta, onun sayesinde, ek alan veya bir fincan çay veya en sevdiğiniz kahve ile kolay rahatlama için harika bir fırsat ortaya çıkıyor. Ve tabii ki, böyle bir odadaki perdeler doğru seçilirse, sadece güzel değil, aynı zamanda inanılmaz derecede rahat olacaktır.

1467544180_1012402353

Makalenin içindekiler tablosu:

Balkon kapılı mutfaklar için perde seçimi özelliği

Balkona açılan bir mutfak penceresi tasarlarken, aşağıdaki gibi nüansları göz önünde bulundurun:

  • Balkon kapısı herhangi bir engel veya müdahale olmaksızın açılmalıdır.
  • Kapılar, dış tasarım ile seçilen perdelerle birleştirilmeli, bunun sonucunda kompozisyon tek tip görünecektir.
  • Ürünlerin pratikliği çok önemli bir noktadır. Bu, özellikle rüzgârdan fırlayabilen uzun perdeler için geçerlidir, çünkü bunlar yangın tehlikelidir!

zanaveski-dlya-kuhni-s-balkonnoy-dveryu-foto-3

Balkonun sıcak olması gerektiğine dikkat etmek önemlidir, çünkü bunun için yüksek kaliteli camlar olmadan yapamazsınız. “Modern Balcon” şirketi, Moskova ve Moskova bölgesindeki balkonların camlanması ve dekorasyonu için kaliteli hizmetler sunmaktadır. Şirketin resmi web sitesini https://viploggias.ru/ ziyaret edin, burada örnekleri görebilir ve işbirliği için uygun koşulları seçebilirsiniz.

Model seçimi

En uygun seçenekler, saçak üzerinde basit kumaşlardan yapılmış, oldukça büyük bir uzunluğa sahip olan ve bu arada çok farklı olabilen perdelerdir. Ancak küçük bir uzunluk seçilmelidir. Örneğin, pencere kenarına kadar olabilir.

shtory-dlya-kuhni-s-balkonnoy-dveryu19

Ayrıca perdeler için mükemmel bir seçenek, aynı uzunlukta ve pencerelerde olacak olan panjurlardır. Ve kapılarda, çünkü tek bir tuval olacaklar.

20150104104209

En popüler modeller arasında perdelerin roll-up versiyonu bulunmaktadır. Öncelikle birbirinden bağımsız paneller olabilirler. Yani, pencere bir tuvali, kapıyı – diğerini kaplayacaktır. Ek olarak, bu tür perdeler büyük kornişler takılmadan takılır. Ve sonunda, bu tür perdeler tasarım hakkında çok iyi hayal kurmanıza izin verir. Çeşitli renklerle başlar, farklı tür ve kepçe çeşitlerinin kullanılmasıyla sona erer.

dizajn_kuxni_s_balkonnoj_dveryu

Balkon kapılı mutfakta önerilen perde fotoğraflarını görün. Burada çok rahat hareket eden halkalı mutfak perdelerinin ne kadar harika göründüğünü göreceksiniz. Çok çeşitli kumaş ve malzemelerden yapılırlar. Onlar sayesinde balkona çıkmak çok kolaydır, çünkü tamamen itilebilirler.

foto-30-serye-zanaveski-na-kuhnju-na-ljuversah

Ayrıca mutfaklar için perdeler için Japon seçenekleri mükemmel olacaktır. Ana avantajı, pencereyi farklı uzunluklarda perdelerle çeşitlendirme yeteneğidir. Aynı zamanda, onları organize etmek için, kılavuzların kullanıldığı hareketleri için alan olması önemlidir. Bu sayede perdeler diğer seçeneklere göre daha az yer kaplıyor.

1-2

Balkon kapılı mutfak için hazır perde seçimi

Çeşitli malzemeler hakkında konuşabilirsiniz. Örneğin, orta kısımda tek renkli olacak ve kenarları boyunca küçük bir şeritle süslenmiş bitkileri olan kumaşlar hakkında.

21ebd054-db6a-7279-6c1d-384e5a53049d

Kornişi sabitlemek için boş alanınız varsa, pencere açıklığının üstündeki modelleri tamir etmeye çalışarak bazı deneyler bile yapabilirsiniz. Örneğin, bir pencere Roma jaluzileriyle kapatılabilir ve benzer görüntüye sahip kumaş perdeli bir kapı kapatılabilir.

14640051743005_w1200h5000

Mutfağın daha akılcı, pratik görünmesini sağlamak için en iyi seçenek perdelerin Japon versiyonunu kullanmaktır. Birincisi, ölçülü stili çok özgün bir şekilde vurgulayacak ve aynı zamanda kapıların açılması anında maksimum rahatlık sağlanmasına yardımcı olacaktır. Ek olarak, eğer uzatılırlarsa, çok kompakt görünecekler ve daha az orijinal olmayacaklar.

dizajn-shtor-dlya-kuxni3

Dilerseniz iki seçenek kullanarak mutfağa sıradan kumaş perdeler de asabilirsiniz.Yani mutfak alanını moda trendlerine göre dekore ederseniz sıradan malzemeler romantik ya da retro bir mutfakta çok orijinal görünecektir.

33

Profesyonel tavsiyeler

Çeşitli kombinasyonlardan ve deneylerden korkmayın. Doku bakımından farklılık gösteren malzemelerin yanı sıra görünüşlerinde tamamen farklı perdelerin kombinasyonu, balkon kapısının olduğu mutfaklarda çok ilginç görünüyor. Sonuçta, asimetri sayesinde fantezi sınır olamaz.

10

Farklı desenlere sahip perdeler seçerken, üçten fazla renk içermemesi gereken aynı renk şemasına uymalısınız. Aksi takdirde oda çok renkli ve zorlu olacaktır.

20

Alanı ilginç ve alışılmadık bir şekilde düzenleme havasındaysanız, renklerle oynayın. Tasarımın özellikle orijinal görüneceği için düz kumaşları veya desenleri seçin.

acme-shtory-dlya-okna-s-balkonnoy-dveryu_007

Kumaşlar doku bakımından farklıysa, gölgeleri yaklaşık olarak aynı olacak şekilde seçmelisiniz. Bu, seçilen kumaşların renk kontrastının dağılmasını önleyecektir.

tasarım-shtor-dlja-kuhni-43

Düz perdeleri tercih ediyorsanız ve genel olarak – her şeyi sipariş edin, aynı uzunlukta ve uygun tarzda perdeler seçin. Daha sonra kapatıldığında, balkon kapılı mutfak için yeni perdeler için bazı seçenekler seçseniz bile, pencere açıklığına simetri verecektir.

32-kırmızı-siyah-mutfak

Balkon kapılı mutfak için şık perdelerin fotoğrafı

biryuzovaya-kuhnya-foto-kuhnya-v-biryuzovom-tsvete-foto-biryuzovyie-kuhni-dizayn-foto_10

1-3

3-mutfak-balkonlu

28

68

1418310354_b043970671

1458714041_690506027

acme-shtory-dlya-okna-s-balkonnoy-dveryu_002

acme-shtory-dlya-okna-s-balkonnoy-dveryu_009

tasarım-shtor1

dlya-mnogih-stiley-v-kachestve-oformleniya-balkonnoy-dveri-podhodyat-rimskie-shtoryi

foto-14-vozdushnyj-variant-oformlenija-balkonnoj-dveri-na-kuhne-1024x768

gardiny-dlya-kuhni-9

markalar

markalar0

markalar8

ku209

novinka-shtoryi-dlya-kuhni-2016

odna-iz-raznovidnostey-shtor-v-kuhnyu

oknokuhni011

okno-kuhni-s-balkonnoy-dveryu-oformlennoe-rimskimi-shtorami

shtory-dlya-kuxni3

shtory-dlya-kuxni-s-balkonnoj-dveryu3-1

shtoryi-iz-tyuli-na-kuhnyu-s-balkonom

shtoryi-na-lyuversah-13

shtoryi-v-spalnyu-s-balkonom-1

shtory-na-kuhnyu-s-balkonnoj-dverju-foto

shtory-na-kuhnyu-s-balkonom-3

shtory-na-kukhnu-s-balkonom17-795x1024

shtory-na-kuxnyu-00-6

shtory-na-kuxnyu-14-8

sovremennye-shtory-na-kuhnyu-s-balkonom-e1382967820553

sovremennyie-shtoryi-dlya-kuhni

svetlyie-dlinnyie-shtoryi-v-kuhne

mutfak fikirleri-20

v-stolovoj-spalne-ili-gostinoj-dlya-bolshego-uyuta-rulonnye-shtory-mozhno-sovmestit-s -rugimi-shtorami-ili-porterami

yaponskie-i-rimskie-shtory-na-sovremenno_0

zanaveski-dlya-kuhni-s-balkonnoy-dveryu-5

zanaveski-dlya-kuhni-s-balkonnoy-dveryu-6

kuxnya_v_zhukova_2_s_vz

shtory-dlya-kuxni-s-balkonom