Balıkları dondurmak için 9 ipucu

Balık yemek bir zevktir. Ve siz de istediğiniz gibi pişirirseniz… onu aşan yemek yoktur! Sağlıklı ve lezzetli, balıkçıdan balık alırken ilk öneri dondur onu. Neden? Çok kolay. Anisakileri duymuş olmalısın. Bazı balıklarda bulunan ve sağlık sorunlarına neden olabilen bir parazittir. Riski ortadan kaldırmak için yapmalısınız Balığı tüketimden 24 ila 48 saat önce -20 ° C’de dondurun. Bu tavsiyeye uyarsanız, korkmadan balıkların tadını çıkarabilirsiniz.

Ancak anisakise karşı koruma, balıkların donmasının tek nedeni değildir. Genellikle haftada birkaç kez balık pazarına gitmek için vaktimiz yoktur, bu nedenle giderek daha fazla insan dondurmak için büyük miktarlarda balık satın alır. Bu yazıda bulacaksın Balıkları en iyi şekilde dondurmak için 9 numara, bu yiyeceği tüketim için en uygun koşullarda tutmak.

Balıkları dondururken aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey şudur: parçalar en iyi kalitede ve olabildiğince taze. Bu şekilde çözülüp pişirildikten sonra suyunu ve lezzetini sağlamış olursunuz.

Balıklar adım adım nasıl dondurulur

Balıkları dondurmak ve tüm lezzet ve besleyici özelliklerinin tadını çıkarmak için, onu pişirirken aşağıdakileri dikkate almalısınız:

  1. Balıkçıdan eve gelir gelmez balığı dondurun, o zamandan beri, uygun şekilde dondurma için, yakalama ve donma arasındaki süre mümkün olduğunca kısa olmalıdır.
  2. Dondurmadan önce pulları ve kan izlerini gidermek için balığı yıkayın. Tüm iç organların çıkarılması da önemlidir. Evde yapmamayı tercih ederseniz, güvendiğiniz balık satıcınız balığı sizin için temizleyecektir.
  3. Dondurmadan önce balık parçalarını kurutun tüm nemi gidermek için.
  4. Dondurucu sıcaklığını ayarlayın. Bosch’un tavsiyelerine uyarsanız, dondurucunuz muhtemelen -18ºC’de olacaktır. Bununla birlikte, balıkların dondurulması durumunda, Bosch dondurucunuzun süper işlevini etkinleştirmenizi öneririz. Sonuç olarak, daha hızlı dondurma sağlamak için dondurucunun içindeki sıcaklık düşecektir. Bu tavsiye tüm yiyecek türlerine uygulanabilir.
  5. Bütün parçayı veya parçaları dondurmak daha mı iyi? Değişir! Çipura veya levrek gibi fırında balık pişirecekseniz tavsiye ederiz. bütün parçayı dondur. Ancak ızgara balık yapacaksanız dondurmadan önce parçayı doğrayın. Böylelikle porsiyonlara bölünmüş küçük paketler hazırlayabilirsiniz, bu da üründen daha iyi yararlanmanızı sağlar.

  1. Balıkları nasıl dondururum? Bunu yapmanın birçok yolu var. Plastik poşetler, alüminyum folyo, kapaklar… kullanabilirsiniz. Bütün bu sistemler donmaya uygundur. Aşağıdakileri dikkate alarak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin kapanış hermetik olmalıdır. Torba durumunda, plastik klips veya lastik bant kullanabilirsiniz.
  2. Daima donma tarihini yazın ve paketin içinde donduracağınız balık türü. Bu şekilde, dondurucuda bulunan tüm yiyeceklerin kontrolünü kaybetmezsiniz. Unutmayın ki balıkları dondurup 6 ay sonrasına kadar -18ºC sıcaklıkta tüketebilirsiniz.
  3. Balıkları üst dondurucu çekmecesi. Bu bölmede önce ürünler dondurulur. Bu nedenle, dondurucuyu yeni ürünlerle doldururken önce buraya yerleştirmenizi ve diğer çekmecelere taşımanızı öneririz.
  4. Ve onu yemeye gittiğinde … Buzdolabınızın uygun çekmecesinde saklayınveya. Eğer varsa VitaFresh buzdolabı evde et ve balık çekmecesi uygundur. Özelliklerini üç katına kadar koruyacaksınız.

Bu ipuçlarıyla sakin olabilirsiniz. Masanızda denizin tadını çıkarmak için balıkları doğru şekilde donduracaksınız.

Pişirmek için fikirlere mi ihtiyacınız var? fırında hazırlayabilirsin, buharda pişirilmiş buharlı fırının tüm işlevlerini kullanarak veya ilave buharla, sosluveya bazılarını hazırlayarak yenilik yapın kebap şişleri. Sen seç!

Yazar hakkında

'src =