Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2021
EIpaRs 2021

Bahçenize çim nasıl döşenir

Tüm yıl boyunca tertemiz bir bahçeye ulaşmak kolay olabilir. Evde çim nasıl ekilir,Seyrek çim nasıl sıklaşır,Çim nasıl ekilir kaç günde çıkar,Yonca çim nasıl EKİLİR,Çim ekimi için toprak hazırlığı,Rulo çim ekimi,Çim nasıl ekilir uzman TV,Çim tohumu ne zaman ekilir, Bahçenize çim döşemek söz konusu olduğunda, harika görünümlü bir ev çimine kadar DIY yapmak mümkündür! Çim tohumu ekmekten […]

05 Ağustos 2020 - 15:35 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi. A+A-

Bahçenize çim nasıl döşenir

Tüm yıl boyunca tertemiz bir bahçeye ulaşmak kolay olabilir.

Evde çim nasıl ekilir
,
Seyrek çim nasıl sıklaşır
,
Çim nasıl ekilir kaç günde çıkar
,
Yonca çim nasıl EKİLİR
,
Çim ekimi için toprak hazırlığı
,
Rulo çim ekimi
,
Çim nasıl ekilir uzman TV
,
Çim tohumu ne zaman ekilir
,

Bahçenize çim döşemek söz konusu olduğunda, harika görünümlü bir ev çimine kadar DIY yapmak mümkündür! Çim tohumu ekmekten küçük fideler dikmeye kadar eviniz için yeni bir çim oluşturmanın birkaç yolu vardır. Bunlar biraz zaman, sabır ve bakım gerektirebilir, bu nedenle üçüncü seçeneğiniz çim döşeme. Neredeyse anında bir çim oluşturmanın en kolay yolu budur.

En basit çözümü seçerseniz, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli ayrıntı vardır. Yol tarifleri için adım adım bir süreçle çimin nasıl yerleştirileceği ve ne tür bir çim satın alacağı, toprak hazırlığı için ipuçları ve daha fazlası gibi birkaç temel faktör için en iyi DIY kılavuzu için okumaya devam edin. Tüm bu bilgilere dikkat edin ve eviniz için çarpıcı bir çim kolayca erişilebilir!

Çim döşerken dikkat edilmesi gerekenler

Çim satın alırken en kritik kural, mümkün olan en kısa sürede döşemeniz gerektiğidir. Rulolar kurumamalıdır, bu yüzden döşemeye hazır olduğunuzda, tercihen teslimat gününde teslim edilmesini istersiniz, böylece hemen sulayabilirsiniz. Çimen güneşte kaldığı için kurursa, kurulumdan sonra hayatta kalması pek olası değildir.

çiminizi çevrimiçi satın alıyorsanız ve bu nedenle daha önce görüntüleyemiyorsanız, aşağıdaki gibi bilgilere dikkat edin:

  • Kış rengi
  • Gölge toleransı
  • Yaralanma kurtarma
  • Kuraklık toleransı 
  • Türler 
  • Aşınma direnci
  • Tuz toleransı
  • Biçme yüksekliği

Bu faktörlerin hepsi farklı iklimler, toprak kalitesi ve konum için uygundur. Bu, yukarıdaki bilgilerle birlikte bölgeniz için en iyi çimi belirleyecektir. Bulunduğunuz yere göre en iyi türleri bulmak için küçük bir araştırma yapmanız gerekecek, çünkü bu başka bir makalenin kendisi!

Çim genellikle metrekare tarafından satılır ve beklenmedik durumlara izin vermek için avlu ölçümlerinize% 10-15 eklemeniz önerilir. Bir kare veya dikdörtgen yıl ile uğraşırken, uzunluğu genişlik ile çarpabilirsiniz. Dairesel alanlar söz konusu olduğunda, yarıçapı kendi başına ve ardından 3.14 ile çarpın. Üçgen bahçeler yüksekliği taban genişliği ile çarpıp bu rakamı ikiye bölebilir.

Çimenizin maliyeti kaliteye bağlı olarak değişecektir ve alanın hazırlanmasını idare edip kendinizi döşiyorsanız, adil bir miktar paradan tasarruf edeceksiniz. Avustralya’da en yaygın çim çeşitleri şunları içerir: 

Adım adım çim döşeme

Adım 1: Toprak hazırlığı 

Muhtemelen tüm adımların en önemlisi! Avustralya toprağı, genellikle çok fazla sıkıştırılmış kile sahip olması ve suyun köklere ulaşmasını zorlaştırması nedeniyle çim yetiştirmek için ideal değildir. Muhtemelen yabani ot yetiştirmek için mükemmel olduğunu fark ettiniz, ancak sağlıklı bir yeşil çim değil. 

Toprak hazırlığı, koşulları hazırlamaya ve mutlu bir çim elde etmenizi engelleyen şeyleri düzeltmeye yardımcı olur. İdeal olarak, çiminiz pH’ı 5.0 ila 7.0 olan kumlu bir tın ile başlar. Bu sayıya ulaşmak için, toprak kalitesini artıracak kireç ekleyebilirsiniz. PH değeriniz çok yüksekse, alçı veya kükürt kullanın.

Mevcut tüm yabani otları ortadan kaldırdığınızdan emin olun ve gerekirse gerçekten gittiğinden emin olmak için artık olmayan bir glifosat yabani ot öldürücü kullanın. Buradan ölü yüzeyi çıkarın ve toprağı 15 cm derinliğe çevirin. Bölgeyi tırmıklayın ve sulayın, mümkün olduğunca düz hale getirirken kayalar ve kalıntılardan arındırılmış olmasını sağlayın. Önceden ekim yapan bir çim başlangıç ​​gübresi uygulayın. Hangi çim ile gitmeye karar verirseniz vermeniz tavsiye edilir.

Çimleriniz muhtemelen 25mm kalınlığında olacaktır ve etrafındaki yollardan veya kenarlardan biraz daha yüksekte oturmasını hedeflemelisiniz. Toprak seviyelendirmeniz çok önemli bir adımdır ve sonucunuzun bir profesyonel tarafından ele alındığı gibi görünmesini sağlayan anahtar.

Adım 2: Çim döşeme

Çimleriniz geldiğinde, rulolar veya levhalar halinde olacaktır. Önceden hazırlanmış toprağınızı hafifçe sulayın, çiminizi kademeli bir tuğla desenine yerleştirin, böylece uçlar hizalanmaz. Şeritlerin sıkıca birbirine itildiğinden, ancak üst üste gelmediğinden emin olun. Hiçbir boşluk olmadığından emin olmak isteyeceksiniz ve onu döşerken çim üzerinde diz çökmekten kaçınmaya çalışacaksınız.

Bölgenizin dış kenarlarından başlayarak merkeze doğru çalışın. Çim alanınızı boyutlandırmak için kesmeniz gerekiyorsa, keskin bir bıçak veya budama makası kullandığınızdan emin olun. Eğer çimi döşediğiniz zeminin bir eğimi varsa, slabın arasına girerek suyun altındaki toprağı yıkamaması için üzerine dikin.

Çimü döşedikten hemen sonra sulamanız çok önemlidir. Bu, gübreyi etkinleştirecek ve yeni çimlerinizin kurumasını önleyecektir. Altındaki ot ve toprağı doyurun, utanmayın!

3. Adım: Yuvarlanma

Son adım, yeni çiminizi küçük tümsekleri eşitlemek için yuvarlamaktır. Bu eylem çiminizi sıkılaştıracak ve kökleri toprağa bağlarken hava ceplerini sıkacaktır. Bunu yapmak için, havalandırma için sivri bir çim silindiri kullanın.

Köklerin yerleşmesine yardımcı olmak için yeni çiminizi ilk dört hafta boyunca her gün sulayın. Çimleriniz kurursa, ölecek ve bu noktaya kadar yaptığınız her şey boşuna olacaktır. Düzenli sulama ve ilk ay boyunca bölgede mümkün olduğunca az yürüme, yeni çimlerinize harika bir başlangıç ​​yapmak ve önemli bir süre sürmek için en iyi şansı verir. Kökler tutulduğunda, sulama sıklığını azaltabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çim döşeme zeminini nasıl hazırlıyorsunuz?

Çim döşeme söz konusu olduğunda toprak hazırlığı en kritik adımdır. PH değerinizi arttırmak için bu kireç eklemek veya azaltmak için alçı veya kükürt kullanmak için pH’ı 5.0 ila 7.0 olan toprağı hedeflemeniz gerekir.

Artık olmayan bir glifosat yabani ot öldürücü ile mevcut tüm yabani otları ortadan kaldırın ve tüm kayaları veya kalıntıları temizleyin. Toprağı tırmıklayın ve sulayın ve önceden dikilmiş bir çim marş gübresi uygulayın. 

Ne zaman çim döşemelisin?

Amacınız inanılmaz ve sağlıklı görünen bir bahçe ise, ancak çim tohumu ekmek ve büyümelerini teşvik etmek için zamanınız (veya sabrınız) yoksa, çim neredeyse anında bir bahçe elde etmek için harika bir yoldur. Çevreniz için doğru çim türünü seçebilirsiniz, bu da önümüzdeki yıllarda düşük bakım ile keyif alabileceğiniz sağlıklı bir çime dönüşmesine yardımcı olacaktır.

Bahar aylarını hedefleyin çünkü çok fazla ısı çiminizin yerleşmesini zorlaştırabilir. Bu nedenle yazdan kaçınmalı ve yeşilliklerin geliştiği iklimi seçmelisiniz ve kök sisteminize en iyi kuruluş şansını verin.

Hangi yönde çim döşemelisiniz?

Çim döşeme söz konusu olduğunda, levhalarınızı aynı şekilde döşemekten kaçınmak istersiniz. Uçların hizalı olmadığından emin olarak kademeli bir tuğla deseni kullanın. Tüm şeritlerinizin sıkıca birbirine itilmesini ancak üst üste binmemesini isteyeceksiniz. 

Eğer çim döşediğiniz zemin eğimli ise, levhalarınızı üzerine döşeyin, çünkü bu suyun altındaki toprağı bozmayacak şekilde akmasına izin verecektir. Buradan, boşluk olmadığından emin olun ve döşerken çim üzerinde diz çökmekten kaçının.

Çim döşeme için yılın en iyi zamanı nedir?

Çimün başarılı bir şekilde döşenmesi için ideal hava koşulları İlkbaharda meydana gelir. Bunun nedeni, bu ayların tüm yeşilliklerin geliştiği ve çiminizin derin kök sistemi kurması için daha iyi koşullara izin vereceği ve yazın yaklaşan sıcaklığını iyi idare edebileceği zamandır.

Yapabileceğiniz en iyi bahçeyi oluşturmak için biraz yardıma mı ihtiyacınız var?

Gördüğünüz gibi, çimin nasıl döşeneceğini öğrenmek gerçekten ilk göründüğü kadar göz korkutucu değil. Bununla birlikte, bazen programlarımız, işi kendimiz yapmak için gereken zamana izin vermez. Neyse ki, çim biçme ,  çim bakımı  ve  gübrelemeye kadar her türlü bahçe görevine yardımcı olacak birçok yetenekli görevli vardır  . Kendi çiminize gelince, yeni çim döşeyebilecek veya  eski çiminizi onarabilecek bir dizi insan bulacaksınız  . Ayrıca, çim havalandırma  ve  tohumlama ile bahçenizin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmaya hazır insanları da bulabilirsiniz  !

Eğer iyi ve gerçekten DIY hata yakaladı sonra Ancak, sunabilir diğer bazı kullanışlı makalelerin bir okuma var  bahçe kenar fikirler hem veya genel fikirler özgü  arka bahçenizde  veya  ön bahçe . Hiçbir zaman sokakta en yeşil başparmaklara ve en iyi açık alanlara sahip olacaksınız!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sukulent türleri ve çiçek açan türleri Sukulent türleri ve çiçek açan türleri...

 Sukulentleri keşfetmek Sulu meyveler veya sulu meyveler, sukulent türleri suyu depolamak ve kuraklık zamanlarında hayatta kalmak için ...

Seyrek çim nasıl sıklaşır toprak hazırlama Seyrek çim nasıl sıklaşır toprak hazırla...

Toprağı çim için hazırlama Toprağın özellikleri ve bölgenin klimatolojisi belirlendikten sonra onu hazırlama zamanı gelmiştir. Yapılmas...

Açık hava trendi Pergolalar Verandalar ve Teraslar Açık hava trendi Pergolalar Verandalar v...

Dışarıda yaşamak ve zamanımızın çoğunu evlerimizin dışında geçirmek sahip olabileceğiniz en büyük lükslerden biridir. İşte Pergolalar, ...

Kaktüs Dekoratif Fikirler ve Lamba Kaktüs Dekoratif Fikirler ve Lamba

Süslemek için kaktüs şeklindeki lambalar NEON ışıklar, LED ampuller ve sulu şekilli lambalar Elbette bu ampul işaretlerini daha önce gö...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yaka...

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam a...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fik...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak ko...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır...

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer...

Pencere panjur fiyatları 2021 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Oda hava soğutucularının seçimi için öneriler Oda hava soğutucularının ...

Hava soğutucu kalitesi, sunumu, ürünün büzülme miktarı, soğu...

En İyi hava soğutucu tavsiye En İyi hava soğutucu tavs...

En İyi Hava Soğutucuları Klimaların pazarı ele geçirdiği yad...

Çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor Çamaşır makinesi su alıyo...

Çamaşır makinesi dönmüyor: nedenleri ve sorunun aranması Çam...

Sukulent türleri ve çiçek açan türleri Sukulent türleri ve çiçek...

 Sukulentleri keşfetmek Sulu meyveler veya sulu meyveler, su...

Dış cephe mantolama nedir hangisi daha iyi Dış cephe mantolama nedir...

Yapacağımız ilk şey, mantolama nedir şu anda ele aldığımız k...

Yerli oyun şirketi  rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rolli...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider o...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ