Bahçeli Verandalı Ev Modelleri

villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu

Mangallı, sobalı veya mangallı çardaklar (65 fotoğraf)

Birçoğumuz ateşin etrafında rahat toplantılar olmadan bir kır tatili hayal etmeyi zor buluyoruz; bu, mangal, soba veya mangal içeren bir çardak yaparsanız olabildiğince konforlu hale gelebilir. Böylesine küçük ama güzel ve kullanışlı bir bina, tüm sıcak mevsim boyunca bahçenizde merkezi bir yer haline gelecektir. Bu harika yapının inşası herhangi bir özel zorluk ve malzeme maliyeti yaratmayacaktır, ayrıca tüm bunlar daha önce detaylı bir proje hazırlayarak elle yapılabilir.

Liman türleri

Sitede bulunan çardak her şekilde ve her türlü tasarımda sunulabilir. Her şey sadece arzunuza, bölgedeki boş alana ve genel peyzaj tasarımına bağlıdır. Bunlar, küçük mangalların bulunduğu en basit ve en hafif hangarlar olabileceği gibi, her mevsim kullanılabilecek büyük mangal komplekslerine sahip tamamen başkent yapılar olabilir.

İnşaat malzemeleri de çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir – finansal yetenekler, seçilen tasarım, konum, bahçenin genel tasarımı.

Çardaklar için en popüler yapı malzemesi ahşaptır, çünkü herhangi bir manzaraya böyle bir yapı yerleştirmenize izin verir. Ondan, pergola şeklinde yapılmış mükemmel açık çardak tasarımları var. Bu tür çardakların duvarlarından birinin yanına bir fırın, ızgara veya barbekü yerleştirilir. Ahşap, en basit ve en uygun fiyatlı yapı malzemelerinden biri olarak kabul edilir, ancak çardak soba ile planlandığından, ahşabın yanıcılık özelliklerini unutmamak gerekir. Bu nedenle, ağacı ateşten korumak için yanmaz özel emprenye ile ön işlemden geçirilmelidir.villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu

Sitenizde barbekü, ocak ve açık havada yemek pişirmek için diğer cihazların bulunduğu büyük bir çardak görmek istiyorsanız, büyük olasılıkla bir taş veya tuğla yapı malzemesi olarak hizmet edecektir. Böylesine büyük bir yapı, sitenizde çok fazla alan gerektirecek ve sınırlı bir alanda böyle bir bina yerinde görünmeyecektir.

Yapıyı daha hafif hale getirmek için ferforje bir çardak monte edebilirsiniz. Tüm yapı plastik, alüminyum veya ahşaptan yapılmış bir kanopi ile metal desteklerden yapılmıştır.

Çardak yapımı için çok yaygın bir seçenek, malzemelerin bir kombinasyonudur. Tuğla ve ahşap, belki de farklı yapı malzemelerinin en yaygın kombinasyonudur. Böylelikle pişirme alanı için taş veya tuğla, yemek alanı için lake ahşap kullanılır. Bu tür uyumlu bağlantılar, size uzun yıllar hizmet edecek güzel ve pratik yapılar oluşturmanıza olanak tanır.

Barbekü, ocak veya mangal ile çardaklar - Çardak çeşitleri
Barbekü, ocak veya mangal ile çardaklar - Çardak çeşitleri

Fırın türleri

Çardaklar, sobalar gibi birçok tip vardır, seçimleri gelecekteki binanın işlevsel amacına bağlıdır. Çoğu insan sadece kebap yapmayı tercih eder, diğerleri mangal veya ızgara yapmayı tercih eder, ancak biri için pilav pişirmek önemlidir. Ayrıca çok işlevli çözümler de var – yemek pişirmek için bütün bir kompleksi olan çardaklar: mangal, tütsü, ızgara vb. Ayrıca, bu tür binalarda, ev sahiplerinin rahatlığı için genellikle tezgahlar ve lavabolar sağlanır.

Birçok farklı soba türünden, dış mekan çardaklarında kullanılan en popüler ve yaygın olanları vurgulamaya çalıştık:

Klasik fırın. Çok işlevli bir çardak, mini fırın olmadan hayal edilemez. Bu sayede hemen hemen her yemeği pişirebilirsiniz, ancak yapımı son derece karmaşık ve özel bir süreçtir. Bu nedenle, yapımını fırın işindeki profesyonellere emanet etmek doğru olacaktır.

Mangal. Mangalın bir özelliği de et, sebze veya balık pişirmek için şiş veya özel bir ızgaraya ihtiyacınız olmasıdır. Mangallar sabit veya taşınabilirdir. Bu türlerin her birinin kendi artıları ve eksileri vardır. Sabit modeller çoğunlukla bir duvar boyunca yerleştirilir, avantajları arasında mükemmel sıcaklık bakımı ve dezavantajlar – çardak dışında kullanılamama bulunur. Portatif modeller dış mekanda kullanılabilir ancak genellikle oldukça küçüktürler.

Barbekü. Neredeyse mangal gibi bir pişirme cihazı, ancak pişirme tamamen tel raf üzerinde gerçekleşir. Bu tür barbeküler çardak duvarlarından birine monte edilir ve portatif seçenekler de bahçenizin herhangi bir yerinde kullanılabilir. Çardağın ortasına mangal yapmak yurt dışında popülerdir – bu, ailenizin ve arkadaşlarınızın yemek pişirmeye katılmasını sağlar. İç mekandaki dumandan kurtulmak için davlumbazı doğrudan sobanın üzerine tavana yerleştirin.

Şömine. Bu seçenek kapalı çardaklarda kullanılır ve kışın size faydalı olacaktır. Ev şöminelerinden farkı yoktur.

Izgara. Hızla popülerlik kazanan bir fırın türü. Bu, ısı dağıtım şemasıyla doğrulanır – ısının yalnızca aşağıdan gittiği bir barbekü veya mangaldan farklı olarak, ızgaranın her tarafından ısı gelir ve bu da yiyecekleri olabildiğince verimli ve hızlı bir şekilde pişirmenize olanak tanır. Izgaralar, çeşitli boyut ve şekillerde gelen taşınabilir tasarımlardır.

Kazan. Kazan sobası, özel işlevlerde farklılık göstermez. Üstünde bir kazan için bir delik bulunan dikdörtgen bir şekilde sunulur ve genellikle altta yakacak odun için bir deliği vardır. Pilav veya tarla lapası pişirmek hayatınızın önemli bir parçasıysa, o zaman böyle bir soba sitenizde kullanışlı olacaktır. Ancak çardağınız birkaç farklı fırın veya bütün bir kompleks kurmanıza izin vermiyorsa, en iyi çözüm daha çok işlevli bir fırın kurmak olacaktır.

Izgara içen. Sigara içmek ve ızgara yapmak için kullanılan dış mekan pişirme cihazları için piyasadaki yeniliklerden biri. Ayrı ayrı veya diğer fırınlarla birlikte kurulabilir.

Mangallı, sobalı veya mangallı çardaklar - Soba çeşitleri
Mangallı, sobalı veya mangallı çardaklar - Soba çeşitleri
Mangallı, sobalı veya mangallı çardaklar - Soba çeşitleri
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu

İnşaat için hazırlık

Barbekü, ocak veya barbekü içeren bir çardak yapımına geçmeden önce, aşağıdakileri içeren hazırlık çalışmalarına çok zaman ayırmanız gerekir:

1. İnşaat için yer seçimi. Seçiminizi yapmaya çalışın, böylece çardakınız evden çok uzak değildir, ancak yemek pişirmekten kaynaklanan duman eve girmesin.

2. Dinlenme yeri projesi. Sitenizin peyzaj özelliklerini, rüzgarın yönünü, etkinliklerdeki yaklaşık kişi sayısını, hangi fırın seçeneğini seçmiş olduğunuzu ve planlama sürecinde ilginizi çekecek diğer ek ayrıntıları dikkate alın.

3. Proje hazır olduğunda, buna bağlı olarak inşaat için gerekli malzeme miktarını hesaplayabilir ve hangi aracın kullanılacağını belirleyebilirsiniz. Bu, inşaat sürecinde dikkatinizin dağılmamasını sağlayacaktır.

Barbekü, ocak veya barbekü ile çardaklar - İnşaat için hazırlık
Barbekü, ocak veya barbekü ile çardaklar - İnşaat için hazırlık
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, ocak veya barbekü ile çardaklar - İnşaat için hazırlık
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu

Çardak inşa etmenin aşamaları

Tüm hazırlık çalışmaları bittiğinde, mangal, fırın veya barbekü içeren bir çardak inşa etmeye devam edin. Ne tür bir çardak seçerseniz seçin, inşaatın ana aşamaları çok benzer:

– Site hazırlığı. Bunu yapmak için üst toprağı çıkarmak yeterlidir;

– Sitenin düzeni ve temelin inşası. Metal veya ahşaptan bir yapı inşa ediyorsanız, bir kazıklı temel kullanabilirsiniz, ancak ağır taş veya tuğla yapılar için, bir şerit temel en iyi seçenek olacaktır;

– Desteklerin veya çerçevenin montajı. Çatıyı desteklemek için sütunlar takın; seçilen malzemeye bağlı olarak tuğla, metal veya ahşaptan yapılabilir;

– Pişirme cihazlarının yapımı veya montajı. Kendiniz bir fırın inşa etmeye karar verirseniz, bu, refrakter malzemelerden yapılmış dikkatlice hazırlanmış bir şemaya göre yapılmalıdır. Ancak seçeneği hazır bir tasarımla seçtiyseniz, bir sonraki aşamaya geçin;

– Baca yapımı. Bu, bir çardak yapımında önemli ve çok önemli bir aşamadır. Doğru bacayı yaparsanız, yanma ürünleri dışarı çıkacak ve çardağı içmeyecektir;

– Çatı yapımı. Çardakın planlanan tasarımına göre çatıyı inşa etmeye başlayın. Çoğu durumda, kirişlerin montajı ve hazırlanması yerde yapılır ve ancak o zaman yükselir ve raflara sabitlenir. Çatı için bir kaplama olarak, her türlü kaplama kullanılır – tahtalar, plastik, metal, kiremitler ve benzerleri;

– Bitiricilik. Bu, bir çardak inşa etmenin son aşamasıdır. Her şey hazır olduğunda, projeniz tarafından sağlanan zemin, duvar ve diğer yapı elemanlarının tasarımına geçebilirsiniz.

İnşaatı kendiniz yaptıysanız, çardakınızın güvenliğinin tüm yönlerini hesaba katmak çok önemlidir. Rüzgârın etkisi altındaki alev, kolayca tutuşabilecek malzemelerin üzerine düşmemeli, yapının iç duvarlarına özel bir emprenye ile muamele edilmeli, elektrikli ev aletleri ve prizler için tüm teller koruyucu oluklu hortumlara gizlenmelidir. Açık ateşte yemek pişirmek yüksek sıcaklıklar içerdiğinden, planlama aşamasında yangın güvenliğine çok dikkatli yaklaşın.

Barbekü, ocak veya barbekü ile çardaklar - İnşaat aşamaları
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, ocak veya barbekü ile çardaklar - İnşaat aşamaları
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, ocak veya barbekü ile çardaklar - İnşaat aşamaları
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, ocak veya barbekü ile çardaklar - İnşaat aşamaları
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, ocak veya barbekü ile çardaklar - İnşaat aşamaları

Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar – fotoğraf

Burada toplanan fotoğrafları inceledikten sonra, mangal, mangal veya fırın ile çardak tasarımında gerçek bir uzman olacaksınız ve çok çeşitli stil ve tasarım varyasyonları kendiniz için bir seçenek seçmenize izin verecektir. Çeşitli pişirme cihazları, konukların rahatlaması ve karşılanması için işlevsel yerler – bunların hepsi fotoğraf galerimizde gösterilmektedir. İyi seyirler!

Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya barbekülü çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf
Barbekü, fırın veya mangal bulunan çardaklar - fotoğraf

villa bahçe modelleri , ev ve bahçe , veranda , bahçeli ev modelleri , müstakil ev bahçe düzenlemesi , ev bahçesi , ertonga ev bahçe aksesuar , yazlık bahçesi düzenleme , bağ evi bahçe düzenlemesi , müstakil ev bahçe dekorasyonu