Avito’da ucuza kullanılmış çamaşır makinesi nasıl alınır

Avito'da bir çamaşır makinesi satın alınKullanılmış çamaşır makinesi bulma nedenleri herkes için farklıdır. Birinin yeni ev aletleri için parası yok ve kendi elleriyle iyi çalışan bir makine arıyor.

İş yapan ve parçalar için otomatik makineler satın alan biri. Ve bir kişi sadece para biriktirmek, hatta hediye gibi bir şey almak ister. Ama aynı zamanda, herkesin kafasında bir fikir yanıp sönüyor, Avito’da bir çamaşır makinesi nasıl alınır ve dolandırıcıların kurbanı olmamak için?

Avito’da iyi bir teklif nasıl bulunur

Avito’da ucuz bir kullanılmış çamaşır makinesini nasıl satın alacağına dair özel bir amaçla siteye ilk gelen kişinin kafasının karışmasına şaşmamak gerek. Ama dikkatlice bakarsanız her şey o kadar zor değil.

İki yoldan gidebilirsiniz:

 1. Site filtrelerini kullanarak karlı teklifler bulun.
 2. Kaydolun ve ne satın almak istediğinizi ve mallara ne kadar para koymak istediğinizi ilan edin.

Avito’daki arama reklamları, yaşadığınız bölgeyi veya şehri seçerek başlamalıdır. Novosibirsk’te veya başka bir şehirde yaşıyorsanız, Moskova’dan kullanılmış bir çamaşır makinesinin size uyması pek olası değildir, çünkü cihazın teslim edilmesi gerekir ve bu ek bir maliyettir. Belirli bir şehre gelince, böyle bir makineyi bulmak istediğiniz alanı bile belirleyebilirsiniz. Ancak bu hiç de gerekli değil.

Avito'da bölge seçimi

Bundan sonra bölümü seçin “ev Aletleri”, Ürün tipini gösterir Lilmanzal.

Avito'da çamaşır makinesi nasıl alınır

Ve kargo türü “çamaşır makineleri”.

Avito'da çamaşır makineleri nasıl seçilir

Bu işlemlerin bir sonucu olarak, sadece çamaşır makineleri ile ilgili reklamları göreceksiniz.

Uzun süre kategori seçmekle uğraşmak istemeyenler, aradıklarını yukarıdaki alana yazarak sitenin aramasını kullanabilirler:

Avito araması

Resimsiz reklamlarla ilgilenmiyorsanız, kutuyu işaretleyin “Sadece resimli.”

Ek olarak, filtreleme aramanızı azaltmaya yardımcı olacaktır.

 • İlk olarak, yalnızca bireylerin reklamlarını veya yalnızca kullanılmış ekipmanı yeniden satan şirketlerin reklamlarını gösterebilirsiniz. Bundan düğmeler sorumludur. “Herkes”, “özel sektör”, “şirketler”.
 • İkinci olarak, reklamları tarihe göre gösteren bir filtre var. Bu, önce yeni reklamların görüneceği anlamına gelir.
 • Üçüncüsü, en ucuz tekliflerle ilgileniyorsanız, filtremizi kullanabilirsiniz. “Daha ucuz”. İlk olarak, çamaşır makinelerinin en düşük fiyata sunulduğu reklamlar görünecektir.

Avito filtreleri

İstediğiniz reklamın detaylı bir incelemesi için üzerine tıklamanız yeterlidir.

Arama sonucundan uygun bir teklif aramıyorsanız, satın aldığınız ürünün reklamını kendiniz yapın. Siteye kayıt basittir. Adınızı, telefon numaranızı, e-postanızı belirtmeniz ve bir şifre oluşturmanız yeterlidir. Bu ağlardan birine kayıtlıysanız, siteye genel olarak tanınmış sosyal ağlar üzerinden erişebilirsiniz.

Bir dolandırıcıya değil de ucuza nasıl alınır

Pek çok kişi, pahalı olmayan, yani ortalama piyasa değerinin en az yarısı altında bir fiyata imrenilen bir makine satın almayı hayal ediyor. Diğer bir deyişle, yeni bir çamaşır makinesinin ortalama fiyatı 400 metreküp civarındaysa, onu 200 metreküp ve daha ucuza almayı bekleyebilirsiniz. Tabii ki 200 metreküp sadece mükemmel durumda çalışan bir cihaz için ödeme yapabilirsiniz, eğer bir şey kusurluysa veya hiç çalışmıyorsa, fiyat keskin bir şekilde düşer.

Önemli! Öncelik, satıcının gerçek iletişim numaralarını gösterdiği, cihazın çok sayıda yüksek kaliteli görüntüsünü yerleştirdiği ve fiyatın çok düşük veya çok yüksek olmadığını belirten reklamlar olarak düşünülmelidir.

Satış duyurusunda bir irtibat telefon numarası bırakılırsa, bu size satıcı ile şahsen konuşma ve fiyatları düşürme veya ürün hakkında ek bilgi öğrenme fırsatı verir. Dolandırıcılarla aynı anda karşılaşmamanız önemlidir.Bunu yapmak için öncelikle burada yayınlanan işlemlere girerken temel güvenlik kurallarına aşina olmanız gerekir.

Ek olarak, dolandırıcıların olağan eylemleri hakkında bilgi edinmeniz gerekir. İlgilendiğiniz reklam, şüphelenmeyen ziyaretçiler için bir tuzak olabilir, bu bilgi burada yayınlanmaktadır.

Çoğu durumda dürüst bir satıcı, kendisi veya ürün hakkındaki bilgileri saklamayacaktır. Kişisel toplantı teklifini, elden nakdi ve araba transferlerini reddetmeyecektir. Ancak bu, banka havalesi yoluyla mallar için ön ödeme talep eden satıcılara güvenmemeniz gerektiği anlamına gelmez.

Cebinize sığamayacağınız çok ağır bir şey olduğu için arabayı teslim etmeyi de düşünmelisiniz. “İlan, makinenin masrafları size ait olduğunu söylüyorsa, o zaman hafif kamyon ve motor kiralamaya özen göstermelisiniz, bu da malların maliyetini artıracaktır. Malların nihai maliyeti, satıcı size en hızlı ve en ucuz teslimat yolunu sağlasa bile, sizden geldiği mesafeden de etkilenecektir.

Teslimat ve garantiler açısından, özel bir kişiyle değil, bir şirketle ilgilenmek daha iyidir.

 1. Kuruluşlar genellikle bir müşteriye mal teslim etmenin en ucuz ve koordinasyonsuz yolunu sunar.
 2. İşletme, çamaşır makinesinin kalitesini ve teslimat sürecinde güvenliğini garanti eder.
 3. Ayrıca, müşterilerin memnun kalmaması durumunda firmaların malları iade etme sistemi vardır.

Kullanılmış bir araba satın almadan önce nasıl kontrol edilir?

İdeal olarak, kullanılmış bir çamaşır makinesi satın almadan önce tam performansını kontrol etmek en iyisidir. Yani bir yıkama testi yapın.

Kullanılmış bir yıkayıcı nasıl kontrol edilirDüzenli veya hatta uzun bir program çalıştırmak gerekli değildir. Kullanılabilir ‘Hızlı yıkama’ veya ‘Hızlı yıkama’Cihazda bu işlevler mevcutsa. Bu durumda, tüm makinenin çalışmasını kontrol edebilir, sıkma sırasında ne kadar sallandığını, çamaşırları iyi yıkayıp yıkamadığını vb. Görebilirsiniz.

Yıkama testi yapmak mümkün değilse, aşağıdakilere dikkat edin:

 1. Satın alma belgelerini görüntüleyin. Böylece ev aletlerinin ne kadar çalıştığını bileceksiniz. Hala garanti altındaysa idealdir. Makine 2-3 yıldır kullanımdaysa varyantlar da kabul edilebilir. 5 yıldan fazla çalışıyorsanız, yakın gelecekte arıza olasılığı artar.
 2. Silindiri birkaç kez çevirin. İşler kolay giderse ve yüksek ses veya tıklama yoksa, o zaman her şey yataklarla düzenlenir ve tank ile silindir arasında yabancı cisimler bulunmaz.
 3. Muhafazayı paslanmaya karşı kontrol edin.
 4. Manşetin durumuna dikkat edin (kapı ile depo arasındaki elastik bantlar). Hasar varsa makine sızdıracaktır.
 5. Düğmelerin aşağıda olup olmadığını kontrol edin.
 6. Doğru becerilere sahipseniz, yıkayıcıyı kısmen sökebilir ve ısıtıcıyı kapsam ve diğer ayrıntılar için kontrol edebilirsiniz.

Bir arıza bulursanız, satın almayı güvenle reddedebilirsiniz. Ve ışık kusurları tespit edilirse:

 • Durumda küçük çizikler;
 • Hafif pas.
 • Ve bunun gibi.

Bu, pazarlık yapmak ve fiyatı düşürmek için bir neden olabilir.

Parçalar için bir çamaşır makinesi satın alın

Kullanılmış çamaşır makinesinin çalışabilirliği ve görünümü önemli değilse, parçalar satın alındığı için, o zaman fiyata ek olarak, cihazın modeli ve dolayısıyla hatalı bileşenler büyük bir rol oynayacaktır. En iyi fiyata parçalar için bir çamaşır makinesi satın almak için önce tüm teklifleri dikkate almalısınız. Bunu yapmak için cümle ekleyin “Parçalar” için.

Bundan sonra, tüm arama sonuçlarını manuel olarak görüntüleyebilir veya bir filtre kullanabilir ve reklamları şişirilmiş bir fiyata kaldırabilirsiniz. Sadece hangi çamaşır makinelerinin düşük fiyata veya hediye olarak sunulduğuna göre, aralarından doğru olanı arayacağımız ilanlara ihtiyacımız var.Özel model çamaşır makineleri için yedek parça ihtiyacınız varsa, arama sorgusunda ev aletlerinin markasını belirtmeniz gerekecektir.

Çok uzun istekleri yönlendirmeye çalışmayın – istek ne kadar kısa ve öz olursa, sürüm o kadar yüksek olur.

Parçalar için bir çamaşır makinesiBüyük miktarlarda yedek parçalar için çamaşır makinesi satın almakla ilgileniyorsanız, bir şirket veya bireysel bir iş adamı ile ilgilenmelisiniz. Avito’da mallarını sunan şirketleri bulmak zor değil, sadece yukarıda açıklandığı gibi filtreyi kullanmanız gerekiyor. Yıkayıcı yedek parçalarının toptan ve perakende alımlarında, bu yedek parçaların kalitesini önceden bilemeyiz. Çoğu zaman, bu makineler, cihazlarını hiç bilmeyen normal bir kişi tarafından satılır, bu nedenle ona herhangi bir şey sormak anlamsızdır.

Yedek parça için bir çamaşır makinesi satın alırken, ana rol sadece şansla değil, aynı zamanda seçme yeteneğinizle de oynanır.. Bazı otomobiller, büyük bileşen arızası nedeniyle operasyonel yeteneklerini kaybetmişken, diğerleri daha sonra yeniden satılmak üzere onarılabilir. Her halükarda, satıcıya önceden telefonla cihazın nasıl çalıştığını sorarsanız, biraz daha karlı bir satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bazen, araba kazaları masallarına göre, bir profesyonel hangi parçaların sağlam kaldığını ve hangilerinin artık güvenmeye değmediğini belirleyebilir.

Özel çamaşır makineleri arıyoruz

Banyodaki lavabonun altına veya mutfak yüzeyinin altına yerleştirilen çamaşır makinesi çoğu zaman umutsuzca bozuldu. Bu durumda sorunun çözümü eski arabanızın boyutuna tam olarak uyan bir araba satın almak olabilir, aksi takdirde “yeni satın alma” hiçbir yerde olmayacaktır. Bazı alıcılar, renge uygun bir şey bulmak çok zor olsa da, kullanılmış bir arabanın rengine bile dikkat ediyor.

Bo çamaşır makineleri

Standart olmayan boyut ve şekle sahip bir araca ihtiyacınız varsa, Avito’ya gitmeden önce, gelecekteki şey için gerekli parametreleri (uzunluk, derinlik, genişlik) belirtin ve makinenin olası modellerini belirleyin. Bunu yapmak zor değil, sadece tüm ünlü üreticilerin otomatik çamaşır makineleri için İnternet’e bakmanız ve seçmeniz gerekiyor. Ardından belirli araba modellerini arayın.

Ayrıca Avito’da makineyi ücretsiz olarak alabileceğiniz teklifler var. Bu tür reklamları bulmak için, Avito web sitesindeki arama çubuğuna bir terim girmeniz gerekir. “Hiçbir şey vermeyeceğim” Bundan sonra, seçilen cümlenin göründüğü tüm cümleleri göreceksiniz.

Bununla birlikte, çok uzağa teslim ettikleri arabanın büyük olasılıkla iyi durumda olduğunu, ayrıca masrafları size ait olacak şekilde alınması gerektiğini ve bunun paraya mal olduğunu anlamalısınız.

Eski bir üretim yılına ait bir daktilo veya popüler olmayan bir model arıyorsanız, bir hediyeye güvenmek oldukça mümkündür, ancak aynı zamanda teslimat sorunu da ortadan kalkmaz.

Özetle, otomatik olarak değil, Avito’da bir çamaşır makinesi satın almayı düşünmeye değer olduğunu not ediyoruz. Bir anlaşma yapmadan önce, böyle bir makineye ihtiyacınız olup olmadığını dikkatlice düşünmelisiniz. Sonuçta, herhangi bir nedenle iade etmek çok zordur ve bazı durumlarda imkansızdır. Videodan Avito’da nasıl alışveriş yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.