Asma tavan

Asma tavanlar , yukarıdaki yapısal döşeme levhasından asılan ikincil tavanlardır ve döşeme levhasının alt kısmı ile asma tavanın üstü arasında bir boşluk oluşturur . Asma tavan ile yukarıdaki yapısal döşeme levhası arasındaki boşluk genellikle 3 ila 8 inç arasındadır, bu nedenle genellikle asma tavanlar veya asma tavanlar olarak adlandırılır .

Asma tavanlar , aksi takdirde binanın iç görünümünü değiştirecek olan çirkin kabloları ve kurulumları gizlemek için yararlı bir alan sağladığı için ticari mülklerde çok popülerdir .

Uzay ile kazanılan yüklü bir asma tavanın dağıtımı için yararlı olduğunu kanıtlamıştır ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme ( HVAC ) servis ve sıhhi tesisat ve kablolama hizmetleri için de bir platform sağlamak gibi, kurulum konuşmacıların ışık tertibatı , telsiz anten, CCTV , yangın ve duman dedektörleri , hareket dedektörleri, sprinkler vb.

içindekiler
[ gizle ]
1 Asma tavanlar nasıl monte edilir?
2 Asma tavan plakaları
3 Bölme
4 Binaları Tasarlamak için İlgili Makaleler
Asma tavanlar nasıl monte edilir ?
Bir yüklemek için asma tavan , birinci aşama için ölçmek boyutları arasında oda doğru edebilmek için tasarım asma tavan ızgara.

Bir kez boyutları doğru alınmış, damla tavan ihtiyaçlarına belirlenecek ölçmek çevresinde çevre arasında oda . Tavanın damlasını etkili bir şekilde ölçerek ve işaretleyerek , bu, ızgara takıldığında herhangi bir kötü sürprizleri önler.

Sahte tavan alt tarafına tespit edilen bir dirsek asılı olan zemin levhasının birbirine geçmiş olan bir dizi destek metal bölümler oluşturan ızgara. Kiremitlerin ızgara yerine paralel kirişler arasına yerleştirildiği kiriş sistemleri de mevcuttur ve ızgaranın açığa çıkması, yıkanması, gömülmesi veya gizlenmesi için kullanılabilecek çok çeşitli farklı ızgara profilleri ve kiremit kenarı ayrıntıları vardır. .

Izgara takıldığında, aydınlatma , hoparlörler, klima ve tavana gizlenmesi gereken her şey için kurulumlar yapılabilir .

Son aşama olan koyun seçilen fayans içinde çerçeveye için tamamlamak bitmiş asma tavan . Seçilen estetiğe bağlı olarak kullanılabilecek çeşitli fayanslar vardır .

Asma tavan plakaları
Mevcut farklı karolar çeşitli tasarımlar , renk ve malzemelerden oluşur . Mevcut çok çeşitli , bir mülkün iç görünümünü değiştirirken herkes için bir şey olacağı anlamına gelir .

Fayans edilebilir imal gelen malzemeler örneğin mineral elyaf gibi metal , alçı ve laminatlar ve genellikle belirli sağlamak üzere delikli! ‘Yapılmıştır seviyeleri arasında akustik emme kontrol etmek için kullanılabilir yankılanma zaman içinde boşluk altında. Tipik olarak, tavan karoları boyutlarının aralığı kullanılabilir, ancak, 1200 mm ile 600 mm veya 600 mm ile 600 mm olan ve aynı zamanda, örneğin kalıplı panel ve aynı panel ısmarlama karmaşık sistemler içerebilir akustik bölmeleri, paneller, düştü entegre hizmet modülleri ve böylece.

Dikkatli tasarım ile entegrasyonu sağlamak için gereklidir bölüm sistemleri böylece fayans , ızgaralar ve bölümleri düzgünce kesişir.

bölmeler
Bir kez asma tavan edilmiş yüklü , bölmeler ilave edilebilir yüklü optimize etmek alan kolaylık. Asma tavanlara benzer şekilde , bölmeler , iç mekanın görünümüne ve atmosferine uyacak şekilde çeşitli tarzlarda tasarlanabilir .

Bölme düzgün ile entegre edilebilir asma tavan yanlış altında durdurarak tavan ya da düz kadar devam etmesi, yapısal zemin levhasının üzerinde. Asma tavanlarla birlikte , bölmeler ticari özellikleri tamamlayan modern bir tasarım oluşturur .

Ancak, bölmeler olan yüklü , çok önemlidir güvenlik önlemleri bir yan yol iletimi için oluşturulmaz sağlamak için yapılmaktadır ses bitişik arasında boşluklar veya için yayılmış bir yangın . Gerekirse tavan boşluğunda ses yalıtımı veya yangın ayırma sağlanabilir .

Asma tavanların seçimi aşağıdakilere bağlı olabilir:

Bir cevap yazın