Ankastre bulaşık makinesi satın alırken nelere dikkat etmelisiniz

Üzeresin bulaşık makinesini değiştir ama sadece işlevsellik istemiyorsunuz. Tasarımcı bir mutfak elde etmek için cihazlarınızı entegre etmeyi düşünüyorsunuz ve ne istediğiniz konusunda çok netsiniz sana bir al ankastre bulaşık makinesi… Peki satın almadan önce bilmeniz gereken her şeyi biliyor musunuz?

Ankastre bulaşık makinesi satın almadan önce kendinize sormanız gereken sorulardan bazıları şunlardır:

Yerleşik bulaşık makinesi nedir?

Çoğu zaman, entegre edilebilir bir cihaz düşündüğümüzde, mutfağa monte edildiğini ve kapının diğer elemanlarla eşleştiğini hayal ederiz. Ancak gerçek şu ki, ankastre bir bulaşık makinesi satın alırsanız, evde alacağınız şeyin bununla hiçbir ilgisi yoktur.

Panel bulaşık makinesi, bu özelliğe sahip diğer tüm cihazlar gibi metalik bir yapıdır. Dışında kaplaması yoktur, bu nedenle evde aldığınızda panik yapmayın. Eksik parça yok!

Yerleşik bulaşık makinesi nasıl kurulur?

Bulaşık makinenizi evde teslim aldığınızda basitçe metal bir yapı olacağından, bir mobilya kapısına ihtiyacınız olacak mutfağınıza entegre edebilmek için. Yeni ankastre bulaşık makineniz eskisinin yerini alacaksa, eski kapınızı kullanabilirsiniz (net tasarıma uyuyorsa), ancak ölçüleri hesaba katmalısınız.

Bosch bulaşık makinesi için maksimum ve minimum kapı ölçüleri 65,5 cm ve 72,5 cm’dir. Ancak, cihazınız için en uygun ölçümlerin hangileri olduğundan emin olmanızı öneririz. Kapı olması gerekenden daha fazla ölçerse, kaide ile (yani kapının hareketini kolaylaştıran alttaki boşlukla) çarpışma riskini alırsınız ve onu açamazsınız.

Bulaşık makinesini mutfak dolabına yerleştirin

Evet öyle ilk kez yerleşik bir bulaşık makineniz var mutfağınızda ihtiyacınız olacak bir mobilya kapısı ve muhtemelen bir kaide. Satın alma işlemini yapmadan önce, montajın doğru olması için hem kapının hem de kaidenin sahip olması gereken ölçüleri kontrol edin. Bu ölçümleri cihazlarımızın ürün sayfasında bulabilirsiniz.

Herhangi bir ankastre modeli takmak için, kaidenin minimum 9 cm ölçüsüne sahip olması ve kapının bulaşık makinesinin yüksekliğini 7 cm’den fazla geçmemesi gerektiğini, ancak cihazın yüksekliğinin ve cihazın kapısının mobilya aynı. Ayrıca, bazı durumlarda kontrol panelinin bulaşık makinesinin içinde yer aldığını da unutmamalısınız. Bu önemlidir, çünkü kapınız bulaşık makinenizle aynı yükseklikte ise, bulaşık makinesini tutmanız, kapak çıkıntıya göre çok daha rahat olacaktır.

Entegre bulaşık makinesi dijital ekranı

Işık projeksiyonlu bulaşık makinesi

ankastre bulaşık makineleri içinde ekran ile işleyişini size bildirirler yerdeki bir ışık projeksiyonuyla. Yeni bulaşık makinenizde sistemi InfoLightyıkama programı çalışırken yere bir ışık yansıtılacaktır. Öte yandan, yeni bulaşık makinenizde bir uyarı sistemi varsa Zaman IşığıBir ışık yerine yere bir sayaç gösterilecek ve döngünün sonuna kadar ne kadar süre kaldığını ve yıkamanın hangi aşamasında olduğunu bilmenizi sağlayacaktır.

Bosch panel tipi bulaşık makinelerinde TimeLight işlevi

Yeni cihazınızı kurarken bu özelliği göz önünde bulundurmalısınız, çünkü çıkıntının kesilmemesi ve net bir şekilde görülmemesi için, süpürgelik ve dolap kapağı belirli önlemlere sahip olmalıdır.

Ankastre bulaşık makinesi nereye kurulur?

Bu tür bir cihazı yere yapışmış görmeye alışkın olsak da ve bu muhtemelen ilk kurulum seçeneğiniz, başka bir alternatif daha var. Orta yükseklikte kurmayı düşündünüz mü? Ergonomi için bulaşık makinenizi yerden 30cm veya 40cm yükseğe kurmanız tavsiye edilir.. Bu yükseklik, bulaşıkların yüklenmesini ve boşaltılmasını kolaylaştırır. Bir düşünün … her zaman bulaşıkları toplamak için eğilmeniz gerekmeyecek ve bulaşık makinesinin kapısına çok fazla takılıp düşmekten kaçınacaksınız.

Zamanında bulaşık makinenizi yükseğe kurunAyrıca kapı ile bir sonraki mobilya parçası arasındaki boşlukların yeterli olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde, cihazınızın kapısını açamazsınız.

Ancak ankastre bulaşık makineleri hakkında biraz bilgi sahibi olmanızın yanı sıra, bu tür bir cihaz satın almaya gittiğinizde, bir uzmandan yardım istemenizi aklınızda tutmanızı öneririz. Sahip olabileceğiniz en yaygın şüpheleri çözmeye çalışmış olsak da, yeni cihazınızın kurulumunda profesyonel bir rehber olması tercih edilir. Size tavsiyede bulunmamıza ihtiyacınız olursa bize yazmaktan çekinmeyin.

Yazar hakkında

'src =