Açık şömineler – bahçede şömine kurmak için fikirler ve ipuçları

Yangın özelliği, herhangi bir bahçe için muhteşem bir odak noktasıdır. Amaca uygun olarak inşa edilmiş bir açık şömine veya firepit dış mekan ısıtmasında en üst seviyeyi sunarken, peg dışı satın almak harika bir alternatiftir.

Bahçe fikirlerimizle dış mekanınızı mükemmelleştirin

Burada tüm seçenekleri keşfediyoruz, böylece açık alanınızın tadını çıkarmanıza, yağmur yağmanıza, parlamanıza ve hatta karlamanıza izin verecek bir özellik oluşturabilirsiniz.

Bir açık şömine için en iyi seçenekler nelerdir?
Açık-şömineler-2

Fotoğraf kredisi:

 1. Yangın sepetleri
  Temel odun yanan bir yangın sepeti veya mangal çok az kurulum gerektirir ve açık bir sepette bulunur, bu nedenle hava serbestçe dolaşır ve yangın daha verimli yanar. Bu genellikle bir bahçe şöminesine giden en uygun yoldur.
 2. Ateşler
  Ateşler, basit portatif metal kaselerden, eklenti ızgaralara veya kiremitli çevrelere sahip daha büyük ateşlere kadar değişen tasarımlarla yükseltilmiş bir kapta ısı kaynağını içerir.
 3. Odun brülörleri
  Bağımsız odun brülörleri, dumanı misafirlerden yukarı ve uzağa yönlendiren, bir yönde ısı yayan bir bacaya sahiptir. Stiller modern metal veya dökme demir tasarımlardan Meksika tarzı kil kimyonlara kadar değişir.
 4. Şömine duvarları
  Nihai seçenek, yerleşik bir duvar yangınıdır, maksimum etki için bir oturma yüksekliği ayarlar.

Açık şömineyi nereden alabilirim?
Açık-şömineler-1

Dobbies, temel portatif yangın kaplarından, sınıfının en iyisi bağımsız şöminelere kadar çeşitli fiyat noktalarında çeşitli stilleri stoklar. Firepits UK ürün yelpazesinde fırınlar ve şömineler ile alet ve mutfak aletlerinden pişirme raflarına, kapaklara ve çıralara kadar tüm temel unsurlar bulunmaktadır.

Paloform’un el işi çağdaş şömineleri, mimari beton ve yıpranmış çelikten muhteşem açıklama parçalarıdır. Eğer bir duvar yangını arıyorsanız Kentsel Yangınlar başka iyi bir seçenektir.

İlgili: Gecenizi ısıtmak için 60+ En İyi Ateş Çukuru Fikri

Bir dış mekan yangını hangi malzemelerden yapılabilir?
Açık-şömineler-4

Paslanmaz çelik kolay temizlenir ve yağmur ve paslanmaya karşı dayanıklıdır, ancak pahalı olabilir. Çelik, toz boya olmadığı sürece daha ucuzdur ancak paslanmaya daha yatkındır. Corten çeliği iyi bir seçenektir – aksi takdirde ayrışma çeliği olarak bilinir, zamanla sabit, paslı turuncu bir görünüm oluşturur ve koyu gri veya lacivert bir duvarla kontrast oluşturulduğunda güzel görünür.

Taş ve dökme demir sağlamdır, ancak taşınması ağırdır, bu nedenle tüm yıl dışarıda bırakırsanız koruyucu bir örtü yatırmaya değer.

Odun yakmak tek seçenek midir?
Açık-şömineler-3

Çoğu ateşli katı yakıt yakar – fırınlanmış kütükler veya odun briketleri gibi daha düşük nem içeriğine sahip odun daha az duman verirken, odun kömürü daha uzun yanma süresi verir, bu nedenle maliyet etkindir. Temiz yanan biyoetanol veya jel ateşleri başka bir seçenektir.

Dumansız bir bölgede yaşıyorsanız, dumansız yakıt kullanmalısınız. Neleri yakabileceğinizin bir listesi için smokecontrol.defra.gov.uk/fuels adresini ziyaret edin.

Hangi ekstra özellikleri aramalıyım?
Açık-şömineler-5

Daha fazla ilham kaynağı: Küçük bir dış mekan alanından en iyi şekilde yararlanmak için 33 Küçük bahçe fikri

Yararlı aksesuarlar, közlerin uçmasını önlemek için bir örgü ekran, daha iyi hava akışı sağlamak için bir ahşap ızgara ve pişirme için ızgaralar veya ocaklar içerir. Kiremitli veya taşlı gömme çevreli yangın masaları, eğlenirseniz içecekler için kullanışlı bir dinlenme yüzeyi sağlar.

Bir cevap yazın