Açık oturma odanız için bahçe oturma fikirleri

Açık alanınızın keyfini gerçekten çıkarmak istiyorsanız, iyi bir açık oturma şarttır. Bu günlerde geleneksel bahçe bankı veya dört kişilik hava koşullarına dayanıklı yemek seti dışında birçok seçenek var (her ikisinin de hala çalıştığını düşündüm).

Daha fazla bahçe fikrimizle sınırlarınızı alın

Tasarımcı yumurta koltuklarından Do It Yourself palet kanepelerine kadar , herhangi bir fırsat için her bütçeye uygun oturma alanı oluşturabilirsiniz. İster bir sonraki mangalda kitleleri eğlendirmek ister özel bir Richard ve Judy Kitap Kulübü ile kıvrılmak ve bu bronzluk üzerinde çalışmak olsun …

Arkanıza yaslanın ve bahçe oturma fikirlerimizin tadını çıkarın!

 1. avlu köşelerinden en iyi şekilde yararlanın
  Bahçe oturma fikirleri

Görsel hakları: Colin Poole

Akıllı oturma fikirleriyle dış mekandaki her santimetreyi tam potansiyeline kullanın. Bir avlu alanı, sadece etrafındaki tuğla duvarların doğasıyla oldukça kapalı hissetme potansiyeline sahiptir. Akıllı köşe oturma alanı sadece alanı en etkili şekilde kullanmakla kalmaz, yüksek sırt tasarımı da heybetli duvarların büyük bir bölümünü gizler.

 1. zemin kaplaması hakim
  bahçe oturma fikirler

Fotoğraf kredisi: Dominic Blackmore

Hepimiz bir bahçe güvertesini seviyoruz, ancak üzerinde özenle yerleştirilmiş bahçe mobilyaları yoksa, aslında üzerinde çok fazla zaman geçirmeyeceğiz. Mütevazi bir ahşap bahçe tezgahı, birkaç seçim ev eşyaları aksesuarları ve bazı gündüz aydınlatmaları ekleyerek – ve gerçekten kendiniz arayabileceğiniz kullanışlı bir açık oturma alanınız var.

 1. Antika bir tezgah ile oldukça köşe köşe
  Bahçe oturma fikirleri

Fotoğraf kredisi: Polly Eltes

Bahçenizin her köşesini düşünün, renk ve yeşillik eklemek için bir bankta ve bol saksı çalılarda haşlanarak köşede başka türlü boşa giden bir alan kullanın. Sondaki bitki ve güzel çiçeklerin kombinasyonu tenha, sakin bir köşe yaratmaya yardımcı olur. Küçük bir sehpa eklemek, bir fincan çay ile oturmak ve beş dakika almak için hoş bir alan yaratır, ötesinde bir bahçe manzarasını takdir eder.

Dekoratif bir dokunuş ve konfor eklemek için tezgahı minderlerle süsleyin.

 1. kendi palet kanepe inşa
  Bahçe oturma fikirleri

Fotoğraf kredisi: Joanna Henderson

Her zaman DIY ditty ‘Eğer bir çekiç olsaydım’ mırıldanıyorsanız, bu gitmek için bir yol olabilir. Palet mobilyaları bir araya getirmek şaşırtıcı derecede kolaydır, hazır çözümlere kıyasla çok az maliyetlidir ve sizin ve alanınızın dikte ettiği kadar çok veya az sayıda oturacak şekilde yapılandırılabilir.

Homebase ve B&Q gibi DIY mağazaları, gitmek için ihtiyacınız olan her şeyi satacak – bu çok önemli koltuk yastıkları dahil. En iyi ipuçlarımız? Kıymık oluşumunu önlemek için dikkatlice zımparalayın ve bitmiş koltuklarınızı her zaman koruyucu bir leke ile kaplayın, böylece gelecek yaz iyi görünecekler.

 1. Modern bir şezlong üzerinde rahatlayın
  Bahçe oturma fikirleri

Görsel hakları: Colin Poole

Soluk sarı plastik şezlong? Hayır teşekkürler. Sofistike koyu ahşap, koyu gri döşeme ve bir araya gelerek daha şık ve daha konforlu bir deniz yatağı için yerinden çıkmayan çengel bir yastıkla bir araya geldi. Kendinizi saksı bitkileri ile çevreleyin, böylece kendinizi bahçenizin yemyeşil yeşillerine bırakın … ve rahatlayın!

 1. Bir tuğla banket inşa edin
  Yerleşik L-Şekilli oturma ve soluk ahşap masa ve sandalye seti ile kır evi tarzı veranda bahçesi

Fotoğraf kredisi: Robert Sanderson

Çok fazla yer kaplamadan bir bahçeye oturmayı dahil etmenin iyi bir yolu, onu bir tutma çitinin veya duvarının bir parçası yapmaktır. Eğer bir çitse, eşleşen bir ahşap lekesinde basit bir tezgah inşa edebilirsiniz. Ve eğer tuğla ise, rahatlık için taş levhalar ve minderlerle kaplı daha önemli bir banket inşa edebilirsiniz.

Tüm ailenizi ve birkaç askıya oturabilecek bir yemek alanı için bir masa ve ekstra sandalyeler çekin!

 1. Bir bistro seti ile bir kahvaltı köşesi kurun
  Ayrı seviyeli-bahçe-makyaj-sınırları-bitki dolu

Görsel hakları: Colin Poole

Daha büyük bir bahçenin etrafında birkaç farklı oturma alanı kurmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyoruz, böylece gün boyunca alanınızın farklı yönlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Sabah ilk güneşten yararlanın ve bistro masa ve sandalyeleri yerleştirebileceğiniz parlak bir yer seçin. OJ ve avokado tost, hemen geliyor.

 1. bir kanepe seti ile rahat tırnak Nail
  1 açık oturma odası sonra SAH 17 Haziran p98 bahçe makyaj
  Sizin ve arkadaşlarınızın tüm bahçeyi alabileceğiniz L şeklinde bir kanepe ile bir köşeden yararlanın. Bir chiminea ve battaniye ekleyin, böylece eğlencenizi bozan bir ürperti olmadan gecenin uzunluğunun tadını çıkarabilirsiniz.
 2. açık yemek odak olun

Görsel hakları: Lizzie Orme

Uzun ve ince bir arsada, bir yemek masası barındıran zor olabilir. Ama ev sahipliği yapmayı seviyorsanız, masanızı bahçenin odak noktası yapmak için bir tartışma var. Burada, yükseltilmiş yataklar bölgeyi daha rahat hissetmek için kaplar. Garnitür olarak kullanılmak üzere taze toplanabilen bitkilerin yanı sıra yakınlardaki kokulu çiçekleri dikmek iyi bir fikirdir.

 1. Rahat bir bahçe ofisi kurun
  bq bahçe satış

Fotoğraf kredisi: Brent Darby

Bütün domuzlara gitmek ve ofisinizi bir kulübe olarak kullanmak istemeyebilirsiniz – sonuçta bir kızın aletlerini ve çim biçme makinesini saklamak için bir yere ihtiyacı vardır. Ancak küçük bir masa kurabilir ve doğaçlama çalışma için verandaya başkanlık edebilirsiniz. Yapacağınız bahçe işleri ile dikkatinizi dağıtmamak için sırtınızı yoğun bir arsaya tutun.

 1. Zemini minderlerle doldurun

Görsel hakları: Lizzie Orme

Daha fazla bahçe oturma alanına sahip olmak için çok fazla alana veya çok fazla paraya ihtiyacınız yoktur. Burada, bir kulübe bohem oturma odası olarak komuta edildi, hem güneşe hem de gölgeye yerleşmek ve rahatlamak için birden fazla nokta olacak şekilde minderler ve tabureler etrafa dağılmıştı.

 1. Renk eklemek için oturma yerini kullanın
  Tropikal Bahçe-makyaj-ile-tiki-bar-2

Fotoğraf kredisi: Simon Whitmore

Bir akşamın keyfini çıkarın, en renkli çiçekleriniz kadar parlak olan koltuklarda bir deux içirin. Daha fazla eğlence ve drama için – zıt bir sehpa veya minderler ve atışlarla – eğer çatışırsanız.

 1. Bir tezgahı dar bir noktaya yerleştirin
  Kolay Bahçe-fikirler-tezgah

Görsel hakları: Lizzie Orme

Bir bankla eski okula gidin, özellikle küçük açık alanlarda kullanışlı. Yorucu bir bahçe seansından sonra beş dakikalık hızlı bir molaya ne zaman ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz, böylece bir tezgah bir nefes alabileceğiniz uygun bir yer sunar.

Gölgede – bir ağacın altında veya harici bir duvara – serin, böylece serin kalabilirsiniz. Bu bankın yanındaki masa, bazı susuzluk gidericilerini hazır ve bekleyen tutmak için kullanışlı bir içecek soğutucusu olarak iki katına çıkar.

İlgili: 80 Fantastik Dikey Bahçe Kapalı Dekor Fikirleri

 1. Banklarda daha fazla insanı sıkın
  küçük bahçe fikirleri

Fotoğraf kredisi: David Giles

Bistro seti, küçük bir balkon veya avlu bahçesi için bariz bir seçimdir. Ancak, çoğu sadece iki koltukla geldiğinde, üçü anında bir kalabalık haline gelir. Bununla birlikte, bazı tezgahları değiştirin ve aniden dört veya daha fazlasını barındıracak yeriniz var. Rahat, evet, ama kesinlikle daha eğlenceli.

 1. Korumalı bir oturma alanı kurun
  Bahçe oturma fikirleri

Görsel hakları: Lizzie Orme

Daha önemli bir ek bina mı istiyorsunuz? Küçük kış bahçesi fikirleri – güneş odaları ve bahçe odaları için mükemmel tasarımlar

Ana evden uzakta ve duşlardan korunan kızlarla (veya erkeklerle) dedikodu yapmak için bir çardak kurarak bahçenizin ihmal edilmiş bir kısmından yararlanın. Gençler ayrıca, anne ya da baba olmadan arkadaşlarıyla sohbet edebilecekleri veya küçük kardeşleri kesintiye uğrayabilecekleri bir yeri takdir edebilirler.

Bir cevap yazın