9 Modern Pencere Panjur Tasarım Fikirleri

Stor perdeler en yeni ‘olmazsa olmaz’ aksesuar gibi hissetmeyebilir, ancak şık ev dekoru söz konusu olduğunda perdelerin ne kadar esnek olabileceğine şaşıracaksınız.

En son modern panjurlar şaşırtıcı derecede zarif ve bitmiş görünüyor ve birçok pencere uygulaması gibi bütçeyi kırmayacak. 

Pencere panjurları, temel olarak ahşap bir dübel veya metal bir tüpe tutturulmuş, pencerenize sabitlenmiş iki braket arasına monte edilmiş dikdörtgen bir kumaş parçasıdır.

Basit. Farklı kumaşlar, UV koruması ve hatta karartma özellikleri ekleyin ve son derece işlevsel hale gelirler.

Günlük stor perdeler, kumaşı yukarı veya aşağı yuvarlamak için yay mekanizması veya zincir kasnağı kullanır.

Bir küçük çocuklar varsa belirtildiği gibi utomated stor perdeler, daha güvenli olarak kabul  ve eklediğiniz gizlilik için yalvarmak veya özellikleri engellemek istiyorsanız çift stor perde mükemmeldir.

Kaynak: pinterest

Perdeler ve perdeler bir odaya renk, sıcaklık ve doku eklerken, kumaş stor perdeler de sağduyulu ve işlevseldir. Odaları daha serin, toz ve bakıcı gözlerden uzak tutarlar.

Çoğu pencere perdesi  veya panjurunun  maliyetine kıyasla daha ucuz olabilirler, ancak günümüzün minimalist dekorasyon stilleriyle çok iyi çalışırlar .

Modern İç Mekanlarda Yalın

Eğilim alanı ve aydınlatabiliriz maksimize edilir t  ve pencerelerin etrafında dağınıklığı sınırlayarak olduğunu yapmanın en kolay yolu.

Özellikle ev dekorunuz şık, minimalist ve modern ise. Ağır pencere tedavilerine alışkınsanız, hiçbir karışıklık perdesi başlangıçta kendinizi biraz çıplak hissettiremez.

Kaynak: House Design Find

Ancak yukarıdakiler, gün boyunca maksimum ışık için kaybolabilirler ve geceleri çizildiğinde gizlilik sağlayabilirler.

Manzaralı Odalar İçin Kaybolan Stor Perde

Panjurların gizlenmesinin bir yolu, tavanın yanına yerleştirilmiş bir duvar boşluğunun veya pelmetin arkasına sıkışmaktır. Camın panjurlara veya perdelere bakmasını tercih ediyorsanız bu özellik iyi çalışır.

Kaynak: pintetest

Panjurları aynı yüksekliğe yükseltmek veya indirmek, odanın simetrisinin ve tasarımının bir parçasını oluşturan görsel bir çizgi oluşturur. Bu basit bir hile ama odanızı tanımlamaya yardımcı olur.

Perdeler Etkili midir?

Çoğu insan sabahın erken saatlerinde güneşi engellerken gün içinde mümkün olduğunca doğal ışığı sever.

Kalın panjurlar yeterli olabilir, ancak siz ve dış dünya arasında ekstra bir katman istiyorsanız, kendi perdelerini bir çözüm olarak düşünün .

Çift stor perde stilleri, gizliliğin yanı sıra karartmaya da ihtiyaç duyan pencereler için daha etkili ve pahalı bir çözümdür. Bir ruloda şeffaf kumaş ve ikinci ruloda bir karartma kullanabilirsiniz .

indow Stor Perde Yedi Avantajı

 • Dış parlamayı engeller veya azaltırlar.
 • Basit bir tasarıma ve güncellenmesi veya değiştirilmesi basittir.
 • Kullanımı kolaydır.
 • Odaya maksimum güneş ışığı bırakın.
 • Odanın sıcaklığını kontrol etmeye yardımcı olabilirler.
 • Herhangi bir dekorasyon teması ile çalışın.
 • Çeşitli geleneksel ve modern stillere gelin.
 • Yardım kontrolü gizlilik .

Panjurlar birkaç yolla monte edilebilir: pencere çerçeveleri arasında (yanlardan ışık sızabilir), pencere çerçevelerinin önüne veya tavandan sızabilir. Panjurlarınızı nasıl monte ettiğiniz pencerelerinize bağlıdır.

Panjurlar pencere çerçeveleri arasına monte edildiğinde, pencerelerin daha belirgin görünmesini sağlayabilir.

Panjurlar pencere çerçevelerinin önüne monte edilmişlerse, pencere çerçevesini kaplarlar. Tavana monte edilmişlerse, bir odanın daha büyük ve daha uzun hissetmesini sağlayabilirler.

Çok Az Bakım

Perdelerinizi yılda bir kez temizlemelisiniz. Bununla birlikte, perdelerin daha fazla dikkat çekmesi gerekir, çünkü toz akarları taşıyabilirler ve özellikle bir aile üyesi duyarlıysa veya alerjisi varsa yılda üç ila dört kez temizlenmelidir.

Perdeleri temizlemek zaman alıcıdır.

 1. Onları indirip, sonra 
 2. Yıkama, sonraki
 3. Presleme veya kuru temizleme ve son olarak,
 4. Yeniden montaj.

Panjurları temizlemek kıyaslandığında basittir.

 1. Panjurları pencere braketlerinden çıkarın, ardından 
 2. Onları düz bir şekilde yere veya başka bir düz yüzeye sürün ve sonunda
 3. Hafif bir temizleme solüsyonu kullanarak bir havluyla temizleyin.

Panjurları Bulmak ve Satın Almak Kolay

En kaliteli panjurların seçimi geniştir ve favori tasarımınıza, bütçenize ve pencerelerin boyutuna bağlıdır. 

İlk adımınız, panjur gerektiren pencerelerinizin doğru ölçümlerini almaktır. Gerisi araştırma. Evinize, ofisinize veya bütçenize uygun bir tasarım ve stil bulmak için çevrimdışı veya çevrimiçi.

Çevrimiçi olarak bir araştırma aracı olarak

 • hızlı bir şekilde farklı stilleri, üreticileri, mevcut garantileri tarayın,
 • ısmarlama güneşlikler sipariş,
 • en iyi fiyata alışveriş yapın ve
 • Zamandan tasarruf!

Mağaza satan en iyi online pencere stor perde bulmak her zamankinden daha kolay ama daha da önemlisi, gizlilik veya tasarım ödün vermeden yüksek kaliteli bir görünüm elde .

Bir cevap yazın