8 çeşit sarımsak – Hayatınız için yenilik.

Çok olduğunu biliyor muydun sarımsak çeşitleri? Muhtemelen sadece bir veya iki çeşit sarımsak kullanmışsınızdır. mutfak, ancak sadece zevkleri için değil, aynı zamanda özellikleri ve olası kullanımları için de farklılık gösteren birçok çeşit olduğunu bilmelisiniz.

Beyaz sarımsak

Yemek pişirmede en çok beyaz sarımsak kullanılır

Bir ömür boyu sarımsak ve kesinlikle mutfakta her zaman kullandığın. Beyaz sarımsak dişleri etlidir ve neredeyse gümüş bir kabukla kaplıdır. Genellikle diğer sarımsak türlerinden daha fazla karanfil içerir ve çok iyi tutar.

Soymak için her dişin ayrı ayrı kuru bir darbe ile ezilmesi tavsiye edilir, böylece deri dışarı çıkar. Bununla birlikte, birkaç saniye içinde çok fazla sarımsak dişini soymak istiyorsanız, şu numarayı deneyebilirsiniz:

Sarımsak nasıl soyulur

Mor sarımsak

Mor sarımsak hafif bir tada sahiptir

Beyaz sarımsakla birlikte mor sarımsak en hafif olanlardan biridir ve bu nedenle her türlü mutfakta en çok kullanılanlardan biridir. Dış zarfı beyazdır, ancak kırmızımsı olan iç kısmı nedeniyle karakteristik bir ton kazanır. Mor sarımsak, beyaz sarımsaktan daha erken olgunlaşır ve en büyük dişiye sahiptir.

Kestane sarımsak

Kestane rengi bir zarf, beyaz ampul ve çiçek sapından sert boyunlu. Beyaz ve mor sarımsakla birlikte daha hafif tat veren çeşitlerden biridir.

Pembe sarımsak

Cadı veya yılan sarımsağı olarak da bilinen pembe sarımsak, güçlü bir tada sahiptir ve genellikle çiğ, haşlanmış veya kızartılmış olsun, derisiz tüketilir. Çok çarpıcı bir pembe renge sahip olması ile karakterizedir.

Menekşe Sarımsak

Menekşe sarımsak güçlü bir tada sahiptir.

Pembe sarımsak gibi mor sarımsak da güçlü bir tada sahiptir, neme çok iyi direnir ve çeşitli şekillerde bulunabilir: yeşil, kuru veya yarı kuru.

Kırmızı sarımsak

Dişleri kırmızıdan kahverengiye kadar renklidir ve derileri beyazdır. Aynı zamanda güçlü bir tada sahiptir ve çiçek sapını içinde taşıdığı için boynu çok serttir.

Siyah sarımsak

Siyah sarımsak fermente edilmiş beyaz sarımsaktır

Gerçekte, siyah sarımsak doğal bir sarımsak çeşidi değildir, fermente edilmiş beyaz sarımsaktır. Nasıl anladın Beyaz sarımsağın bir ay boyunca yüksek sıcaklıkta yaşlanmasına izin vererek, ona koyu bir renk veren fermantasyon, daha yumuşak bir doku ve tatlı ve balzamik bir tada benzer meyan kökü.

İhale sarımsak

Ajete ihale

Genç sarımsak, vaktinden önce toplanmış olgunlaşmamış sarımsaktır. Daha yumuşak ve suludurlar ve çoğunlukla omlet, çırpılmış yumurta ve güveçte kullanılırlar.

Sarımsağı diyetimize nasıl dahil ederiz?

Sarımsak çok sağlıklı bir besindir çünkü hemen hemen hiç kalori içermemesine rağmen yüksek besin değerine sahiptir. Spesifik olarak, C vitamini, B6 vitamini ve manganez açısından çok zengindir. Ek olarak, içerir antioksidanlar vücudu yaşlanmaya karşı koruyan ve yardımcı olan düşük kolesterol ve kan basıncı. Aynı zamanda bir idrar söktürücüdür ve soğuk algınlığını iyileştirmeye yardımcı olduğuna inanılır.

Diyetimize dahil etmenin birkaç yolu vardır. Geleneksel olarak tat vermek için kullanılır et rosto ve balık veya sıcak ve soğuk çorbalarda, ancak aynı zamanda pansuman olarak da yenebilir. salsalarekmeğe lezzetli bir şekilde entegre edilmiştir. Sarımsaklı ekmek, şekerlenmiş salataya eklemekveya sadece çiğ ve zeytinyağı ile doğranmış.

Yazar hakkında

'src =