7+ En İyi Mutfak Aydınlatma Fikirleri

Ev için Modern Işıklar

Aydınlatma, mutfağın içinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Tüm odanın aydınlatılmasının orijinal işlevinin yanı sıra, aydınlatma da dekorasyonun ve dolayısıyla davet etmenin bir parçası olabilir. Aşağıda, aydınlatma ve dekorasyon standartlarını karşılayan bazı mutfak aydınlatma fikirleri bulunmaktadır. Bu fikirler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

1. Açıklama Avize

Esas olarak beyaz mutfakta, dikkat çekmek ve beyazın getirdiği sıkıntıdan kurtulmak için bazı koyu tonlu unsurların açıkça bir yerde görülmesi gerekir. Bu mutfak için, ortada da benzer bir tonda gelen bir avizenin altına koyu gri bir yemek masası yerleştirilmiştir.

İkincisi tüm sete bir açıklama yapar ve kesinlikle insanların dikkatini çeker. Büyük olmasına rağmen, minimal tasarımı nedeniyle rahatsız edici hissetmez. Temiz açık çerçevesi ve antika tasarımı mutfağın içinde bir dizi dram yaratıyor.

Ancak, altındaki hareketleri engellememesi için insanların yüksekliğine uygun bir mesafeye astığınızdan emin olun.

Artıları:

 • Estetik açıdan eşsiz ve muhtemelen türünün tek örneği.
 • Bu tür bir çerçeveyle, temizlik yapmak kolay bir iş olacaktır.

Eksileri:

 • İnce çerçeveleri nedeniyle kırılgan görünüyor.

2. Pirinç Patine

Resimde gösterilen mutfak, çeşitli aydınlatma türlerinin düzenlenmesine örnek teşkil etmektedir. Birincisi, adanın üzerinde parlayan iki pirinç kolye. İkincisi, ilk aydınlatmaya benzer bir tonda bir çift duvar aplikidir. Işıklarını lavaboya odaklamak için cumbalı pencerenin üzerine yerleştirilirler.

Hem kolye hem de aplikler paslanmaz malzemelerden yapılmıştır. Sonuncusu, dolapların altına ve içine monte edilmiş gömme ışıklar. Çok iyi dinleniyorlar, değil mi? İkincisi, ışıma eklemek için düzenlemeye dahil edilir.

Artıları:

 • Kolye ve aplikler paslanmaz olduğu için yüksek dayanıklılığı garanti eder.
 • Bu tür çok katmanlı aydınlatma düzenlemesi, elektrik kullanımını azaltmanıza yardımcı olur, çünkü ihtiyacınız olmayan aydınlatmayı kapatabilirsiniz.

Eksileri:

 • Şeklinden dolayı kolye cam kasesini temizlemek zor olacaktır.

3. Renkli Mobil

Cesur olun, ancak çok fazla değil ve katı tonlu mutfağınıza biraz renk katın. En güvenli bahis elbette aksesuarlar olacaktır. Ama neden büküm çevirmiyor ve resimde gösterildiği gibi aydınlatmaya gitmiyorsunuz? Parlak mavi ile kesinlikle monoton nötr renkli mutfağı canlandırır. Ek nokta için, bir daire içinde dönebilir!

Honlanmış mermer çerçeve ve beyaz tabureler ile adanın hemen üzerine kurulmuş, kesinlikle dikkat çekiyor ve insanları davet ediyor. Ama twirls, uzun eller ve birçok lamba olduğundan, sadece adayı parlamaz. Işığı bile ağartılmış ceviz dolabına ve kuvars sayacına bile ulaşabilir. Ne kadar hayranlık verici!

Artıları:

 • Benzersiz bir şekilde sanatsal.
 • Mavi mobil aydınlatmanın yanı sıra, adanın yukarısındaki yeşil ve sarı bir pop da ek olarak güzel.

Eksileri:

 • Kurulum sürecinde ekstra çaba ve özen gerektirir, çünkü setin zaten mükemmel bir şekilde monte edilmiş olmasının bir yolu yoktur. Kurulumdan önce bunları birleştirmelisiniz.

4. Gümüş Küreler

Mutfağınızda beklenmedik bir şey mi yapmak istiyorsunuz? Aydınlatma için ayna topları kullanın! Kesinlikle harika bir yükseltme olacak. Burada bir örnek sunulmuştur. Serin nane karo backsplash, çelik sobalar ve şık yemek üstü ile bu ayna topları ışıltı sunuyor.

Artıları:

 • Ayna topları, modern bir konseptle uzaya farklı sıcaklık versiyonları ekler.
 • Ahşabın yemek ziyafet malzemesi olarak kullanımı zekidir. Odanın akışına ve dengesine uyuyor.

Eksileri:

 • Her mutfak konseptine, özellikle açık kat planına sahip bir mutfağa uymuyor.

5. Fenerler

İşte bir mutfakta beklenmedik bir aydınlatma örneği: fenerler. Onlar çok klasik ama modernite hala onlara çok dokunuyor. Nadiren bir mutfağı aydınlatan bir fener olduğu görülür, ancak hepsi sanat ve dekorasyonda adil.

Bu tür aydınlatma ile, iç mekan için mutfaktaki diğer unsurlarla iyi eşleşen bir kaplama seçmelisiniz. Bu durumda, fenerlerin iç kısmı, kabin tonu ile uyumlu bir şekilde giden Fas balık pulu backsplash’e benzer renkte boyanır. Derin deniz havasını mutfağa getirmenin çok güzel bir yoludur.

Artıları:

 • Fenerler, her türlü tezgah ve dolap ile iyi çalışacak kadar çok yönlüdür.
 • Onlar da mutfak dekor tarzı ile iyi maç.

Eksileri:

 • Görünüşe göre çok düşük sallanıyorlar. Gerekirse gereksiz uzunluğu kesin.

6. Mutfak Işık Extractor

Mutfaktaki bir aspiratör genellikle pişirme faaliyetlerinden kaynaklanan buhar ve kokuyu gidermek için kullanılır. Böylece, genellikle sobanın hemen üstüne monte edilir. Koku ve buharı ortadan kaldırırken, az miktarda ışık yayar ve bu nedenle görev aydınlatması olarak işlevi ikiye katlayabilir. Ve yaydığı ışık loş olduğu için ruh halini yaratmak iyidir.

Artıları:

 • Böyle bir teknolojiye sahip olmak çok muhteşem.

Eksileri:

 • Ana işlevi daha önce de belirtildiği gibi yanmamaktır, bu nedenle bu aspiratördeki aydınlatma maddesine güvenemezsiniz.
 • Pahalı olabilir.

7. Sıcak Bakır

Bu resmi ilk gördüğünüzde gözleriniz nerede sabitleniyor? Tabii, adanın üstünde bakırdan yapılmış kolye sırasında olmalı, değil mi? Kapak şekli ve yapıldıkları malzeme nedeniyle, ışık sadece altlarında doğru olana odaklanır. Yemek bölgesini mutfağın çalışma bölgesinden ayrı olarak söylemek iyidir.

Artıları:

 • Harika görev aydınlatması sunuyorlar.
 • Bu kolyeler genellikle her biri bir kısma anahtarıyla gelir. Bununla birlikte, ışık seviyelerini ihtiyacınıza göre daha düşük veya daha yüksek olarak yönetebilirsiniz. Eğlendirirken ışık seviyelerini düşürün.

Eksileri:

 • Işıkla birlikte gelen ısı diğer ışıklardan daha sıcak olabilir. Bu yüzden doğrudan maruz kalmaktan kaçınmak daha iyidir.

Mutfak aydınlatma fikirleri makalesinin altına ulaşıyorsunuz . Artık, aydınlatmaların günümüzde bazı dekorasyona uygun geniş bir tasarım yelpazesinde geldiğini biliyorsunuz. Ama yine de, ana amacını kaybetmeyin. Son fakat en az değil, okuduğunuz için teşekkür ederim ve en hafif gününüz var!

Bir cevap yazın