65+ Şık Tavan Tasarım Fikirleri

Trend Tavan Tasarımları

Tavan, dekorasyonunun önemli olmadığını düşünerek genellikle fark edilmeyen bir ev alanıdır, ancak gerçek şu ki, evin diğer herhangi bir alanı kadar önemlidir. Birçok kişi tavanı  , odaya ferahlık hissi verebilmesi için pürüzsüz ve beyaz olacak şekilde dekore etmeye karar verir, ancak iyi bir seçenek olmasına rağmen, evinizin tavanını dekore edebilmeniz ve inanılmaz.

Çatı, evin fark edilmeyen bir alanı gibi görünüyor, ancak evin herhangi bir alanındaki büyük bir çatı tasarımı, bir odaya harika bir karakter, benzersiz bir kişilik verebilir …  fark edilmeden Evinizi ziyaret edenler için.

Tavanın mükemmel tasarımı, evdeki her oda için değişir ve bir tasarım veya başka bir tasarım tarafından seçilen kullanılabilir alana bağlı olacaktır. Çevreleyen duvarlar ve evin genel teması, seçilecek bir model veya renkleri düşünmeden önce dikkate alınması gereken önemli olacaktır. Tepsi şeklinde bir tavandan, kirişli bir tavandan, ampullerle pürüzsüz bir tavandan…  zevkinize, odaya güzel, seçkin ve sıra dışı bir görünüm verebilmek için çok önemli bir rol oynayacak. Tavanınızı dekore etmek ve tasarlamak için bazı fikirleri kaçırmayın, belki ilham alabilirsiniz ve gerçekten sevdiğiniz ve evinize daha fazla uyan çözümü bulabilirsiniz.Ampül

Tavanda bir ampulün bir odaya çok fazla oyun vermesi nedeniyle genlik ve parlaklığın büyük etkileri elde edilebilir. Modern tavanlar, pürüzsüz beyaz bir tavan sağlamaktan çok daha fazlasını yapabilir. Ayrıntılı ve inanılmaz derecede güzel bir tavana sahip, mimarların şekil ve işlevlerle oynamasını sağlayan , tasarımın bir parçası olarak güzel LED aydınlatma ünitelerini içerebilecek bir tasarım türü vardır.

Ampuller ile tavan lambaları ve avizeler kullanarak klasik bir görünüm sunan zarif ve sofistike bir tasarıma sahip modern bir alternatifiniz var. Yenilikçi tavan tasarımı, özellikle doğru aydınlatma tekniği ile birleştirildiğinde , her oda için harikalar yaratabilir  

Ayrıca, fırsatınız varsa, ışığın doğrudan tavandan girmesi ve tüm odayı aydınlatması için hafif bir delik ekleyebilirsiniz. Doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanmanın bir yoludur. Yatak odaları için idealdir, çünkü isterseniz bu şekilde uyurken  doğrudan yıldızlara bakabilirsiniz.

Derinlik algısı ile oynayın

Bir çatı tasarlamanın ve tamamen kişiselleştirmenin nedenlerinden biri, benzersiz ve parlak bir çekicilik sunabilmesidir. Sadece belirli bir odanın görsel izlenimini değiştirebilmenizle zaten büyük bir fark yaratır ve  evinizde çok fazla dekoratif stil gösterecektir . 

Örneğin, bir katedralin çatısında, yer boyunca derinlik ve genişlik hissi vermek için derinlikle oynarsınız, böylece alan hissini arttırırsınız. Bu derinlik fikrini takip eden evinizde  , modern tasarımın trendlerini terk etmeden daha kompakt ve çağdaş bir dokunuşla bile harika hisler alabilirsiniz .

Bir ev için büyük bir çekicilik verirken yükseklik hissi ve ferahlık hissi yaratabilen farklı şekiller ve çatı tasarımları vardır. Mükemmel bir alan olduğunu hissettiren bir tavan tasarımı bulmak için bir tasarımcı veya mimarla iletişime geçmeniz yeterlidir. Modern bir bakış açısıyla daha geniş bir yer edinmeyi düşünebilirsiniz…. Neyi başarmak istediğinizi başarabilirsiniz.

Ahşap kirişli tavan

Ahşap kirişli tavan, herhangi bir odada klasik veya biraz rustik tavana sahip olmanın bir yoludur. Bu odada hakim olmak istediğiniz dekoratif stili düşünün ve net olduğunuzda, kendinize ve evinize bazı ahşap kirişlerin uygun olup olmadığını kendinize sorun.

Zaten ahşap kirişlere sahip mimari yapılar var  ve bu durumda odalarınızda benzersiz bir tarzın tadını çıkarmak için bu güzel mimari öğenin tadını çıkarmak için onlardan yararlanmanızı tavsiye ediyorum. Ahşap iyi durumda değilse, muhteşem görünmesi için sadece profesyonellerin yardımıyla tedavi etmeniz gerekir.

Güzel şekiller ile çatılar

Ayrıca farklı desenleri takip ederek tavanı güzel şekillerle dekore edebilirsiniz. Alçı, çatının muhteşem görünmesini sağlamak için harika kalıplar yapabilir. Çatınızı farklı renkteki tasarımlarla beyaz bir arka plana dönüştürebilirsiniz. Hayal gücünüz sizi sınırlandıracak ve her zaman,  size iyi fikirler vermek için bir iç profesyonelden yardım ve tavsiye isteyecektir. Tavanlar süslemenin altındadır. Genellikle gözden kaçırılırlar, ancak onlara biraz daha dikkat verdiğinizde odanızı tamamen yeni bir seviyeye getirebilirler. Sadece biraz daha fazla çalışma ve hayal gücü ile, temel bir alan alabilir ve drama yaratabilirsiniz. Bu fikirler, 5. duvarın beyaz bir tonunu boyamaktan biraz daha fazlasıdır – her biri alanın birlikte çekildiği zaman gösterinin yıldızıdır.

Dekoratif duvarlı tavan

Birçok insan  3D duvarlı tavanları tercih eder,  çünkü tavanda insan algısını aldatabilen ve sizi harika duygular hissettiren muhteşem bir görüntü oluşturur. Tavan için bu tür bir dekorasyon olmasına rağmen, banyo veya çocuk oyun odası gibi odalar için olmasını, ancak dinlenme ve bu tip için tasarlandıkları için oturma odası veya yatak odası gibi odalarda kullanılmamasını tavsiye ederim. dekorasyon aşırı yüklenebilir.

Işıklarla pürüzsüz tavan

Tavana kişisel bir dokunuş vermenin bir yolu, tercih ettiğiniz renkte pürüzsüz olmasını ve tüm kişiliğinizi ışıklara eklemektir. Güzel ve büyük bir lamba eklemek için tavanın ortasında bir delik bırakabilirsiniz (örneğin avize veya daha geleneksel) veya   ışıklarla oynamak ve açmak için ışık armatürleriyle tamamen pürüzsüz bir tavana sahip olmayı tercih edebilirsiniz. sadece belirli bir zamanda gerekli olduğunu düşündüğünüz kişiler.

Bunlar, evinizin tavanının sıkıcı olmayı bırakması ve biraz daha kişiliğe sahip olması için bazı fikirler, çünkü tavan aynı zamanda süslemek ve harika bir stil göstermek için odanın önemli bir parçası.

Kaynak: https://www.dekormimari.com/category/asma-tavan
Kaynak: https://www.dek-mar.com.tr/tr/m/asma-tavan-sistemleri

Bir cevap yazın