60 Oturma odası dekor fikirleri

Kendin yap  oturma odası dekor fikirleri  mi arıyorsunuz? Yani, bu makalede, birçok bulacaksınız! Oturma odanız için kişiselleştirilmiş dekorasyonlar yapmanıza ilham verecek birkaç güzel ve orijinal DIY projesi seçtik. Bitkiler, dekoratif toplar, kağıt çiçekler, fenerler vb.Için kaplar. Bütün bunlar DIY fikirlerimizin sadece küçük bir kısmı. DIY alet ve ekipmanlarınızı alın – makas, yapıştırıcı, akrilik boya, inşaat kağıdı, kumaş artıkları, cam kavanozlar ve plastik şişeler – ve oturma odanız için farklı dekoratif ürünler yapmaya başlayın.

Bir oturma odasını döşemek ve dekore etmek için, ilhamı doldurmak gibi bir şey yok! Hoş bir oda için 50 dekoratif fikrimizi keşfedin!

Bir oturma odası mı ayarlıyorsunuz? Her zaman çocuk oyuncağı değildir! Renkleri karıştırın, bir dekor seçin, alanı düzenleyin, oturma odası hızlı bir şekilde baş ağrısı olabilir.

Oturma odanızı düzenlemek için bilmeniz gereken 5 kural

  1. Işık kaynaklarını ihmal etmeyin

Oturma odasında ışık çok önemli bir rol oynar, özellikle  alanı genişletebilir  ve bu odada atmosfer oluşturabilir. Oturma odası çok kullanılan bir odadır, orada çalışabilir, yemek yiyebilir, arkadaş edinebilir, oynayabilirsiniz … O zaman samimi, sıcak olmalı ve orada kendinizi iyi hissetmelisiniz. Bunu yapmak   için, tüm aktivitelere karşılık gelen farklı ışıklar ekleyin : tüm odayı aydınlatmak için bir duvar lambası, başucu lambaları, bir zemin lambası, kanepenin yanında bir okuma lambası…

  1. Anahtar mobilyaları düşünün

Kanepe, TV ünitesi, kitaplık, masa, sandalye… Oturma odasında bazı mobilyalar esastır. Ancak, oturma odanız küçükse,  çok fazla yer kaplamayan daha küçük, modüler mobilyaları tercih etmelisiniz  . Bu nedenle, oturma odanızı iyi organize etmek için kanepe ve sehpa ile başlayın. Bu çift oturma odasını ve farklı alanları yaratıyor. Büyük bir kanepe ve büyük bir sehpa gibi uyumlu modelleri seçin.

  1. Mobilyaların yönüne dikkat edin

Sade oturma odası dekorasyonu,
En güzel oturma odaları,
Dar uzun oturma odası dekorasyonu,
Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri Blog,
Oturma odası duvar Dekorasyonu,
Oturma odası aksesuar Fikirleri,

Kanepenizi manzaraya göre kurun ve sırtınızı şömineye çevirmekten kaçının. Bir cumba pencereniz varsa, dış manzaraya ve sırtınızı bir duvara bakacak şekilde yönlendirin. Oturma odanız yeterince büyükse,  kanepe bir bölüm olarak hareket edebilir  ve bu nedenle alanı ayırabilir. Yerleştirildikten sonra, önündeki sehpayı, sağına veya soluna bir koltuk, yanda bir zemin lambası, raflar, bir kitaplık ekleyin …

  1. Depolamayı unutma

Oturma odasında çok önemlidirler. Kütüphane, raflar veya TV dolabı gibi depolama alanları, kitapların, dekoratif eşyaların, hediyelik eşyaların vb. Yerleştirileceği çok sayıda depolama alanı sunar. Ayrıca göğüs osmanlı veya çekmeceli bir sehpa.

  1. Oturma odanızı kişiselleştirin

Oturma odası kurulduktan sonra, dekorasyona bakma  zamanı   ! Kanepeye minderler, pencerelere perdeler, sehpanın altına bir halı, masanın üzerine bir çiçek vazosu ekleyerek bu alanı kişiselleştirin … Raflarınıza biraz seyahat hatıraları ve en sevdiğiniz kitapları ekleyin. Alanı genişleten duvarlara resim ve ayna asın…

Bir cevap yazın