50 En İyi Ahşap Tavan Fikirleri – Ahşap İç Tasarımlar

Sıcak ve misafirperver bir ilham bekliyor.

Senin dekore etmek istiyorum Senin için  eve  incelik ve zerafeti ile, ahşap tavan, geleneksel ve yaygın alçı tavan yerine mükemmel bir seçenektir. Ahşap kaplama çok yönlü bir malzemedir ve klasikten rustik olana kadar çok çeşitli dekorasyon stilleriyle birleşir.

Tüm elektrik ve aydınlatma altyapısını gizlemek için çeşitli mimari projelerde yaygın olarak kullanılan bir üründür. Tıpkı alçı astar gibi geleneksel modeller gibi   , birkaç çeşit ahşap astar vardır, bu nedenle evinizde güzel ve rahat bir görünüm yaratmanız için ideal modeli seçmenize yardımcı olacağız.

PVC ahşap kaplama: Hızlı ve ucuz bir şekilde dekore edin

PVC ahşap tavanın kurulumu kolaydır ve odanızın rustik dekorunu değiştirmek için hızlı ve basit bir yol arıyorsanız, piyasada farklı tavan renkleri ve dokuları olduğunu bilmelisiniz.

PVC ahşap tavanın ana avantajları, kurulumun pratikliği, dayanıklılığı, direnci ve kolay bakımıdır. PVC ahşap kaplama, ağaçların kesilmesine bağlı olan ahşap astarın aksine geri dönüştürülmüş plastik malzemeden yapılmıştır.

İçin  rustik dekorasyon  balkon, barbekü alanı, oturma odası ve  yatak odası  , PVC ahşap tavan büyük bir bitiş sağlayan ucuz bir alternatiftir.

PVC ahşap kaplama parçalarının kurulumları erkek ve dişi tarafa takılabilir. Bu bıçaklar duvarlara sabitlenmiş açılarda desteklenmelidir ve armatürün alanını keserek her türlü aydınlatmayı yerleştirebilirsiniz.

PVC ahşap kaplamayı farklı boyut ve kalınlıklarda açık ve koyu tonlarda maun, kiraz, ceviz desenlerinde bulabilirsiniz. PVC ahşap kaplamayı temizlemek çok basittir, sadece sizin yaptığınız ev yapımı bir sabun olabilecek alkol veya su ve nötr sabunla silmeniz gerekir   .

PVC ahşap kaplama: Sürdürülebilir ve dayanıklı ürün

PVC ahşap kaplama modelleri ahşap desenleri taklit eder ve plastik bir ürün olduğu için balkon, banyo,  mutfak  ve gurme alanı için mükemmeldir. Bu malzemeler neme karşı dayanıklıdır ve çeşitli dekorasyon stilleriyle birleştirilir.

Oturma odanızı dekore etmeye cesaret etmek   istiyorsanız, tasarımlar veya çerçeveler oluşturmak için PVC ahşap astarı pürüzsüz PVC astar ile karıştırabilirsiniz. PVC ahşap kaplamanın plastik malzemesi toz birikmez ve ayrıca alerjiye neden olmaz.

PVC ahşap kaplama herhangi bir ortamda kullanılır, ancak ürüne zarar vermemek veya deforme etmemek için aşırı sıcak alanlarda kullanmaktan kaçının. Bu astarın en büyük avantajlarından biri, malzemenin ve ayrıca kurulumun düşük maliyetidir.

Çam Astar: Dekorasyon projenizi uyarlayın

Küçük bir odanız varsa ve karanlık olmayan bir ahşap tavan kurmak istiyorsanız, çam tavanı çeşitli dekorasyon türleri ile birleştiren ilginç bir çözümdür.

Çam astarı ahşabı doğal bir tonda kullanmanıza izin verir, ancak isterseniz ürünü boyamak veya verniklemek mümkündür. Ürün ağaçlandırma ahşap ile üretildiğinden, çam astarını piyasada çok uygun bir fiyata bulabilirsiniz.

olarak bilinen ahşabı dayanıklıdır ve mobilya, laminat parke  , kutular ve palet üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır  . Bu tür ahşap, evlerin, ofislerin ve ticari kuruluşların modern dekorasyonunda bir eğilimdir.

Ahşap tavanda periyodik bir bakım yapmanız ve termitler gibi böcekleri uzak tutmak için ürünlerin uygulanması gerekip gerekmediğini görmeniz çok önemlidir.

Sedir astarı: Kırmızımsı tonlarla dekoru geliştirin

Ortamınızı stil ve kişilik ile dekore etmeniz için sedir astarı odanızın estetik yönünü daha da artırabilen önemli bir unsurdur.

Cedrinho astar kırmızımsı bir tona sahiptir ve zarif bir kaplama ile karıştırılmıştır. Bu tür ahşap, konutun ısı yalıtımına yardımcı olur ve çevreyi yaz aylarında serin ve kışın ısıtır.

Sedir astarını yatak odaları, oturma odaları, giriş salonları ve hatta mutfak ve banyoları süslemek için kullanabilirsiniz . Karışık sedir tahtaları (çıtalar), çeşitli ahşap tonları ile tavanda çok güzel bir etki yaratır.

Odanın dekorasyonu, mobilyaların modern tarzını tamamlayan vernikli sedir astarı ile geliştirilebilir. Sedir astarı çok yönlüdür ve tavanı değiştirmek zorunda kalmadan mobilyaları değiştirmenize izin verir.

Ahşap kaplamanın ana avantajlarını keşfedin

Ahşap tavanın en büyük avantajlarından biri, ortamlara sıcaklık ve rahatlık hissi veren görsel yönüdür. Malzemenin yüksek mukavemeti ve dayanıklılığı, astarın daha kullanışlı bir ömre sahip olmasını sağlar.

Bir diğer önemli faktör, oda sıcaklığını daima dengede tutan ahşap tavanın termo-akustik izolasyonudur. Buna ek olarak, ahşap astarın ses yalıtımı ve ses yankılanması gibi çeşitli avantajları vardır.

Yıllar boyunca bile dekorasyonda her zaman bir seçenek olarak kalacak olan, zamansız bir üründür. Piyasada satılan odun türleri ve maliyeti de ahşap kaplamanın avantajlarından biridir. Yeni bir kaplama oluşturmak istiyorsanız ahşap kaplamayı beyaza boyayabilirsiniz.

Evinizi dekore etmek için +50 ahşap Tavan kaplama fikirlerine göz atın

Ahşap veya PVC ahşap kaplama seçerken, malzemelerin kalitesini ve kurulum hizmetlerini kontrol etmeye çalışın. Piyasada bu malzemeleri uygun fiyatlarla sağlayan çeşitli inşaat mağazaları bulabilirsiniz. Bazı fikirlere göz atın!

Kaynak: https://www.dek-mar.com.tr/tr/m/asma-tavan-sistemleri/akustik-ahsap-asma-tavan.html

Bir cevap yazın