40+ Siyah Duvar Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Bütün ve belirli unsurlar, mobilya ( kanepe veya yemek seti ) ve farklı odalarda ( banyo , yemek odası, vb.) İç mekanda siyah renk hakkında çok şey konuştuk ve siyahın neredeyse hiç yalnız kullanılmadığını zaten biliyoruz, ancak beyaz ile kombinasyonları iç mekana sağlamlık katmak için büyük bir seçenektir. Siyah, modern evlerde sıklıkla misafir olur ve depresifliğinin ortak görüşüne rağmen popülaritesi artar. Ama elbette, saf olarak eklenmez, genellikle siyahın bir tonudur. Dahası, uygun aydınlatmaya sahip çoğu odada, ılımlılık ve asalet bile ekler. Böylece, en büyük odanızı yeniden şekillendirirken siyah vurgu duvar oturma odası dekorasyonunun nasıl uygulanacağı hakkında daha fazla fikir edeceğiz.

İçerik:

  1. Neden Siyah?
  2. Klasik oturma odasında siyah vurgu duvar
  3. Siyah duvar ile modern bir iç
  4. Fikrini Değiştirme

Neden Siyah Duvar?

Salon odası, sizi ve arkadaşlarınızı şenlik havasına veya rahatlamaya ayarlamak için genellikle net aksanlara ihtiyaç duyar. Bu parlak mobilya, resim, sıradışı sehpa veya halı, renk veya dekorasyon kombinasyonu vb. Olabilir. Ancak en bariz ve aynı zamanda etkili seçeneklerden biri siyah vurguyu ekleyerek oturma odasını siyah beyaz yapmaktır. duvar.

Bu dekorasyon yöntemi yeni değildir ve bugüne kadar uzun süredir kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bu renk kombinasyonuna düşmeyen ilgi kendini ifade ediyor. Ve siyahı iç mekana tanıtmanın en kolay yolu, vurgu siyah duvarını yapmaktır. Sadece bir duvar, hatta parçası veya oturma odasının tüm duvarları olabilir. Yine de odaya siyah ekleyebilirsiniz:

  • duvar boyası
  • 3D paneller
  • duvar kağıdı
  • alçıpan kurulumları

Siyah Duvarlı Klasik Stil Oturma Odası

Tüm iç mekanları şartlı olarak Klasik ve Modern’e ayıracağız. Her iki yaklaşımın da çok sayıda hayranı ve takipçisi var, bu yüzden farklılıkları belirtmeye çalışmayacağız. Bunun yerine, sadece kendi evlerimizde benzer bir şeyi tekrar etmemize ilham verebilecek harika tasarım şaheserlerinden örnekler alabiliriz.

Vurgu duvarı sadece siyah renkli bir alan olmamalıdır. Birçok durumda, şömine veya TV, raflar, resim veya diğer dekoratif unsurlarla işlevsel bir bölgedir. Şömine ve kitaplık içeren klasik tarzda tasarlanmış odalar özel cazibe ile övünebilir. Siyah duvarın vurgu etkisini güçlendirmek için, odayı ekstra parlaklıkla doldurmak harika olurdu. Açık sıcak renkler siyah leitmotif için harika bir ek olacaktır. Dahası, iç mekanın tamamında kendi partilerini oynayabilirler. Yeşil, kırmızı, sarı ve renk tonları odaya doğru oranlarda makul bir yatırım haline gelecektir.
Mavi renk olarak soğuk palet renkleri de iç mekanı canlandırabilir. Ancak bunların eklenmesi kontrol edilmelidir. Mobilyaların veya hızlı bir şekilde çıkarılabilen dekoratif unsurların bulunduğu mavi renk tonlarının değiştirilmesini öneririz.

Modern tarzı oturma odası, siyah duvar aksan

Zıt modern iç mekanlar çok popüler. Ayrıca, bu tür odalarda yüksek düzeyde doğal aydınlatma şarttır. Bu nedenle, bu vurguyu veya başka bir bölgeyi veya tüm duvarı vurgulamak için kesinlikle siyah aksanları kullanabiliriz. Siyah mat veya gösterişli görünmeyecek.

Fikrini değiştirme

Bu makale hiçbir durumda evde siyah renk kullanmanın bir kanıtı değildir. Modern oturma odasında ne kadar alakalı olabileceğini göstermeye çalıştık. Ancak, elbette, son kelime sizindir. Ve eğer siyah vurgular eklemeyi düşünmediyseniz, yapmamalısınız. Güvenli bir şekilde atlanabilecek olası seçeneklerden sadece biridir. Ancak, oturma odasında siyah vurgu duvarına sahip olmayı düşündüyseniz, bu başarılı iç mekan koleksiyonunun kararınızı güçlendirmek için başka bir neden olduğunu umuyoruz.

Bir cevap yazın