40+ İlham Verici Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Evinizin iç dekorasyonu için dekor fikirlerimizden seçim yapın. Tüm stiller (İskandinav, retro, renkli…) ve tüm odalar (yatak odası, oturma odası, oturma odası, mutfak, banyo…) için bir şey var.

Aynı zamanda rahatlama, resepsiyon ve hatta yemek için bir alan, oturma odası çok fonksiyonlu olmalı … küçük olsa bile! Modüler, geri çekilebilir mobilyalar, hafif ve havadar dekor: küçük oturma odanızı rahat ve pratik bir alan haline getirin.

Küçük bir oturma odasını dekore edin: modülerliği tercih edin

Bunu asla yeterince söyleyemeyiz: modüler mobilyalar, yüzeyi azaltılmış odalarda değerli bir müttefiktir. Avantajları: akşam boyunca size eşlik edecek şekli ve işlevi değiştirir, yemek için yüksek bir masaya veya çekyatlara dönüşen alçak masalar gibi   , akşamları veya geceleri misafir almak için çok pratik!

Çok basit ve müthiş etkili, katlanabilir mobilyalar, oturma odasında bile dikkate alınmalıdır, çünkü bu tür mobilyaların tasarımı şimdi farklı dekoratif stillerle uyumludur.

Örneğin, masaya daha fazla insan yerleştirmek için bir dolaptan birkaç katlanır sandalye çıkarabilirsiniz, bu da kendi üzerine katlanarak kaybolabilir.

Küçük bir oturma odasını yaşamak için hoş bir yer haline getirmek ana göreviniz yer açmak olacaktır. Bu nedenle çok fonksiyonlu, geri çekilebilir veya katlanabilir mobilyalar çok önemlidir: acil ihtiyaçlarınız doğrultusunda alanı kalıcı olarak yeniden düzenlemenizi mümkün kılar.

Tekerlekler üzerindeki mobilyalar da yaşaması kolay bir oda tutmak için çok yararlıdır: hızlı hareket ederler,

zaman ve daha sonra yer açın.

Bir odayı düzenli tutmak da akılda tutulması gereken şeylerden biridir. Bunu yapmak için, bir rafın üzerine veya bir mobilya parçasının altına saklanacak saklama kutularını düşünün ve raflardan ve duvar raflarından takmaktan çekinmeyin, gerçek bir yerden tasarruf edin.

Küçük oturma odası: hafif bir dekorasyon

Küçük bir oturma odasında, dekor tarzının kendisi odayı genişletmeye yardımcı olur. Bu nedenle, açık renkler tercih edilmelidir: pastel tonlar, kirli beyaz, bej veya açık gri.

Malzemeler açısından, sarışın ahşap ve parlak veya saten kaplamalar alanı aydınlatır, ancak küçük bir alana en uygun şeffaf malzemelerdir (pleksi, cam vb.): Masalar, sandalyeler ve aynı zamanda dolap kapıları.

Işık filtresini içeri girerek benzersiz hafiflik hissi verir. Son olarak, büyük aynalar takarak  ve aydınlatmaya dikkat ederek odanıza derinlik vermeyi unutmayın  .

Bir cevap yazın