35 Muhteşem bir ev için eski püskül perdeler!

Ev için eski püskü şık perdeler.  evi dekore etmek, özellikle kır evleri hakkında konuşuyorsak, eve zarafet ve incelik verir. Aslında, kıvrımlı çizgiler, eski püskü tarzın tipik tonları ve desenleriyle birlikte, eğilime sınırlanan rustik bir ortamı çok iyi telafi eder.
Herkes tarzının kökenlerini Büyük , onu ülke evlerini dekore etmek için kullanılan tamamen Bohem bir toplumda olduğunu bilmiyor. Bugün, modern ile antik arasında harmanlanan kentsel ortamlarda da kullanılmaktadır.

Eski püskü birkaç kelimeyle özetlemek, somut ve kolayca tanınabilir bir stil olmasına rağmen zordur. Beyaz ve bej gibi nötr tonlarla pastel pembe gibi yumuşak renklerin kullanılması kesinlikle tuhaf bir özelliktir. Farkı belirleyen çiçek desenlerine ek olarak, onu ayıran şey C gibi kumaşların kullanılmasıdır. Özellikle perdeler ile ilgili olarak, aslında Fransız Aşağı Normandiya’dan çok dayanıklı bir malzemedir ve keten ve pamuktan oluşur. Buna ek olarak, Ssöz konusu olduğunda dekupaj ve nakışın şüphesiz belirleyici özellikler olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Evinizi eski püskü tarzı izleyerek dekore etmeyi düşünüyorsanız, bu makaleyi okumaya devam edin… perdelerin kullanılmasıyla odalara nasıl bir sınıf dokunuşu vereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz. Eski püskü, farkı gerçekten belirleyen doğru detayları seçmeyi gerektiren belirli bir stil olduğunu unutmayın. Tüm tipik özellikleri takip eden bir lamba veya koltuk seçmek yeterli değildir ve perdeler devreye girmektedir.

Oturma odasında eski püskü şık perdeler

Konukları ve aileyi karşılamanın temel işlevi olan bir ortam olan oturma odasından başlayalım. Konuşmak veya birlikte vakit geçirmek için bir araya geldiğimiz kesinlikle önemli bir oda. Bu nedenle, herkesin kendini rahat hissetmesi için gerçekten dikkate değer hale nasıl getirileceği hakkında dikkatlice düşünmek gerekir. Oturma odası için 10 Shabby chic perdesinden ilham alalım.

Eski püskü çadırın ilk örneği, kesinlikle mükemmel bir şekilde tasvir eden en karakteristiklerden biridir. Çok fazla ışığa sahip ortamlar için mükemmel, dantel fırfırlı, krem ​​rengi uzun bir perde.

Eski püskü dekorasyonda çok yaygın olmayan bir renk olmasına rağmen, daha açık gölgede hafife alınmaması gereken griyi de dikkate alın. Bir kez daha, danteli, yaylarla birlikte, kaçıramayacak olan unsur olan usta olarak buluyoruz.

Bej ayrıca Shabby chic perdeleri için mükemmel olan renk tonlarının bir parçasıdır. Standartlardan daha uzun bir süre seçmek, zarafet ve sofistike bir his verir.

Beyaz, girişte beklediğimiz gibi, eski püskü tarzda mükemmel olmayan nötr gölge. Aşağıdaki örnek, iyi bir çiçek dekorasyonuna sahip neredeyse şeffaf bir dantel perdenin çok fazla üzülmeden nasıl zarafet verebileceği hakkında bir fikir verecektir.

Bunun gibi eski püskü bir oturma odasında, soluk pembe perdeler, çevreyi mükemmel bir şekilde tamamlayan ve çevredeki mobilyalara ve kumaşlara uyan bir sınıf dokunuşudur.

Dantel, bu örnekteki gibi her zaman kazanan bir çözümdür. Piyasada sizin için doğru olabilecek birçok dantel perde var. Sadece dekorunuza göre sizin için neyin doğru olduğunu anlamalısınız.

Uzun perdelerin hayranı olmamanız gerekmediği durumlarda, standart boyuttaki perdeleri kullanarak eski püskü stili de takip edebilirsiniz. Fark yaratan renk olduğunu ve ne kadar yaratıcı olursanız o kadar iyi olduğunu unutmayın.

Pembe güllere sahip bu muhteşem krem ​​perde ile geleneksellere gidelim ve eski püskü hissi uyandıralım. Kesinlikle çevreye canlılık katacak.

Bu nedenle güller eski püskü kumaşlarda bir zorunluluktur. Aslında önerdiğimiz bu çadır, eski İngiliz kır evlerinin tüm geleneksel standartlarını yansıtıyor.

Birçok flouncesli bir perde kesinlikle Shabby stilini takip eden bir kumaştır ve buna keten eklersek, kesinlikle doğru seçimden daha fazlası olacaktır.


Mutfakta eski püskü perdeler

Mutfakta, kısa Shabby chic perdeleri diğer modellerden çok daha iyidir. Aslında, özellikle doğrudan mutfak ünitesinin üzerine bir pencere yerleştirildiğinde, kısa perde kullanılabilecek tek çözümdür.

Bir kez daha kısa perişan şık bir perde, ama yine de şeritler ve flounces eşlik etti. Mutfağınız için açık gri gibi renkleri seçmek kesinlikle bir fark yaratacak bir seçimdir.

Eski püskü bir mutfak hayal edin ve perdeleri düşünün… akla gelen tuhaf tonlardır, ancak bu her zaman böyle değildir. Beyaz kullanarak perişan olabilirsiniz ve mutfakta kullanmak olağanüstü bir etkiye sahiptir.

Kumaşların malzemesi, şekil olarak hafif olmaya çalışmanın gerekli olduğu bir stilin altını çizer. Bu nedenle, pamuk, özellikle mutfak gibi bir ortamda mükemmel uyum sağlar ve parlaklık ve tazelik verir.

Shabby tarzında detaylara cesaret etmek zorundasınız ve asılı saçaklı perdelerin önünde olduğunuzda direnemezsiniz. Mutfak onları kullanmak için ideal bir yerdir ve aşağıdaki fotoğrafta çarpıcı bir örnek vardır.

Çapraz dikişin de Shabby stiline ait olduğunu unutmadık. Bu teknikle çalışan krem ​​rengi pamuklu perdeler vazgeçemeyeceğiniz bir seçimdir.

Özel bir mutfak için mutlaka çevreye uygun fikirlere sahip olmanız ve Shabby stilini takip etmeniz için seçeneklerle tutarlı olmanız gerekir. Polyester mutfağa en uygun malzemelerden biridir.


Yatak odasında eski püskü şık perdeler

Yatak odasında dekorasyonda değişiklik yapmak ve yaratıcı olmak gerekir. Perdeler de bu amacın gerçekleştirilmesine yardımcı olan özel bir rol oynamaktadır. Aslında, kişi normal kumaşlar ve tonlarla sınırlanmamalıdır. Yaratıcılığa yer vermek her zaman iyi bir fikirdir. Bu nedenle, yatak odanıza en uygun Shabby chic perdeleri bulmanıza yardımcı olacağız.

Takip eden fotoğrafta, çadırın dekorasyonu kutunun dışına çıkıyor ve geleneksel Shabby çiçekleri yerine kelebekleri tercih ediyor.

Yukarıda gördüğümüz gibi, flounceli dantel perdeler Shabby stilinin karakteristiğidir. Tam da bu nedenle tipik bir eski püskü çadır örneği olarak aşağıdaki fotoğrafı öneriyoruz. Bukleleri ve yayları unutmayın!

Bir perde örtüsü tercih etmediyseniz, tam olarak ihtiyacınız olan şey budur. Çadırın önündeki küçük bir kaplumbağa güvercin şeridi aradığınız dönüm noktası olacaktır.

Yatak odasında, ışığın geri kalanına girmesini ve rahatsız etmesini önlemek için perdelerin karartması gerekir. Bu nedenle, hafif bir kumaştan yapılmış perdeler her zaman en iyi çözüm değildir. Onsuz yapamamanız durumunda üst üste gelen iki perdeniz olabilir.


Eski püskü şık yarım perdeler banyo gibi özel bir ortamda da kullanılabilir. Çiçek nakış unutma, perişan olmak için bir zorunluluktur.

Banyoda bile oldukça ilgili bir işlevi olan geleneksel beyaz perdeye geri dönelim. Aslında, zaten renkli bir banyonuz varsa, çevreyi aşırı yüklememek ve nötr tonları kullanarak hafifletmemek önemlidir.

Gerçek bir perişan çadırla karşı karşıyayız. Karakteristik ve şüphesiz göz alıcı renk kombinasyonu.

Yeşil bir banyonuz varsa, pastel tonları takip eden karanfillerle Shabby chic perdeler, farkı yaratacak bir sınıf dokunuşudur.

Kış için perdeleri değiştirmeyi düşünmek de banyonun stilini yenilemek ve bir yenilik vermek için iyi bir fikirdir. Neden kalp şeklinde yazıları olan tematik perdeleri düşünmüyorsunuz?

Her zaman perdeler için yer yoktur ve genellikle küçük banyolarda, çok renkli veya gösterişli perdeleri tercih etmek, görsel olarak elimizdekinden daha fazla alan gerektirir. Bu nedenle, Shabby stilini takip ederken çok müdahaleci olmayan cam çözümler var.

Eski püskü tarzda yaratıcılık asla eksik olmamalıdır, bu nedenle perdelerin pencerelere uygulanması gerekmez. Duş alanını banyonun geri kalanından ayırabileceğiniz bir bölüm düşünün … Bunu yapmak için bir perde şarttır.

Kör bir banyonuz varsa, ancak herhangi bir nedenden dolayı eski püskü bir perdeden vazgeçmek istemiyorsanız, duş için de kullanın. Sadece kumaşın yıkanabilir olması ve hassas olmaması gerektiğini unutmayın.

Dayanıklı bir malzeme, küvette eski püskü bir perde kullanmak için kullanışlı bir çözüm. Çiçek motifine bir kez daha dönelim ve karakteristik renklere yer bırakalım: pembe, yeşil ve mavi.

Bir cevap yazın