35 fotoğraf için tür ve seçenekler

Birkaç katlı bir kır evi olan insanlar, genellikle ikinci kata çıkan merdivenlerin altındaki alan boş ve boştur. Bu nedenle, özel bir evde merdivenlerin altında bir gardırop düzenleyerek, eşyalarınızı saklayabileceğiniz, aynı zamanda koridorun içini görsel olarak aydınlatacağınız şık ve kompakt bir yere sahip olacaksınız. Böyle özgün bir çözüm, mevcut boş alanın rasyonel kullanımına izin verdiği için, her serbest metre için bir mücadele olduğu küçük evler için özellikle önemlidir. Bugünün makalesinde, merdivenlerin altındaki gömme dolap türlerinin yanı sıra evde merdivenlerin altında güzel dolapların nasıl yapılacağı hakkında konuşacağız. Malzemenin daha iyi anlaşılması için, makalede aşağıda görülebilen merdivenlerin altındaki dolaplar için en orijinal seçeneklerin bir fotoğraf seçimini yaptık.

Özel bir evde merdivenlerin altında güzel gardırop: iç mekandaki fotoğraf

Merdivenlerin altına gömme bir gardırop takmak, özel evlerde merdivenlerin altındaki alanı düzenlemenin çok popüler bir yoludur. Fotoğrafları aşağıda sunulan merdivenlerin altındaki gömme dolaplar, klasik gömme dolapların tüm avantajlarına sahiptir ve ayrıca sadece sipariş üzerine veya elle yapılır. Merdivenlerin altına özel bir gömme gardırop inşa etme ihtiyacı, zemin arası merdiveninizin boyutlarına tam olarak uyması gerektiğinden kaynaklanmaktadır.

Özel bir ev fotoğrafında merdivenlerin altında kitaplık

Özel bir evde merdivenlerin altında gardırop fotoğrafı 1

Merdivenlerin altında DIY dolabı

Merdivenlerin altında gardırop fotoğraf fikirleri

Merdivenlerin altında dolap tasarımı

Merdiven fotoğrafı altında gömme dolaplar

Özel bir evde merdivenlerin altında gardırop: tasarım seçenekleri

Bir kır evinde merdivenlerin altına bir dolap yerleştirmeye karar verildiğinde, hemen türüne ve dış tasarımına karar vermelisiniz, çünkü bu, koridorun tüm iç kısmının ne kadar uyumlu olacağına bağlıdır. Merdivenlerin altındaki dolapların tasarımı için bu seçenekler var:

Merdivenlerin altında sürgülü gardırop

Yerleşik bir gardırop, herhangi bir iç mekana uyacak bir depolama alanı düzenlemek için çok popüler bir çözümdür. Bu kabin tasarımının avantajları, kompaktlığı ve çok çeşitli dış kapı kaplaması seçenekleridir. Bununla birlikte, gardırop tasarımının karmaşıklığı, bu tür ürünlerin kurulumunda bazı bilgi ve beceriler gerektirir. Bu nedenle, yeteneklerinize güvenmiyorsanız, gardırobun merdivenlerin altına kurulumunu bir uzmana emanet etmek daha iyidir.

özel bir evde merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 1

merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 2merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 3

Salıncak kapılı merdivenlerin altında gardırop

Salıncak kapılı özel bir evde merdivenlerin altında bir gardırop klasik ve en yaygın olanıdır. Menteşeli kapaklı gardıropların tasarımı oldukça sade ve kullanımı kolay olup, bu da fiyatlarını olumlu yönde etkiler ve popüler hale getirir.

merdivenlerin altındaki gömme dolaplar fotoğrafı, fotoğraf 4

merdivenlerin altında gömme dolap, fotoğraf 5

merdivenlerin altında çekmece gardırop, fotoğraf 6

merdivenlerin altında dolap tasarımı, fotoğraf 7


özel bir evde merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 8

özel bir evde merdivenlerin altında gardırop fotoğrafı, fotoğraf 9

Merdivenlerin altında gömme dolap

Merdivenlerin altında açık raflar

Merdivenlerin altındaki alanı dekore etmek için çok orijinal bir çözüm, bir raf veya açık bir dolabın düzenlenmesi. Bu dolap, hatıraları ve fotoğrafları saklamak veya küçük bir ev kitaplığı oluşturmak için mükemmeldir. Bu tip bir dolabın avantajı, kendi kendinize montajı çok kolay olan tasarımın sadeliğidir. Merdivenlerin altındaki en basit kitaplığı kendi ellerinizle donatmak için, aletle çalışırken gerekli malzemeye ve asgari becerilere sahip olmak yeterlidir.

Ülkedeki merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 10

merdivenlerin altında kendin yap gardırop, fotoğraf 11merdiven altında gardırop fotoğraf fikirleri, fotoğraf 12evde merdivenlerin altındaki dolaplar, fotoğraf 13bir kır evinde merdivenlerin altındaki dolaplar, fotoğraf 14koridordaki merdivenlerin altındaki gardıroplar, fotoğraf 15özel bir evde merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 16merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 17merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 18

Özel bir evde merdivenlerin altında çekmece gardırop

Bir başka ilginç tasarım çözümü, makaralı kılavuzlar üzerine sabitlenmiş çekmecelerden oluşan bir kabinin düzenlemesidir. Çekmece, çok hacimli olmayan eşyaları saklamak için tasarlanmıştır ve gerekirse çekmeceleri tamamen çıkararak iç duvara erişim sağlar. Duvarda herhangi bir iletişim varsa veya dolaba açılan bir kapı varsa, bu özellik yararlı olabilir.

merdivenlerin altındaki gömme dolaplar fotoğraf, fotoğraf 19

merdivenlerin altında gömme dolap, fotoğraf 20

merdivenlerin altında çekmece gardırop, fotoğraf 21

bir kır evinde merdivenlerin altındaki dolaplar

merdivenlerin altında sürgülü dolap

Ayrıca oku: 29 fotoğraf için özel bir evde katlar arası merdivenler ve çeşitleri

Merdivenlerin altında kombine dolap

Koridordaki merdivenlerin altındaki kombinasyon gardırop, yukarıdaki gardırop stillerinin hepsinin veya daha fazlasının bir kombinasyonudur. Bu kombinasyon, koridoru daha pratik hale getirmenize ve iç mekanı çeşitlendirmenize olanak tanır.

merdivenlerin altında dolap tasarımı, fotoğraf 22

özel bir evde merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 23

özel bir evde merdivenlerin altında gardırop fotoğrafı, fotoğraf 24

Ülkedeki merdivenlerin altında gardırop, fotoğraf 25

merdivenlerin altında kendin yap gardırop, fotoğraf 26

Evdeki merdivenlerin altında mutfak dolapları