33 Küçük bahçe fikri

Bağlantının sonunda küçük bahçen var mı? Doğru yere geldiniz. Küçük bahçeler, küçük teraslar ve minyon teraslar, daha büyük alanlardan biraz daha fazla düşünmeyi gerektirebilir, ancak en küçük arsa bile zarif bir açık hava çekiciliğine dönüştürülebilir.

Daha fazla ilham mı arıyorsunuz? Tüm bahçe fikirlerimize göz atın

Küçük bahçelerin birçok avantajı vardır – asıl olanları düşük bakım gerektirirler. Aynı zamanda yaratıcı olmak için harika yerlerdir , çünkü renkli minderlerden şık bahçe aydınlatmasına kadar en küçük eklemeler bile dramatik bir etkiye sahip olacaktır.

Etkileyici bir balkon bahçesi oluşturmak, bazı bahçe mobilyalarını sıkmak veya yeşilliklerle çevrili olmayı sevmek istiyorsanız, size ilham vermek için aşağıda birçok resim bulacaksınız. Sıkı bir bütçeyle çalışıyorsanız, bir servet harcamadan deneyebileceğiniz birçok bütçe bahçesi fikrimiz var.

 1. Dikim için dikey düşünün
  küçük bahçe fikirleri duvarlarda dikey dikim

Canlı bir duvarın elemanlarından ilham alın, alandan en iyi şekilde yararlanmak için dikey duvar alanını kullanın. Yatay çit panellerinin basit bir şekilde eklenmesi, kulübenin yanını dekoratif bir yaşam duvarına dönüştürebilir.

Bu aynı zamanda çıplak bir çit veya duvar ya da balkonun kenarında da çalışabilir. Bu küçük açık alanlardan herhangi biri, daha küçük bitki saksıları ve sepetleri için dikey bir bahçeye dönüştürülebilir.

İlişkili:
80 Fantastik Dikey Bahçe Kapalı Dekor Fikirleri

 1. Küçük bir yemek masasında sıkın
  küçük bahçe fikirleri yarım boy yemek masası

Sınırlı alanın açık havada yemek yemenin tadını çıkarmasına izin vermeyin. Bu yarım boyutlu masa gibi kompakt bir yemek çözümüne yatırım yapın. Küçük yemek takımı duvara düzgünce oturur

İlgili: Alanınız İçin En İyi Yemek Masası Nasıl Seçilir

 1. Yerleşiminizi düzenleyin
  Küçük bahçe fikirleri bir düzen bölgesi

Bir bahçe düzenini imar ederek alan yanılsaması yaratın . Oturma ve yemek alanı tanımlamak için dekoratif bir dış mekan halısı koyun. Bir çapa noktası olarak hareket edecektir, böylece mobilyayı etrafından sosyal olarak düzenleyebilirsiniz.

 1. Boya zemin
  arka plan boyalı küçük Bahçe fikirleri

Ekstra yükseklik ve alan yanılsaması yaratarak, zekice boyanmış bir zemine göz atın. Basit iki tonlu blok renk tedavisi, bahçe çitlerinin genişliğini canlandırabilir. Koyu bir renk kullanmak, bir açıklama efekti oluşturmaya yardımcı olur, aynı zamanda yeşil yaprakları güzel bir şekilde tamamlar.

 1. Ekstra koltuklar yerleştirin
  Ekstra oturma için küçük bahçe fikirleri zemin minderleri

Gerektiğinde ekstra koltuk alın. Misafirleriniz olduğunda birkaç büyük minder yatırın. Yer minderleri alternatif bahçe sandalyelerinden daha az heybetli. Ayrıca, kullanımda değilken üst üste yığmak kolaydır, kolay saklama için idealdir.

6.Çok fonksiyonlu bir kulübe ile alandan en iyi şekilde yararlanın
küçük bahçe fikirleri

Çok işlevli hale getirerek küçük alanınızda bir kulübenin daha fazla çalışmasını sağlayın. Kulübeyi kışın bahçe mobilyaları yapmak için kullanın , ardından yaz aylarında bahçe partileri ve açık havada güneşlenenler için bir bara açın.

 1. Bitkileri tamamen yeni seviyelere yükseltin

Dikey raflarla işleri farklı seviyelere taşıyarak küçük alanınızdan en iyi şekilde yararlanın. Bu şık merdiven kesmek, saksı bitkilerini ve bahçe aksesuarlarını sergilemek için ekstra alan yaratan bir dikim çözümü oluşturur. Yükseklik, daha fazla alan, daha etkili kullanmanızı sağlar.

 1. Avlu alanının her köşesini kullanın

Küçük bahçe alanınız bir avlu ise, her bir alanı tam potansiyele nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Genellikle bir avlu alanı, sadece görünen tuğla duvarların doğasıyla çok kapalı hissetme potansiyeline sahiptir. Akıllı köşe oturma alanı sadece alanı en etkili şekilde kullanmakla kalmaz, yüksek sırtlı kanepe tasarımı, söz konusu heybetli duvarların büyük bir bölümünü gizlemeye yardımcı olabilir. Bu sırayla duvarlardan uzaklaşacak ve alan yanılsaması yaratacaktır.

 1. Mini bir serada sıkın
  Küçük-bahçe-fikirler-sera

En mütevazı dış mekanlarda bile büyüyen bitkiler için bir sera olabilir. Bu uzun dolap tarzı tasarım Ikea’dan geliyor – dışarıda güneş sırılsıklam bir noktada bir duvara sabitleyin ve sabitleyin.

Şimdi satın al: Hindo sera, £ 80, Ikea

 1. ekiciler mutfak penceresinin altına sabitleyin
  Çok zonlu-bahçe-vaha-2

Doğrudan mutfak pencerenizin altına takılabilecek basit bir oluk oluşturmak için uyuyanları kullanın. Ot yetiştirmek için harika bir yer. Sadece camı açın ve ihtiyacınız olanı almak için uzanın.

 1. Bir hamakta rahatlayın
  Küçük-bahçe-fikirler-hamak

Açık havada rahatlamanın en iyisi olan bir hamak, en küçük yamaya sıkıştırılabilir. Ayrıca, Ibiza’daki herhangi bir plaj barına rakip olmak için bahçenizi veya verandanızı anında soğutulmuş bir sahneye dönüştürecektir. Korumalı bir erteleme noktası için gölgenin altına asın.

 1. Oturma olarak ikiye katlanan alçak duvarları tanıtın
  Küçük-bahçe-fikirler

Sadece bir ya da iki sandalye için yeriniz olabilir, o zaman arkadaşlar geldiğinde ne olur? Duvarlarla çevrili yükseltilmiş yataklar ekleyerek, sadece bitkilerinizin bakımı daha kolay olmayacak, aynı zamanda insanların tünemesi için ekstra yerler de yaratacaksınız. Bitkilerinize uyacak şekilde konfor için bazı yastıklar ekleyin.

 1. Bazı raflar koyun

Bazı raflar koyarak kaplar ve güzel aksesuarlar için ekstra değerli yüzey alanı oluşturun. İdeal olarak, tuğlalara monte edilmelidir, çünkü bahçe çitiniz ağırlığı alamayabilir.

Eski demiryolu traversleri, en yakın DIY mağazasından birkaç kilo alabileceğiniz ferforje parantezlerle desteklenen ucuz bir çözümdür.

 1. Yaşayan bir duvar oluşturun
  Yaşam-duvar-Dikim-Dobbies

Yaşayan ya da yeşil duvarlar, bir zamanlar tasarım tesislerinin ve öncü ticari alanların alanı, giderek artan şekilde konut bahçelerine ve daha da önemlisi küçük bahçelere doğru yol alıyor. Bu görkemli dokulu dikimler sınırlı alandan büyük ölçüde yararlanır. Bu dikey bahçeleri oluşturmak için, bitkiler bir duvara bağlı bir yapıya köklenir.

Bir dizi otsu uzun ömürlü, çimenler, küçük çalılar, otlar ve hatta meyve ve sebzeler kullanılabilir. Kokulu bitkiler, mevsim çiçekleri ve soğanları dahil etmeyi deneyin, ancak yerel bahçe fidanlığınızla, yetiştirilecekleri duvarın görünümüne ve mikro iklimine uygun bitkiler hakkında konuşun.

Bu küçük bahçe fikrini seviyor musun? OKU: Bahçe Yolu Fikirleri ve Yürüyüş Yolları Bahçenizde Açıklama Yapıyor

 1. Boya duvarları beyaz
  21 Beyaz-duvar-küçük-bahçe-fikirleri Nick Pope

Dış görünüşünüzü bir iç mekan gibi düşünün. Beyaz boya genellikle parlaklaştırma ve aydınlatma özellikleri nedeniyle küçük bir alandan en iyi şekilde yararlanmak için kullanılır ve bahçeler de bu hileden yararlanabilir. Beyaz boyalı tuğla ve beyaz bahçe mobilyaları ile bu, ciddi bir tarza sahip güzel yazlık bir şemadır.

 1. Saksılara bahçe dikin
  20 Saksı bitkileri-çeşitli boyutlarda-küçük-bahçe-fikirleri Keith Henderson

Yemyeşil bir bahçe oluşturmak için çimlere ihtiyacınız yoktur – ve çiçek tarhları da gerekli değildir. Çakıl gibi az bakım gerektiren bir ‘döşeme’ seçeneği küçük bahçeler için mükemmeldir. En küçük çiçekli bitkilerden uzun ve gür ağaçlara kadar her şeyle dolu çok sayıda saksı ekleyin. Bazı bahçe mobilyalarıyla bitirin ve bir yaz gününün tadını çıkarmak için mükemmel bir noktaya sahip olacaksınız.

Hemen alın
: benzer banklar, Bahçe Mobilyaları Merkezi

 1. Bitkiler bir çit kadar iz
  19 Pembe kafes küçük bahçe fikirleri Jamie Mason

Renk ve yeşillik eklemek için bir çit kullanın. Tırmanma bitkileri ve kafesleri, küçük bahçeler için harika bir çözümdür, çünkü çiçek ve yaprakları yerden kaldırırlar. Güzel bir çit, ufacık bir arsadan dikkati çekmek için çok şey yapacak – sonuçta, siz veya ziyaretçileriniz güzel güllere veya sıcak pembe bir kafes üzerine odaklanıyorsa, bir bahçenin boyutlarını kim fark edecek?

 1. Renkli mobilyalar ile aydınlatın
  18 Boyalı bahçe mobilyaları küçük bahçe fikirleri David Giles

En küçük teras bile olağanüstü bir şeye dönüştürülebilir. Bahçeniz kare çekimlerde kısaysa, dikilmiş bir teras, zarafeti düşük bakımla birleştiren iyi bir çözüm olabilir. Traverten veya geleneksel taş gibi basit kaldırım şık veya rustik bir görünüm yaratırken, akıllı ekim yumuşatır ve gizlilik sağlar.

İdeal bir dış oda yaratmak için rahat oturma yerleri ekleyin. Burada alanı özel kılan bahçe mobilyası boyası. Oturma renklerinizin eşleşmesi gerekmiyor – buradaki turuncu ve pembe gibi parlak tonlar birlikte çok iyi gidiyor ve aksesuarlardan da görebileceğiniz gibi bir aqua tezgah da mükemmel bir şekilde çalışacaktı.

 1. Çok görevli bir bahçe planlayın
  17 Renkli minderler-gölgelik-küçük-bahçe-fikirleri Polly Wreford

Alan darsa, sahip olduğunuz şeyin sizin için çok çalıştığından emin olun. Bu iyi planlanmış bahçe, yükseltilmiş bir çiçek yatağı, bahçe duvarı ve bahçe koltuğuna sahiptir. Yeşillik, gölge, gizlilik ve ilgiyi en üst düzeye çıkarırken, duvar fenerler için kullanışlı bir çıkıntı ve pratik yerleşik oturma sunar. Minderler, dışarıda iç mekan yaşam konforunu getirir ve hoş bir renk vuruşu ekler.

 1. Medyanızı karıştırın
  16 Ahşap ve beton bahçe küçük bahçe fikirleri Annaick Guitteny

Küçük bir alanı çekici hale getirin ve güçlü peyzajlı çizgilerle canlı ve çağdaş bir görünüm sağlayın. Odunsu zemin kaplaması, soluk veranda levhaları ve dekoratif taşlar veya yongalar gibi ayırt edici malzemelerle ilginç kilitli bölgeler oluşturun. Sonra yemyeşil bitki örtüsünün patlamasına izin verin, alanı bakımı kolay kontrollü bir yüzey için yapısal yeşilliklerle doldurun.

 1. Yetersiz bir alanı canlandırın
  12 Küçük yan bahçe küçük bahçe fikirleri Matthew Williams

En küçük alanlar bile dekoratif bir dış mekan alanına dönüştürülebilir. Kendinizi basamaklı beton plakalarla geliştirin ve merkezi bir odak noktası oluşturmak için dar rustik tarzı bir masa veya tezgah kullanın.

Turuncu ve sarı renkli shingle, kırpılmış bahçevan ve çiçekli bitkilerle şık ve az bakım gerektiren bir görünüm elde edin. Alüminyum ve taş ekiciler ve büyük boyutlu fener ve olağandışı kuş heykelleri gibi özenle seçilmiş parçalar ile zarafet ekleyin.

 1. Mobilyalara odaklanma
  10 Sonunda beyaz tezgahlı bahçe küçük bahçe fikirleri Annaick Guitteny

İlgilendiğiniz nesneleri bahçenizin sonuna yerleştirin ve alanınızın olduğundan daha büyük olduğu yanılsamasını yaratın. Beyaz bahçe mobilyalarını seçin ve döşeli bir alanın arkasına doğru yerleştirin.

Görünümü kısmen tıkamak için stratejik olarak büyük çalılar dikerek saklambaç oynayın; zihniniz görülecek daha çok şey olduğunu düşünecek. Her yükseklikte ve her alanda bitkilerle ilgi ekleyin – dağcılar ve ramblers, yaprak dökmeyen çalılar, heykel otları ve zemin örtüsü, hepsi yüksükotu ve delphinium gibi renk ağır yazlık bahçe favorileri ile canlandırıldı.

 1. Tropikal ol
  15 Tropikal bahçe küçük bahçe fikirleri James Merrell

Küçük bir iç avlunuz veya dış alanınız olduğunda, wow faktörünü bitkilere bırakın. İngiliz havasının kaprislerine dayanacak ve kendi orman vahalarınızı dikecek kadar dayanıklı tropikal çeşitleri arayın.

Yükselen avuç içi, strappy phormium ve cordyline ve dicksonia gibi tüy yapraklı ağaç eğrelti otları ile anında drama ekleyin. Bazılarının kış boyunca biraz korumaya ihtiyaç duyabileceğini ve yaz aylarında nemi tutmaya ve bakımı kolaylaştırmaya yardımcı olmak için kayrak yongalar ekleyebileceğini unutmayın.

Daha fazla Diy fikir ilhamı ister misiniz? READ: 40 Muhteşem DIY Ev Dekoru Fikir ve Tasarımları

 1. Yüksek amacı
  14 Uzun çit küçük bahçe fikirleri James Merrell

Küçük bir avluyu dokunsal ve yükselen bir yaşam duvarı ile yemyeşil bir habitat haline getirin. Veranda döşemeleri ve süper sosyal oturma için çok ihtiyaç duyulan zemin alanını temiz tutarken, ilgi eklemek için süper çağdaş bir yol için doğal bir odak noktası oluşturun. Otoriter duvarı, küçük meyve ağaçları ve yatak bitkileri olan üç büyük tencere ile dengeleyin.

 1. Dağ evi şıkını deneyin
  7 Güverte dağ evi küçük bahçe fikirleri Mark Luscombe-Whyte

Dağ evi balkonu ile akıllı bir katlı alan oluşturun. Alan duygusunu artırmak ve açık havada şık bir oturma odası hissi vermek için soluk ahşap seçin. Merkezi bir tik modüler kanepe yerleştirin ve tamamlayıcı Adirondack tarzı sandalyelerle alanı sosyal hale getirin. Doğaya bağlanın ve balkonu organik kutu yetiştiricilerinde şekillendirilmiş herdem yeşil ile çerçeveleyin.

 1. Küçüklere yer açın
  9 Bahçe çocuk kulübesi küçük bahçe fikirleri Annaick Guitteny

Hem tasarım bilincine hem de eğlenceli bilince hitap edecek dahiyane küçük bir alanla gelin. Bahçe çevresi ile sorunsuz bir şekilde bir araya gelen bir oyun evi inşa edin – burada, çağdaş doğrusal eskrim.

Kamuflaj efektini bir sedum çatıyla bitirin, böylece küçük ev çevresine mükemmel uyum sağlar. Parlak renkli mobilyaları içinde saklayın, böylece oyun süresi için çıkarılması ve kullanılmadığında tekrar geri dönmesi kolaydır.

Daha fazla çocuk odası ilhamı ister misiniz? READ: Çocuklar İçin 37 Komik Yatak Tasarımı

 1. Serin bir kabana yapın
  8 Gölgelik küçük bahçe fikirleri ile Bahçe tezgah Chris Everard

Küçük bahçenizde ev yapımı şezlonglarla bir gölge noktası yaratın – birkaç metre kare, bütçe malzemeleri ve hayal gücünüz tek ihtiyacınız. İki dal, iki palet ve bir kumaş kesimi alın ve iki kişilik bir bohem şezlong oluşturmak için bunları birleştirin.

Funky geometrik kumaştan bir destek ile rahat ve davetkar olun. Bahçenize bir ağacın çıkıntısı hakimse, kumaşı, aşağıdaki alanı koruyarak bir gölgelik olarak da işlev görebilecek şekilde açın.

 1. Gözünüzü kandırın
  11 Ayna küçük bahçe fikirleri ile veranda David Still

Şehir alanlarında birinci sınıf bir alana sahip olan çağdaş ayna paneli ile bir alan yanılsaması yaratın. Görsel miktarını iki katına için kullanın boşluk var ve koyu köşelerde ışık düzeylerini artırmak.

Görünümü kentsel tutmak ve çağdaş lineer eskrim ile tamamlamak için uzun bir levha ayna seçin. Süs bitkileri, saksı yaprak dökmeyen bitkiler ve tırmanma bitkileri ile mahremiyet hissini artırın.

Uzayda Kısa? Size ilham vermek için bu küçük oturma odası fikirlerini düşünün

 1. Oturma alanını yeniden düşünün
  3 Katlanabilir sandalye-küçük-bahçe-fikirleri-Simon-Bevan

Kullanılmadığında katlanan veya istiflenen dış mekan mobilyalarını seçmek, küçük bir bahçedeki değerli alandan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Parlak görünümlü bir bahçe düzeni için renklerinizi karıştırın ve eşleştirin.

 1. Görünümünüzü mükemmelleştirin
  5 Veranda-ile-ahşap-mobilya-küçük-bahçe-fikirler-Robert-Sanderson

Yaz ayları için açık bir yaşam alanı oluşturun. Çok fazla doğal yeşilliğe sahip küçük bir arsaya sahip olsanız bile, çiçek dolu tencere ve ekiciler ile renkli bir bahçe görünümü yaratabilirsiniz. Tıpkı iç mekanlarda olduğu gibi , nötr duvarları ve döşemeleri seçmek, küçük bir bahçeyi daha hafif ve daha parlak hissettirebilir – küçük bir bahçe için mükemmeldir.

 1. Gölgede kalın
  6 Gölgeli-oturma alanı-küçük-bahçe-fikirleri-Darren-Chung

Gölgeli oturma alanı ve barbekü ile birlikte gelen açık havada yemek alanı bulunan bu katlı bahçeyi seviyoruz. Mükemmel son rötuş için bistro yemek takımı ekleyin. Sondaki çiçekler ve saksı bitkileri rahat bir his verirken, ikinci seviyeye çıkan adımlar alan illüzyonuna katkıda bulunur.

 1. Yumuşak mobilyalar ile güzel
  1 Renkli minderler-küçük bahçe fikirleri-Simon-Bevan

Kentsel bahçeler, rahat bir köşenin çoğunu yapacaksanız dikkatli bir planlama gerektirir. Bir bahçe bankı, bir etki yaratmanın pratik ve şık bir yoludur – eğer değerli bir zemin alanından ayrılmayı düşünmezseniz – ve bu yaz güneşin görünmesi durumunda uzanmanız için mükemmel olacaktır! Modern bir tasarım seçin ve egzotik yastıklar ile renkli bir makyaj yapın.

 1. Renk ile oyna

Biz İngilizler bahçe yağmuruna çıkmaya ya da parlamaya bayılır, ancak açık alanınız çok küçük olsa bile, canlı bir açık hava yemek alanına dönüştürememenizin bir nedeni yoktur. Küçük yuvarlak bir masa ve sandalyeler ve büyük bir şemsiye seçin. Korunaklı bir yeri aydınlatmak için renkli preslenmiş cam sofra takımları ile masayı süsleyin

Bir cevap yazın