32 fotoğraf için şık tavan tasarımları

Germe tavanlar bir odayı güzelce ve görünüşte dekore edebilir. Bu tür yüzeylerin çeşitliliği, çeşitli tasarım fikirleri için çok fazla alan sağlar. Bazıları mekanın görsel olarak genişlemesine katkıda bulunur, diğerleri – odaya özel bir rahatlık verir ve diğerleri – iç mekanın modern tarzını yeterince vurgular. Kayıt hızlı ve rahat bir şekilde yapılır. Bu yazıda, gergi tavanların tasarımının ne olduğu, malzemenin temel özellikleri hakkında konuşacağız ve ayrıca bir fotoğrafla tasarım örneklerini ele alacağız.

Tavan germe tavanları

Germe tavanlar, özel olarak hazırlanmış bir çerçeve ile odanın çevresi boyunca sabitlenmiş gerilmiş bir kanvastır. Bu tür bir kaplamanın montajı oldukça hızlı ve tozsuz gerçekleşir, ancak bunu kendiniz yapabilirsiniz. Bu durumda tavan yüzeyini sıva ve diğer malzemelerle tesviye etmek için zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Aynı zamanda tavan tamamen düz ve temiz görünecek. Böyle bir tasarım için iki ana malzeme türü vardır: PVC filmler ve kumaş germe tavanların kullanılması.

PVC gergi tavanlar

Film malzemesi, kurulum işlemi sırasında birleştirilebilecek çok çeşitli renk ve dokulara sahiptir. Isıyla daralan PVC gergi tavanlar, banyo ve mutfak alanlarına monte edilmelerine olanak tanıyan yüksek düzeyde su geçirmezliğe sahiptir. Aynı zamanda, düşük sıcaklıklardan korkarlar ve çatlayabilirler, bu nedenle ısıtılmamış odalara kurulumlarına izin verilmez. Lütfen yüksek kaliteli filmin genişliği 2,2 metreyi geçmeyen rulolar halinde üretildiğini unutmayın, çünkü büyük boyutlarda artık uygun kalınlığa sahip değildir. Daha genel bir yüzey oluşturmak için, dikiş görsel olarak görünmezken film kesimleri özel bir teknoloji kullanılarak kaynaklanır.

gergi tavanlar, fotoğraf 1

asma tavan fotoğrafı, fotoğraf 2iki seviyeli germe tavanlar, fotoğraf 3iki seviyeli germe tavanlar, fotoğraf 4tavan germe tavanları, fotoğraf 5mutfakta gergi tavan, fotoğraf 6

Parlak streç tavanlar

Parlak streç tavanlar, bir odayı ışıkla doldurmayı, dönüştürmeyi ve görsel olarak genişletmeyi mümkün kılan PVC filmin alt türlerinden biridir. Fotoğrafları yazımızda sunulan parlak gergi tavanlar, muhteşem bir yüzey elde etmenin en iyi yoludur. Özellikle küçük olanlar olmak üzere herhangi bir bina için kullanımları mümkündür. Tüm yüzeyin parlaklıkla donatılmasının önerilmeyeceği tek oda yatak odasıdır.

germe tavanların tasarımı, fotoğraf 7

banyoda gergi tavan, fotoğraf 8salondaki gergi tavanlar, fotoğraf 9parlak germe tavanlar, fotoğraf 10

Tavanın en güzel görünmesi için aydınlatmayı doğru düşünmek önemlidir. Fotoğrafta tavanların ne kadar ilginç göründüğünü, salonların yıldızı taklit eden spot ışıklarla donatıldığını görebilirsiniz.

Parlak filmin geniş bir renk yelpazesi vardır. Ayrıca odanın tarzını göz önünde bulundurarak herhangi bir fotoğraf görüntüsünü de uygulayabilirsiniz.

Küçük odalar için, zarif bir görünüme sahip olurken, odayı daha uzun ve geniş yapan beyaz parlak bir tavan uygun olacaktır.

parlak germe tavanlar, fotoğraf 11

parlak germe tavanlar, fotoğraf 12

İç tasarıma standart olmayan bir yaklaşımın uzmanları için, herhangi bir palete uygun olan ve etkileyici ve olağanüstü görünecek olan siyah parlaklığı kullanabilirsiniz.

Mat streç tavanlar

Yansıtıcı etkiye sahip bir tavan yüzeyi gözü rahatsız ediyorsa, ancak şık bir görünüme sahip olacak mükemmel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, mat gergi tavanlara dikkat etmelisiniz. Bu tip kaplama, klasik ve retro iç tasarımda popülerdir. Mat yüzey, gereksiz yansımaları “bastırabilir” ve iç mekanın temel avantajlarını vurgulayabilir.

mat gergi tavanlar, fotoğraf 13

mat gergi tavanlar, fotoğraf 14

Görünüşlerinden dolayı bu tür tavanlar odaya özel rahat ve şık bir atmosfer katacaktır. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi yatak odaları için idealdir. Bu yapıların, sergi salonlarında, konservatuarlarda ve müzelerde tavanları donatmak için oldukça sık kullanıldığını belirtmek gerekir. Mutfaktaki mat bir streç tavan, popüler olduğu için her tarzda rahat ve sıcak bir iç mekan yaratmaya yardımcı olabilir.


gergi tavanlar, fotoğraf 15

asma tavanlar fotoğraf, fotoğraf 16salonun gergi tavanları, fotoğraf 17salonların gergi tavanları fotoğrafı, fotoğraf 18

Kumaş gergi tavanlar

Bu malzemenin avantajlarından biri de kullanımı ile gergi tavanların dikişsiz olması, çünkü tuvallerin genişliği 5 metreden fazla, bir ruloda maksimum uzunluk 100 metredir. Dokuda kumaş ipek, saten, kadife, pamuk olabilir ve ayrıca süet, deri gibi doğal malzemeleri taklit edebilir.

kumaş germe tavanlar, fotoğraf 19

kumaş germe tavanlar, fotoğraf 20

Bu tür germe tavanlar, salonları (makalemizde nasıl göründüğüne dair bir fotoğraf), yatak odaları, çocuk odaları ve diğer odaları güzelce dekore edecektir. Malzemede bulunan özel poliüretan emprenye içeriği sayesinde renklerin parlaklığı ve yüzeyin elastikiyeti oldukça uzun süre korunur.

Kumaş tavanların bir başka avantajı, ısıtılmamış odalarda bile kullanılmalarına izin veren -30 ila +50 derece arasında geniş bir sıcaklık aralığına dayanabilmeleridir. Makalede sunulan fotoğrafta, kumaş streç tavanların ne kadar muhteşem göründüğünü görebilirsiniz. Resim veya resim uygulanarak özel özgünlük verilebilir.

kumaş germe tavanlar, fotoğraf 21

gergi tavan renkleri, fotoğraf 22kumaş germe tavanlar, fotoğraf 23

Bu tipin dezavantajları, nispeten yüksek maliyeti içerir. Ancak aynı derecede yüksek kalite, montaj kolaylığı ve geniş dekorasyon olanakları ile tamamen haklı çıkar.

İki seviyeli germe tavanlar

İki seviyeli tavanlar güzel bir tasarım oluşturabilir ve bir odanın yüksekliğini görsel olarak artırabilir. Yukarıdaki malzemelerden herhangi birinden iki seviyeli germe tavanlar yapılabilir. Çoğu durumda, alanın en iddialı çözümleri somutlaştırmanıza izin verdiği salonda iki seviyeli germe tavanlar kurulur. Fotoğrafta bu tasarımda tavan yüzeylerinin ne kadar muhteşem göründüğünü görüyoruz.

germe tavanların tasarımı, fotoğraf 24

banyoda gergi tavan, fotoğraf 25salondaki gergi tavanlar, fotoğraf 26odada gergi tavanlar, fotoğraf 27

Mat PVC yapıların yanı sıra kumaş olanların kullanılması, yatak odasında iki seviyeli bir tavan düzenlemenize en iyi şekilde izin verecek ve sabahları terk etmek istemeyeceğiniz kadar rahat ve romantik hale getirecektir.

gergi tavanlar nelerdir, fotoğraf 28

asma tavanlar video, fotoğraf 29en iyi streç tavanlar, fotoğraf 30kumaş germe tavanlar, fotoğraf 31LED germe tavanlar, fotoğraf 32

Küçük bir banyodaki gergi tavanlar odayı görsel olarak azaltır, bu nedenle en iyi şekilde büyük banyolarda kullanılırlar.

Ayrıca oku: Germe tavanların hangi tasarımını seçmek daha iyidir

Genel olarak, gergi tavanların tasarımı ne olursa olsun, hem klasik hem de modern trendlerin iç mekanlarında daima çok onurlu görüneceklerdir. Şimdi bu tasarımlar oldukça popüler, çok çeşitli doku ve renklere sahipler ve malzemenin çevre dostu olması kesinlikle her odada kullanılmasına izin veriyor.