El mikseri tavsiye

Mutfağınız için satın alabileceğiniz en iyi el mikserleri

El mikserini kullanmak basit görünebilir, ancak bir bilimi vardır. Tariflerinizden en iyi şekilde yararlanmak için en beğenilen mikserleri ve basit püf noktalarını keşfedin el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,

El mikserleri, yiyecekleri karıştırmak ve öğütmek için gerekli küçük mutfak aletleridir . Aslında, onlar gelmiş çok daha kolay yaşanabilir kıldığını zaman mayonez, krem şanti, soslar hazırlama ve diğer birçok tarifleri. Burada Amazon kullanıcılarının görüşlerine göre el mikserlerinin karşılaştırmasını yapmak istedik .

Bunlara dayanarak ve ayrıca gücünü, aksesuarlarını ve işlevselliğini de göz önünde bulundurarak, piyasadaki en iyi el blenderinin Taurus BAPI Premium Complet olduğunu söyleyebiliriz . Bunu derinlemesine analiz edeceğiz ve aynı Moulinex 1000W blender gibi modellerin öne çıktığı ana rakip için de aynısını yapacağız .

En İyi Blender: 1200W güç, Taurus

Amazon kullanıcılarının görüşlerine göre Taurus markasının en iyi el blenderi. Bu, 550’den fazla incelemeye dayalı olarak portalda sahip olduğu 5 değerlemeden 4,2’sinden anlaşılıyor . % 59 tanesi bir puan verin 5 yıldızlı . Bu, kendisinden “sahip olduğum en iyi el mikserlerinden biri olduğunu vurgulayan R. Garcia’nın durumu . Tasarımı su sıçramasına karşı dayanıklıdır ve gücü gerçek bir geçiştir ”ve ” işlevselliği, tasarımı, yönetilebilirliği ve paranın karşılığını veren güçlü ve dayanıklı bir el mikseri “olduğunu onaylayan José Manuel Gamero tarafından .

el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,

Bu Taurus el blenderinin özelliklerine bakıldığında, 4 adet yüksek performanslı, çift etkili paslanmaz çelik bıçağa sahip olduğu unutulmamalıdır . Onun gücünün 1200W ayarlanabilir 20 farklı hızlarda ve bunu aktive olanak tanıyan bir düğme vardır turbo modu herhangi bir zamanda hızlı bir şekilde. Ayrıca 900 ml kapasiteli bir bardak , bir yemek değirmeni ve bir emülgatör ve kapaklı 1 litrelik kıyma makinesi içerir .

İkinci seçenek: Birçok aksesuara sahip Braun blender

Amazon kullanıcılarına göre, bu en iyi Braun marka el blenderi. Ayrıca 724 alıcının bu konuda değerlendirme yazdığı düşünülürse oldukça popüler bir modeldir . Bunların % 60’ı , 5 üzerinden 4 genel bir derecelendirme için 5 yıldız puanı veriyor . En ilginçlerinden biri , “teklifler arıyor ve bu Braun modelini buldum.” Diyen Joseph G. tarafından sağlandı . Çok güçlüdür ve temizlenmesi kolaydır. Her kuralda bir başarı ”. Vurgulamaya değer bir başka şey de Víctor’un, “Bu büyük bir kontrol hissi sağlayan, kullanımı çok kolay bir el blenderi. Küçük çocuklarım var ve kilit sistemi olmasını seviyorum ”.

el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,

Bu Braun el blenderi, 600 ml kapasiteli bir beher , bir pasta çubuğu eki ve 500 ml’lik bir doğrayıcı içerir . Ek olarak, kolayca düzenlenebilen 750 W’a kadar güç sunar . Bıçakları paslanmaz çelikten yapılmıştır ve bir bütün olarak sıçramayı önleyen bir tasarıma sahiptir . Gelen bu video onlar mükemmel onların niteliklerini açıklar.Amazon’da bugün 158,90 €

Alternatif: ucuz Braun minipimer

Amazon müşterilerinin görüşlerine göre Braun markasının en ucuz el blenderi budur. Onun 5 değerlendirmesi 4.5 üzerinden neredeyse dayalı 1,000 alıcı değerlendirmeleri bu gösterir. Bunlardan biri Fénix’e ait ve “yiyeceklerin sızmasını önleyen bıçaklar için özel bir bağlantıya sahip basit ve ucuz bir el mikseri” olduğunu belirtiyor. Onun adına, María Jesús Parodi Ruibal o “nedeniyle fiyat ve performans anın iyi el mikserler biri olduğunu vurgulamak tercih ediyor. Güçlü, temiz ve çok rahat ”.

el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,

Bosch blender

Güçlü 750 W motoru ve tasarımı sayesinde, bu elektrikli el mikseri ile daha kısa sürede profesyonel sonuçlar alırsınız. Dört kenarlı bıçaklarıyla topaklara veda edin ve bunlar sayesinde daha hızlı ve daha ince taşlama elde edin. 12 konumlu döner seçici, örneğin yumurta beyazlarını çırpmak için mayonez yapmak için gerekli olanla aynı olmadığından, hızın mükemmel bir şekilde ayarlanmasını sağlar . Öyle işletmek çok kolaydır onun SoftTouch pençesinde, helezon kablosu ve büyük butonlar sayesinde. Tüm aksesuarları ile size karşı koyabilecek bir tabak olmayacak: buz toplama bıçağı, mikser çubuğu ve dereceli karıştırma bardağı olan evrensel bir doğrayıcı getiriyor.

Moulinex Quickchef 1000W Blender

Moulinex Quickchef, karıştırıcıyı durdurmak zorunda kalmadan on hız arasından her yiyecek için en uygun olanı seçen sezgisel seçicisi sayesinde kullanımı çok kolay olan 1000W’lık bir karıştırıcıdır. Ek olarak, sıçrama koruması ve kaymaz tutamak kullanım sırasında rahatlık sağlar.

el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,

Daha pürüzsüz ve daha hızlı karıştırma ve sonuçlar için 4 büyük bıçağa sahip bir Powelix teknolojisine sahiptir. % 30’a kadar daha hızlı olağanüstü performans sunmak üzere tasarlanmıştır ve paslanmaz çelik ayağa kadar tüm aksesuarları bulaşık makinesinde yıkanabilir .

Bosch Ergomixx el blenderi

600 watt gücündeki bu mikseri çalıştırmak son derece kolaydır. Ergonomik tasarımı ve SoftTouch kaplaması mükemmel yapışma sağlar . Bu el mikseri, her türlü yiyeceğin tamamen profesyonel yüzeylerle karıştırılmasına ve parçalanmasına olanak tanıyan dört kenarlı ‘quattroblade’ bıçağı sayesinde yenilikçi bir teknolojiye sahiptir . Ek olarak, tüm aksesuarlar kolayca çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir .

Smeg blender

Bu karıştırıcı, dayanıklı, işlevsel ve pratik olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir sahiptir ergonomik ve kaymaz sapı ve konforlu hız kontrol düğmesi pişirme sırasında maksimum çok yönlülük garanti, kolayca istenilen yoğunluğunu seçmenize olanak sağlar. Ek olarak, Turbo işlevi 700 W motorun gücünü en üst düzeye çıkarır ve paslanmaz çelik bıçakları, özel bir sistemle bir şafta bağlanır, böylece maksimum performansı garanti eder. Smeg el blenderi, son derece pratik ve montajı ve sökülmesi kolay aksesuarlardan oluşan eksiksiz bir setle birlikte gelir.

el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,

Cecotec Güçlü Titanyum

Cecotec Powerfull Titanium 1000, 1000 W güç ile Cecotec’in en yüksek puan alan el blenderlerinden biridir. Ayrıca 21 hıza ve turbo fonksiyonuna sahiptir. Sertliği ve keskinliği artıran titanyum kaplamalı 4 bıçaklı bıçakları ve sıçrama önleyici kaputu ile dikkat çekiyor. Öyle yüklemek ve kaldırmak için çok kolay ayak ve aksesuarları ve SoftTouch kaplama yumuşak bir dokunuş ile kavramayı geliştirir. Kuru buzla mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlayan buzu kırmaya izin veren kıyma makinesi için özel bir bıçak içerir.

En iyi el mikseri nasıl seçilir?

En iyi el mikseri markaları, paranın karşılığını fazlasıyla veren ucuz, üst düzey modellere sahiptir. Bu seçim yapmak kolay olmayabilir . Ancak, bu faktörleri hesaba katarak , bizim için ideal el mikserini alacağımızdan emin olacağız:

el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,
 1. Çırpma türleri : genellikle kablosuz çırpma teli ile telli çırpma teli arasında ayrım yapar . İkincisi en ucuz ve en yaygın olanıdır, ilki ise daha modern ve pahalıdır. Şarj istasyonundan doldurulan ve belirli bir süre kullanılmalarına izin veren pillerle çalışırlar . Elbette kablolu el mikserlerine göre daha az güç sunarlar . Örneğin şekerleme ve endüstriyel için smoothieler için karıştırıcılar da vardır. Bu nedenle verilecek kullanıma göre her zaman mümkün olan en iyi el mikserini seçmeniz önerilir .
 2. Hız : En iyi el mikserleri , güçlerini farklı hızlarda düzenlemenize izin verir . Bu, ezilecek ve karıştırılacak herhangi bir yiyecek üzerinde mükemmel sonuç elde etme imkanı sunar .
 3. Boyut : Günümüzde, 800 gramdan daha hafif bir mini el blenderinden 3 kg’dan daha ağır olan profesyonel ve güçlü bir el blenderine kadar bulmak mümkün . İlk tip, aradığınız şey portatif bir mikser ise daha uygundur.
 4. Malzemeler : Bu küçük mutfak aletleri genellikle yüksek mukavemetli plastikten yapılmış bir çerçeveye sahiptir . Ancak paslanmaz çelik aksesuarlara sahip el mikserlerini her zaman tercih etmek akıllıca olacaktır çünkü bunlar çok daha dayanıklı ve sağlamdır .
 5. Bıçak sayısı : geleneksel el mikserlerinde sadece iki bıçak bulunur . Ancak pastacılık, restoran veya endüstriyel kullanım için bir arm mikser arıyorsanız bu miktar yetersizdir. İyi karıştırıcıların en az dört kanadı vardır . İkisi yiyeceği hareket ettirir, diğer ikisi keser .
 6. Üretici : El karıştırıcı iyi markaların müşterilere sunuyoruz aksesuar ve uyumlu yedek parçaların çeşitli .

El blenderleri için aksesuarlar

Belirli görevleri gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanmış aksesuarlara sahip bir mikser bulmak en yaygın olanıdır. Ancak, çoğu var olan her şeye sahip değildir:

 1. Cam : Bu herhangi bir el mikseri için gerekli aksesuardır. Aslında, genel bir kural olarak kutunun içine dahil edilmiştir . Ancak, bir blender temperli cam kase ile aynı değildir bir plastik bardak . İlk malzeme çok daha güçlü ve daha dayanıklıdır ve temizlenmesi çok daha kolaydır .
 2. Çırpma çubukları : Bu aksesuar, yumurta beyazlarını çırpmak için kullanıldıklarından hamur karıştırıcıları için gereklidir .
 3. Kesiciler : Bu aletler, yiyecekleri spiral veya düz olarak kesmenize izin verir . Bu cihazlar için özellikle karmaşık bir görev olduğundan, genellikle güçlü ve hassas bir karıştırıcı gerektirirler.
 4. Kıyma Makineleri : ideal eti kıyma işleminden bir turmis ile veya başka herhangi bir yiyecek.
el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,

El mikserlerinin fiyatı, bileşenlerinin malzemelerinin ve gücünün ötesinde, içerdikleri aksesuarların sayısına göre belirlenir. Ancak, onları ilk andan itibaren satın almak, daha sonra ayrı ayrı satın almaktan genellikle daha ucuzdur.

Önerilen güç

El mikserlerinin gücü, mümkün olan en iyi modeli seçerken temel bir husustur . Bu anlamda üç seviyeyi ayırt etmek mümkündür:

 1. 700W , yaklaşık: ucuz el mikserleri 650W ile 750W arasında güce sahiptir. Ara sıra kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve bıçaklarının en sert yiyecekleri öğütme kapasitesi yoktur.
 2. 900W ile 1000W arasında : burada zaten ev kullanımı için ideal olan güçlü el mikserlerinden bahsediyoruz . Günlük olarak kullanılabilirler ve havuç veya pırasa gibi sert yiyecekleri öğütürken iyi performans gösterirler .
 3. 1200W’dan fazla : Profesyonel el mikserleri olarak kabul edilirler. Genellikle paslanmaz çelik bıçaklara ve herhangi bir yiyeceği birkaç saniye içinde öğüten bir turbo moduna sahiptirler. Restoranlar için önerilen el mikserleri bunlar .

Sos yapmak için gereken güç, buz veya et ezmekten çok daha azdır.

Bir arm mikserin güç seviyesi, fiyatını büyük ölçüde belirler. Bunu hesaba katmak, her kullanıcı için en iyi el mikserini seçmede çok yardımcı olacaktır.

El mikseri nasıl kullanılır

Elektrikli el mikserinin nasıl kullanılacağını açıklamak gerçekten gerekli mi? Evet, bu tür cihazları kötüye kullanan kaç kişinin onları kullandıktan sonra yiyecek lekeli giysiler ve duvarlarla karşılaşması şaşırtıcı .

Elektrikli el mikserini doğru kullanmanın temel adımları şunlardır :

 1. El mikserinin çalışmasını kolaylaştırmak için yiyeceği bardağa koymadan önce doğrayın .
 2. El mikserinin bıçağını bardağın altına yerleştirin .
 3. Karıştırıcıyı düşük hızda çalıştırın ve kademeli olarak artırın . Düşük güçlü, tek hızlı bir el mikseri olması durumunda, her sıkıştığında cihazın kafasını çıkarıp yeniden takın.
 4. Tüm yiyeceklerin ezilmesi için bardağın tabanı boyunca salınımlı hareketler yapın .
 5. Stand mikserinin turbo fonksiyonunu etkinleştirerek işlemi bitirin . Ancak bu şekilde mükemmel bir öğütme elde edilebilir.
el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,

El mikseri ile krema nasıl çırpılır

Çubuklu bir el mikseri ile krema çırpmak çok basittir. Sadece en az % 35 yağ içeren pudra şekeri ve krem ​​şanti satın almak gerekir . Bu edilmelidir buzdolabında koymak birkaç saat o anda soğuk olacak şekilde önce tarifi hazırlamak :

 1. El blenderinin bardağına yarım litre soğuk çırpma kremi koyun .
 2. Koyulaşmaya başlamak için düşük güçte el mikserini kullanın .
 3. Karışıma 2 veya 3 yemek kaşığı pudra şekeri ekleyin .
 4. İstediğiniz dokuya ulaşana kadar atmaya devam edin .
 5. Servise hazır!

Mayonez nasıl yapılır

Bu tür bir mutfak aletinin yapımında öncü markalar olduğu için halk arasında ‘turmix’ veya ‘minipimer’ olarak da bilinen bir cihaz olan manuel elektrikli mikser, mayonez yapmak için temel bir unsurdur . Basit ve hızlı bir reçetedir ancak doğru bir şekilde elde etmek için bazı önlemler gerektirir.

Ancak, mutfak mikserini fişe takmadan önce tüm malzemeleri hazır bulundurmanız tavsiye edilir . Bunlar:

 • Sızma olmayan 120 ml zeytinyağı . Ayçiçek yağı da kullanılabilir.
 • 1 taze yumurta boyut M .
 • Tat vermek için tuz .
 • Yarım limon suyu .

Bunlar, elektrikli mikser ile iki kişilik mayonez porsiyonu yapmak için gerekli malzemelerdir . Şimdi, izlenecek adımlar şunlardır:

 1. Yumurtayı kırın ve el mikserinin bardağına koyun.
 2. Kafayı blender bıçağıyla tamamen aşağıya doğru yerleştirin .
 3. Bir elinizle zeytinyağını yavaşça eklerken diğer elinizle karıştırıcıyı hareket ettirmeden tam güçte çalıştırırsınız . Bu en karmaşık adımdır ve en önemlisi mayonezin kesilmemesi için .
 4. İstenilen dokuya ulaşıldığında, el mikserini aşağıdan yukarıya doğru hafifçe hareket ettirin .
 5. Tuz ve limonu ekleyip karıştırıcıyı tekrar çalıştırın.

“Oh hayır! Mayonez kesildi ! ” Hiçbir şey olmuyor. Yeni başlayanlar arasında çok yaygındır, ancak yumurtayı ve diğer malzemeleri israf etmek istemiyorsanız kolayca düzeltilebilir .el mikseri tavsiye , el mikseri tavsiye 2020 , mikser blender seti tavsiye,