2021’in en iyi şişme yatak tavsiyesi

2021’in en iyi şişirilebilir yatakları – Karşılaştırma ve satın alma rehberi

Uzun hafta sonları, yaz tatilleri veya yılın diğer zamanlarında ailemizi ve arkadaşlarımızı evimizde ağırladığımızda, ortak bir sorun ortaya çıkar: evimizde onlar için yeterli yatağımız yok. şişme yatak tavsiyesi

Kanepe geçici bir çözüm olsa da tam olarak en rahat seçenek değildir. Bu nedenle en pratik çözüm şişme yatak almaktır .

Ancak şişme yatakların kullanımı evle sınırlı değil. Kumsalda veya dağlarda kamp yapmaya gittiğimizde, bunlardan birinde dinlenmek tipik bir minderden daha rahattır.şişme yatak tavsiyesi 2020 2021 , kamp için şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi,

Şişirilebilir bir yatağı doğru bir şekilde seçmek için, onu kimin kullanacağını hesaba katmalısınız, çünkü bir çocuktan bebeği olan iki yetişkine kadar farklı boyutlarda şilteler bulabilirsiniz.

Bu makale boyunca , şişirilebilir bir yatak seçmek için gerekli kriterleri ve şu anda satın alabileceğiniz en iyi seçenekleri ayrıntılarıyla anlatacağız .

BU KILAVUZDA NE BULACAKSINIZ

şişme yatak tavsiyesi 2020 2021 , kamp için şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi,

İYİ BİR HAVA YATAĞININ 5 TEMEL ÖZELLİĞİ

Şişirilebilir bir yatak seçmeden önce, size en uygun olanı bulmak ve dinlenmenizi garanti etmek için bu 5 temel noktayı göz önünde bulundurmalısınız:

Hava kaybı yok: Şişirilebilir şiltelerin kullanırken biraz hava sızdırması yaygındır, bu nedenle bu miktar ne kadar düşük olursa, o kadar sıkı olur.

 Dayanıklı malzeme: Hava dolgulu bir yatak olduğu için, üzerini örten malzemenin dayanıklı olması, çizilmeleri desteklemesi ve olası delinmeleri engellemesi önemlidir. şişme yatak tavsiye

 Kolay şişirme mekanizması: Hem motorlu hem de manuel versiyonlar vardır, ancak en önemlisi şişirmenin kolay olmasıdır.

 Hızlı doldurma hızı : Yatak ne kadar hızlı şişerse, montajı o kadar az iş yapar.

Katlandığında hafif ve küçük boyut: Ara sıra kullanılan bir ürün olduğu için depolandığında az yer kaplaması önemlidir. Ayrıca nakletmek istendiğinde, ağırlığının az olduğu da takdir edilmektedir.

2021’İN EN İYİ 10 ŞİŞME ŞİLTESİ

Testlerimizin sonuçlarına ve kullanıcıların görüşlerine göre en iyi şişme şiltelerdir:

1. DURA-BEAM PLUS ULTRA PELUŞ

Yaşlılar için ideal şişme yatak.

Enflasyon valfi: elektrik (dahil)

Maksimum ağırlık: 273 kg

Enflasyon süresi: 3,5 dakika

Yumuşak ve kadifemsi bir yüzeye sahip çift yükseklikte şişirilebilir bir yataktır , yerden neredeyse yarım metre yükseklikte uyumak istiyorsak idealdir.

Bu nedenle, daha rahat kalkıp, çok fazla çaba sarf etmeden yatağa girebildikleri için özellikle yaşlı ziyaretçiler için uygun buluyoruz .

273 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir, bu da onu iki yetişkinin geri kalanı için iyi bir seçenek haline getirir . Genişliği aynı zamanda rahat uyumaları için yeterli alan bırakır.

Bununla birlikte, testlerimizde gece boyunca biraz hava kaybettiğini (fazla değil) gözlemledik, bu nedenle ertesi gün biraz yeniden şişirmeniz gerekebilir.

şişme yatak tavsiyesi 2020 2021 , kamp için şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi,

Aşağıdaki gibi dağıtılan dayanıklı malzemelerden yapılmıştır:

 • % 86 PVC
 • % 7 ABS
 • % 3 polyester
 • % 2 bakır
 • % 2 reyon

Bu, onu evcil hayvanlardan kaynaklanan delinmelere ve çizilmelere karşı dirençli hale getirir . Ayrıca, bir kaza durumunda bir onarım yama kiti ile birlikte gelir.

Şişirmek için, yatağı yaklaşık 3,5 dakikada şişirebilen / söndüren yerleşik bir 2-1 elektrikli pompaya sahiptir. Çalışması için 220/240 V prize bağlanması gerektiğinden , ev içi kullanım amaçlı bir modeldir .

Yatak biraz ağırdır (9 kg), bu da onu evde kullanım için bir seçenek olarak düşünmemizin bir başka nedeni. Ancak depolanmasını ve aktarılmasını kolaylaştıran bir taşıma çantasına sahiptir.Artıları

 • Yüksekliği, kolayca ayağa kalkmanıza / uzanmanıza izin verir
 • İki kişinin bolca uyuması için alan
 • Herhangi bir çaba harcamadan hızla şişer / söner
 • Dirençli malzeme

Eksileri

 • Bir gecede söner
 • Ağır bir şey mi
 • Sadece bir elektrik prizine bağlanarak şişirilebilir

2. OVERMONT

 Genç maceracılar için en iyi şişme yatak.

Şişirme valfi: manuel (yerleşik)

Maksimum ağırlık: 182 kg

Enflasyon süresi: 2-3 dk

Doğuştan bir kaşifseniz, dağlara, nehirlere ve göllere gitmeyi seviyorsanız ve aynı zamanda delinmelere, suya ve diğer faktörlere karşı dirençli olan küçük, kompakt ve hafif bir kamp yatağı arıyorsanız, Overmont muhtemelen ihtiyacınız olan şeydir. .

Bu bireysel model 182 kg’a kadar dayanabilir ve iyi bir tutma kapasitesine sahiptir, böylece sırtınız yere yapıştırılmış olarak uyanmazsınız.

Küçük veya bireysel bir çadırınız varsa kullanışlıdır. Boyutunun karşıt noktası, 1,85 m’den daha fazla ölçerseniz muhtemelen size uyacaktır. Ayrıca 60 cm genişliği uyurken fazla esnemenize izin vermeyebilir.

Engebeli arazide bile delinmelere karşı dayanıklılığını sevdik , bu da onu güvenilir ve çok yönlü kılıyor. Bununla birlikte, yapıldığı malzeme biraz kaygandır, bu nedenle uyurken biraz kayabilirsiniz.

Şişlik ile ilgili olarak farklı noktalar dikkatimizi çekti:

 • Alet gerektirmez , doldurma haznesine ayağınızla veya ellerinizle defalarca basarak şişer.
 • Doldurma süresi oldukça hızlıdır (2-3 dakika).
 • Birkaç günlük kullanımdan sonra bile hava kaybetmez .

Bu şişirilebilir yatak , yalnızca 1,2 kg ağırlığından ve çantasında saklandığında sırt çantasının yan cebinde taşınabilecek kadar kompakt olduğundan taşıma pratikliği ile de dikkat çekiyor .Artıları

 • Taşıması rahat
 • Birkaç günlük kullanımdan sonra bile hava kaybetmez
 • Elektrik elemanlarının şişmesine ihtiyaç duymaz
 • Katlandığında son derece hafif ve kompakt

Eksileri

 • Fuar genişliği
 • Çok uzun insanlar için yetersiz kalıyor
 • Malzeme biraz kaygan
şişme yatak tavsiyesi 2020 2021 , kamp için şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi,

3. SPREEY

Evde köpek veya kedi varsa ideal yatak.

Enflasyon valfi : elektrik (dahil)

Maksimum ağırlık: 280 kg

Enflasyon süresi: 2-3 dk

Evde evcil hayvanınız varsa, delinmelere ve çizilmelere karşı iyi koruma sağlayan dayanıklı, şişirilebilir bir yatak üzerine bahis oynamak en iyisidir. Bu, onu hermetik, su geçirmez ve dirençli kılan iki katmanla yapılan Spreey için geçerlidir :

 • 0.2mm su geçirmez floklu üst.
 • 0,4 mm PVC iç katman.

Enflasyon çok pratiktir : İçinde bir elektrik valfi bulunduğundan, onu yalnızca bir elektrik prizine bağlamanız gerekir. Elde bir elektrik prizi yoksa çok kullanışlı bulduğumuz bir şey manuel olarak da doldurulabilir. Manüel tahliye vanası açılarak söndürme hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Daha fazla konfor için bu tasarım, ağırlığın şilte boyunca eşit olarak dağıtılmasını sağlar.

7,92 kg olduğu için taşınması gereken en hafif yatak olmayabilir. Ancak taşımayı kolaylaştıran bir çantası vardır.Artıları

 • Evcil hayvan tırnaklarına bile dayanıklı
 • Elektrikli ve manuel şişirme seçeneği

Eksileri

 • Biraz ağır

4. FİBERTECH KONFOR PELUŞ

 Yastığı ile uyumayı tercih edenler için ideal yatak.

Enflasyon valfi: elektrik (dahil)

Maksimum ağırlık: 136 kg

Enflasyon süresi: 2,5 dk

Yastıksız uyumaya alışkın kişilerden biriyseniz veya sizinkini kullanmayı seviyorsanız bu seçenek sizin için ilginç olacaktır. Fibertech Comfort Plus, diğer modeller gibi kalın ve yükseltilmiş bir başlığa sahip olmadığı için kullanmak istediğiniz yastık tipini seçebilirsiniz . Bu, sırt problemleri olan insanlar için idealdir.

Nispeten orta kapasite olan 136 kg’a kadar destekleyebilen tek boyutlu, çift yükseklikte bir şişirilebilir yataktır. Bize göre, eğer sağlam bir insansanız (85 kg’dan fazla), içine batma hissine sahip olabilirsiniz . Sizin durumunuz buysa, diğer seçenekleri değerlendirmenizi öneririz.

Testlerimiz sırasında, kenarlara doğru hareket ettiğimizde yatağın biraz dengesiz olduğunu gözlemledik, bu yüzden geceleri çok hareket edenlerden biriyseniz, en iyi seçenek olmayabilir.

Üretici , daha fazla hava tutma elde etmek için iç duvarlarının delinmeleri önlemek için ve gözenekler olmadan dirençli bir malzeme ile güçlendirildiğini iddia ediyor .

Yaklaşık 2,5 dakika gibi bir sürede 220/240 V çıkışa bağlanarak entegre elektrikli pompası sayesinde şişirilebilir. Çok fazla çaba harcamadan hızlı bir yatak arıyorsanız idealdir.

En hafif tek kişilik yatak (6kg) olmasa da ihtiyaç duyduğunuz yere götürüp saklayabileceğiniz bir çantası vardır. Ayrıca ölçüleri sayesinde klozet veya rafa rahatlıkla sığabilir.

şişme yatak tavsiyesi 2020 2021 , kamp için şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi,

Başlığı olmadığına ikna olmadıysanız, ilkinden farklı olarak yerleşik bir yastığa sahip ve daha yumuşak bir dokunuşa sahip lüks versiyon olan Intex 64132’ye sahipsiniz .Artıları

 • Tamamen düz bir pozisyonda (yastıksız) uyumanıza veya kendi yatağınızı kullanmanıza izin verir
 • Hızlı ve kolay şişirilir
 • Daha iyi hava tutma için takviyelerle

Eksileri

 • Ara ağırlık taşıma kapasitesi
 • Çok hareket edersen dengeli değil

5. AKTİF DÖNEM

 Küçük alanlarda kullanmak için mükemmel bir yatak.

Enflasyon valfi: elektrik (dahil)

Maksimum ağırlık: 184 kg

Enflasyon süresi: 1.5 dakActive Era şişirilebilir yatak, dar alanlarda (99 x 187 x 53) kullanım için ideal bir boyuta sahip olmasıyla karakterizedir . Eviniz küçükse veya ara sıra bir arkadaşınız veya akrabanızla yatmanız gerekiyorsa, bu sizin için iyi bir seçenek olabilir.

şişme yatak tavsiyesi 2020 2021 , kamp için şişme yatak tavsiyesi , şişme yatak tavsiyesi,

Bu çift yükseklikteki tek şişirilebilir yatak, 184 kg ağırlığı taşıyarak hem ince hem de sağlam insanlar için uygun hale getirir . Ayrıca, baş ve boyuna iyi destek sağlayan bir yastık (yükseltilmiş yastık) içerir.

Yapıldığı vinil çok dayanıklıdır. Aslında üretici, 15 mm’lik bir delinmeye direndiğini, bu da onu koşmaya iyi direnen dayanıklı bir yatak yaptığını iddia ediyor. Bu malzemenin karşıt noktası , biraz gürültülü olmasıdır ; bu, uyurken çok hareket ederseniz can sıkıcı olabilir. Ancak bunun kolay bir çözümü var: Altını bir çarşafla kapatırsanız (hijyen için ve yatağın kullanım ömrünü uzatmak için her zaman önerdiğimiz bir şey), problemden kurtulursunuz.

Geceleri biraz hava kaybettiğini, sertliğini ve vücudumuza sağladığı desteği biraz azalttığını fark ettik.

Çok kısa sürede (1.5 dakika) yatağı şişiren elektrikli valfi vardır. Elinizde bir tapanız yoksa, manuel valfini kullanarak da şişirebilir / söndürebilirsiniz.

Bireysel modele ek olarak, aynı şişirme özelliklerine, yerleşik yastığa ve dirence sahip çift boyutlu Active Era’yı (152 x 203 x 48) bulabilirsiniz.Artıları

 • Küçük alanlar için ideal
 • Entegre yastık
 • Elektrikli ve manuel valf
 • Tek ve çift versiyonu mevcuttur

Eksileri

 • Biraz hava kaybedebilir
 • Biraz gürültülü

6. 

Seyahat ve kamp için mükemmel şişme yatak.

Enflasyon valfi: manuel (dahil)

Maksimum ağırlık: 295 kg

Enflasyon süresi: 1 dak

Geri kalan iki yetişkinin bir karavanda kamp yapmak veya seyahat etmek için ideal bir paspasıdır, çünkü:

 • Suya ve delinmelere karşı dayanıklıdır.
 • Portatif pompası sayesinde şişirilmesi kolaydır .
 • Nemli bir bezle hızlı ve kolay bir şekilde temizlenebilir.
 • İki kişilik bir çadıra sığar .

Etekcity şişme yatak 295 kg’a kadar taşıyabilir, bu yüzden bize göre, iki kişinin, hatta sağlam yapıda bile uyuması için iyi bir seçenek .

Yatağı bir gecede iki yetişkinle test ederken, biraz hava kaybettiğini, ancak o kadar çok yere düştüğünü gözlemledik.

Suyu iten malzemelerden yapılmıştır ve bu nedenle dış mekanlar için ideal bir şişme yataktır. Ek olarak, yumuşak ve kadifemsi bir doku sağlayan 0,4 mm kalınlığında bir PVC flok kaplaması içerir.göz!Pompanın şarjı yoksa, akıma bağlandığında bile yatağı şişiremez, bu nedenle her zaman şarjlı olduğundan emin olmalısınız.

Pompa, kendi payına, aracın çakmağından veya tipik fişten çalıştırılabilir; bu, evde veya arabada / karavanda iseniz şarj etmek için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca doldurma süresi çok hızlıdır : yaklaşık 1 dakika.

Taşıma için bir çantayla birlikte gelir ve yalnızca 4,58 kg ağırlığındadır, bu da onu kamp sırt çantanızda taşımak için ideal hale getirir .Artıları

 • Şarj edilebilir pompa
 • Su geçirmez
 • Taşıması için uygun ve hafif
 • Kısa doldurma süresi

Eksileri

 • Yük yoksa pompa bağlı çalışmaz
 • Biraz hava kaybet

7. AMAZONBASİCS PREMİUM AİRBED

  Dar bütçeler için ideal şişme yatak.

Enflasyon valfi: elektrik (dahil)

Maksimum ağırlık: 180 kg

Enflasyon süresi: 3-4 dak

Premium Airbed, ara sıra ziyaretleri karşılamak veya ikinci bir konutta ekstra yatak olarak bulundurmak için ideal olan basit ama rahat bir çözümdür . Bu yatakla ilgili beğendiğimiz özellikler:

 • Başınız yukarıda yatmayı seviyorsanız ideal olan iyi bir yükseltiye (6-7 cm) sahip bir yastık içerir.
 • Hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur .
 • Düşme riskini azaltmak için yanlarda belirli bir yükseklik vardır.
 • Yüzey pürüzsüz, kadifemsi ve hoştur.

Bu bireysel model 180 kg taşıyabilir, bu nedenle farklı boyut, ağırlık ve yaştaki insanlar için uygun olabilir.

Testlerimizde, kolayca uyanan insanlar için can sıkıcı olabilecek bir miktar gürültü ürettiğini gözlemledik.

Akılda tutulması gereken bir başka husus, kadifemsi yüzeyinin kullanımla yıpranma eğiliminde olmasıdır. Ancak üretici, uzun kullanım ömrü sağlayan ve delinme riskini azaltan kaliteli PVC’den yapıldığını belirtmektedir. Ayrıca şilte bir onarım yamasıyla birlikte gelir.HileYatak üzerinde hareket ederken gürültüyü ve yüzeyinin aşınmasını, kullanmaya giderken bir çarşaf koyarak önleyebilirsiniz.

Yatağı 3-4 dakikada şişiren entegre bir hava pompasına sahiptir. Sisteminin kullanımı çok kolaydır, sadece onu akıma bağlayarak ve valfi şişirme konumuna getirerek.

Bu ise çok hafif yatak sadece 2 kg ağırlığındadır. Buna bir saklama çantasıyla birlikte geldiğini eklerseniz, muhtemelen taşımak ve saklamak için en kompakt ve rahat seçeneklerden biridir. Elbette, çantanın malzemesi biraz dayanıksız, bu yüzden çok fazla sürat verirseniz, muhtemelen birkaç ay içinde kırılacaktır.Artıları

 • Çok düşük fiyat
 • Hızlı ve kolay şişirme / deflasyon
 • Çok hafif
 • 6-7 cm yastık içerir

Eksileri

 • Kadife, birkaç aylık kullanımdan sonra yıpranır
 • Biraz gürültü yap
 • Saklama çantası dayanıksız

8. BESTWAY HAVA YATAĞI

Çift olarak kamp yapmak için ideal bir şişme yatak.

Enflasyon valfi: manuel (dahil değildir)

Maksimum ağırlık: 180 kg

Enflasyon süresi: 4-5 dak

Aradığınız şey partnerinizle piknik yapmak, piknik yapmak veya başka bir açık hava etkinliği için şişirilebilir bir yataksa, Bestway Airbed göz önünde bulundurmanız gereken ilginç bir seçenektir çünkü:

 • 2 x 1,6 metrelik bir çadıra sığar.
 • Delinmelere karşı çok dayanıklıdır.
 • Hafif ve taşıması pratiktir.
 • Büyüklüğü iki kişinin rahatça dinlenmesini sağlar.

Tritech I-kiriş yapısı altında üretilmiştir , bu, ona sert ve delinmelere karşı dirençli olma özelliğini kazandıran üç katmandan oluştuğu anlamına gelir .

Bu çift model, genellikle genel olarak fazlasıyla yeterli olan 180 kg taşıyabilir. Bununla birlikte, her iki kişi de sağlam yapılıysa, bu en iyi seçenek olmayacaktır.

Aynı zamanda üfleyerek hızlı ve kolay bir şekilde doldurulabilen iki bağımsız yastık içerir .

Bunun unutmayın yatak şişirmek için bir pompa içermez ayrı bir satın veya akciğer bunu şişirmek zorunda kalacak, böylece.

Bize göre, yüksekliği (22 cm) o bölgede daha fazla destek sağlayan çift yüksek yatak ile aynı konforu sağlamadığından yaşlılar veya sırt problemi olanlar için muhtemelen en iyi seçenek değildir.Artıları

 • Çadırda kullanım için uygun boyut
 • Ayrı yastıklar içerir
 • Üç katmanlı yapısı delinmelere karşı dayanıklı olmasını sağlar

Eksileri

 • Çok yüksek değil
 • Enflasyon pompası dahil değildir
 • İki sağlam kişi için uygun değil

9. STANDART KLASİK TÜYLÜ

Geri kalan çocuklar için ideal bir seçenek.

Enflasyon valfi: manuel (dahil)

Maksimum ağırlık: 273 kg

Enflasyon süresi: 5.5 dak

Her yaşa, hatta evin en küçüğüne uygun bir yatak arıyorsanız, klasik tasarımına rağmen farklı nedenlerle çocuklar için uygun olduğu ortaya çıkan Standard Classic Downy’nin durumu budur :

 • Yüzey pürüzsüz ve ipeksi, bu da küçükler için ideal olan hoş bir dokunuşa dönüşüyor.
 • Uyurken kaza sonucu düşmeleri halinde boyları tehdit oluşturmaz.
 • Onun malzemeler% 100 toksik içermez.
 • Çocukların uzun yolculuklarda dinlenebilmesi için arka koltuklara yaslanarak büyük bir arabanın veya kamyonetin arkasına yerleştirilebilir.
 • Daha keyifli bir dinlenme için iki bağımsız yastık içerir .

Tüm izleyiciler için uygun olmasına rağmen (üretici 273 kg taşıyabileceğini belirtmiştir), testlerimizde iki sağlam yetişkin tarafından kullanılması halinde biraz hava kaybettiğini gözlemledik.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, yumuşak bir yüzeye sahip olmasına rağmen, bu yatağın girintilerinin oldukça belirgin olmasıdır, bu nedenle arka arkaya 3-4 geceden fazla uyumak için bir yatak arıyorsanız biraz rahatsız edici olabilir.

Yatağı şişirmek / söndürmek için 2’si 1 arada bir valfe sahiptir ve 5.5 dakikada doldurulmasına izin veren manuel bir pompa ile birlikte gelir. Bazı kullanıcılar, tasarımı nedeniyle vananın kolayca açılabileceğini ve yanlışlıkla hava kaybedebileceğini, ancak bize doğru şekilde kapandığını söyledi.

Su geçirmezdir ve kaliteli vinilden yapılmıştır , bu nedenle uzun süre dayanması muhtemeldir.Artıları

 • Her yerde şişirmek için manuel pompa içerir
 • Çocukların ihtiyaçlarına uyum sağlar
 • İki bağımsız yastıkla birlikte gelir

Eksileri

 • Girintileri çok belirgindir
 • Ağızlık yanlışlıkla açılabilir
 • Biraz yavaş doldurma (5.5 dk)

10. BESTWAY AEROLUXE QUEEN

Evde eğlenmek için mükemmel şişme yatak.

Enflasyon valfi: elektrik (dahil)

Maksimum ağırlık: 200 kg

Enflasyon süresi: 4 dak

Bu rahat ve iyi boyutlandırılmış bir şişme yataktır, böylece ziyaretçiler neredeyse yatakta olduğu gibi uyuyabilirler. Bestway Aeroluxe Queen Double, eğer onu ara sıra kullanacaksanız ve büyük bir harcama yapmak istemiyorsanız uygundur.

Bu şişirilebilir yatak iki kişi için tasarlanmıştır ve yaklaşık 200 kg’ı tolere edebilir. Bu nedenle, iki yetişkin hatta iki yetişkin ve bir çocuk içinde dinlenebilir.

Bize göre, geceleri biraz hava kaybettiği ve her sabah doldurulması gerektiği için sporadik kullanım için tasarlanmıştır .

Yatağı tarafından yapılan yapı I-profil arasında TRITECH . Bu, daha fazla direnç, sağlamlık sağlayan ve deforme olmasını önleyen üç katman içerdiği anlamına gelir . Tabii ki, dış katmanının açık rengi kolayca kirlenme eğilimindedir, bu nedenle onu kusursuz tutmak istiyorsanız, her kullanımdan sonra saklamadan önce nemli bir bezle silmelisiniz.

Yatağı 4 dakikadan daha kısa sürede şişiren bir elektrikli hava pompası entegre edilmiştir. Bu nedenle dolumu hızlı ve kolaydır.

Muhtemelen en hafif yatak değildir (6,31 kg), ancak ihtiyaç duyduğunuz her yerde rahatça saklayıp taşımak için bir çantası vardır .

Ayrıca üstüne bir yastık entegre eder , böylece konuklar için ayrı ayrı yastık satın almak zorunda kalmazsınız.Artıları

 • Para için iyi bir değer
 • Sağlam ve hızlı doldurma
 • Başlıkta yerleşik yastık ile

Eksileri

 • Rengi nedeniyle kolay kirlenir.
 • Çok sık kullanım için tavsiye edilmez

ÖNERİLEN MODELLER

Tartışılan modeller arasında sundukları özelliklerle öne çıkan bu üç yatağı seçtik . Her biri belirli bir kullanım için ve farklı ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmıştır.

EN İYİ TEK ŞİŞME YATAK: ACTİVE ERA

Testlerimizi yaptıktan sonra Active Era’yı seçtik çünkü küçük boyutundan dolayı hemen hemen her yere kolayca yerleştirilebilir , dayanıklıdır ve elektrik valfi sayesinde çok kolay ve hızlı bir şekilde şişer.

Ek olarak, bir el pompası kullanarak şişirmek için bir manuel valfe sahiptir (dikkatli olun, dahil değildir!). Bu, çok yönlülüğünü arttırır çünkü dağlarda kamp yapmak gibi elimizde gücümüzün olmadığı yerlerde kullanmamıza izin verir.

Hava Bobinler Teknolojisi (21 bağımsız hava odaları ile), geri rahat ama sert yüzey üzerinde dinlenmesini sağlar iyi destek sağlayan .

Yatağa rahatlık katan bir diğer nokta da iki kat yüksekliğiyle rahatlıkla kalkıp yatmanıza olanak sağlamasıdır. Ayrıca yerleşik koltuk başlığı, kafaya iyi bir destek sağlar ve sizi ek yastıklar satın alma zorunluluğundan kurtarır.

EN İYİ ÇİFT ŞİŞME YATAK: DURA-BEAM PLUS ULTRAPLUSH

Bize göre, en iyi çift şişme yatak, farklı nedenlerden dolayı Dura-Beam Plus UltraPlush’tur:

 • İki kişinin baskı altında hissetmeden dinlenebileceği yeterli alan sağlayın .
 • Maksimum 273 kg’ı tolere ettiği için iki yetişkinin ağırlığını, hatta sağlam taşıyabilir.
 • Yüksekliği, her zamanki yatağımızdaki gibi kalkmamızı / uzanmamızı kolaylaştırır.

Ayrıca, tek başına yatmak ve daha fazla alana sahip olmak için çift kişilik bir yatak arıyorsanız bu şişirilebilir yatak kullanılabilir. Ayrıca Fiber-Tech teknolojisi , tek kişi uyurken yatağın sarkmasını engeller.

Bu şişirilebilir yatağın dış hatları ona daha fazla denge sağlar ve rahatsız edici hareketleri önler çünkü hava her zaman eşit olarak dağıtılır . Bu aynı zamanda, biriyle dönüyormuş gibi yatarsanız da güzel, kişi muhtemelen hareketi pek hissetmeyecektir. Kuşkusuz en sevdiğimiz şeylerden biri de rahatlamasının çok belirgin olmaması ve uyurken sırtta rahat bir his uyandırmasıdır. Ayrıca dokunuşu yumuşaktır.

Biraz yer kaplar, bu yüzden yerleştirmek için orta büyüklükte bir odanız veya ortama sahip olmalısınız. Bununla birlikte, uyurken rahatlık ve hareket özgürlüğü kazanırsınız.

EN İYİ ŞİŞME KAMP YATAĞI: ETEKCİTY

Şişirilebilir bir kamp yatağı ise, düşünülmesi gereken en iyi seçenek Etekcity’dir çünkü hem taşınması hem de şişirilmesi ve depolanması pratik, dayanıklı ve çok yönlüdür .

İster yalnız ister biriyle yatın, bu şişirilebilir yatağın boyutu, kamp gezilerinizin keyfini rahatça çıkarmanızı sağlayacaktır.

Vurgulanması gereken bir başka özellik de , arabanın çakmak soketinden veya doğrudan evdeki elektrik prizinden çalıştırılabilen şarj edilebilir bir elektrikli pompa içerdiği için şişirme için çok yönlülüğüdür . Bu şekilde, manuel bir pompa kullanarak zorlamanız gerekmez.

Ayrıca imal edildiği PVC cinsi sayesinde su itici olduğu için kumsallarda, nehirlerde ve göllerde kamp yapmak için oldukça pratiktir.

Bu var depolama için kat kolay ve az yer kaplar doğa yürüyüşü sırt çantasında. Ayrıca, saklayabileceğiniz ve kirlenmesini önleyebileceğiniz bir çanta içerir.

Destekleyebileceği ağırlığı da (295 kg) bulduk, bu da onu büyük insanlar tarafından bile kullanılmaya uygun hale getiriyor.

EN İYİ ŞİŞME YATAKLARIN KARŞILAŞTIRILMASI

 Not: Mobilde görüyorsanız, tüm sütunları görmek için tabloyu parmağınızla hareket ettirin.

ModeliFiyatTürBoyutlar (cm)Dolum pompasıZaman
doluyor
Azami ağırlık

Dura-Kiriş
Fiyatı görÇift yükseklik152 x 203 x 46Elektriksel *3,5 dk.273 kilo

Overmont
Fiyatı görKamp yapmak60 x 190 x 12El kitabı2-3 dk182 kilo

Spreey
Fiyatı görStandart152 x 203 x 51Elektrik *
Kılavuzu
2-3 dk280 kilo

Fibertech
Fiyatı görÇift yükseklik99 x 191 x 46Elektriksel *2.5 dak.136 kilo

Aktif Dönem
Fiyatı görÇift yükseklik99 x 187 x 53Elektriksel *1.5 dak.184 kilo

Etekcity
Fiyatı görKamp yapmak152 x 203 x 22Şarj edilebilir elektrik1 dakika295 kilo

AmazonBasics
Fiyatı görStandart97 x 190 x 46Elektriksel *3-4 dk180 kilo

En iyi yol
Fiyatı görKamp yapmak152 x 203 x 22El kitabı4-5 dk180 kilo

Klasik Tüylü
Fiyatı görStandart152 x 203 x 25El kitabı5.5 dk273 kilo

Aeroluxe
Fiyatı görStandart152 x 203 x 38Elektriksel *4 dak.200 kg

ŞİŞME YATAKLAR: HATA YAPMADAN NASIL SEÇİM YAPILIR

Evde ziyaretçileri ağırlamak için bir şişme yatağa ihtiyacınız olsun, yıldızlı bir gökyüzünün tadını çıkarmak için bir terasta dinlenin, bir karavan gezisi sırasında uyumak veya sahilde ya da dağlarda kamp yapmak için, farklılaştıran temel özellikleri bilmeniz önemlidir . Piyasada bulunan farklı tipte şişirilebilir şilteler , çünkü bu şekilde ihtiyacınız olana uyan bir seçenek bulabilirsiniz.

Satın alma işlemimizde başarılı olmak için aşağıdakiler gibi bazı hayati faktörleri hesaba katmak gerekir :

 • Doldurma / söndürme kolaylığı (doldurma sistemi)
 • Taşınabilirlik
 • Sertlik (delinmelere karşı direnç)
 • Konfor
 • Boyutlar

Her zaman en çekici şişme yatak ihtiyaçlarınızı karşılayacak değildir. Okuyun ve doğru yatağı kolayca nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz.

ŞİŞME YATAK ÇEŞİTLERİ

Açıkladığım gibi, her durum için ideal bir şişme yatak vardır . Bazıları çok özel amaçlar için tasarlanırken, diğerleri kullanımda daha çok yönlüdür. Bulacağınız türler şunlardır:

Şişme kamp yatağı

Bunlar, sahilde, dağlarda veya genel olarak dışarıda herhangi bir yerde kamp yapmak için tasarlanmış yataklardır. Esas olarak şu şekilde karakterize edilirler:

 • Taşıması kolay olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle genellikle çok hafiftirler .
 • Su geçirmezdirler ve yüksek dirençli vinilden yapılmıştır, bu nedenle zemindeki keskin elemanların neden olduğu delinmelere neredeyse hiç maruz kalmazlar .
 • Çadıra sığacak şekilde tasarlandıkları için genellikle çok uzun değildirler .
 • Çalışmak için bir prize bağlanması gerekmeyen bir hava pompası içerirler . Yatağı şişirmek için pil kullanabilir veya biraz manuel çalışma gerektirebilirler.

Standart şişme yatak

Aileniz veya arkadaşlarınız sık sık gece kalıyorsa evde bulundurulması gereken ideal yatak türüdür. Boyutları kabaca geleneksel bir yatakla aynıdır, bu nedenle uyumaları rahattır .

İç kısımda, pompanızın konumuna bağlı olarak büyük veya küçük olabilen bir tarafa takılı bir valf ile birlikte yüksekliği 30 cm’ye yakın olan bir hava yastığı bulunur: ilk kasa, pompayı iç kısmına dahil eden bir yatağa karşılık gelir. ikincisi için pompa ayrıdır.

Dış mekan kullanımına tam olarak yönelik olmasalar da dayanıklı bir vinil ile yapılabilirler . Bazıları bir kadife katmanı içerirken diğerleri daha basittir ve biz doğrudan vinil üzerinde uyuruz.

Çift boy şişme yatak

Genelde en rahat yatak çeşididir çünkü yüksekliği 50 cm civarında olduğu için evimizdeki yatağa (şilte ve bazalı dahil) benzerdir. Bu şişme şilteler, bulabileceğiniz en yüksek sınıftandır ve bu da kolayca kalkıp yatmamızı sağlar .

Üst üste istiflenmiş 2, 3 veya daha fazla vinil bölmeden oluşur. İç mekanlarda kullanım için idealdir ve yaşlı bir kişinin bile rahat uyuması için uygundur .

Çoğunda şiltenin hızlı ve kolay bir şekilde doldurulmasına izin veren bir elektrikli valf bulunur .

ŞİŞME YATAK SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Yükseklik

Şişirilebilir yatağın yüksekliği genellikle bize üzerinde ne kadar rahat uyuyacağımıza dair bir fikir verir .

Yükseklik ne kadar yüksek olursa, yer ile sırtımız arasında o kadar fazla mesafe olur, bu da her zamanki yatağımızda uyursak sahip olacağımıza benzer bir yükselme hissi yaratır.

Yüksek şişirilebilir bir yatakla yatmak ve kalkmak da daha kolaydır, çünkü bir uca oturursak bu eylemleri daha az çabayla gerçekleştirebiliriz. Bu, özellikle yaşlıların minnettar olduğu bir şey.

Boyut

Şişirilebilir yatağın boyutunu seçmek için esas olarak üç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • İçinde uyuyacak kişi sayısı.
 • Bu insanların ağırlığı.
 • Yerleştirmeyi planladığınız yerin alanı.

Normal yataklara benzer şekilde, şişirilebilir yataklar boyutlarına göre adlandırılır:

 • Bireysel veya Tek Kişilik: Yaklaşık 90 cm genişliğinde tek kişilik yataktır. Genellikle ucuzdurlar ve az yer kaplarlar. Kamp yapmak için ideal.
 • Çift kişilik: Tek kişilik yataktan daha büyüktür ve iki kişinin uyuyabileceği şekilde tasarlanmıştır. En yaygın genişliği 135 cm’dir, bu nedenle iki şişman insan çok küçük olabilir. Genellikle ziyaret alırsak önerilir.
 • Kraliçe veya Çift: Yaklaşık 150 cm genişliğinde olduğu için genellikle çift bedenden biraz daha büyüktür. Bu şişirilebilir yatak ile daha fazla yer kaplamak karşılığında daha fazla konfor kazanıyoruz.
 • Kral: Şişirilebilir yataklardaki en büyük boy, iki yetişkin ve bir çocuğun dinlenebileceği büyüklükte. Yaklaşık 180 cm genişliğindedir ve küçük bir çocuğu olan aile üyelerini kabul etmek için idealdir.

Pompa tipi

Bu tip bir yatağı şişirmek için farklı sistemler vardır. Bazıları diğerlerinden daha kolay ve daha hızlıdır, ancak bu aynı zamanda yatağın taşınabilirliğini de etkiler.

Ayakla veya kollarla çalıştırmamız gereken manuel bir pompa ile şişirilen şilteler var . Bu biraz çaba gerektirir ve ayrıca şişirme süresi genellikle bir elektrikli pompanınkinden daha yavaştır.

Onların adına, elektrikli pompalar iki gruba ayrılır:

 • Evin elektrik prizine bağlananlar.
 • Pil kullananlar.

Birincisi, şilteyi iç mekanda kullanacaksak, ikincisi dışarıda olduğumuzda daha pratiktir.

 Otomatik şişirme

Birçok şilte, üzerlerine ağırlık yüklerken hava kaybettiği için, bazılarında gece boyunca dolmalarına ve olası hava kaybını telafi etmelerine izin veren yerleşik bir valf bulunur . Ucuz değil, ancak özellikle birden fazla kişi uyurken kullanışlıdır.

 Havayı tutma yeteneği

Elbette, bir ara şişme bir yatakta uyumak için kaldığınız ve çok fazla hava kaybettiğiniz için neredeyse yer seviyesinde uyandığınız da başınıza geldi.

Seçtiğiniz yatakla başınıza böyle bir şey gelmemesi için kaliteli entegre vanalı, havayı tutan ve sürekli kaybını önleyen bir yatak seçerek bu özelliğe dikkat etmelisiniz Ayrıca yapıldığı malzemelere ve sahip olduğu liflerin veya katmanların sayısına da bakmalısınız, çünkü kolayca delinirse, elbette, her delik, ne kadar küçük olursa olsun, daha fazla hava kaybetmesine neden olacaktır.

Seçerken, yatak ideal olarak:

 • İdeal olarak elektrikli , kendi kendini dolduran bir sisteme sahip olun .
 • Mümkün olduğunca çok hava tutan bir model olun .

Bu, iki kişi yatakta yatacaksa ve / veya sağlam yapıya sahipse özellikle önemlidir.

Evcil hayvanlardan kaynaklanan delinmelere ve çizilmelere karşı direnç

Bu faktör, yatağın yapıldığı malzemenin kalitesiyle ilgilidir . Ve evde köpek veya kediniz varsa, dikkate almanız gereken temel bir özelliktir.

Evdeki tüylü olanların pençelerinin şişirilebilir yatağımız için bir tehdit olabileceğini düşünmek normaldir, hatta kanepeye veya yatağınıza çıkmaya alışkınlarsa daha da fazla.

Bu nedenle, evcil hayvanlarımızdan gelen sıkışma ve çizikler karşısında delinmesi kolay olmayan bir model bulmak önemlidir. Bu nedenle, PVC veya Tritech teknolojisi gibi dayanıklı malzemeden , takviyeli ve kaliteli şişirilebilir bir yatak edinmeye çalışın .

Yatağın sıkıca kapatıldığından da emin olmalısınız. Bu, evcil hayvanımızın yanlışlıkla söndürme valfine dokunması durumunda hava kaybını önleyebilir.

Ulaşım kolaylığı

Seyahatleriniz ve maceralarınız için size hizmet edecek bir şişme yatak almayı planlıyorsanız , transferinin rahat ve kolay olması şarttır . Bu nedenle, yatağı taşırken ve saklarken korurken sırtınızda yatağıyla hareket etmenizi kolaylaştıracağı için çanta dahil olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir.

Seyahat yatağındaki bir diğer önemli faktör, mümkün olduğunca hafif olmasıdır. Özellikle sırt çantanızda taşımak zorunda kalırsanız, takdir edeceksiniz.

Garanti

Üreticinin bir garanti sunup sunmadığına ve ne kadar süreyle olduğuna dikkat etmeniz önemlidir .

Evcil hayvanınızın olması durumunda, bu tür bir kaza durumunda yatak garantisinin delikleri kapsayıp kapsamadığını kontrol edin, çünkü tüm üreticiler bunu sunmamaktadır.

Otomatik şişirme sistemine sahip bir modeli tercih ederseniz, garantisinin motor arızalarını veya benzeri sorunları da kapsadığından emin olmalısınız, çünkü bir elektrik elemanı olduğundan, kısa bir kullanımdan sonra arızalanma olasılığı göz ardı edilmemiştir. . bir güç dalgalanması nedeniyle.

Fiyat

Şişirilebilir yatağınıza ne yatırdığınız konusunda dikkatli olun! Çoğu zaman biraz para biriktirmek, kısa sürede hava kaybeden ve üçüncü kullanımdan sonra delindiğimiz bir yatağa dönüşür. Ancak, ara sıra sizi dar bir noktadan çıkaracak bir şey arıyorsanız, şilte için de 100 € harcamanıza gerek yok.

Önemli olan, ona vereceğiniz kullanım hakkında düşünmek ve imkanlarınız dahilinde karşılık gelen bir harcama yapmaktır .

50 € ‘dan daha düşük bir fiyata ara sıra kullanım için iyi seçenekler bulabilirsiniz. Ancak, daha fazla veya daha az sıklıkta kullanım için veya arka arkaya 2-3 geceden fazla uyumak zorunda kalacağınız bir yatak olacaksa, tavsiyemiz, kaliteyi garanti altına almak için 70 € ile 100 € arasında bir aralıkta hareket etmenizdir. , şişme yatağınızın konforu ve dayanıklılığı .