20 Şaşırtıcı Salon Fikirleri

Gerçekten de, çoğu zaman insanlar arasında “salon” dan bahsederiz, ancak herkes salon odasının gerçekte ne olduğunu tam olarak söyleyemez. Bugünün makalesinde, oturma odası, oturma odası ve salon odası arasındaki farkı, bu odada hangi belirli niteliklerin ve farklılıkların olduğunu bulmaya çalışacağız. Tabii ki, evinizin bu fonksiyonel kısmını nasıl dekore edeceğinize dair başarılı uygulamalı ve gerçek hayattan bazı örnekler göreceğiz.

Yaygın sorular:

Bir oturma odası ve bir salon arasındaki fark nedir ?
Salon bir veya iki kelime midir?
Bir evde salon nedir?
Oturma odalarına neden oturma odası denir?
İngilizler kanepe diyor mu?
Neden misafir odası diyorlar?
Mı banyo bir kelime?
Kardiyovasküler bileşik bir kelime midir?
Salon ve oturma odası arasındaki fark nedir?
Dinlenme salonu nedir?
Neden misafir odası diyorlar?

Lounge Odası nedir?

Öyleyse, salon odası nedir ve neden yaşama demiyoruz? Gerçek şu ki, bu sorunun kesin bir cevabı yok. Bir kavram olarak oturma odası tüm bu alanlardan oluşur ve herhangi bir dinlenme odası yaşam olarak adlandırılabilir. Oturma odasında salon alanı olabilir ve oturma da olabilir. Salon ve oturma odaları arasındaki fark çoğunlukla odayı fonksiyonel elemanlarla doldurmadadır. Salon odası ağırlıklı olarak cazibe bazı unsurları ile donatılmıştır: rahat mobilya takımları, kütüphane rafları, şömine, video oyunları ile TV seti, masa oyunları vb. Oturma odası, salonun aksine, daha az resmi ama oda sadece rahatlatıcı ve sohbet için.

 

Klasik mi Modern mi?

Bu muhtemelen en ilginç ve asıl soru: iç mekan için hangi stilin uygulanacağı. Kesin bir cevap da yok. Tabii ki, tüm ev veya dairenin genel renk düzenine, mobilyaya ve üslubuna bağlıdır. Muhtemelen kimse klasik veya rustik tarzdaki evde salon odasını modern yapmaya cesaret edemez.

Ancak, salon için hangi seçeneğin daha fazla tercih edildiğinden bahsedersek, Modern, Yüksek Teknoloji, Minimalizm ve İskandinav stillerine daha yakından bakmanızı tavsiye ederiz. Neden? Figürinler, resimler, herhangi bir ek dekorasyon gibi daha az dekoratif öğeler içeren mini malist iç mekanın rahatlama ve dikkat dağıtıcı olmadan daha hoş bir eğlence yarattığına inanıyoruz.

İlişkili:

 

Ancak, bu, Klasik stilistiklerin salon odasını dekore etmek için tamamen alakasız olduğu anlamına gelmez. Ancak stile sıkı sıkıya uyma anlamında, tasarımcılar Casual tarzı ve benzeri gibi daha fazla uzlaşma çözümlerini tercih ediyorlar.

 

Ekolojik tasarımlı salon, salon olarak yapılmış oldukça ilginç bir seçenektir. Dinlendirici bir atmosfer yaratmak için alanı bitkilerle doldurun. Büyük pencereler insanların kendilerini rahatsız hissetmelerine izin vermez.

 

Salon için Renk Paleti

Salonu dekore etmek için en uygun stillere karar verdiğimiz gibi, iç mekanda iyi görünecek en başarılı renk kombinasyonlarını belirlemek mantıklı. Tabii ki, salon için en popüler renk teması gri veya pastel renklerdir. Odayı nötr hale getirir ve rahatlama veya yaratıcılıktan uzaklaşmaz.

  

Genel renk düzenine rağmen, elbette zaten bitmiş iç mekana bazı parlak konturlar deneyebilir ve ekleyebiliriz. Renkli halı, yastık, vazo, diğer dekoratif elemanlar olabilir. Oda asla yeni öğelerle sıkıcı görünmeyecek. Göz kulak olmanız gereken tek şey, odanın zor bir şekilde birleştirilen parçaların kaleydoskopuna dönüşmemesi gerektiğidir.

Bir cevap yazın